Skocz do zawartości
IGNORED

Pieniądze a brzmienie


stachukubik

Czy aby grało dobrze musi kosztować?  

381 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy aby grało dobrze musi kosztować?



Rekomendowane odpowiedzi

Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie. Pomińmy przy tym nasze osobiste preferencje. Zdefiniujmy pojęcie "dobrego dźwięku" chodzi mi oto co jest jego podstawą, gdzie jest jego początek. Czyli miejsce od którego możemy stwierdzić że jakość dźwięku systemu u naszego kolegi stoi na dobrym poziomie.

 

Wiele osób sądzi że nie da się tanio stworzyć przyzwoitego dźwięku. Tanio mam na myśli do 5000pln za cały system z okablowaniem. Wg mnie za tę kwotę da się stworzyć podstawy dobrego brzmienia. A może da się taniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem dobry dźwięk zaczyna się w momencie kiedy jesteś my w stanie już zaakceptować to co słyszymy. Możemy jeszcze mieć do niego jakieś mniejsze lub trochę większe uwagi (ponieważ mówimy o dźwięku dobrym a nie bardzo dobrym) ,ale słuchanie go nie jest męczące nie drażni a sprawia przyjemność.

Kolejna sprawa to cena jaką jesteśmy w stanie dać za to co będziemy słuchali.

Czy jesteśmy skłonni pójść na kompromis i powiedzieć sonie ok. jest dobrze ale jak wydam 2-3 razy tyle to czy będę miał 3 razy lepszy dźwięk ?

Parametry sprzętu swoją górną granicę mają bardzo wysoko powyżej tego co tak naprawdę jesteśmy w stanie usłyszeć .Mówię tu o zwykłych „zjadaczach muzyki” a nie o osobach z tak zwanym słuchem muzycznym czy „słuchem absolutnym”.

Więcej zależy od wrażliwości muzycznej czy naprawdę kocha się muzykę niż od sprzętu. Znam kilka osób które potrafią „poryczeć się” słuchając muzyki na sprzęcie za 2-3 tyś .

Znam tez takie które mają sprzęt za naprawdę ciężkie pieniądze i nie chcę tu wymieniać sum ale co z tego jak kupiły go bo jego środowisku nie wypada kupić za mniej bo co powie w pracy ? Sprzęt stoi porasta kurzem gra może 30 min tygodniowo i aż serce boli patrzeć jak się marnuje.

Muzykę słucha się głową i sercem a nie sprzętem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie da się złożyć dobrze grającego systemu za 5kz .Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używek - spokojnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile w takim razie powinien kosztować dobry zesteaw 10k 20k a może 100??

 

Możesz wydać 1mln $ i tak nie usłyszysz więcej niż może usłyszeć twoje ucho taka jest bolesna prawda na temat dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dywagacje na temat miłości do muzyki nie mają tu sensu. Jeśli chodzi o cieszenie się muzyką, ładnym utworem, to mi często wystarcza boom box grający w drugim pokoju, głośniki laptopa, albo odpalenie płyty z mp3/wma poniżej 200kb/s w samochodzie. Natomiast jeśli rozmawiamy o poziomie, który daje w miarę kompletny przekaz w sensie tego, co można mieć w systemie stereo, to wydaje mi się, że zmieszczenie się w 10kzł wymaga znajomości urządzeń i zdolności sprawnego poruszania się po rynku wtórnym, umiejętności polowania na okazje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy że pytam o podstawy do dobrego dźwięku. Może własnie spróbujmy je zdefiniować. Według mnie podstawa to dźwięk oderwany od kolumn,chociaż minimalne wrażenie sceny, granie w miarę równo całym pasmem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

Oczywiście, że musi kosztować.

Każdy jednak ma inne pojęcie dobrego brzmienia - dla jednego będzie to mini wieża za 300-400 złotych a dla innego system za kilkaset tysięcy (waluta dowolna)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że musi kosztować.

Każdy jednak ma inne pojęcie dobrego brzmienia - dla jednego będzie to mini wieża za 300-400 złotych a dla innego system za kilkaset tysięcy (waluta dowolna)...

 

Tyle że taka wieża raczej nie gra równo pasmami. A już na pewno nie wykreuje choćby minimalnej sceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile uzytkowników tyle opinii, mój sprzęt wart jest ok 1500zł i mi to wystarcza, nie szukam zmiany na lepsze.

Dla innego Kowalskiego sprzęt za 5tyś to dalej będzie mało i będzie ciągle dążył do lepszego dźwięku, swoją drogą czy tacy ludzie kiedykolwiek uzyskają dźwięk idealny? uważam iż będą zmieniać elementy systemu jeszcze przez długie lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

Tyle że taka wieża raczej nie gra równo pasmami. A już na pewno nie wykreuje choćby minimalnej sceny.

 

Oczywiśćie, ale dla większości osób jest to wystarczający dźwięk i nie kupią sprzętu droższego, bo nie widzą różnicy ani potrzeby... więc definicja "dobrego" dźwięku dla każdego jest inna. Tyle w bezsensownym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie da się złożyć dobrze grającego systemu za 5kz .Pozdrawiam

 

Jasne. Tutaj za 2k pln masz przykładowy zestaw do 20-25m2 (wszystko nowe, z marżą sprzedających i allegro):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

[2.5 drogi, solidne magnesy, odlewane kosze, wysokonotonowy ceramiczny, naturalny fornir, kolce, pasmo 35-20kHz +-3dB]

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

[moc 2x120W 4Ohm, tranzustory mosfet, transformator toroidalny]

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

[Receiver- DIR9001, DAC- AD1955, USB - PCM2704, OP - OP275GS]

 

Chińczycy naprawdę potrafią zrobić dobrze i tanio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiophools - goo.gl/NJkF8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiśćie, ale dla większości osób jest to wystarczający dźwięk i nie kupią sprzętu droższego, bo nie widzą różnicy ani potrzeby... więc definicja "dobrego" dźwięku dla każdego jest inna. Tyle w bezsensownym temacie...

Trudno zauważyć różnicę jak się nic innego nie słyszało. A dobrym dźwiękiem nie można nazwać dźwięku z telewizora np. A Ty piszesz o wystarczającym a nie dobrym dźwięku.

A to jest różnica. Poza tym tematem jest czy ten dobry dźwięk musi kosztować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie według "best buy" nie koniecznie jest najlepszym wyborem, to po prostu kompromis naszych oczekiwań do zasobności naszego portfela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy tym nabieramy pewnych doświadczeń. A od czegoś trzeba zacząć. Bo trudno po jednej wizycie w salonie spełnić swoje oczekiwania co do dzwięku na całe życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie według "best buy" nie koniecznie jest najlepszym wyborem, to po prostu kompromis naszych oczekiwań do zasobności naszego portfela.

 

Niekoniecznie. Mimo, że byłoby mnie stać na znacznie droższy sprzęt (naprawdę znacznie) to zawsze kupuję urządzenia o najlepszym stosunku jakości do ceny. Taką mam zasadę. Taki zakup daje mi największą satysfakcję - dla mnie jest najlepszym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiophools - goo.gl/NJkF8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym hamulcem przyzwoicie grającego setu jest.... zgranie elementów. Jeśli klocki ze sobą nie grają to nieważne jest wtedy ile one kosztują. Na dobrze grający system nie ma reguły i nigdy nie będzie. Jest w czym wybierać, to prawda, ale cena ma tutaj drugorzędne znaczenie. Niestety, pamiętajmy, że są też takie klocki, które nigdy nie zagrają. DVD np niestety nie zagra, nawet w swojej cenie. Są jakieś minimalne wytyczne, które należy spełnić przy projektowaniu danych urządzeń.... I z tego należy sobie zdawać sprawę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....popieram wypowiedz neomammuta ,ponieważ w ciągu wielu lat słuchałem bardzo dużo różnych klocków i starałem się słuchać muzyki a dzwięki bywały różne w zależności od zgrania systemu , kabli i akustyki pomieszczenia......obecnie uszy już nie te , ale słuchanie mojego zestawu sprawia mi ogromną frajdę /słucham różnej muzyki około 5-6 godzin dziennie , a metalu jak nie ma nikogo w domu na godz. 12 i jest ok./, a wieczorkiem mój ukochany jazz na godz.9 .........pozdrawiam słuchaczy muzyki ...to piękny nałóg.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jasne. Tutaj za 2k pln masz przykładowy zestaw do 20-25m2 (wszystko nowe, z marżą sprzedających i allegro):

 

http://allegro.pl/system-fidelity-sf-5050-super-kolumny-hi-fi-i2090158045.html

 

[2.5 drogi, solidne magnesy, odlewane kosze, wysokonotonowy ceramiczny, naturalny fornir, kolce, pasmo 35-20kHz +-3dB]

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-amp2240b-koncowka-mocy-120w-i2103451330.html

 

[moc 2x120W 4Ohm, tranzustory mosfet, transformator toroidalny]

 

http://allegro.pl/s-m-s-l-smsl-sd-1955-usb-dac-i2107376209.html

 

[Receiver- DIR9001, DAC- AD1955, USB - PCM2704, OP - OP275GS]

 

Chińczycy naprawdę potrafią zrobić dobrze i tanio.

 

Dać się da ale ten przykład jest chyba najgorszy z możliwych i bardzo źle świadczy o orientacji autora w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać się da ale ten przykład jest chyba najgorszy z możliwych i bardzo źle świadczy o orientacji autora w temacie.

Dokładnie. Ja podając okolice 10kzł miałem na myśli urządzenia grające na znacznie wyższym poziomie każde z osobna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie. Pomińmy przy tym nasze osobiste preferencje. Zdefiniujmy pojęcie "dobrego dźwięku" chodzi mi oto co jest jego podstawą, gdzie jest jego początek. Czyli miejsce od którego możemy stwierdzić że jakość dźwięku systemu u naszego kolegi stoi na dobrym poziomie.

 

Wiele osób sądzi że nie da się tanio stworzyć przyzwoitego dźwięku. Tanio mam na myśli do 5000pln za cały system z okablowaniem. Wg mnie za tę kwotę da się stworzyć podstawy dobrego brzmienia. A może da się taniej?

 

No cóż, można spróbować:

Co to jest dobry dźwięk?

1. dobry dźwięk = dźwięk bezwzględnie dobry - ultra-hiend, więc kwestia ceny jest drugorzędna

2. dobry dźwięk = dźwięk podobający się, więc cena do ustalenia indywidualnie w szerokich granicach

3. dźwięk za daną kwotę, czyli mam tyle i tyle kasy i chce mieć dobry dźwięk

4. dźwięk dobry w relacji do ceny

itd.

 

Czy można mieć dobry dźwięk za 5000?

1 - nie

2 - tak

3 - tak

4 - tak

 

Wynika z tego, że na 75% można mieć dobry dźwięk za 5000

 

Czy można mieć dobry dźwięk za 500?

1 - nie

2 - tak

3 - tak

4 - tak

Wynika z tego, że na 75% można mieć i za 500 dobry dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od czlowieka. Ja wiem tyle ze wydajac 5tys na uzywane klocki mozna kupic cos porzadnego. Dzis za taki dzwiek trzeba zaplacic nie raz 4, 5 czy 6 razy tyle i nazbiera nam sie suma 20-30tys zł. Ale dla niektorych to za malo na sam player.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze to wsystko wiaze sie glowniez osoba i horoba audiofila . jedni kupia raz ich zdaniem a porzadnie za 2-3 tys i jest ok

drugi kupi raz za 2-3 tys pozniej poslucha i sprzeda i kupi kolejny za laczna kwote 5-6 tys i tak w gore szukajac zmiany i tego czegos . kazdy chyba chcial by poznac rozne oblicza dzwieku od stereo po kino domowe kaczac na lampach i o to tu chodzi . jedni sie dziwia ze ktos wydaje 5 tys za wzmacniacz kiedy moge miec za 500 zl fajny . bo wszystko sie kreci na zainteresowaniach tego czlowieka . podam przyklad . ja mam myszke do komputera za 120 zl . uwazam ze spokojnie mi wystarcza jest ok ale pasjonat gier ma myszke za 500 zl i jemu dopiero taka wystarcza . wniosek ? czlowiek z zaintereoswaniami i pasjami nie liczy sie z kosztami wiedz nie dziwmy sie ze ktos tyle i tyle wydaje na sprzed . tak bylo jest i bedzie .

 

ja uwazam ze dobry dziwek zaczyna sie z malo komercyjnymi sprzetami . wszelkie makretowki to masowki . kaczac z nimi zaczyna sie dobry dzwiek a do bardzo dobrego daleka droga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź mi głośniki za 5kzł, które naprawdę dobrze grają a gdzie reszta?

Kolumny za 600zł 100% zadowlonenia

15s7ktj.jpg

 

Wzmacniacz Pioneer A-656 za 500zł 100% zadowolenia.

Odtwarzacz CD Sony CDP-797 za 200zł 100% zadowolenia.

Co pan na to? tylko bez tekstów w stylu że jestem głuchy ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.