Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie współczuje wam i waszej młodzieży.. tu gdzie ja mieszkam w Polsce i tam gdzie przebywam w Niemczech znam młodzież, która posiada Hegle, Naimy, NADy,Sudgeny nawet lampy Primaluna, Fezz lub nawet Leben czy Ayon oczywiście może nie najwyższe modele ale mają ten sprzęt który uważacie z takim wielkim przekonaniem że tylko wy możecie na nim się poznać i docenić i tylko was na niego stać, oczywiście nie przecze że jest młodzież która kupuje boomboxy i gra po BT nawet jeśli ją lub ich rodziców stać ale jak mają kupować lepszy sprzęt jeśli nikt im o tym nie mówi i nie poświęca im czasu na audio edukacje.

Zamiast tak z pychą się przechwalać że wokół was taka bieda lub młodzież z tak marną świadomością to zaproście do siebie tą młodzież zademonstrujcie jej swój wychuchany high endowy sprzęt uświadomcie że istnieje na świecie coś więcej niż marne micro wieże i boomboxy edukujcire ich a zobaczycie że za parę lat będzie tego sprzętu wokół was wiecej i będzie z kim rozmawiać o audio i słuchać wspólnie dobrej jakościowo muzyki.. ja i moi przyjaciele tak robimy i po części dlatego młodzież chce słuchać lepszej jakościowo muzy z dobrego sprzętu.. i nie trzymajcie swoich drogocennych sprzętów na swoich ołtarzykach do których nie pozwalacie dojść pewnie nawet swoim dzieciom a niemówiąc już o obcych.. zachowujecie się jak ciułacze i potraficie tylko szydzić i wyśmiewać.. a przecież młodzież bedzie taka jak ją sami wychowamy.. nawet jeśli w tym przypadku piszę o audio ale oczywiście dotyczy to wszystkich innych aspektów..

Zachęcam was abyście byli świadomymi edukatorami waszej młodzieży a nie z nich tylko kpicie.. bo skńczy się tak że za parę lat ta młodzież będzie kpiła z was starych tetryków...

Widzę że łatwo przychodzi wam uogólnianie całego społeczeństwa... aby to zmienić i aby młodzież była taka jaką byśmy chcieli to trzeba się zaangażować..ale to pewnie was przeraża albo przerasta.

Przepraszam za off topa ale nie wytrzymałem już tej waszej nagonki że młodzież wokół was jest taka jak opisujecie.. przykro tego czytać bo to może nie młodzież tak do końca jest temu winna.. nie sądzicie ?!

Pozdrawiam

Panie Anduril.

Ja się nie przechwalam , nie naśmiewam i wcale nie uważm się lepszy od kogoś innego. Zupełnie nie mam nic do dzisiejszej młodzieży. Nie wiem skąd Ci się to wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z moich znajomych. A znam powiedzmy kilkadziesiąt osób, nie interesuje się sprzętem audio.

Dla mnie to pasja i hobby tak jak dla innych sport, malowanie, zbieranie znaczków itp.

Sprzęt audio, wiedza a gotówka przeznaczona na kupno to zupełnie inna bajka.

To trzeba kochać rozwijać system, testować nowe konfiguracje itp.

Można złożyć dobry system audio zarówno z nowych jak i używanych podzespołów.

Mój system jest złożony z nowych i używanych części również. Jak by był całkowicie nowy to musiałbym zapłacić 2 razy więcej.

Pozdrawiam Heglowcow i nie kłóćcie się, tylko słuchajcie swojej muzyki na ulubionym sprzęcie)

P.S - to prawda młodzież kupuje lipne wieże i nie ma pojęcia o dobrym sprzęcie audio, ale jak miałem 20 lat to też pojęcia nie miałem. Do tego trzeba dojrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotrwalem do końca. Możesz streścić?

Ja tez umarłem w połowie :) ta młodziez która ja znam czyli tak powiedzmy 23-30lat ,co czesto przebywa i słucha ze mną by chciała lepsze granie ale priorytety sa insze i tyle ,dlatego lataja na saturnach tudzież innych neonetach , ważne że poznali smak a reszta juz sama przyjdzie lub nie, z wiekiem i gotówką:) w kazdym badz razie słyszą róznice doskonale i mają świadomość.

 

Ja tez umarłem w połowie :) ta młodziez która ja znam czyli tak powiedzmy 23-30lat ,co czesto przebywa i słucha ze mną by chciała lepsze granie ale priorytety sa insze i tyle ,dlatego lataja na saturnach tudzież innych neonetach , ważne że poznali smak a reszta juz sama przyjdzie lub nie, z wiekiem i gotówką:) w kazdym badz razie słyszą róznice doskonale i mają świadomość.

Tylko to może genetyka hee a mam tego troche na stanie :) w sensie braci i sióstr dzieci itp,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Anduril dnia 01.09.2017 - 04:41 napisał

zauważ że H90 bedzie można kupić conajmniej w 5 kolorach, czy poważny audiofil kupi różowy lub żółty wzmacniacz ?

Może to opcja dla pantoflarzy po 40-stce? I taki był target?

 

Ja mam propozycję dla Hegla żeby zbudowali H460 (oczywiście po 30000 zł na początku) w kolorach tylko i wyłącznie: biały, różowy, czerwony + np. dębowy i żeby w końcu zaczęli go sprzedawać w Saturnie czy Neo (raty wiadomo 0%). Na 100 % będzie się sprzedawać jak dotychczas każdy nowy Hegel + armia żonatych będzie w końcu miała porządnego Hegla i skończy się ich droga. Młodzież raczej nie będzie zainteresowana bo przestraszy się ... gabarytów (poza ceną).

Ale już malutki H90 czy jakikolwiek inny Hegel (czy inna marka i niezależnie od koloru) który ma 150 W/4 Ohm przy 2 tranzystorach na kanał jest dla młodzieży i dla 'audiomłodzieży'. Nie wierzę żeby po wielu latach szukania kolumn i wzmacniacza ktoś z tego forum zadowolił się H90. Ktoś kto dzisiaj nie ma nic pewnie będzie zachwycony po zakupie (... do momentu aż pojawią się na allegro używane H90 za 3500 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycję dla Hegla żeby zbudowali H460 (oczywiście po 30000 zł na początku) w kolorach tylko i wyłącznie: biały, różowy, czerwony + np. dębowy i żeby w końcu zaczęli go sprzedawać w Saturnie czy Neo (raty wiadomo 0%). Na 100 % będzie się sprzedawać jak dotychczas każdy nowy Hegel + armia żonatych będzie w końcu miała porządnego Hegla i skończy się ich droga. Młodzież raczej nie będzie zainteresowana bo przestraszy się ... gabarytów (poza ceną).

Ale już malutki H90 czy jakikolwiek inny Hegel (czy inna marka i niezależnie od koloru) który ma 150 W/4 Ohm przy 2 tranzystorach na kanał jest dla młodzieży i dla 'audiomłodzieży'. Nie wierzę żeby po wielu latach szukania kolumn i wzmacniacza ktoś z tego forum zadowolił się H90. Ktoś kto dzisiaj nie ma nic pewnie będzie zachwycony po zakupie (... do momentu aż pojawią się na allegro używane H90 za 3500 zł).

Tak nie długo tak będzie z heglem jak z harman kardon ,moim zdaniem zły kierunek , w ogóle ja już nie widzę pieca dla mnie z tej firmy no może kiedys jakąś dzielonke wciągne jak stanieje , co do pre w dac hmm mam hd25 liznąłem tylko chcwile tą opcje ,to nie je dobre granie i tyle , niestety nie uda sie tak ,owszem to jest jakaś alternatywa ale mało audiofilska i to słychać jest po prostu słabo ,aczkolwiek sam dac hd25 polecam bo to dobry dac jest i to szczerze mówię ,bo z tego co juz przelatałem to ten dac gra najbardziej naturalnie i nie słychać tzw cyfry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliście porównanie XLR vs RCA z Heglem H80? Zastanawiam się czy warto kupić przewody XLR aby połączyć CD czy nie zawracać sobie tym głowy i pozostać przy połączeniu RCA.

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś styczność z Oyaide PA-02 XLR w zestawieniu z Hegelm? Niby miedź PCOCC, zastanawiam się jeszcze nad Neotechem NEI-3004 lub NEI-3002 MKIII . Jakieś inne pomysły?

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliście porównanie XLR vs RCA z Heglem H80? Zastanawiam się czy warto kupić przewody XLR aby połączyć CD czy nie zawracać sobie tym głowy i pozostać przy połączeniu RCA.

 

Mając H80 testowałem IC Tellurium Q Black RCA vs XLR.

XLR dał gładszy dźwięk z łagodniejszą górą pasma w stosunku do RCA, także przeanalizuj granie swojego zestawu i będziesz wiedział który wybrać.

.....a najlepiej wypożycz oba i sprawdź u siebie, ponieważ może być tak, że przy XLR góra pasma będzie w twoim przypadku, że tak powiem za spokojna mimo innych pozytywnych zmian i twoje ucho wybierze wówczas RCA.

 

.....mogę jeszcze dodać, że przy XLR scena była delikatnie głębsza.

 

Kabel jako kabel według mnie lepszy XLR ,ale nie w każdy tor wpasuje się lepiej niż RCA.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie klubowicze - czy pojawił się jakiś lepszy DAC od Hegla HD20? Pytam, bo moje poszukiwania zakończyły się na tym właśnie modelu.

Wiem, że są następcy, ale czy rzeczywiście lepsi? Pomijam wspomaganie DSD, którego HD20 nie ma, chodzi mi o czystą jakość brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać różnice między HD30, a HD20?

 

Też bym poprosił, gdyż zastanawiam się nad HD20 już długi czas mając obecnie HD10, który naprawdę daje radę.

Podobno różnice są naprawdę niewielkie (HD10 vs HD20), ale nie znalazłem żadnego dobrego porównania tych dwóch daców.

Może ktoś z obecnych coś napisze ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać różnice między HD30, a HD20?

Mogę opisać różnice HD25 i HD30 bo te urządzenia testowałem u siebie.

Podstawowa różnica to taka, że w HD25 trzeba się wsłuchać i do niego przyzwyczaić.

Wtedy zaczyna go brakować w systemie. Już to kiedyś pisałem to nie jest efekt robiący natychmiastowe wrażenie.

A tak właśnie jest z HD30, wszystko słychać od razu wyraźniej. Jest bardzo detaliczny, Góra jest bardziej wyrazista. Dla mnie holografia.W moim systemie sprawił, że od razu wszystko zagrało lepiej (Tidal, pliki flac i CD). Poczekać aż wejdzie nowszy model i kupić używkę, to chyba najlepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę opisać różnice HD25 i HD30 bo te urządzenia testowałem u siebie.

Podstawowa różnica to taka, że w HD25 trzeba się wsłuchać i do niego przyzwyczaić.

Wtedy zaczyna go brakować w systemie. Już to kiedyś pisałem to nie jest efekt robiący natychmiastowe wrażenie.

A tak właśnie jest z HD30, wszystko słychać od razu wyraźniej. Jest bardzo detaliczny, Góra jest bardziej wyrazista. Dla mnie holografia.W moim systemie sprawił, że od razu wszystko zagrało lepiej (Tidal, pliki flac i CD). Poczekać aż wejdzie nowszy model i kupić używkę, to chyba najlepszy pomysł.

 

Wiem o czym piszesz, bo dokładnie to samo przeżywam teraz, po zakupie znakomitych monitorów studyjnych Event Opal (w miejsce Adamów A77X).

Brzmienie jest tak krystaliczne, że trudno mi sobie wyobrazić jeszcze lepsze.

Ale nie omieszkam kiedyś sprawdzić, jak będzie możliwość, Hegla HD30. Może znów uda się trafić na super okazję? ;-)

Na razie parcia nie mam, bo Eventy z Heglem HD20 to naprawdę nirwana brzmieniowa, której nigdy w życiu nie doznałem w takim stopniu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz krystaliczny dźwięk to HD30 przypadnie Ci do gustu.

 

Z lampą powinno być zacnie . Ze wzmocnieniem Hegla ...no cóż to też zależy od kolumn , akustyki i rzecz jasna gustu.

 

Niemniej warto porównać DAC Rotel Rdd 1580 vs Hegel hd30 . Różnica w cenie kosmiczna a w dźwięku ...

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej warto porównać DAC Rotel Rdd 1580 vs Hegel hd30 . Różnica w cenie kosmiczna a w dźwięku

Ten Rotel kosztował ok 600 funtów i według brytyjskiego What HI-FI dostał 4* za słabe wejście USB .Przegrał tam z Audiolabem M-DAC za ok 4 tyś. To raczej nie ta półka co H20 a tym bardziej H30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD30 to świetny DAC. Cena na rynku wtórnym jest dość przyzwoita.

Jako użytkownik, twierdzę,że recenzje dobrze go opisują:

http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/da-prevodniky-dac/1224-hegel-hd30

http://www.soundstagehifi.com/index.php/opinion/927-the-soundstage-network-s-2015-products-of-the-year

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.