Skocz do zawartości
IGNORED

DAC-jakość ponad cenę! Czy super drogie DAC-i grają lepiej?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę faktycznie kosmiczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15050-0-25061900-1331842497_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to. Ten zegar Femto, który jest na zdjęciu po prawej to małe pudełeczko jak połowa paczki papierosów tylko trochę wyższe.

I dochodzi jeszcze transport CD a właściwie multimedialny.

Na zdjęciu jest tylko DAC i zew.zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii grania przez usb, to kieruje sie testem La Fontaine piora Filipa Kulpy z wrzesniowego Audio Video 2011. Podobniez odsluch w domu w ubieglym tygodniu wykazal, ze pliki hires grane z Maca przez usb oraz ripy cd w Itunes Apple Lossless porownywane z plyta cd oraz ta sama plyta na winylu grana z gramofonu, ze pliki i winyl byly b. blisko siebie , zas cd zagralo wyraznie mniej wciagajaco, bardziej cyfrowo. Tak ze w przypadku Fontanny polacznie usb jest super rozwiazeniem . No i w dodatku kabel usb byl najzwyklejszy od drukarki:)

 

Gratuluję Marslo debiutu w HF... i pokoju odsłuchowego.

Co jest na podłodze - marmur, czy korek, bo nie mogę rozpoznać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy duzym nie........ jest propozycja porownania polskiego DAC "LAMPIZATOR5" do tych znanych dac, o ktorych piszecie,tak wspaniale recenzje na swiecie i Paculy, ktory nie kryje ze jeszcze za wielu dac z najwyzszej polki nie sluchal,ale ten polski jest swietny,wspanialy i wyjatkowo pieknie grajacy DAC,a ten ktorego nie slyszal czyli dzielona( 5 )z USB i innymi dodatkami jest prawdopodobnie jeszcze lepszy,ceny piatki nie znam, ale( 4) przy tej slabej obudowie to 3500eur,to juz nie malo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy duzym nie........ jest propozycja porownania polskiego DAC "LAMPIZATOR5" do tych znanych dac, o ktorych piszecie,tak wspaniale recenzje na swiecie i Paculy, ktory nie kryje ze jeszcze za wielu dac z najwyzszej polki nie sluchal,ale ten polski jest swietny,wspanialy i wyjatkowo pieknie grajacy DAC,a ten ktorego nie slyszal czyli dzielona( 5 )z USB i innymi dodatkami jest prawdopodobnie jeszcze lepszy,ceny piatki nie znam, ale( 4) przy tej slabej obudowie to 3500eur,to juz nie malo.

 

 

Ależ masz słuszność że warto spróbować Lampizatora DAC Level 5! Pan Ł.Fikus odpowiedział na rzucone mu przezemnie grzecznościowe wyzwanie

i dzielnie stanął do pojedynku przygotowując takowy DAC, który obecnie wygrzewa się u niego a u mnie powinien być za kilka dni.

Sam jestem bardzo ciekaw tym bardziej że odsłuchy najdroższych i najbardziej uznanych modeli wcale nie wykazały ich jednoznacznej przewagi,

a przynajmniej w moim systemie, choć w innym systemie też było mniej wiecej to samo.

 

Testując te wszystkie DAC-i jestem winien pewne wyjaśnienie.

Testy te są oczywiście subiektywne ale odsłuchów nie dokonuję sam a wraz z chłopakami z Korisa a ci mają niezłe "ucho".

To daje nieco mniejszą subiektywność bo co 3 pary uszu to nie jedna.

Ale myślę że ważniejsza jest inna rzecz. Porównań dokonujemy głównie na wzmacniaczu dzielonym Burmestera,

składającym się z preampa 077 z zewnętrznym zasilaniem oraz z 2 monobloków 911mk3 ale zrobionych fabrycznie jako monobloki.

System ten ma swoją pewną specyfikę która trochę zaskakuje nas wszystkich.

Wzmacniacz jak dla nas jest fenomenalny dając ciepłe, pastelowe brzmienie ale równocześnie z ogromną przestrzenią, szybkością i detalicznością.

Takie pogodzenie wody i ognia co nie często udaje się w sprzęcie nawet high endowym.

System ten ma opatentowane przez Burmestera X-ampy stosowane na wejściach i na wyjściach.

To ich chluba którą stosują w najwyższych modelach choć ja dokładnie nie wiem co to jest.

Nie jestem elektronikiem i pewnie są tu osoby które wiedzą lepiej co to dokładnie jest.

 

Prawdopodobnie to właśnie te X-ampy są odpowiedzialne za pewną przypadłość tego wzmacniacza, a raczej pozytywną cechę.

Otóż ten wzmacniacz nie pozwala sobie narzucać innego brzmienia przez podłączone źródła niż sam ma w swojej naturze.

Nie pozwala też nie dopasować się źródłom które podłączamy. Mamy takie wrażenie że "bierze za mordę" każdy sygnał jaki dostaje

i wyciska z niego wszystko jak z cytryny.

W innych systemach zauważyłem że podłączone źródła brzmią bardzo różnie ale na owe różnice składają się naturalne różnice wynikające

z budowy tych sprzętów, użytych komponentów i sygnatury brzmieniowej celowo założonej przez producenta oraz z różnic dopasowania się

danego sprzętu w testowanym systemie. Z reguły co system to ten sam DAC czy CD gra inaczej bo różnie wpasowuje się w ten system.

W przypadku Burmestera nie ma takiej opcji i każde źródło wpasowuje się doskonale a wzmacniacz nie pozwala na fochy, humory i nie dopasowania

się tegoż źródła. Pozostają tylko te różnice które wynikają faktycznie tylko z różnic w budowie źródeł i tu okazuje się że te różnice są mniejsze niż

się spodziewaliśmy. Podobnie jest zresztą z kablami. W zestawie Krell+VTL różnice między kablami były bardzo duże a w Burmesterze są bardzo małe.

Znów wzmacniacz ten nie pozwala na niewpasowanie się kabla i pokazuje jedynie drobne różnice wynikające albo z użytego metalu w kablu albo z różnic

w jego budowie ale to znów bardzo małe różnice.

Po prostu Burmester nie pozwala sobie narzuć innego brzmienia niż sam ma i ma to sens bo nie po to ktoś kupuje taki wzmacniacz żeby nagle grał

inaczej niż podczas odsłuchów gdy klient go wybierał.

Ma być ciepły i detaliczny i zawsze taki jest bez względu co do niego podłączymy.

Ma to ten plus że spokojnie można skupić się tylko na muzyce i uwolnić się od ciągłej pogoni za coraz lepszymi kablami, DAC-ami czy innymi źródłami.

Przy wysokiej klasie podłączonych sprzętów Burmester pokazuje jakie są między nimi prawdziwe różnice ale tylko te wynikające z różnic w budowie,

a te w wysokiej klasie DAC-ach są bardzo małe. Każdy DAC gra nieco inaczej ale wcale nie lepiej.

Z jednej strony trochę mnie to rozczarowało bo sądziłem że czym dalej tym będzie lepiej a wcale tak nie jest.

Z drugiej strony pozwala się to wyluzować i nabrać dystansu do ocenianych sprzętów.

Słuchaliśmy też większości tych DAC-ów w systemie lampowym a więc zupełnie innym i różnice między DAC-ami może były nieco większe ale nie wiele.

 

Doszedłem więc do wniosku że bardzo drogie DAC-i nie koniecznie będą grały ewidentnie lepiej niż te tańsze.

Zakres cenowy za DAC w granicach 30 000zł w górę nawet do 150 000zł daje brzmienie za każdym razem tylko nieco inne ale nie koniecznie lepsze.

W innych systemach może to wyglądać inaczej poza tym każdy ma swój gust i akurat to nieco inne brzmienie komuś może się podobać bardziej, wiadomo.

Ja jednak przewagi jednych brzmień nad innymi nie zauważyłem. To trochę jak kolory samochodów.

Jeden woli czerwony, drugi niebieski ale trudno stwierdzić wyższość jednego koloru nad drugim.

 

Udało się zebrać i przesłuchać chyba kilkanaście konstrukcji z ligi najlepszych i ja nie wiem który jest najlepszy.

Przy podobnym pojedynku wzmacniaczy przewaga Spectrala i Burmestera nad resztą była wyraźna a w ostatecznym pojedynku Burmester

pokonał Spectrala ciepłem brzmienia i pastelowością zaokrąglonej góry bez utraty precyzji i szczegółowości.

Miałem nadzieję że podobny pojedynek najlepszych DAC-ów wyłoni wyraźnego zwycięzcę ale tak się nie stało.

W kwestiach technicznych i szczegółowości oraz możliwości wyciągnięcia jak największej ilości informacji z sygnału cyfrowego najlepszy

był ten najdroższy, czyli MSB Diamond DAC IV + Femto Clock ale choć nie był ani zimny, ani kliniczny to mnie czegoś brakowało w tym brzmieniu.

Może było nieco za bardzo techniczne i ogólnie w przyjemności słuchania wg mnie nie było lepiej niż w 2-3x tańszych modelach.

 

Czekam na Lampizatora i mam ponownie na test Accustic Arts Tube DAC II mk2. Dystrybutor nie dawał za wygraną, bo za mało było czasu na wygrzanie

i sprzęt wrócił do mnie już wygrzany a napiszę o nim za 2 dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br>

Czekam na Lampizatora i mam ponownie na test Accustic Arts Tube DAC II mk2. Dystrybutor nie dawał za wygraną, bo za mało było czasu na wygrzanie i sprzęt wrócił do mnie już wygrzany a napiszę o nim za 2 dni.

 

<br>

Witaj Sly,<br>

Z; dużym zainteresowaniem czytam kolejne doświadczenia z dacami i Twoją oceną brzmienia każdego z nich.Zaskoczyła mnie ocena w pozytywnym sensie brzmienia

Burmesterów i ciepła sonicznego o którym piszesz - spróbuję posłuchać tych konstrukcji gdyż ;świadomie pominąłem odsłuchanie tych wmacniczy.

Wracając do daców to zaskakująca jest również opinia o ich małej różnicy brzmienia miedzy nimi bez wzgledu na cenę a to daje dużo do myślenia czy jest sens kupowania konwerterów cyfrowych za cenę wyższą niż 20 kzł czy 30 kłz.To prawda, że zależy to

od potrzeb każdego z nas ale warto dokładnie przyjrżeć się kwocie do wydania na dobry dac.

Cieszę się że pozostało Ci jeszcze trochę ENERGII do przetestowania 2 ostatnich daców :LAMPIZATORA 5 i polecanego przeze mnie Accustic Arts Tube 2 Reference

który może okazać się liderem tego testu ale i niekoniecznie......zobaczymy już wkrótce dzięki Twojej chęci i uprzejmości.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie do końca jest że być może DACi grają podobnie bez względu na cenę.

W tych które testowaliśmy najtańszy jest za ok 30 tys więc mówimy o jednak najwyższej półce przy czym faktycznie ten za 30 tys wcale nie gra gorzej niż te 2-4x droższe.

Lampizator nie będzie ostatnim w testach.

 

Są jeszcze 2 pretendenci którzy być może nie zagrają najlepiej ze wszystkich ale może zagrają równie dobrze za dużo niższą cenę.

Jednym z nich jest najnowszy Sim Audio, model Moon 380D który ma się pojawić za miesiąc w Polsce i dzięki uprzejmości firmy Audio Forte mam go zaraz po dostawie otrzymać na test. Pokładam w nim spore nadzieje i wcale nie zdziwię się gdy ten DAC za ok 16 tys zagra na poziomie innych 3x droższych.

 

A drugim czarnym koniem jest faktycznie czarny DAC,bo wersji srebrnej na razie nie ma. To firma o której wcześniej wspominałem, firma z rynku Pro z USA.

Nazywa się Bricasti Design a ich DAC ma symbol M1, budowę dual mono, 9 różnych filtrów cyfrowych kształtujacych rożne brzmienia.

To ludzie z Mark Levinsona którzy weszli w rynek Pro i po sukcesach wprowadzili tego DAC-a który robi teraz furorę nie tylko w USA ale rownież w krajach EU gdzie pojawił się w dystrybucji.

W Polsce są już ponoć 4 sztuki, cena w USA to 8000$ netto więc u nas można się spodziewać ceny brutto ok 32000zł. Tanio nie jest ale pytanie jak gra?

Bo jeśli zagra na poziomie innych DAC-ów za 60-100 tys to ta cena może okazać się mimo wszystko atrakcyjna.

Rozmawiałem z Panem Konradem z Musictoolz który jest dystrybutorem na Polskę firmy Bricasti Design i mówił, że słuchał tego DAC-a i gra rewelacyjnie i analogowo a Pan Konrad jako fan szpuli i vinyla wie co to analogowe brzmienie.

Był zaskoczony że DAC może zagrać tak blisko vinyla i zaprosił do Polski szefa Bricasti aby omówić szersze wejście firmy z tym DAC-iem właśnie na rynek Home Audio i High End.

Mam obiecane że dostanę pierwszy egzemplarz na test.

Pytanie jest czy to DAC rewelacyjny jak na rynek Pro który ma jednak nieco inne oczekiwania a okaże się jedynie niezły na rynku High End czy i na tym wymagającym rynku okaże sie rewelacją. Tego nie wiadomo.

W lutowym Sterephile był pojedynek tego Bricasti z DCS-em Debussy i z Weiss i Bricasti pozamiatał konkurentów.

Może to być bardzo ciekawy sprzęt choć nie ma USB.

Nie wiem czy jak Berkeley zrobią oddzielny USB DAC czy wprowadzą USB w M1.

To się napewno niebawem wyjaśni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się napewno niebawem wyjaśni.

Sly,robi się naprawdę SUPER PROFESJONALNIE.Zaskakuje mnie Twoja twórcza pasja poznawania ciągle nowych urządzeń i chęci i jeszcze raz chęci.Gratuluję i jeszcze raz pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,robi się naprawdę SUPER PROFESJONALNIE.Zaskakuje mnie Twoja twórcza pasja poznawania ciągle nowych urządzeń i chęci i jeszcze raz chęci.Gratuluję i jeszcze raz pozdrawiam.

 

eee tam, tak z ciekawości i zamiłowania do sprzętu jak i muzyki lubię czasem posłuchać różnych sprzętów z górnej półki.

Nie ma w tym chyba za wiele profesjonalizmu.Ot takie sobie słuchanie i porównywanie.

Również pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Marslo debiutu w HF... i pokoju odsłuchowego.

Co jest na podłodze - marmur, czy korek, bo nie mogę rozpoznać.

Dzieki, na podlodze jest trawertyn, kamien naturalny ,ale z takimi malymi, nieregularnymi otworkami ( szpachlowanymi zaprawa do fug), to moze i dobrze dla dzwieku. Nie jest to pokoj odsluchowy sensu stricto, tylko czesc duzego salonu . Zdjecia przeslalem pomniejszone na maksa, no to ich jakosc jest slaba. Obrazami i dywanami robie akustyke:)

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przygotowany jestem na kupno DAC i tylko czekam na te testy,ciesze sie ze akurat teraz moge poczytac na ich temat,dzieki uprzejmosci kolegi z forum,bedzie mnie interesowal DAC, jeden z tych tanszych w testach, ktory za wiele nie bedzie ustepowal tym najlepszym i najdrozszym,dlatego bede wdzieczny za wytypowanie juz na koncu porownan takiego DAC! ale musi byc z USB,bo uwazam ze kierunek nowy jest jeden, czyli LAPTOP+DAC(USB), mlodych przyszlych audiofili przybywa lawinowo to wybiora ta tylko droge, bo wiadomo ze nie maja plytoteki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przygotowany jestem na kupno DAC i tylko czekam na te testy,ciesze sie ze akurat teraz moge poczytac na ich temat,dzieki uprzejmosci kolegi z forum,bedzie mnie interesowal DAC, jeden z tych tanszych w testach, ktory za wiele nie bedzie ustepowal tym najlepszym i najdrozszym,dlatego bede wdzieczny za wytypowanie juz na koncu porownan takiego DAC! ale musi byc z USB,bo uwazam ze kierunek nowy jest jeden, czyli LAPTOP+DAC(USB), mlodych przyszlych audiofili przybywa lawinowo to wybiora ta tylko droge, bo wiadomo ze nie maja plytoteki.

Nie koniecznie musisz mieć komputer i USB.Równie dobrze można mieć dobry odtwarzacz strumieniowy który będzie czytał pliki z dysku NAS.

Co do DAC-a to z tych w realnych cenach które mają USB najlepiej zapowiada się Moon 380D.

Cena w detalu ma być ok 16tys. Mało to nie jest, można znaleźć znacznie tańsze DAC-i ale ten Moon to będzie już najwyższa klasa.

Może warto też spróbować tego nowego Arcama i NAD-a.

Mogą się tobie spodobać a ceny jednak wyraźnie niższe.

Nie wiem jaki masz system ale ważniejsze są kolumny i wzmacniacz.

Jeśli pójdziesz w super DAC mając kiepskie kolumny czy wzmacniacz to taka inwestycja nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musisz mieć komputer i USB.Równie dobrze można mieć dobry odtwarzacz strumieniowy który będzie czytał pliki z dysku NAS.

Co do DAC-a to z tych w realnych cenach które mają USB najlepiej zapowiada się Moon 380D.

Cena w detalu ma być ok 16tys. Mało to nie jest, można znaleźć znacznie tańsze DAC-i ale ten Moon to będzie już najwyższa klasa.

Może warto też spróbować tego nowego Arcama i NAD-a.

Mogą się tobie spodobać a ceny jednak wyraźnie niższe.

Nie wiem jaki masz system ale ważniejsze są kolumny i wzmacniacz.

Jeśli pójdziesz w super DAC mając kiepskie kolumny czy wzmacniacz to taka inwestycja nie ma sensu.

Poprzedni sprzet sprzedalem ,wraz z cala plytoteka ,przed wyjazdem za granice(obecnie mieszkam od 7lat w UK),jestem starej daty, ale mlody duchem i bardzo nowoczesny,dlatego jestem bardzo otwarty na nowosci, a ze obecnie nie mam nic ze sprzetu HI-FI, to mam mozliwosc kupna wszystkiego od nowa.Kolumny to tez poszukuje,moge miec tylko monitory, tak ze bedzie zalezalo od DAC,kiedy kupie to wtedy bede szukal kolumn,mysle o monitorach( B&W 805 DIAMOND) bo preferuje czystosc,sterylnosc,klinicznosc przekazu z szczgolami,bez ocieplen i oszustw,prawdziwe naturalne granie,talkie jak na koncercie lub w studio nagraniowym,nie zalezy mi na eksponowaniu basu, ma byc ale bez przesady,preferuje wokal rozrywkowy i prezentacja glosow ludzkich jest najwazniejsza.Lubie tez posluchac na sluchawkach ,jak narazie bylem zaskoczony rewelacyjnym DAC(z USB) Antylope Zodiak Gold + Voltikus(z wzm sluchawkowym),ale po twoich odsluchach moze cos jego wyprzedzi, dlatego wszystko jest jeszcze otwarte!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZyli dostaniesz LAMPIZATOR LEVEL5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,mam go mieć.

Troche nie rozumiem czego szukasz.

Niby lubisz vocale a szukasz brzmienia zimnego, klinicznego.

To bez sensu.

Zaczynasz od DACa a powinieneś od kolumn.

To wszystko prowadzi ciebie raczej w niewłaściwą stronę.

Ale twój cyrk, twoje małpy.

Lampizator jest oparty na lampach więc raczej napewno nie jest

kliniczny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,mam go mieć.

Troche nie rozumiem czego szukasz.

Niby lubisz vocale a szukasz brzmienia zimnego, klinicznego.

To bez sensu.

Zaczynasz od DACa a powinieneś od kolumn.

To wszystko prowadzi ciebie raczej w niewłaściwą stronę.

Ale twój cyrk, twoje małpy.

Lampizator jest oparty na lampach więc raczej napewno nie jest

kliniczny!

Kliniczny! ale nie przesadnie,jest prawie kliniczny ale nie calkiem,taki na granicy,jeszcze troche a bylby nie do zniesienia,ale tej granicy nie przekracza!!!o to mi chodzi, taki byl Antelope Zodiak Gold .Najpierw sluchawki(poki dziecko male nie podrosnie),potem kolumny, taki mam plan i wzm integra napedzajacy kolumny i sluchaki np.CARY 300SEI delikatnie ocieplajacy ten caly"blok operacyjny".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analityczny i kliniczny DAC można użyć wyłącznie gdy reszta tory jest ciepła i bardziej analogowa.

Dźwięk jakiego szukasz to nie jest high end tylko hi fi.

Dziś odchodzi się od brzmień klinicznych ale też od kluchowatych, niby ciepłych z wycofanymi skrajami pasma.

W zakładce high end nie znajdziesz opcji których szukasz. DAC kliniczne to kupisz taniej i w zasadzie jest super uznany

DAC który jest najwyższej klasy ale ma sygnaturę brzmieniową analityczną i jasną czyli blisko tego czego szukasz.

Mimo tego nadal zachowuje najlepsze cechy i super jakość.To Berkeley Audio Design i teraz jest jego nowsza wersja mk2.

Cena ok 20000zł więc znów tanio nie jest ale wyżej nie ma sensu żebyś szedł bo będzie coraz cieplej.

Problem w tym że on nie ma USB i do tego jest oddzielny dodatek, czyli robi się drogo.

Może powinieneś sprawić sobie tego Zodiaka jeśli się tobie podobał i do tego nie jest aż tak drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analityczny i kliniczny DAC można użyć wyłącznie gdy reszta tory jest ciepła i bardziej analogowa.

Dźwięk jakiego szukasz to nie jest high end tylko hi fi.

Dziś odchodzi się od brzmień klinicznych ale też od kluchowatych, niby ciepłych z wycofanymi skrajami pasma.

W zakładce high end nie znajdziesz opcji których szukasz. DAC kliniczne to kupisz taniej i w zasadzie jest super uznany

DAC który jest najwyższej klasy ale ma sygnaturę brzmieniową analityczną i jasną czyli blisko tego czego szukasz.

Mimo tego nadal zachowuje najlepsze cechy i super jakość.To Berkeley Audio Design i teraz jest jego nowsza wersja mk2.

Cena ok 20000zł więc znów tanio nie jest ale wyżej nie ma sensu żebyś szedł bo będzie coraz cieplej.

Problem w tym że on nie ma USB i do tego jest oddzielny dodatek, czyli robi się drogo.

Może powinieneś sprawić sobie tego Zodiaka jeśli się tobie podobał i do tego nie jest aż tak drogo.

Tez tak mysle! ze ten Zodiak to bedzie najlepsza opcja, bo gra swietnie,ma USB,wzm sluchawkowy,wyglad wspanialy i cena, nie tak abstrakcyjna bo( 3250fun) to jakies (16000zl),wszystko w jednym( DAC+Przedwzmacniacz+wzm sluchawkowy),zapewniam ciebie ze nalezy do HIGH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle! ze ten Zodiak to bedzie najlepsza opcja, bo gra swietnie,ma USB,wzm sluchawkowy,wyglad wspanialy i cena, nie tak abstrakcyjna bo( 3250fun) to jakies (16000zl),wszystko w jednym( DAC+Przedwzmacniacz+wzm sluchawkowy),zapewniam ciebie ze nalezy do HIGH.

 

Z tym High to byłbym ostrożny.Sam nie słuchałem Zodiaka więc nie mam zdania ale znam 2 osoby które go porównywały i twierdzą że owszem to niezły DAC do 10000zł ale

do high end-u to mu daleko i mocno odstaje od prawdziwie high endowych DAC-ów.

Niemcy robili porównanie 6 różnych DAC-ów w Stereoplay i Zodiac wypadł tam dość kiepsko z tego co pamiętam.Miał ostatnie miejsce.

W styczniowym numerze jeśli się nie mylę.

Po prostu bardzo dobre Hi Fi i tyle.

Ale może spełnić twoje oczekiwania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym High to byłbym ostrożny.Sam nie słuchałem Zodiaka więc nie mam zdania ale znam 2 osoby które go porównywały i twierdzą że owszem to niezły DAC do 10000zł ale

do high end-u to mu daleko i mocno odstaje od prawdziwie high endowych DAC-ów.

Niemcy robili porównanie 6 różnych DAC-ów w Stereoplay i Zodiac wypadł tam dość kiepsko z tego co pamiętam.Miał ostatnie miejsce.

W styczniowym numerze jeśli się nie mylę.

Po prostu bardzo dobre Hi Fi i tyle.

Ale może spełnić twoje oczekiwania

Tak zajal ostatnie miejsce bo badano je nie po USB,a on tylko i jedynie dobrze gra po USB! w tym z nich jest najlepszy! dlatego tak go slabo sklasyfikowano,ale jak tak dokladnie sie porownalo to widzialem ze to byly miedzy nimi kosmetyczne roznice w punktacji, porownujac w twoich testach tez nie ma tak wielkich odchylen w jakosci tylko w cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zajal ostatnie miejsce bo badano je nie po USB,a on tylko i jedynie dobrze gra po USB! w tym z nich jest najlepszy! dlatego tak go slabo sklasyfikowano,ale jak tak dokladnie sie porownalo to widzialem ze to byly miedzy nimi kosmetyczne roznice w punktacji, porownujac w twoich testach tez nie ma tak wielkich odchylen w jakosci tylko w cenie.

 

To nic tylko brać szczególnie że go słuchałeś i podobało się tobie.

Po co szukać dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30,

czy zachciałbyś napisać jakich sieciówek używasz przy testach tych DAC'ów. Użytkuję skromniutkiego Benchmarka DAC i jest on cholernie podatny na zmiany kabli zasilających.

Ciekawe jak jest z topowymi przetwornikami.

 

=======================

 

Inną sprawą jest stosowanie fabrycznych lamp np. Accustic Arts Tube DAC 2 mogłby zagrać o wiele lepiej/ciekawiej gdyby mu zaaplikować proponowane już Amperex Bugle Boy, stare (podkreślam stare) mullardy, lub telefunkeny e83cc lub e803s.

No ale te ostatnie jako NOS można kupić po 5-6 tys zł/para

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC-i mam podłączone najlepszymi kablami AC jaki znam Argento Flow Master Reference i Acrolink PC9300.

To już nic lepszego w tym temacie nie znam więc pod tym względem wszystkie DAC-i chodzą na maxa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiajace jest to ze po USB z zwyklymi dedykowanymi kablami graja DAC na tym samym poziomie co z najdrozszymi,wiec oszczednosc jest niesamowita,normalnie trzeba dodac taki drogi kabel do ceny DAC i to ma bardzo duzy wplyw na calosciowa cene zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, nie, pomyliłeś!

 

Zwykły dedykowany który porównywaliśmy to nie był USB tylko Ethernet-owy kabel i faktycznie transport CD połączony tym zwyklakiem grał tak samo dobrze jak po cyfrowym coax za 10tys!

Tu faktycznie jest ogromna oszczędność ale też nie wiele sprzętów ma takie dedykowane połączenia i czesto można użyć tylko coax RCA,BNC lub AES/EBU.

Wtedy taki bardzo dobry kabel cyfrowy znacząco poprawia brzmienie w porównaniu do normalnego, nawet markowego kabla cyfrowego.

 

Co do USB to używaliśmy Wireworld Silver Starlight a to tani kabel nie jest!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Niektóre chińskie firmy co jakiś czas wyskakują z zaskakująco drogimi urzadzeniami cyfrowymi (jak na proweniencję). Można wymienić najwyższy model Lite oraz Esound (ten ostatni - kompletny odtwarzacz - był testowany przez Pacułę w 2006 roku). To są ceny rządu 2-4 tysięcy USD za urządzenie loco Hong-Kong. Czy ktoś miał okazję przekonać się, jak gra to, co chiński producent uważa za hi-end?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre chińskie firmy co jakiś czas wyskakują z zaskakująco drogimi urzadzeniami cyfrowymi (jak na proweniencję). Można wymienić najwyższy model Lite oraz Esound (ten ostatni - kompletny odtwarzacz - był testowany przez Pacułę w 2006 roku). To są ceny rządu 2-4 tysięcy USD za urządzenie loco Hong-Kong. Czy ktoś miał okazję przekonać się, jak gra to, co chiński producent uważa za hi-end?

 

Józwa

Masz coś w promocji do zaoferowania?.........miło Cię czytać znowu-pozdr.

 

Dlaczego zaden z Panów nie chce konfrontacji z moim dac-em?

Moga być konstrukcje do 10000 usd?

Czy to strach czy wstyd Was powstrzymuje od porównań-bo kwieciście to mozna pisać nawet do .........konca swiata,a zycie i tak swoje pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre chińskie firmy co jakiś czas wyskakują z zaskakująco drogimi urzadzeniami cyfrowymi

Jozzwa,wpadłeś nie na to forum.Zejdż pietro nizej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jozzwa,wpadłeś nie na to forum.Zejdż pietro nizej.

 

 

Uważałem za niewykluczone, że ktoś ma coś konkretnego do powiedzenia na ten temat. Poza wszystkim, firmy uważane za hi-endowe również produkują niekiedy w Chinach lub na Tajwanie, nie ma co się obrażać, natomiast warto czasem zweryfikować swoje wrażenia. Choćby z ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.