Skocz do zawartości
IGNORED

DAC-jakość ponad cenę! Czy super drogie DAC-i grają lepiej?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii grania przez usb, to kieruje sie testem La Fontaine piora Filipa Kulpy z wrzesniowego Audio Video 2011. Podobniez odsluch w domu w ubieglym tygodniu wykazal, ze pliki hires grane z Maca przez usb oraz ripy cd w Itunes Apple Lossless porownywane z plyta cd oraz ta sama plyta na winylu grana z gramofonu, ze pliki i winyl byly b. blisko siebie , zas cd zagralo wyraznie mniej wciagajaco, bardziej cyfrowo. Tak ze w przypadku Fontanny polacznie usb jest super rozwiazeniem . No i w dodatku kabel usb byl najzwyklejszy od drukarki:)

 

Co do USB może być tak że gdy mamy zwykły,tani kabel to takie połączenie jest lepsze. Robiłem porównanie przy MSB z ich transportem gdzie można go połączyć z DAC zwykłym kablem eternethowym i gra super.Takie ich dedykowane połączenie. Puszcza po nim nawet SACD i pokazuje na DAC że puszcza 32 bity/354khz.

Porównałem to z połączeniem SPDIF RCA zwykłym kablem łącząc te same klocki i było faktycznie znacznie gorzej i tu Elb miał rację że dedykowane połączenia są lepsze.

Ale gdy wpiąłem super kabel cyfrowy RCA Synergistic Research D3 LE to brzmieniowo połączenie było równie dobre jak to dedykowane.

Czyli świetnym kablem SPDIF można wiele nadrobić. Co ciekawe po tym kablu MSB puszcza też SACD ale 24 bit a nie 32.

Czyli jak się chce to można dobrze zrobić wejścia SPDIF COAX. Faktem jest że kabel SR D3 LE jest jednak bardzo drogi a ten dodawany, dedykowany eternethowy jest darmowy więc lepiej użyć tego dedykowanego.

Ale jeśli ktoś jednak chce użyć innego transportu bo taki ma kaprys albo lubi inny sprzęt to może przez SPDIF osiągnąć równie dobre brzmienie jak po dedykowanym połączeniu z firmowym transportem tyle że musi użyć najlepszych cyfrowych kabli a te niestety są bardzo drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Nie można porównywać plików hires ze zwykłą płytą CD.

To jest zupełnie inna jakość i ilość informacji w pliku hires niż na CD.

Ale plików hires jest mało wcale aż tak dużo ich nie przybywa więc i tak przez wiele najbliższych lat będziemy słuchać głównie materiału z CD, czy na krążku czy w pliku.

Warto porównać zwykle CD zgrane do pliku z krążkiem CD granym w odtwarzaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly30 : wybacz, ale porównywać można i trzeba wszystko. A dzisiaj w szczególności pliki hi-res z płytą CD.

 

To tak jakbyś porównywał Passata 150KM z BMW M5-400KM. Oczywiście że BMW jest lepsze.Można porównywać ale wynik jest z góry przesądzony.

Ale 90% jazdy będziesz miał na Passacie bo tak jest z materiałem muzycznym.

Z jednej strony pliki hi res są lepsze ale mało jest ich dostępnych więc pozostaje nam słuchanie materiału jakości CD bo takiego będziemy mieć 90%.

Tym bardziej że teraz na płytach CD można zapisać nie porównanie lepszą jakość niż 10 lat temu.

Mam wydania japońskie z jazzem które grają rewelacyjnie tak więc możliwości zapisu dobrego brzmienia na CD są coraz większe a że większość osób

ma zwykłe odtwarzacze CD to też producenci większość materiału wydaje jako zwykłe CD lub zwykłe pliki.

 

Jeśli mamy porównywać czy plik grany z kompa gra lepiej niż to samo z CD to musi to być plik taj samej klasy i rozdzielczości.

Inaczej nie ma sensu takie porównanie. Równie dobrze możemy porównać monitory SF ze Stradivarii. Porównywać można wszystko tylko co ma z tego wynikać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie.

Jeśli porównujemy sprzęt czy rodzaj połączenia to na materiale tej samej rozdzielczości. Nie chodzi mi o błąd w metodologii porównania płyty CD z plikami ogólnie tylko z plikami hi-res.

Porownanie pliku 24/96 albo 24/192 z płyta CD jest bez sensu bo na CD masz z reguły 16/44. To wiadomo że materiał 24/96 z definicji sam w sobie jest lepszy.

Takie porównanie daje fałszywy obraz samego sprzętu.

Jeśli jest możliwość to zawsze lepiej grać z materiału wyższej jakości tyle że nie jest go jeszcze zbyt wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly, co się będziesz rozdrabniał, bawił w Daci. Trzasnij cały zestaw od razu, myślę że dźwiękowo odlecisz. Ja poczekam na lotto :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chyba jednak nie.

Jeśli porównujemy sprzęt czy rodzaj połączenia to na materiale tej samej rozdzielczości. Nie chodzi mi o błąd w metodologii porównania płyty CD z plikami ogólnie tylko z plikami hi-res.

Porownanie pliku 24/96 albo 24/192 z płyta CD jest bez sensu bo na CD masz z reguły 16/44. To wiadomo że materiał 24/96 z definicji sam w sobie jest lepszy.

Takie porównanie daje fałszywy obraz samego sprzętu.

Jeśli jest możliwość to zawsze lepiej grać z materiału wyższej jakości tyle że nie jest go jeszcze zbyt wiele.

 

sly, jakiś czas temu (no, dawno temu...) porównałem kasetę magnetofonową z płytą CD. Oczywiście na różnym sprzęcie. Odtąd słucham CD. I nie mam magnetofonu kasetowego. Porównywać można i trzeba różne nośniki i różny sprzęt. Na chwałę lepszego dźwięku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli mamy porównywać czy plik grany z kompa gra lepiej niż to samo z CD to musi to być plik taj samej klasy i rozdzielczości.

Inaczej nie ma sensu takie porównanie. Równie dobrze możemy porównać monitory SF ze Stradivarii. Porównywać można wszystko tylko co ma z tego wynikać?

 

Jest dokładnie tak jak piszesz chociaż czasem trzeba dać reszcie szansę bo może się okazać że w danej konfiguracji nie ma różnicy więc po co przepłacać.

 

Czasem jest w torze takie wąskie gardło przez które mamy wrażenie że stanęliśmy przed ścianą a to tylko widok z naszej perspektywy!

Należy wiele zmieniać i obserwować zmiany jeśli mamy cokolwiek więcej uzyskać niż przeciętniacy.

 

Znam parę urządzeń które po prostu nie maja prawa się sprzedać bo po prostu sprzedawca nie daje im tej szansy żeby zabłysnęły.

 

Na uwagę że słyszałem ten zestaw dobrze grający a tu nie ma szans widziałem tylko wzruszenie ramion.

Niektórzy nie powinni handlować nawet marchewka dla jej szkody a okazuje się że walić marchewkę grunt że kasiora leci.

 

Dla tego moim zdaniem pasjonaci to gatunek wymierający, także w audio!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe....muszę ciebie rozczarować ale już pisałem o tym na forum.

Podczas jednej z wielu moich wizyt na High End Society w Monachium bardzo spodobała mi się prezentacja MBL.

A że już od paru lat przymierzałem się do kupna dobrych kolumn do stereo to byłem już troche tym szukaniem sfrustrowany i pomyślałem że może te cebule MBL 101 będą super, szczególnie że wtedy dopiero co pokazało się ich nowe wydanie, chyba mk2 i sprawdziłem że mogę za dopłatą zamówić dowolny kolor i wykończenie.

To mnie zachęciło, wybrałem weekend z dobrą pogodą, zapakowałem kobitę na harusa i pojechaliśmy na wycieczkę do Berlina jak młodzi bikerzy!...hehe.Oczywiście wcześniej umówiliśmy się w MBL na prezentacje.

To był albo piątek albo sobota. Na ostatnim piętrze takiej nowoczesnej kamienicy był ich show room. Młody chłopak tam obsługiwał i starsza babka.

 

Usiedliśmy pełni emocji , koleś puścił muze i....wielkie rozczarowanie.

Kolejne płyty i to samo. Byłem tym zaskoczony. Moja kobita też a jest osłuchana.

A że stały tam też właśnie te ich topowe kolumny X-Treme, te dzielone wielkie cebule i oddzielnie wieże basowe to poprosiłem go o przełączanie na te wypasy i....to samo! Kicha!

Sprzet był Ok. To była wina kolumn.

One nie grają dla słuchacza. Owszem mają super przestrzeń ale ta przestrzeń powinna być dodatkiem do prezentacji dla słuchacza.

A tak nie było. Przez to nie było namacalności instrumentów, muzyków, plany rozmywały się, słaba dynamika. To grało tak jakbyś do subwoofera dołożył kilka satelitek Bose i powstaje coś na styl muzyki dookólnej, gdzieś np w dużym biurze lub poczekalni. Bas dobry, szybki ale reszta kicha. Ta muza nie grała dla nas tylko tak od niechcenia gdzieś po bokach a przed nami pustka.

Przez to rownież barwy były słabe.

Bardzo się rozczarowaliśmy i tych kolumn nie chcę nawet za darmo jeśli miałbym je słuchać codziennie.

 

Tak więc nie ma przy czym odlatywać.

To może być fajne np do SPA że dookoła coś sobie grało ale do takiego grania nie potrzeba tak drogich kolumn!

 

1331333611[/url'>' post='

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jako drugi zestaw, na działkę na przykład :) Nigdy tego nie słyszałem, może to jak ze sliczną laską. Miękniesz, wilgotniejesz, pragniesz, a jak się odezwie to pustka przed Tobą., czarna dziura. Widać nie tylko w przyrodzie, uroda bywa odwrotnie proporcjonalna do wartości wnętrza. Wybacz, że wyskoczyłem z tym badziewiem, ale jako drugi zestaw lub komunijny prezent dla niewymagającego małolata akurat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jako drugi zestaw, na działkę na przykład :) Nigdy tego nie słyszałem, może to jak ze sliczną laską. Miękniesz, wilgotniejesz, pragniesz, a jak się odezwie to pustka przed Tobą., czarna dziura. Widać nie tylko w przyrodzie, uroda bywa odwrotnie proporcjonalna do wartości wnętrza. Wybacz, że wyskoczyłem z tym badziewiem, ale jako drugi zestaw lub komunijny prezent dla niewymagającego małolata akurat :)

 

Hehehe...dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się odezwie to pustka przed Tobą.

 

To trzeba prosić aby się nie odzywała. Ten jeden wieczór ;)

 

sly - czy masz u siebie Universal Media Transport czy Signature Data CD IV ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba prosić aby się nie odzywała. Ten jeden wieczór ;)

 

sly - czy masz u siebie Universal Media Transport czy Signature Data CD IV ?

 

Hehehe....też dobre! Z tymi "pustkami" w domu to już tak jest.

Lepiej niech siedzą w kuchni...hehehe

 

A ja mam uniwersal media który czyta wszystko bo jest na bazie Oppo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe....też dobre! Z tymi "pustkami" w domu to już tak jest.

Lepiej niech siedzą w kuchni...hehehe

 

 

 

Tak to jest jak się instaluje w domu sprzęt który piknie wygląda ale nie ma z nim o czym porozmawiać, w sumie to tylko sprzęt do sypialni? :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak maja na stanie w AS to popros o ten drugi. Podobno jest dużo lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To jeśli chcesz porównywać w kategoriach bezwzględnych szukając jak najlepszego dźwięku to sprawa jest prosta. Milion euro i masz najlepszy dźwięk.

 

Myślę, że sprawa nie jest taka prosta (nie tylko dlatego, że nie mam miliona euro). Widzę też, że należysz do grona tych, którzy nie potrafią się pozbyć bezkrytycznego stosunku do niekończącej się dyskusji. A przybrała ona postać "off-topic". Więc dalej już na "priva"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zachęciło, wybrałem weekend z dobrą pogodą, zapakowałem kobitę na harusa i pojechaliśmy na wycieczkę do Berlina jak młodzi bikerzy!...hehe.Oczywiście wcześniej umówiliśmy się w MBL na prezentacje.

Sly - dobrze zrozumiałem, że na odsłuchy pojechałeś motocyklem???!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly - dostałeś ten transport MSB CD IV czy dalej używasz MSB Universal ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly - dostałeś ten transport MSB CD IV czy dalej używasz MSB Universal ?

 

Nadal jest Univwersal i ma to jednak pewne plusy bo czyta SACD, Blu Ray, z czasem może jak pojawią się Blu Ray Audio i wszystkie inne standardy.

Zakończyłem testy MSB, Klimaxa DSM i coś jutro napiszę.

Było też porównanie z plikami AIFF granymi z Mac-a po USB Wireworld Silver Starlight w USB MSB. Grało to super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest Univwersal i ma to jednak pewne plusy bo czyta SACD, Blu Ray, z czasem może jak pojawią się Blu Ray Audio i wszystkie inne standardy.

Zakończyłem testy MSB, Klimaxa DSM i coś jutro napiszę.

Było też porównanie z plikami AIFF granymi z Mac-a po USB Wireworld Silver Starlight w USB MSB. Grało to super.

Panowie moze ktos zna ten DAC?ze sa takie ceny?http://www.audio-markt.de/_markt/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze ktos zna ten DAC?ze sa takie ceny?http://www.audio-markt.de/_markt/

 

Ale jaki DAC? Twój link kieruje tylko ogólnie na AudioMarkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam :ORPHEUSZ HERITAGE DAC cena 21500eur a nowy 36000eur(obecnie podstrona 4)

 

Jest taki kosmicznie drogi DAC ale nie jest to najnowsza konstrukcja.

Podobno super gra.Kilka osób które słuchały polecały mi ten DAC ale u nas nie ma jak tego posłuchać.

Ponoć ktoś kto go konstruował odszedł już z tej firmy i w nieco innym składzie założyli CH-Precision i też mają super DAC i transport CD/SACD.

Może Elb wie coś więcej na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki kosmicznie drogi DAC ale nie jest to najnowsza konstrukcja.

Podobno super gra.Kilka osób które słuchały polecały mi ten DAC ale u nas nie ma jak tego posłuchać.

Ponoć ktoś kto go konstruował odszedł już z tej firmy i w nieco innym składzie założyli CH-Precision i też mają super DAC i transport CD/SACD.

Może Elb wie coś więcej na ten temat.

Wlasnie widze ze parametry normalne, a cena szokujaca!wyglada ladnie, ale obudowa ile moze kosztowac?wazniejsze jak gra!coraz wiecej wypowiedzi na forach zagranicznych ze nowe( DAC po USB )graja super i nie sa gorsze a czasami lepsze,mysle ze nie powinno sie tego zjawiska pomijac w waszysz wypowiedziach i testach!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem odsłuch kolejnego, tym razem kosmicznego DAC-a firmy MSB.

To firma specjalizująca się w DAC-ach, wyroby wykonane perfekcyjnie, stylistyka nieco kosmiczna a i technologia nie obca NASA bo tym razem trafił do mnie najwyższy model MSB Diamond DAC IV wraz z Femto Galaxy Clock, który ponoć jest najdokładniejszym zegarem taktującym.

Obudowa i wygląd taki sam jak w testowanym wcześniej MSB Signature DAC ale poza tym zegarem(wkładanym w środek DAC-a) jest jeszcze trzecie pudełko do kompletu z transportem Blu Ray, SACD, DVD Audio i innymi standardami.

Całość wygląda fajnie i kosztuje tyle że lepiej nie wspominać.

A jak gra?...hmm...za kosmiczną cenę potrafi wycisnąć wszelkie możliwe informacje z sygnału cyfrowego.

Transport CD czyta wszystko co można zapisać na srebrnym krążku i darmowym kabelkiem ethernetowym wysyła do DAC w rewelacyjnej jakości.

Nie trzeba wydawać dużo kasy na super dobry kabel cyfrowy np RCA czy BNC. Jakość dużo lepsza niż sygnał puszczony po zwykłym kablu cyfrowym i równie dobra jak sygnał SPDIF puszczony po super kablu cyfrowym typu Tara Labs The 0.8 Digital, ale te ma cenę ponad 10 tys.

Co ciekawe po kablu RCA tenże transport puszcza sygnał nawet SACD ale 24 bitowy a po tym eternethowym 32 bitowy.

 

Sam DAC ma 2 różne typu upsamplingu i 4 różne cyfrowe filtry.

W zasadzi wszystko w nim jest NAJ, NAJ i Naj...detale Najlepsze, scena Najszersza, wszystkiego Najwięcej choć czegoś mi brakowało ale o tym za chwile.

Równocześnie dostaliśmy na test Linna Klimax-a DSM, który ma w sobie DAC-a z różnymi wejściami więc możemy go używać z innymi źródłami cyfrowymi.

Robiliśmy porównania z innymi DAC-ami na płytach CD oraz na sygnale z Linn Akurate DS jako transportu, oraz z Klimaxa jako pełnego DS playera.

W tym systemie Linn Akurate DS grał dobrze, Linn Klimax DSM grał lepiej, jeszcze lepiej grał Linn Akurate DS jako transport łączony b.dobrym kablem cyfrowym z MSB DAC a najlepiej zagrało z Mac-a po USB Silver Starlight do MSB DAC co trochę mnie zaskoczyło.To nie była duża różnica miedzy Akurate+MSB DAC ale jednak słyszalna.

Kilka dni później miałem okazję posłuchać tego DAC-a w innym systemie z lampowym wzmacniaczem i choć system zupełnie inny to wrażenia podobne.

Mówi się że to jeden z najlepszych DAC jaki w ogóle istnieje i poniekąd tak pewnie jest ale ja miałem jakiś dziwny niedosyt.

Czegoś mi brakowało a to dziwne bo dźwięk nie był ani zimny, ani kliniczny, ani suchy, ani w ogóle nie było w nim nic złego.

Super pod każdym względem ale może jakby trochę zbyt technicznie, może nadmiernie pozwalał się skupiać na szczegółach że całość brzmienia traciła płynność.Trudno mi opisać bo sam nie do końca wiem czego mi brakowało. Może ten DAC jest po prostu za dobry a może za dużo oczekiwałem.

A może w ogóle nie o to chodzi. W ciepłym systemie na pewno wprowadzi wiele życia ale w systemie jasnym może zrobić się zbyt klinicznie.

My słuchaliśmy na obu ciepłych systemach więc klinicznie nie było nigdy ale trochę technicznie jednak tak.

Jestem ciekaw jaki byłby odbiór innych osób, które by tego słuchały.

Audiosystem ma MSB w dystrybucji. Na pewno warto posłuchać bo to już nie jest zwyklak a prawdziwy super DAC a czy najlepszy? Chyba tylko nieco inny niż pozostałe wypasione DAC-i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Wy słuchacie porównując? możesz podać przykłady , tak ze 3 poprosze - konkretnie.

 

Pytasz o muzykę? Różne klimaty, jazz..EST, Wasilewski Trio, Garbarek, trochę rocka, pop, sporo muzyki elektronicznej...Biosphere, Air Sculpture, Gert Emmens, Arcane itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.