Skocz do zawartości
IGNORED

DAC-jakość ponad cenę! Czy super drogie DAC-i grają lepiej?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zapominasz o różnicy ceny miedzy Accustic Arts a dCS. Scaratti jest min 2x droższy!

 

Noi to tu masz w 2x tańszym DACu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:)

 

Nosze sie z zamiarem zakupu naprawde dobrego daca w cenie do 20 tys zl. I oczekuje co mozecie mi w tej kwesti poradzic. Chodzi mi przedwszystkim o transtarentnosc i neutralnosc i naj najlepsze wydobywanie ukrytych szczegolow z tresci muzycznej.

 

Przychodzi mi do głowy przynajmniej kilka DACów:

 

Weiss 202

PS Audio Perfect Wave (ten jest dostępny w PL)

Berkeley Alpha DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak jest, jak piszesz, to na zagranicznych forach króluje w tym przedziale to zamieszczone jest poniżej. Raczej dość zgodnie, nawet konkurencja przyznaje, że ten produkt może być lepszy niż ich własny :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzieki za podpowiedz.

Skoro tak radzisz, postaram się poszukac czy w polsce jest mozliwosc posłuchania tego Berkeley Audio Alpha DAC.

Ale czy to odpowiedzi nie są na wyrost ? (albo laczone w testach z mulaczami)

Interesuja mnie kwestje techniczne, a widze ze jest on oparty na jednym ukladzie AD1955. Ta kosc jest niemilosiernie agresywna i syczaca na wysokich.

Fakt brzmienie jego moze byc fantastycznie rozdzielcze.

Niestety sam mam takie wrazenie i nawet spodkalem podobnym narzekaniem na 1955.

 

Co prawda stosuje je Accuphase ktore brzmi delikatnie i mdlo. Nawet wysoki model DP-700(mialem okazje zaobaczyc do serwiskowki i sa kretynsko ostro ciete filtry) Dlatego brzmienie cd tej marki mi nie podchodzi.

 

Czy jakies propozycje alternatywy co do transparentych, neutralnych dacow do 20 tys zl ?

A moze ktorys z AudioNote Dacow ? Ponoc wielobitowce sa nie do przebicia na malych poziomach ?

(Slucham delikatnego Jazzu, powaznej - szczegolnie fortepian, harfa)

 

Dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w Polsce dystrybucji Berkeley więc nie posłuchasz tym bardziej tej nowej wersji mk2. Pisałem do nich i skierowali mnie do dealera w...Szwajcarii.

Ponoć rewelacyjny DAC, bardzo szczegółowy i dość jasny ale ma też drugi filtr i na nim gra cieplej. Wiem od użytkownika wersji mk 1.

 

Ten Accustic Arts Tube DAC II mk2 mógłby się spodobać tobie.

Co prawda nie zmieścisz się w 20 tys ale jak trochę dorzucisz i ponegocjujesz to może trafi w twoje ręcę.

 

Teraz mam u siebie EMM Labs DAC 2-X.

Jest jego tańsza wersja a bardzo niewiele mu ustępuje.

To Meitner MA-1 i też podobny cenowo do AA.

Troche wynegocjujesz, troche dorzucisz i bedzie twój.

Obaj dystrybutorzy rozsądni i chętni do współpracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu masz stronę gościa, który sporo testował. Jak widzisz ten Berkley się wszędzie przewija u doświadczonych kolegów. Jedno jest prawie pewne: raczej zdołasz to rozsądnie odsprzedać. Ważny plus powszechnie wychwalanych urządzeń. Jakbyś kupił i byl z okolic W-wy chętnie się wproszę:)

 

Na odsłuch:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zdołasz sprzedać tego Berkeley ale stracisz i tak sporo kasy.

Nie ma tego jak posłuchać w Polsce więc trochę ryzykujesz.

Cena na EU jest 4000 euro i to jest dobra cena bo taka sama jak w USA. Wyrównali ceny między USA i EU i to się chwali ale to też kosztem marży więc na rabaty nie ma co liczyć. 4000 euro to ok 17000zł i za ten DAC to chyba dobra cena.

Wadą jest brak dystrybutora w Polsce a co za tym idzie brak serwisu i brak możliwości łatwego upgrade w przyszłości.

Można to wszytko zrobić we własnym zakresie ale dużo łatwiej jak zajmie się tym dystrybutor.

Ma to też potem wpływ na łatwość odsprzedaży i cenę jaką można uzyskać po latach.

Może warto zainteresować się tym Meitner MA-1, który jest co prawda droższy ok 50% w USA niż Berkeley ale wyżej ceniony.

To najnowszy produkt, ma więcej wejść, wspaniale gra, bardzo szczegółowo ale w ogóle nie klinicznie tylko ciepło.

Co ważne jest dystrybutor a więc można posłuchać, jest serwis i w przyszłości łatwy upgrade do nowszej wersji gdy taka się pojawi za parę lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria nie jest w EU = clo + VAT

 

1330468847[/url'>' post='

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA-1 u nas detal chyba 30tys.

A jeśli do ceny Berkeley dojdzie cło i vat to mamy 5100 euro czyli ok 21000zł.

Na MA-1 pewnie cenę trochę można zbić i mieć lepszy model z serwisem, gwarancją itd.

Wiadomo, kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za info, ten Meitner MA-1 może być dla mnie strzalem w dziesiatke.

Postarm się cos zadziałac, aby go moc przesłuchac.

 

 

Ps.

Obecny mój system po długi dobieraniu to preamp Manley Jumbo Shrimp (modyfikowany) + Accuphase P-5000 napedzajacy Infinity Kappa 9.2 (ulepszona zwrotnica - przeprosilem stare kolumny)

Właśnie Accu o dziwo dał sobie rade z tymi trudnymi kolumnami. Było zabawy ze wzmakami, ale troche skleja dzwieki, mało różnicuje subtelności.

Teraz potrzebny precyzyjny DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz. Uważam że ze źródła trzeba wycisnąć jak najwięcej detali i informacji a potem w dalszej części toru można bawić się w ocieplanie brzmienia itd. Teraz testuje EMM Labs DAC 2-X i gra wspaniale a ten MA-1 to prawie to samo, tej samej firmy.

Różnice nie są duże a cena połowę niższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Meitner może mieć taką dodatkową zaletę, że może być mniej czuły na jakość transportu niż inne DACi. Na wejściu zamontowany jest tam mały bufor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Meitner może mieć taką dodatkową zaletę, że może być mniej czuły na jakość transportu niż inne DACi. Na wejściu zamontowany jest tam mały bufor.

 

Nawet o tym nie wiedziałem ale skoro tak mówisz to kolejny plus dla Meitnera czy EMM Labs bo to w sumie to samo, jak mercedes i AMG.

meitner MA-1 jest jak mercedes a EMM Labs DAC 2-X jak wersja AMG tego samego samochodu.

Nie sądziłem że gra tak dobrze,szczegółowo ale też ciepło i mięsiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejnego DAC-a.

Na polu boju pozostał najnowszy produkt legendy przetwarzania sygnału cyfrowego w analogowy, słynnego Eda Meitnera.

Ed ma 2 linie DAC-ów. Te full wypasione z najlepszych komponentów dobieranych do konkretnego urządzenia, lepszym zasilaniem oddzielnie dla sekcji analog i digital, oznaczane są jako EMM Labs a podobne urządzenie z nieco tańszych komponentów ale nadal doskonałe brzmieniowo z tymi samymi systemami przetworników oraz wejść itd oznaczony jest jako Meitner MA-1...i jest o połowę tańsze!!

 

Do mnie trafił najnowszy DAC EDa EMM Labs DAC 2-X.Urządzenie wykonane jest doskonale jak Accustic Arts.

W zasadzie jeden piękny i ciężki bloczek aluminium. Jest 6 różnych wejść i nie ma wyjścia cyfrowego jak miał Accustic Arts.Nie ma też fajnych retro gałek jak w AA ale za to jest fajny pilot. EMM Labs po prostu nie jest retro.To urządzenie nowoczesne stylistycznie(bo technologicznie to wiadomo) w najlepszym, ultra prostym designie. Pasuje do każdego wnętrza czy systemu. Klocek bardzo ciężki.

 

A jak to brzmi i grzmi?...to ciekawa sprawa bo to gra tak jak powinny najlepsze lampy z najlepszym tranzystorem.

Mam podobne wrażenie jak przy Burmesterze. Gdybym nie widział co gra dałbym głowę że to Burek!

Zawsze wyobrażałem sobie że tak powinny grać najlepsze sprzęty lampowe tyle,że nie spotkałem takich sprzętów.

Potęga brzmienia, szerokość i głębokość sceny gigant, najlepszy bas, głęboki, mocny, dobrze kontrolowany, pastelowa góra, bardzo dużo detali, powietrza, wybrzmiewań, szybkość ale to wszystko jest podane w ciepły, nie męczący sposób, soczysty, podobnie jak w Burmesterze.

Mocna średnica, pięknie pokazane barw, cały przekaz zrównoważony ale wszystko jest mocno nasycone i właśnie soczyste!!

Mimo że ma tak dużo szczegółów i w pewnym sensie jest analityczny ale tylko w pozytywnym sensie.

Nie ma nic wspólnego z graniem suchym, chudym, zimnym itd, wręcz przeciwnie. Gra ciepło, masywnie, mięsiście i bardzo kolorowo.

W mojej ocenie rewelacja.

Jako jeden z niewielu DAC przyjmuje sygnał SACD z transportu EMM Labs po ich specjalnym kablu optycznym, załączanym do transportu.

 

Ed powiedział ostatnio że pracują teraz nad opcją przesyłu SACD po USB. Pewnie będzie aktualizacja softwerowa.

DAC ma oczywiście możliwość upgradowania oprogramowania co uczyni go nowoczesnym na wiele lat.

Poza tym EMM Labs robi upgrady hardwerowe gdy pojawi się nowszy model czyli podobnie jak u Burmestera nie trzeba pozbywać się swojego sprzętu,

tylko wysyła się do dystrybutora a ten wszystko załatwia, wysyła to do USA i za małą dopłatą mamy najnowszy model.

 

Najciekawszą opcją może tu być wersja MA-1 która jest połowę tańsza przy może zaledwie 25% słabszym graniu.

Jeśli za 30 tys.zł zagra na 75% EMM Labs DACa 2-X to może to być rynkowy Best Buy.

Można i powinno się posłuchać ale jest dystrybutor więc nie powinno być problemów. Warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ładnie zarło w tych dacach.............i co jest-nikt nie chce porównania z moim?

Musza być minimum do 10000 usd............nie ma chętnego na zaprezentowanie swego cuda i ewentualną konfrontację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił do mnie kolejny pretendent do tronu DAC-ów, a przynajmniej tych dostępnych u naszych dystrybutorów.

Firma nazywa się MSB i jest specjalistą w USA w produkcji ultra high endowych DAC-ów z użyciem własnych 80 bitowych przetworników, wielu innych bajerów,

ale w finale DAC przetwarza każdy sygnał na 32 bitowy/384khz. Takie ma też USB jako jeden z niewielu na rynku bo reszta ma 24/192.

Oznacza to, że muza z kompa powinna iść w max jakości jaką oferuje program Amarra.

 

Podobno przetwarzanie 80 bitowe zwiększa rozdzielczość o zaledwie 2 bity do 26 bitów ale zawsze to jednak więcej.

DAC jaki do mnie trafił to środkowy model MSB Platinum DAC IV Signature z zewnętrznym zasilaniem i dużą ilością wejść cyfrowych.

Design jest dyskusyjny i może się podobać choć nie musi za to jakość wykonania wyśmienita. To co na zdjęciach wygląda na plastik to tylko złudzenie.

Wszystko jest z najlepszego aluminium, perfekcyjnie spasowane.

To taki sam model jak na test trafił do W.Pacuły ale nie ten sam.Tamten już się sprzedał w Polsce a ten u mnie jest z najnowszej dostawy i wpierw wygrzewał się ok 10 dni.

Jak widać jest w Polsce zbyt nawet na tak drogie klocki.Wiadomo że to jednostkowe transakcje ale miło że jednak są.

 

O MSB jest głośno na światowych portalach. U nas w Polsce spotkałem się z opinią że te DACi grają zimnym, klinicznym dźwiękiem zbliżonym do szkoły grania dCS.

Ale opinie użytkowników na świecie zupełnie nie potwierdzają tej tezy i ludzie są nimi zachwyceni.

Tak więc podszedłem do odsłuchów z dużymi nadziejami. EMM Labs DAC 2-X wypadł super a ten powinien jeszcze lepiej.

Takie technologie, 2 różne oversamplingi, 4 różne filtry cyfrowe, dużo bitów i super jakość wykonania.

 

Trzy dni porównań trochę rozczarowały bo może oczekiwania miałem za duże. Nie jest prawdą że ten DAC gra zimno. Bzdura a przynajmniej w moim systemie, choć również

u kolegi z Korisa grał podobnie, równo i raczej ciepło. Granie najwyższych lotów, dużo detali, szybkość, przestrzeń, głębia ale nie jest wyraźnie lepszy niż EMM Labs.

Przełączając raz jeden, raz drugi bo oba wpiąłem w ten sam preamp różnice owszem są ale minimalne. MSB ma trochę więcej detali albo pokazuje je bardziej konturowo i chyba ma większą a właściwie głębszą scenę ale to jest na progu percepcji. EMM Labs gra znów bardziej miękko, mniej konturowo, jakby bardziej lampowo ale znów to różnice minimalne.

W zasadzie ilość plusów jest podobna i choć różnice są to nie warte zawracania głowy.

Decydująca tu może być cena bo jednak MSB jest droższy i to znacznie.

 

Na koniec do porównania z oboma DAC-ami wystawiłem Esoterica K-1 który też ma w sobie dual mono DAC 32 bitowy, 5 filtrów, 2x i 4x oversampling i oddzielne zasilanie dla sekcji analog i digital. Esoteric podobnie jak MSB zagrał minimalnie inaczej niż EMM Labs ale tak samo różnice minimalne.

K-01 miał więcej średnicy, tzn była ona bardziej podkreślona niż w EMM Labs czy MSB, a znów MSB ma głębszą scenę a EMM Labs bardziej miekką prezentacje, trochę mniej podkreśloną średnicę niż Esoteric za to bardziej podkreśla niższą średnicę i wyższy bas przez co wydaje się że gra cieplej ale to złudzenie wynikające z lekkiej zmiany proporcji.

 

Jednakże wszystkie te różnice są tak minimalne że po 1h przerwy w słuchaniu nie wychwytywalne.

Tak więc w tej najwyższej klasie chyba już nic więcej zrobić się nie da.Może na innych systemie różnice byłoby słychać lepiej.Tego nie wiem.

MSB ma jeszcze wyższy model, zwany Diamond DAC IV, który ponoć gra wyraźnie lepiej niż signature.

Trochę w to wątpię ale będę miał okazję się przekonać. być może za kilka dni.

 

Zastanawiam się czy można jeszcze lepiej? Czy coś wiecej z DAC-ów można jeszcze wyciągnąć czy doszedłem do ściany i nic więcej osiągnąć już się nie da.

Może da się inaczej ale czy lepiej. Może jakiś Audio Note DAC? albo Audio Aero? Czas pokaże.

Na pewno warto było przekonać się na własne uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sly,

Na wstępie gratulacje za poświęcenie,cierpliwość , czas i możliwości przetestowania

większości zacnych daców w jednym 'momencie'.

Wszystkie opisy czytam z dużym zaciekawieniem i nie ukrywam czekam na zwycięzcę.

Czy test będzie dalej kontynuowany ?.Czy Accustic Arts combo dotrze na czas porównań z innymi dacami side/by side ?

Serdecznie POZDRAWIAM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił do mnie kolejny pretendent do tronu DAC-ów, a przynajmniej tych dostępnych u naszych dystrybutorów.

Firma nazywa się MSB i jest specjalistą w USA w produkcji ultra high endowych DAC-ów z użyciem własnych 80 bitowych przetworników, wielu innych bajerów,

ale w finale DAC przetwarza każdy sygnał na 32 bitowy/384khz. Takie ma też USB jako jeden z niewielu na rynku bo reszta ma 24/192.

Oznacza to, że muza z kompa powinna iść w max jakości jaką oferuje program Amarra.

 

Podobno przetwarzanie 80 bitowe zwiększa rozdzielczość o zaledwie 2 bity do 26 bitów ale zawsze to jednak więcej.

DAC jaki do mnie trafił to środkowy model MSB Platinum DAC IV Signature z zewnętrznym zasilaniem i dużą ilością wejść cyfrowych.

Design jest dyskusyjny i może się podobać choć nie musi za to jakość wykonania wyśmienita. To co na zdjęciach wygląda na plastik to tylko złudzenie.

Wszystko jest z najlepszego aluminium, perfekcyjnie spasowane.

To taki sam model jak na test trafił do W.Pacuły ale nie ten sam.Tamten już się sprzedał w Polsce a ten u mnie jest z najnowszej dostawy i wpierw wygrzewał się ok 10 dni.

Jak widać jest w Polsce zbyt nawet na tak drogie klocki.Wiadomo że to jednostkowe transakcje ale miło że jednak są.

 

O MSB jest głośno na światowych portalach. U nas w Polsce spotkałem się z opinią że te DACi grają zimnym, klinicznym dźwiękiem zbliżonym do szkoły grania dCS.

Ale opinie użytkowników na świecie zupełnie nie potwierdzają tej tezy i ludzie są nimi zachwyceni.

Tak więc podszedłem do odsłuchów z dużymi nadziejami. EMM Labs DAC 2-X wypadł super a ten powinien jeszcze lepiej.

Takie technologie, 2 różne oversamplingi, 4 różne filtry cyfrowe, dużo bitów i super jakość wykonania.

 

Trzy dni porównań trochę rozczarowały bo może oczekiwania miałem za duże. Nie jest prawdą że ten DAC gra zimno. Bzdura a przynajmniej w moim systemie, choć również

u kolegi z Korisa grał podobnie, równo i raczej ciepło. Granie najwyższych lotów, dużo detali, szybkość, przestrzeń, głębia ale nie jest wyraźnie lepszy niż EMM Labs.

Przełączając raz jeden, raz drugi bo oba wpiąłem w ten sam preamp różnice owszem są ale minimalne. MSB ma trochę więcej detali albo pokazuje je bardziej konturowo i chyba ma większą a właściwie głębszą scenę ale to jest na progu percepcji. EMM Labs gra znów bardziej miękko, mniej konturowo, jakby bardziej lampowo ale znów to różnice minimalne.

W zasadzie ilość plusów jest podobna i choć różnice są to nie warte zawracania głowy.

Decydująca tu może być cena bo jednak MSB jest droższy i to znacznie.

 

Na koniec do porównania z oboma DAC-ami wystawiłem Esoterica K-1 który też ma w sobie dual mono DAC 32 bitowy, 5 filtrów, 2x i 4x oversampling i oddzielne zasilanie dla sekcji analog i digital. Esoteric podobnie jak MSB zagrał minimalnie inaczej niż EMM Labs ale tak samo różnice minimalne.

K-01 miał więcej średnicy, tzn była ona bardziej podkreślona niż w EMM Labs czy MSB, a znów MSB ma głębszą scenę a EMM Labs bardziej miekką prezentacje, trochę mniej podkreśloną średnicę niż Esoteric za to bardziej podkreśla niższą średnicę i wyższy bas przez co wydaje się że gra cieplej ale to złudzenie wynikające z lekkiej zmiany proporcji.

 

Jednakże wszystkie te różnice są tak minimalne że po 1h przerwy w słuchaniu nie wychwytywalne.

Tak więc w tej najwyższej klasie chyba już nic więcej zrobić się nie da.Może na innych systemie różnice byłoby słychać lepiej.Tego nie wiem.

MSB ma jeszcze wyższy model, zwany Diamond DAC IV, który ponoć gra wyraźnie lepiej niż signature.

Trochę w to wątpię ale będę miał okazję się przekonać. być może za kilka dni.

 

Zastanawiam się czy można jeszcze lepiej? Czy coś wiecej z DAC-ów można jeszcze wyciągnąć czy doszedłem do ściany i nic więcej osiągnąć już się nie da.

Może da się inaczej ale czy lepiej. Może jakiś Audio Note DAC? albo Audio Aero? Czas pokaże.

Na pewno warto było przekonać się na własne uszy.

 

Napisz jak mozesz, jak ten MSB gral po USB z programem Amarra z kompa(32/384) bo bardzo mnie to interesuje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly - jakiego transportu uzywałeś do napędu tych DACów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze okazji słuchania tych DAC-ów z komputera. Wszystkie chodziły ze strumieniowcem Linn Akurate DS oraz z Esoteric K-01 jako transport CD.

Próbowałem też z Denonem CD jako transport ale Esoteric w tej roli wypada znacznie lepiej. Wydawałoby się, że transport aż takiej roli nie odgrywa ale jednak odgrywa.

 

Co do Accustic Arts to DAC już nie wróci, może wróci transport bo tak przyjemnie się go obsługuje że wyraziłem poważne zainteresowanie zakupem a czy coś z tego wyjdzie to jeszcze nie wiem. Transport jest super i polecam, Przyjemniej mi się słuchało z niego płyt CD niż plików z Linna.

 

Natomiast DAC Accustic Arts jest też fajny ale w tej konfiguracji lamp i czasu wygrzania to akurat u mnie jeszcze lepiej wypadł EMM Labs więc nie ma sensu wracać znów do testów AA.

Jak pisałem DAC AA ma duży potencjał ale trzeba go dobrze wygrzać a to trwałoby kolejne dni a gdyby były inne, jeszcze lepsze lampy to kolejne 2 tyg a nie mogę tak długo blokować dystrybutora. Poza tym bardzo kusi wymiana tych lamp na znacznie lepsze o czym tu na forum pisało kilka osób jak Elb i Magnepan.

Jeśli z lepszymi, np Amerex Bugle Boy gra o klasę lepiej to mógłby to być Best Buy ale ja takich lamp nie mam i nie mogę tego wymagać od dystrybutora a nie kupię tego DAC na własność

tylko po to żeby przekonać się jak zagra wygrzany z najlepszymi lampami.

W ogóle ta zabawa z szukaniem, dobieraniem, parowaniem lamp i próbowaniem które są lepsze a które tylko inne a może tamte okażą się najlepsze to trochę mnie zniechęca, tak samo jak wizja ryzykownych transakcji z różnej maści handlarzami lamp na ebay itd!

 

Nie lampowy DAC jednak zagrał lepiej i zero problemów, tyle że jest 2x droższy i faktem jest,

że być może ten połowę tańszy lampowy z jakimiś super lampami może zagrać równie dobrze ale nie ma jak tego sprawdzić.

 

Na dziś EMM Labs , MSB i Esoteric u mnie w systemie grają równie dobrze.Mają minimalne różnice między sobą ale baaardzo małe.

Można przyjąć że idą łeb w łeb. Wszystkie są 32 bitowe, najnowsza technika, każdy ma jakieś bajery które powinny dać mu przewagę nad innymi ale

w testach tej przewagi nie słychać. To już jest jak Merceses AMG, BMW M Power czy Audi RS.

Każde jest super, każde po ok 500KM i każde ma chorą cenę a czy ma 20KM mniej czy więcej nie jest wyczuwalne.

 

Może MSB Diamond okaże się jeszcze lepszy. Powinien przy cenie jaką ma....hehehe...a może okaże się że już więcej wycisnąć się nie da.

Mam wrażenie że wyścig zbrojeń na kolejne bity i khz już nie wiele wnosi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Sly, ale porównania które robisz na swoim Esotericu, nie mówiąc już o Akurate (!) są zupełnie bez sensu. Przynajmniej na tym poziomie, o którym tu rozmawiamy.

 

Albo puść sygnał cyfrowy z Maca po USB do obu daców jeżeli chcesz słuchać plików, albo zastosuj firmowy transport jeżeli chcesz słuchać płyt CD. Nie wiem jak w przypadku EMM, ale w przypadku MSB przy zastosowaniu firmowego transportu z MSB Link (połączenie jest kablem Ethernetowym zamiast typowego AES/RCA) różnica jest spora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale używając tylko dedykowanego transportu CD trudno ocenić sam DAC i jego uniwersalność. Powinien wykazać przewagę na różnych połączeniach a akurat transport Esoterica jest jednym z najlepszych i z każdym DAC gra bardzo dobrze.

Probuje teź z Denonem jako transport ale Esoteric jest jednak sporo lepszy.

Granie po USB z kompa to jeszcze inna bajka i to też spróbuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czego ty szukasz, najlepiej grającego czy najbardziej uniwersalnego DACa, bo już nie bardzo rozumiem ?

 

Jak najlepiej grającego, to pozwól mu zagrać w takiej konfiguracji do jakiej został zaprojektowany. W Scarlattim zwykłe podpięcie clock-linka pomiędzy CDT a DAC robi ogromną różnice na plus, a przecież urządzenia niby te same.

 

Tak samo jest z MSB. Wysyłając wszystko przez SPDIF rujnujesz potencjał tych urządzeń.

 

PS. to że w Esotericu siedzi dobry MECHANIZM czytania płyty, nie znaczy automatycznie, że jest to dobry transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czego ty szukasz, najlepiej grającego czy najbardziej uniwersalnego DACa, bo już nie bardzo rozumiem ?

 

Jak najlepiej grającego, to pozwól mu zagrać w takiej konfiguracji do jakiej został zaprojektowany. W Scarlattim zwykłe podpięcie clock-linka pomiędzy CDT a DAC robi ogromną różnice na plus, a przecież urządzenia niby te same.

 

Tak samo jest z MSB. Wysyłając wszystko przez SPDIF rujnujesz potencjał tych urządzeń.

 

PS. to że w Esotericu siedzi dobry MECHANIZM czytania płyty, nie znaczy automatycznie, że jest to dobry transport.

 

Na razie to testuję sobie z ciekawości. Nic specjalnie nie szukam.

Dla przykładu Linn Akurate DS gra dobrze ale po dobrym kablu cyfrowym RCA SPDIF z DAC Esoterica czy EMM Labsa gra jeszcze lepiej.

Chyba tak źle z SPDIF nie jest skoro używają go w transportach Reimyo, Audo Note, Zanden i wiele innych najbardziej uznanych firm.

Uważają że jest nawet lepszy niż AES/EBU.

U siebie zauważyłem dużą różnicę w zależności od użytego kabla.Pewnie przy USB jest mniejszy problem bo nie trzeba aż tak dobrych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!licze na was, bo chcem kupic dobrego DAC,ale zalezy mi aby gral z laptopa!wiec nie zapomnijcie przetestowac jak juz macie je u siebie!!!!

 

To i tak powinieneś przetestować w swoim systemie.

W każdym dany DAC może zagrać inaczej, podobnie jak każdy inny klocek audio.

To co ja słyszę u siebie to tylko moje wrażenia.

Faktem jest że przy tej klasie sprzętów i tak uznanych producentów to wszystkie te DAC-i są zbliżone. Decydujące mogą być cena, design czy wpasowanie we własny system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zdołasz sprzedać tego Berkeley ale stracisz i tak sporo kasy.

Nie ma tego jak posłuchać w Polsce więc trochę ryzykujesz.

Cena na EU jest 4000 euro i to jest dobra cena bo taka sama jak w USA. Wyrównali ceny między USA i EU i to się chwali ale to też kosztem marży więc na rabaty nie ma co liczyć. 4000 euro to ok 17000zł i za ten DAC to chyba dobra cena.

Wadą jest brak dystrybutora w Polsce a co za tym idzie brak serwisu i brak możliwości łatwego upgrade w przyszłości.

Można to wszytko zrobić we własnym zakresie ale dużo łatwiej jak zajmie się tym dystrybutor.

Ma to też potem wpływ na łatwość odsprzedaży i cenę jaką można uzyskać po latach.

Może warto zainteresować się tym Meitner MA-1, który jest co prawda droższy ok 50% w USA niż Berkeley ale wyżej ceniony.

To najnowszy produkt, ma więcej wejść, wspaniale gra, bardzo szczegółowo ale w ogóle nie klinicznie tylko ciepło.

Co ważne jest dystrybutor a więc można posłuchać, jest serwis i w przyszłości łatwy upgrade do nowszej wersji gdy taka się pojawi za parę lat.

 

sly30 cena Berkeley Alpha dac2 to na gotowo w pl 21kzł po dzisiejszym kursie Euro. Może być ciut taniej, bo euro spada. Taka jest realna cena na dzień dzisiejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił do mnie kolejny pretendent do tronu DAC-ów, a przynajmniej tych dostępnych u naszych dystrybutorów.

Firma nazywa się MSB i jest specjalistą w USA w produkcji ultra high endowych DAC-ów z użyciem własnych 80 bitowych przetworników, wielu innych bajerów,

ale w finale DAC przetwarza każdy sygnał na 32 bitowy/384khz. Takie ma też USB jako jeden z niewielu na rynku bo reszta ma 24/192.

Oznacza to, że muza z kompa powinna iść w max jakości jaką oferuje program Amarra.

 

Podobno przetwarzanie 80 bitowe zwiększa rozdzielczość o zaledwie 2 bity do 26 bitów ale zawsze to jednak więcej.

DAC jaki do mnie trafił to środkowy model MSB Platinum DAC IV Signature z zewnętrznym zasilaniem i dużą ilością wejść cyfrowych.

Design jest dyskusyjny i może się podobać choć nie musi za to jakość wykonania wyśmienita. To co na zdjęciach wygląda na plastik to tylko złudzenie.

Wszystko jest z najlepszego aluminium, perfekcyjnie spasowane.

To taki sam model jak na test trafił do W.Pacuły ale nie ten sam.Tamten już się sprzedał w Polsce a ten u mnie jest z najnowszej dostawy i wpierw wygrzewał się ok 10 dni.

Jak widać jest w Polsce zbyt nawet na tak drogie klocki.Wiadomo że to jednostkowe transakcje ale miło że jednak są.

 

O MSB jest głośno na światowych portalach. U nas w Polsce spotkałem się z opinią że te DACi grają zimnym, klinicznym dźwiękiem zbliżonym do szkoły grania dCS.

Ale opinie użytkowników na świecie zupełnie nie potwierdzają tej tezy i ludzie są nimi zachwyceni.

Tak więc podszedłem do odsłuchów z dużymi nadziejami. EMM Labs DAC 2-X wypadł super a ten powinien jeszcze lepiej.

Takie technologie, 2 różne oversamplingi, 4 różne filtry cyfrowe, dużo bitów i super jakość wykonania.

 

Trzy dni porównań trochę rozczarowały bo może oczekiwania miałem za duże. Nie jest prawdą że ten DAC gra zimno. Bzdura a przynajmniej w moim systemie, choć również

u kolegi z Korisa grał podobnie, równo i raczej ciepło. Granie najwyższych lotów, dużo detali, szybkość, przestrzeń, głębia ale nie jest wyraźnie lepszy niż EMM Labs.

Przełączając raz jeden, raz drugi bo oba wpiąłem w ten sam preamp różnice owszem są ale minimalne. MSB ma trochę więcej detali albo pokazuje je bardziej konturowo i chyba ma większą a właściwie głębszą scenę ale to jest na progu percepcji. EMM Labs gra znów bardziej miękko, mniej konturowo, jakby bardziej lampowo ale znów to różnice minimalne.

W zasadzie ilość plusów jest podobna i choć różnice są to nie warte zawracania głowy.

Decydująca tu może być cena bo jednak MSB jest droższy i to znacznie.

 

Na koniec do porównania z oboma DAC-ami wystawiłem Esoterica K-1 który też ma w sobie dual mono DAC 32 bitowy, 5 filtrów, 2x i 4x oversampling i oddzielne zasilanie dla sekcji analog i digital. Esoteric podobnie jak MSB zagrał minimalnie inaczej niż EMM Labs ale tak samo różnice minimalne.

K-01 miał więcej średnicy, tzn była ona bardziej podkreślona niż w EMM Labs czy MSB, a znów MSB ma głębszą scenę a EMM Labs bardziej miekką prezentacje, trochę mniej podkreśloną średnicę niż Esoteric za to bardziej podkreśla niższą średnicę i wyższy bas przez co wydaje się że gra cieplej ale to złudzenie wynikające z lekkiej zmiany proporcji.

 

Jednakże wszystkie te różnice są tak minimalne że po 1h przerwy w słuchaniu nie wychwytywalne.

Tak więc w tej najwyższej klasie chyba już nic więcej zrobić się nie da.Może na innych systemie różnice byłoby słychać lepiej.Tego nie wiem.

MSB ma jeszcze wyższy model, zwany Diamond DAC IV, który ponoć gra wyraźnie lepiej niż signature.

Trochę w to wątpię ale będę miał okazję się przekonać. być może za kilka dni.

 

Zastanawiam się czy można jeszcze lepiej? Czy coś wiecej z DAC-ów można jeszcze wyciągnąć czy doszedłem do ściany i nic więcej osiągnąć już się nie da.

Może da się inaczej ale czy lepiej. Może jakiś Audio Note DAC? albo Audio Aero? Czas pokaże.

Na pewno warto było przekonać się na własne uszy.

 

Sly,

Sorry chcialerm wkleic ten kawalek o Audio Aero La Fontaine, bo wlasnie jestem po odsluchu tego klocka u siebie. Ja szukam odpowiedzi na pytanie : Jak sie przesiasc napliki nie tracac jakosci dzwieku , jaki juz mam. Poza tym chetnie wejde w rozwiazanie, ktore umozliwia odtwarzanie sacd na b. dobrym poziomie .

Po odsluchu Fontanny mysle , ze jestem blisko znalezienia rozwiazania. Na plikach oraz w SACD Fontanna pobila albo dorownala dzwiekowi z ARC ref8 . Z SACD zagrala prawie tak samo jak analogowa czesc toru ( modyfikowany Fat BOB). Z plyt cd ARC ref8 ciagle nie d pobicia, ale po zripowaniu pplyt bylo juz b. porownywalnie.

Jestem blisko decyzje i o zamianie ARC ref8 na La Fontaine, do rozwiazania zostal jeszcze problem serwera muzycznego. Polecam Ci odsluch Audio Aero , ciekaw jestem Twojej opinii.

Zdaniem J. Orszanskiego Fontanna daje dzweik blizszy analogowemu ( tego szukam) niz Emms Labs.

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moży być tak jak piszesz. Za kilka dni mam mieć u siebie La Fountaine na test ale wiesz, to jest taki mój test. To nie jest obiektywna ocena. Każdy lubi co innego.

Esoteric normalnie czyta SACD, Audio Aero tak samo, EMM Labs ma dedykowany transport który czyta SACD i do DAC wysyła go po ich specjalnym kablu optycznym, MSB ma dedykowany transport Multimedialny, który czyta wszystko i wysyła do DAC-a po ich kablu I2S Pro. DCSy teź czytają SACD i wysyłają po USB a teraz EMM Labs kończy testy beta softu który tak samo umożliwi wysyłanie SACD po USB.

 

Co do sprzętów grających jak to mówią analogowo czy też muzykalnie to raz że nie do końca rozumiem pojęcie muzykalny sprzęt a dwa, że jestem ostrożny bo z tego co słuchałem to najczęściej tak określano systemy które były mało rozdzielcze, mało przejrzyste, mało precyzyjne,brakowało im blasku, szybkości, dobrej kontroli mocnego basu i miały słabą przestrzenność.

Do jazzu i klasyki było jako tako ale przy innych rodzajach muzyki porażka.

Ale uczę się dalej.

Ja nic cyfrowego nie słyszę w tych sprzetach które testuje.

Po prostu każdy gra troche inaczej, inne podobnie do siebie.

To już nie są czasy klocków z lat 80-90, zimnych, suchych, klinicznych.

Dziś nowe i niestety drogie konstrukcje nie lampowe potrafią zagrać ciepłej niż lampy bez ich wad.

 

Jestem ciekaw Audio Aero i MSB Diamond.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to testuję sobie z ciekawości. Nic specjalnie nie szukam.

Dla przykładu Linn Akurate DS gra dobrze ale po dobrym kablu cyfrowym RCA SPDIF z DAC Esoterica czy EMM Labsa gra jeszcze lepiej.

Chyba tak źle z SPDIF nie jest skoro używają go w transportach Reimyo, Audo Note, Zanden i wiele innych najbardziej uznanych firm.

Uważają że jest nawet lepszy niż AES/EBU.

U siebie zauważyłem dużą różnicę w zależności od użytego kabla.Pewnie przy USB jest mniejszy problem bo nie trzeba aż tak dobrych kabli.

 

Używają, bo taki a nie inny dziadowski standard 30 lat temu ustanowił nam Sony z Philipsem. A skoro wspominasz o Zandenie, to nawet on ma wyjścia I2S i clocka na BNC ...

 

Twoje testy DACów przypominają mi jazdę próbną samochodami sportowymi, w której klient przychodzi do salonu Ferrari albo innego Porsche, i mówi że chętnie by się przejechał, ale prosi o założenie swoich kół zimowych od Golfa, bo takie akurat ma w garażu ...

 

Pojeździć, pojedzie tylko jakie sensowne wnioski może z takiej jazdy wyciągnąć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.