Skocz do zawartości
IGNORED

Acrolink-Niedoceniane w Polsce kable?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie tak trochę jest że każdy zawodowy recenzent z jednej strony musi być obiektywny i wiarygodny a z drugiej nie może szkodzić swoim pracodawcom. W końcu dają mu do testów różne sprzęty i zarobić pewnie też dają więc recenzent nie może aż tak bardzo obsmarować danego produktu i uniemożliwić sprzedaż tego na rynku.

Może dlatego Pan Pacuła ładnie i zachęcająco opisał zarówno Acrolinka jak i Cardasa Clear. Po tej recenzji nabrałem chęci na Cardasa ale po wpięciu go w system chęć uleciała. Z opisu wynikało że Clear to fajne amerykańskie granie a okazało się nudne i zmulone.

 

U mnie ten Acrolink gra nieprównanie lepiej niż Cardas.

A Wireworld mam tylko HDMI i to są super kable jako wizyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło ok 150h grania a tym samym wygrzewania topowych Acrolinków, zasilającego 7N-PC9300 i IC 7N-DA6300.

Nie będę wdawał się w opis samych kabli, ich wyglądu i wykonania bo teraz to ważne nie jest. Ważne jest jaki mają wpływ na brzmienie systemu.

Wiem, że nie można ufać ocenie sprzedawców i dystrybutorów sprzętu bo wiadomo że obiektywni nie będą a w każdym bądź razie jest na to duże prawdopodobieństwo.

O wiele większe zaufanie mam do recenzji tzw fachowców choć i tu należy zachować daleko idącą ostrożność.

Czytałem swego czasu recenzje Wojtka Pacuły i to 2 bo jedna opisywała wrażenia z testu Acrilinków w Krakowskim Towarzystwie Sonicznym a druga to był opis i recencja zestawów IC+Speaker Cardasa Clear, Acrolinka i Chorda.

 

Po fajnym opisie Cardasa Clear byłem gotów go kupić ale tak na wszelki wypadek zamówiłem na test i całe szczęście bo przynajmniej u mnie kabel wypadł bardzo kiepsko.

Tym razem zestaw Acrolinków zaskoczył mnie bardzo pozytywnie.Generalnie nie jestem specjalnym wielbicielem okablowania Japońskiego jak Furukawa, Furutech (no może poza gniazdami AC, listwami AC) i do Acrolinka też podszedłem nieufnie.

 

Kable od razu po wpięciu zagrały dobrze a później już tylko lepiej. Cardas po wpięciu to dramat a później po długim wygrzewaniu znacznie się poprawił ale nadal nie to co lubię.

O tyle o ile Cardas bardzo się zmienił przez wygrzewanie to Acrolinki zmiany miały mniejsze. Wpierw się coraz bardziej otwierały, potem jakby wyostrzały, krystalizowały detale a później już tylko łagodniały.

Mam wrażenie że interkonekt ma większy wpływ na system niż kabel zasilający ale to chyba normalne. Ale i ten PC-9300 ma duży wpływ i działa w synergii z interkonektem.

Mam też Shunyate Phytona i Anacondy więc miałem z czym porównywać. Od razu do porównania poszła uznana na świecie i dość uniwersalna Anaconda z najnowszej serii CX. Cena w detalu ok 9000zł mówi sama za siebie a najlepsze rekomendacje w zasadzie na całym świecie dają obraz "mocy" tego kabla. Z Anacondą wszytko gra znacznie lepiej no ale łaski nie robi bo za 9000zł to nie ma żartów. Ale Acrolink 7N-PC9300 który przy 2m ma detal ok 20000zł?!! Jakiś absurd. Od Anacondy trudno zagrać lepiej a jednak można.

W mojej ocenie ten 9300 daje jeszcze większy drive, więcej powietrza, detali, konturowość tych różnych szczegółów i jest jeszcze szybszy.Ale nie są to jakieś dramatyczne różnice a jedynie minimalne choć słyszalne. Na pewno przyrost jakości nie jest adekwatny do przyrostu ceny.

Anaconda ma lepszy stosunek ceny do jakości brzmienia.

 

IC DA-6300 jest mega szybki,krystaliczny, dużo powietrza, detali, wybrzmiewań, szeroka i głęboka scena i wielkie różnicowanie brzmienia wszystkich instrumentów. Słychać wiele różnych blach czy bębnów. Nie uśrednia jak Cardas tylko wyraźnie pokazuje wszystko razem ale i z osobna i wszelkie różnice, niuanse. Poza tym bardzo nisko schodzi z basem, silnym i dobrze utrzymanym w ryzach.

CD Esoteric z tymi 2 kablami brzmi fantastycznie. Być może to też szczególna synergia Acrolinka z Esoterikiem, firmami powiązanymi.

Mój system z Cardasem brzmiał jak rozlewający się, powolny strumień z brudną wodą, taką żyburą podczas gdy z Acrolinkami chodzi jak zwarty, szybki strumień z krystalicznie czystą wodą ale ku mojemu zaskoczeniu z ciepłą wodą!!

 

Nie będę polecał tych kabli ze względu na abstrakcyjnie wysokie ceny. DA-6300 ma w UE oficjalny detal 7990 euro, u nas trochę taniej ale nadal kosmos.

Ale gdyby trafiła się okazja posłuchać ich w swoim systemie lub może potem nabycie ich okazyjnie to warto spróbować.

Różnie bywa, czasy ciężkie, może akurat pojawi się jakaś okazja.

Sprzęt z nimi dostanie dawki adrenaliny i rozświetli muzykę. Ktoś napisał ze raczej nie do lampy bo wyjdzie mleko.Nie wiem jak niższe Acro ale te najwyższe ożywią każdą lampę, dodadzą przestrzeni i szybkości.

Warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ic acro 6300 gra z lampa Crossfire II i nie wiem co to "mleko" w muzyce, ale nie ma zadnych problemow ze spowolnieniem czy muleniem , wrecz przeciwnie : czystosc , transparencja, szczegolowsc, muzykalnosc, wspaniale wybrzmienia - system z nimi wyraznie zysakl.

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ayonów jest OK, Yamamoto grał innym dźwiękiem, lżejszym, bardziej skupionym przestrzennie i z fokusem na średnicę. Sieciówki Acrolink to ma pierwsza klasa. Najlepsza z jaką miałem do czynienia, choć nie miałem do czynienia z wieloma, to był właśnie Acrolink, bodajże 9100, w każdym razie wyceniona na 16kzł. Potrafiła nieźle rozbudzić ayona CD-07 i przebudować brzmienie Accu DP-700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ayonów jest OK, Yamamoto grał innym dźwiękiem, lżejszym, bardziej skupionym przestrzennie i z fokusem na średnicę. Sieciówki Acrolink to ma pierwsza klasa. Najlepsza z jaką miałem do czynienia, choć nie miałem do czynienia z wieloma, to był właśnie Acrolink, bodajże 9100, w każdym razie wyceniona na 16kzł. Potrafiła nieźle rozbudzić ayona CD-07 i przebudować brzmienie Accu DP-700.

 

U mnie jest podobnie i zarówno sieciówka jak i IC DA-6300 to petardy i dają potężną dawkę adrenaliny. Inna rzecz że ponoć mega petardę dają też filtry Synergistic Research Galileo Universal Interconnect. Też jest to kosmicznie drogie bo na XLR ok 13000zł ale wraz z kablem np za 6000zł gra jak kabel za 40000zł....podobno. Wszyscy którzy to mieli tak uważają.

Ja jeszcze tego nie miałem więc nie wiem ale mam już zamówione na odsłuchy z AudioFasta i czekam już 2 miesiące. Mieli kilka sztuk demo i co jechało do kogoś na odsłuchy to już nie wracało do nich! Ponoć rewelacja i wyprzedali wszystko a teraz czekają na duża dostawę.

Są wersje RCA i XLR, wersja źródło do pre i pre do Amp ale jest też wersja źródło do integry.

Poza tym dodatkowo jest wersja na kable głośnikowe.

A od jutra zaczynam wygrzewkę Tary Labs RS-1 czyli modelu wyższego niż The 0.8. To nieco inna szkoła niź Acrolink. Za 10 dni coś napiszę.

 

A co do zasilania to jednak Shunyata pokazała klasę bo 2.5x tańsza Anaconda CX zagrała tylko minimalnie gorzej od Acrolinka 7N-PC9300.

A do rozsądnych systemów polecam Pythona CX który znów tylko minimalnie gorzej wypada od Anacondy CX i za 5000zł mamy na prawdę wypasiony high endowy kabel AC któremu nic nie brakuje i gra rewelacyjnie.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie i zarówno sieciówka jak i IC DA-6300 to petardy i dają potężną dawkę adrenaliny. Inna rzecz że ponoć mega petardę dają też filtry Synergistic Research Galileo Universal Interconnect. Też jest to kosmicznie drogie bo na XLR ok 13000zł ale wraz z kablem np za 6000zł gra jak kabel za 40000zł....podobno. Wszyscy którzy to mieli tak uważają.

Ja jeszcze tego nie miałem więc nie wiem ale mam już zamówione na odsłuchy z AudioFasta i czekam już 2 miesiące. Mieli kilka sztuk demo i co jechało do kogoś na odsłuchy to już nie wracało do nich! Ponoć rewelacja i wyprzedali wszystko a teraz czekają na duża dostawę.

Są wersje RCA i XLR, wersja źródło do pre i pre do Amp ale jest też wersja źródło do integry.

Poza tym dodatkowo jest wersja na kable głośnikowe.

A od jutra zaczynam wygrzewkę Tary Labs RS-1 czyli modelu wyższego niż The 0.8. To nieco inna szkoła niź Acrolink. Za 10 dni coś napiszę.

 

A co do zasilania to jednak Shunyata pokazała klasę bo 2.5x tańsza Anaconda CX zagrała tylko minimalnie gorzej od Acrolinka 7N-PC9300.

A do rozsądnych systemów polecam Pythona CX który znów tylko minimalnie gorzej wypada od Anacondy CX i za 5000zł mamy na prawdę wypasiony high endowy kabel AC któremu nic nie brakuje i gra rewelacyjnie.

 

Pozdrawiam.

 

Również podzielam entuzjazm Kolegi względem Anacondy. Sam posiadam Anacondę do pre i 2x9100 do CD i końcówki i uważam, że wąż ze stanów jest wyśmienity. Pamiętam swoje pierwsze wrażenie, gdy podpiąłem Anacondę do CD. Przestrzenność uległa poprawie w sposób nie budzący najmniejszych dyskusji.Przez moment było nawet wrażenie, że to nie mój stary CD.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po testach.

Po 150h wygrzewania Tary nie wytrzymałem i musiałem porównać.

 

Jeden to najwyższa Tara Labs bez próżni, czyli zaraz za The Zero a wyższa nie The 0.8. A tak dokładnie to nazywa się RSC AIR RS-1. W USA detal to 4800$ netto.W Polsce w ogóle nie dostępna.Robiona głównie na USA.

Gdyby była oferowana przez polskiego dystrybutora to cena musiałaby być 20000zł detal.

 

Drugi to Synergistic Research Tesla Apex z aktywnym ekranowaniem, z monokrystalicznego srebra i monokrystalicznej miedzi.Cena w Polsce ok 17000zł

 

Trzeci to najwyższy Acrolink 7N-DA6300, który w Polsce ma cenę dość rozsądną bo niższą niż na zachodzie. W Polsce detal 27900 zł a w UE 7999 euro czyli ok 35000zł.

 

Wszystkie XLR i są to oczywiście kosmicznie drogie kable a przez to siłą rzeczy do bardzo dobrych i niestety drogich systemów.

Kable te reprezentują najwyższą jakość brzmienia ale jednak nieco inną sygnaturę czy też charakter.

Sprzęt po prostu inaczej prezentuje te same nagrania.

 

To jest moja subiektywna ocena ale na dobrym sprzęcie na którym po prostu słychać dużo, słychać różnice i nawet nie mając super słuchu można łatwo wskazać różnice.

 

Tesla Apex-szeroka scena, bardzo głęboka scena 3D, duża szybkość, dużo szczegółów, mocny bas dobrze kontrolowany, mocne wypełnienie dolnej średnicy, nie jest ani ciemny ani jasny, taki neutralny, precyzyjny.

 

Tara Labs RS-1-szeroka scena, szersza niż w Apexie ale Apex ma głębszą, dużo szczegółów i wybrzmiewań, ciepły charakter basu, szybka, pastelowe brzmienie, takie ogólnie uznawane za ciepłe, przyjemnie ale bez mulenia jak w Cardas Clear.

Nie jest ani ciemniejsza ani jaśniejsza od Apexa.

 

Acrolink DA-6300-najszybszy, najszersza i najgłębsza scena, najwięcej detali, wybrzmiewań, największe zróżnicowanie instrumentów, głosów itd.Generalnie pokazuje najwięcej i nie jest to brzmienie chłodne ale nie jest też aż tak ciepłe jak ma Tara RS-1.

Ten Acrolink jest bardziej zbliżony swoim charakterem do Tesla Apex ale jeszcze bardziej wyrazisty i konturowy. Mocno zarysowuje wszystkie dźwięki i dosadnie je pokazuje a znów Tara robi to łagodniej i bardziej pastelowo, może bardziej analogowo.

Jest trochę jaśniejszy od Apexa i Tary i może ma mniej wypełnioną dolną średnicę ale znów bas ma najgłębszy i super kontrolowany. Generalnie kabel mocno analityczny ale nie chłodny i nie suchy jak Valhalla. Jest wręcz soczysty.

 

W moim systemie dla mnie najlepiej gra MIT MA-X2 ale zaraz za nim ten Acrolink. Mnie się bardzo podoba takie precyzyjne, szybkie, szczegółowe brzmienie ale być może wielogodzinne słuchanie wypadnie bardziej relaksująco na Tarze RS-1 bo ona jednak jest jak pisałem

bardziej pastelowa, ciepła, analogowa przy zachowaniu detali i wybrzmiewań oraz żywych blach perkusyjnych.Może to jest właśnie ta muzykalność choć nie do końca rozumiem to pojęcie.

 

To też kwestia gustu. Być może nie mam typowego audiofilskiego ucha czy też właśnie gustu. Wiem, że takie ciepłe, pastelowe,analogowe brzmienie jest bardziej cenione przez audiofili ale dla mnie lepszy jest Acrolink, Taka petarda z adrenaliną.

 

Tara Labs to jak Audi S8 a Acrolink to jak BMW7 Alpine czy może Mercedes CL AMG. To wszystko jest najwyższa klasa ale jednak są różnice bo BMW7 a Audi S8 to nie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś może polecić lepszą sieciówkę od topowego Acrolinka 9300? Osobiście słuchałem topowe Acrolinki (IC i sieciówki)i lepszych kabli nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić lepszą sieciówkę od topowego Acrolinka 9300? Osobiście słuchałem topowe Acrolinki (IC i sieciówki)i lepszych kabli nie znam.

 

Myślę podobnie co zresztą widać po tym wątku ale właśnie jestem po wstępnych porównaniach topowego AC duńskiej firmy Argento, model Flow Master Reference, który jest ok 30% tańszy niż Acrolink 9300 i nie wiem jeszcze czy jest lepszy ale na pewno nie jest gorszy!!

Kabel rewelacja choć też nie wiem czy do każdego systemu. Ilość basu i jego kontrola, wypełnienie i niskie schodzenie jeszcze lepsze niż w 9300, reszta podobna ale sam fakt takiej różnicy na basie daje mu przewagę nad 9300 no i cena niższa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić lepszą sieciówkę od topowego Acrolinka 9300? Osobiście słuchałem topowe Acrolinki (IC i sieciówki)i lepszych kabli nie znam.

Arek>

Wszystko jednak zależy w jakim systemie :),i co się komu podoba ;).

Posiadałem i przerabiałem 7100,9100,9300,mając wtedy system Accuphase,po wymianach na Audio Research,wszystkie Acrolinki (oprócz IC 6300),poszły na sprzedaż (3x9100).

Lepiej się wpasowały MIT Oracle AC-2,oraz Shunyata Anaconda za dwa,trzy razy mniejsze pieniądze.

Po pewnych zmianach (kondycjoner,troszkę adaptacji akustycznej, sieciówki przestały mieć u mnie "gigantyczne" znaczenie.

Siedem urządzeń,i już tylko dwa grają na drogich sieciówkach, (CD i PRE),reszta na firmowych :),oczywiście próbowałem innych,ale nie słyszałem podstaw do wydania kasy.

Wydawanie dużych sum na kable,mam na szczęscie już za sobą,można sporo taniej i nie gorzej,zamiast kupować sieciówki za kilkanaście,lub więcej tysięcy lepiej kupić na przykład gramofon( SME20),co zresztą uczyniłem parę miesięcy temu,za różnicę w cenach moich kabli :).

 

Arek>

Wszystko jednak zależy w jakim systemie :),i co się komu podoba ;).

Posiadałem i przerabiałem 7100,9100,9300,mając wtedy system Accuphase,po wymianach na Audio Research,wszystkie Acrolinki (oprócz IC 6300),poszły na sprzedaż (3x9100).

Lepiej się wpasowały MIT Oracle AC-2,oraz Shunyata Anaconda za dwa,trzy razy mniejsze pieniądze.

Po pewnych zmianach (kondycjoner,troszkę adaptacji akustycznej, sieciówki przestały mieć u mnie "gigantyczne" znaczenie.

Siedem urządzeń,i już tylko dwa grają na drogich sieciówkach, (CD i PRE),reszta na firmowych :),oczywiście próbowałem innych,ale nie słyszałem podstaw do wydania kasy.

Wydawanie dużych sum na kable,mam na szczęscie już za sobą,można sporo taniej i nie gorzej,zamiast kupować sieciówki za kilkanaście,lub więcej tysięcy lepiej kupić na przykład gramofon( SME20),co zresztą uczyniłem parę miesięcy temu,za różnicę w cenach moich kabli :).

P.S.

Arek,sprawdzałeś Acrolinki w swoim systemie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie pisałem wielokrotnie że najważniejszy jest dobry sprzęt i akustyka pomieszczenia a potem kable.

Ale jak jest już sprzęt jaki miał być to lepsze okablowanie znacznie poprawia cały system.

 

Jeśli ktoś chce wydać 50000 zł na okablowanie a ma kolumny za 20000zł i brak adaptacji akustycznej w pomieszczeniu to non sens!!

Ale z drugiej strony jak ktoś ma system wartości 200 000zł i jest z niego zadowolony to dobrym okablowaniem można z niego wyciągnąć

jeszcze więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie pisałem wielokrotnie że najważniejszy jest dobry sprzęt i akustyka pomieszczenia a potem kable.

Ale jak jest już sprzęt jaki miał być to lepsze okablowanie znacznie poprawia cały system.

 

Jeśli ktoś chce wydać 50000 zł na okablowanie a ma kolumny za 20000zł i brak adaptacji akustycznej w pomieszczeniu to non sens!!

Ale z drugiej strony jak ktoś ma system wartości 200 000zł i jest z niego zadowolony to dobrym okablowaniem można z niego wyciągnąć

jeszcze więcej.

Oczywiście,że tak.

Ja nie neguję,Boże broń, wpływu kabli,a tym bardziej klasy Acrolinków,to kable znakomite :).

Tyle,że sam przez pewne etapy przechodziłem,posiadałem kable drogie,i bardzo drogie.Od jakiegoś czasu zszedłem powiedzmy o półkę niżej,(po pewnych poprawkach:sieć i akustyka),okazało się,że nie ma żadnego dyskomfortu.

Można te pieniądze władować w płyty,lepszy wzmak,czy właśnie choćby gramofon i kolejne płyty,tym razem czarne ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acrolinka (sieciówka) testowałem w wielu systemach, co najmniej od pół roku. Im lepszy był system tym Acrolink pokazywał lepiej swoją przewagę. Na kilku źródłach zawsze był najlepszy. Z pre też pokazywał swoją klasę. Ale dwie sieciówki topowe w systemie to było akurat. Więcej dawało efekt "overpowered". Na końcówki 7100 było ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam się w stu proceentach z moreno 1973.W systemach,do których podłączałem Cardasa GR,Presence nie zauważyłem mulenia,obcinania czegokolwiek,to kwestia systemu i spasownia.Acrolink to rownież dobry kabel i na pewno w systemie w którym się spasuje wykaże swoje możliwości.Nie ma czegoś takiego,że kabel jest całkiem do bani a wcześniej był na różnych forach uznawany.Co to by znaczyło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że tak.

Ja nie neguję,Boże broń, wpływu kabli,a tym bardziej klasy Acrolinków,to kable znakomite :).

Tyle,że sam przez pewne etapy przechodziłem,posiadałem kable drogie,i bardzo drogie.Od jakiegoś czasu zszedłem powiedzmy o półkę niżej,(po pewnych poprawkach:sieć i akustyka),okazało się,że nie ma żadnego dyskomfortu.

Można te pieniądze władować w płyty,lepszy wzmak,czy właśnie choćby gramofon i kolejne płyty,tym razem czarne ;).

To krok w dobrym kierunku ;-)

 

Jeszcze trochę poprawek i będzie tak jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To krok w dobrym kierunku ;-)

 

Jeszcze trochę poprawek i będzie tak jak trzeba.

Może opiszesz swoje doświadczenia z dobrym dźwiękiem?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,czy do accu e-560,dp-78 powinienem kupic az tak wysokiego acrolinka ic6300 i 9300.Znajomy powiedzial ze to jest konieczne.Mam niewielkie doswiadczenie w tej branzy,dlatego kieruje te zapytanie do was.Czy tak drogie kable dadza znaczaca poprawe dzwieku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,czy do accu e-560,dp-78 powinienem kupic az tak wysokiego acrolinka ic6300 i 9300.Znajomy powiedzial ze to jest konieczne.Mam niewielkie doswiadczenie w tej branzy,dlatego kieruje te zapytanie do was.Czy tak drogie kable dadza znaczaca poprawe dzwieku

 

Bzdura że jest konieczne. Jest wiele inny dobrych i znacznie tańszych kabli.

Prawdą jest że ten duet czyli DA-6300 i PC-9300 to absolutny top i rewelacja ale też ceny są kosmiczne.

Nieco tańszy a równie rewelacyjny choć trochę inny w prezentacji jest zasilający Argento Flow Master Reference ale musiałbyś spróbować w swoim systemie.

Wiem że Stefek miał Acrolinki z japońskimi klockami i mówił że było najlepiej a teraz ma klocki amerykańskie i kable też ma z USA.

 

Interkonekt DA-6300 uważam za najlepszy obok MIT MA-X2 i do tego o połowę tańszy niż MIT ale nadal cena jest kosmos.

Byłoby najlepiej gdyś mógł wpiąć taki duet Acrolinka w swój system i zobaczyć jak to gra.

Na pewno będzie o niebo lepiej niż na zwykłych kablach ale na ile będzie lepiej niż innych dobrych kablach to już trzeba posłuchać.

Inną rzeczą jest realizm kosztów ale to odrębny temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,czy do accu e-560,dp-78 powinienem kupic az tak wysokiego acrolinka ic6300 i 9300.Znajomy powiedzial ze to jest konieczne.Mam niewielkie doswiadczenie w tej branzy,dlatego kieruje te zapytanie do was.Czy tak drogie kable dadza znaczaca poprawe dzwieku

LOL, a ten znajomy pracuje w sklepie ? :-)))) Za tą kasę kup nową elektronikę....jak już musisz :-)))) Jak nie masz doświadczenie to Accu wybrałeś na podstawie opinii w internecie ? :D Trochę więcej samodzielności, bo branża zadziobie cię bez problemu, uwielbiają tak łatwe kąski :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura że jest konieczne. Jest wiele inny dobrych i znacznie tańszych kabli.

Prawdą jest że ten duet czyli DA-6300 i PC-9300 to absolutny top i rewelacja ale też ceny są kosmiczne.

Nieco tańszy a równie rewelacyjny choć trochę inny w prezentacji jest zasilający Argento Flow Master Reference ale musiałbyś spróbować w swoim systemie.

Wiem że Stefek miał Acrolinki z japońskimi klockami i mówił że było najlepiej a teraz ma klocki amerykańskie i kable też ma z USA.

 

Interkonekt DA-6300 uważam za najlepszy obok MIT MA-X2 i do tego o połowę tańszy niż MIT ale nadal cena jest kosmos.

Byłoby najlepiej gdyś mógł wpiąć taki duet Acrolinka w swój system i zobaczyć jak to gra.

Na pewno będzie o niebo lepiej niż na zwykłych kablach ale na ile będzie lepiej niż innych dobrych kablach to już trzeba posłuchać.

Inną rzeczą jest realizm kosztów ale to odrębny temat.

Zgadzam sie ze Sly, ze warto poprobowac roznych rozwiazan. Zgadzam sie tez , ze Acro to wpsaniale kable.

Mam jednak propozycje - troche z gatunku "zamienil stryjek siekierke na kijek " ( cenowo) ale polecam odsluch listwy Acoustic Revive RTP 4 EU ( lub 6EU ) z dedykowanym kablem zaislajacym Power Reference. Poprawa jest tak znaczaca i dotyczy 4 lub 6 urzadzen w stystemie, ze potem mozna zastosowac nieco tanszce kable, warto sprobowac Power reference miedzy listwa i klockami. Wyjdzie taniej niz 2 albo 3 szt Acro 9300.

Polecam rowniez odsluch Transparent Cable Power Link ,jest dostepny nowy model , u mnie gra ze wzmakiem lepiej, niz Acro 6100 .

Co do ic Acro DA 6300 , nie szukam nic lepszego , to wspanialy interkontket.

Daj sobie jednak czas na sluchanie i oswajanie sie z dzwiekiem, kupno na wejsciu kompletu Acro pc 9300 / ic 6300 to tak jak bys zjadl deser przed rozpoczeciem posilku:)

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,czy do accu e-560,dp-78 powinienem kupic az tak wysokiego acrolinka ic6300 i 9300.Znajomy powiedzial ze to jest konieczne.Mam niewielkie doswiadczenie w tej branzy,dlatego kieruje te zapytanie do was.Czy tak drogie kable dadza znaczaca poprawe dzwieku

Trochę rozsądku ;).

Nie kupuj kabli,które przekroczą wartość Twojego systemu,zainwestuj te pieniądze w innym miejscu :).

Kable znakomite,ale...kubeł zimnej wody,by się przydał :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tak podpowiadacie to jaka sieciowke kupić za pól ceny Acrolinka 9100 ale z 95 procentami jej możliwości? Budżet powiedzmy 6000 pln.

 

Te 6000zł to nie do końca pół ceny bo 9100 nie jest już produkowany a 9300(2m) ma cenę ponad 20tys!! Kosmos. Ale za 6000zł można już kupić coś dobrego.

 

Musisz próbować. Bardzo dobre kable to np Shunyata Python CX-cena ok 5500 detal, PS Audio AC-12-cena ok 4000zł(2m), Argento Flow-cena ok 7800zł(2m) ale wszędzie wynegocjujesz jakiś rabacik.

Pamiętaj że niektóre kable są bardzo sztywne i lepiej żeby były dłuższe a poza tym ogólnie uważa się że dłuższe sieciówki grają lepiej więc bierz 2m a nie 1.5m.

Nie wiem czy to będzie 95% "grania" Acrolinka 9300 ale 70% na pewno.

 

Możesz też poszukać w używkach.Trafiają się prawie nowe kable choć to perełki naszym wtórnym rynku. Zresztą nie ma się co dziwić.Nikt nie chce stracić dużo kasy sprzedając prawie nowy kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś zna taki kabel:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Anaconda nie dorównuje Acrolinkowi 9100 (jest sucha). PS to nie ta liga. Argento-RCM grał na tegorocznym AS cały swój zestaw. Jak dla mnie bez entuzjazmu. Brak "poweru". Może ten Lessloss.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Anaconda nie dorównuje Acrolinkowi 9100 (jest sucha). PS to nie ta liga. Argento-RCM grał na tegorocznym AS cały swój zestaw. Jak dla mnie bez entuzjazmu. Brak "poweru". Może ten Lessloss.

Według opinii ze strony,właśnie z kabli shunyty,przesiadano się na ten kabel.Jakoś przemawia do mnie to co piszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to wy chyba chcecie mnie zadziobac a nie ten znajomy.Sluchalem accu i pasuje mi ten dzwiek.Stefek moze i kubel wody by sie przydal ale nie lepiej ,,kup lepszy odtwarzacz''nie lapcie mni za slowka bo to jest niepotrzebne.Wiem ze wielu z was ma ogromne doswiadczenie i dlatego zwrocilem z tym pytaniem.Mam mase plyt i jezeli moge cos poprawic w dzwieku to chce to zrobic.Jezeli bardziej logiczne i praktyczne jest wydac pieniadze na lepsza elektronike zamiast kable,to chce to uslyszec od was

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.