Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie muzyka na żywo to jest wtedy kiedy zamykam oczy i vokal śpiewa mi w twarz, aż mam ochotę wycierać ślinę z czoła ;D słyszę świst oddechu, wszystkie mlaśnięcia i bez problemu mogę wskazać muzyków kto, gdzie i za kim siedzi w tej kapeli. Są emocje, czuję naciąg strun w gitarze, a stopa perkusji powoduje skok adrenaliny. Nie ma kolumn jest holograficzna scena i muzyka tylko dla mnie.

Oczywiście nie zawsze udaje się uzyskać taki efekt, bo 6-8 na 10 płyt cd dostępnych w sklepach jest tak podłej jakości że nadaje się tylko jako podstawka pod kufel :/

Kolega był niedawno na koncercie rockowym kultowej kapeli i mówi że niemal miał problemy z rozpoznaniem utworu. Efekt był taki jak by słuchał z kibla w dyskotece. Raczej nie chciał bym tego słuchać na sprzęcie w domu :D

Ale tutaj chyba każdy zdaje sobie sprawę ze znaczenia źródła i raczej rozmawiamy o jakiejś godziwej realizacji...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na żywo (tak fizycznie) akustyka pomieszczeń jest różna, wykonawcy różni, blachy różne, nie mówiąc o orkiestrach, dyrygentach i salach koncertowych. I o tym czy siedzimy w pierwszym rzędzie czy w 30-stym.

 

Dokładnie tak ciężko jest tak dopracować sprzęt żeby dał radę w różnych gatunkach .

Lepiej poradzi sobie kilka zestawów strojone pod konkretny pojedyńczy gatunek .

Ale na jednym można jakis tam komprois wyprawcować.

 

Najprościej to granie na żywo opisze Ci tak .

Idziesz na koncert np wokalistki . Na koncercie mimo że to nie twój repertuar i Tobie nieznany masz ciary i doznajesz emocji wywołanych śpiewem . Kupujesz płyte włączasz na sprzęcie A i du..a padaka wokalistka niby śpiewa ten sam utwór ale żadnych emocji żadnych ciar w dodatku Ci się nie podoba . Sprzęt B o fajna barwa niby super ale dalej żadnych ciar i emocji . I wrescie sprzęt C i tu ci opada kopara bo masz gęsią skórkę i znów są emocje wywołane śpiewem . Masz wokalistkę u siebie w pokoju tą z koncertu śpiewa dla Ciebie jak pisze Zoromoto w dodatku z płyty słyszysz jak oddycha na koncercie nie zawsze jest okazja no czasem dziewczyny mają okazję na rokowych usłyszeć :) ale to po koncercie .

Dla uproszenia podałem wokal bo nie chciało mi się opisywać całego zespołu :)

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, rozumiem.

Wszystki rozbija się o te „ciary”

 

Są Ciary - sprzęt gra „jak na żywo”

Ciar/ciarów Brak - gra Hebel..������

 

Oczywiście że o Ciary chodzi , o tupanie nogą , o tańczenie o śpiewanie , to są emocje a w muzyce chodzi o nie przede wszystkim .

Jak mawiają powiedz mi czego słuchasz a powiem Ci kim jesteś i w jakim nastroju .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magico z Technicsem to niezły mezalians ;) chociaż akurat do Technicsa mam sentyment, bo to był jeden z moich pierwszych sprzętów po Radmorze. Kiedy przyjechałem do Norwegii i jeszcze nie miałem w głowie poważnego audio, kupiłem kolejnego z wyprzedaży garażowej (deck, cd, amplituner i kolumny) żeby coś tam grało do grilla :) Grało tak sobie, ale kiedy dokupiłem kolumny Dali i podłączyłem razem z kolumnami technicsa to do dzisiaj wielu moich znajomych wspomina ten zestaw. nie jestem pewien czy teraz by mi się ten dzwięk podobał, wiele czasu i sprzętów przeleciało, ale rzeczywiście wtedy ciarki były i opad kopary :D Ale pewnego dnia kupiłem H200 i usłyszałem prawdę ...

Jestem zdania, że każdy powinien wybrać to co mu pasuje i nie sugerować się za bardzo innymi :)

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham muzyki ( w tym momencie Irena Santor

To witamy w klubie też słuchamy muzyki sprzęt jest tylko zabawą przy okazji . Bynajmniej ja nie modlę się do mojego ołtarzyka :) choć go ubóstwiam ;) a od jakiegoś czasu słucham wykonawców zasłyszanych w dzieciństwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli kiepskie kolumny głośniki, zwrotnicy, budowa itd. Co wg mnie cześciej ma miejsce, bo ‚latwiej’ je zrobic niz dobrze topologicznie rozwiązany wzmacniacz.

 

A Technics nie jest/kiepska firma: gro dzisiejszych właścicieli Hi Endowych manufaktur, inżynierów terminowalo w tych firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego? Magico wyciągną z Technicsa wszystko.

Gorzej byłoby podłączyć jakis wysoki wzmacniacz do słabych kolumn, bo te mogłyby nie sprostać������

No tak to już jest że system jest tak dobry jak najsłabsze ogniwo :)

Miałem bardziej na myśli mezalians cenowy. Tak jak pisałem Technics mi się pozytywnie kojarzy, z radością słuchania muzyki i na pewno jakieś wysokie modele mogły by jeszcze powalczyć z nowymi konstrukcjami projektowanymi przez księgowych ;)

 

Mialem wrecz odwrotnie "wysoki" model wzmacniacza wyczarowal ze slabszych kolumn wszystko co sie dalo a wczesniej nie udalo.

Też miałem taki przypadek, ale i odwrotny, o którym pisał Will66. Także nie ma reguły. Trzeba sprawdzać metodą prób i błędów. Ciężkie to życie melomana ;)

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moglibyście pomóc. Mam 2 pytania:

Czy przedwzmacnicz p4 do dobry sprzęt?

I czy cena 4100zl z ogłoszenia :

https://www.olx.pl/oferta/przedwzmacniacz-hegel-p4-CID99-IDtr9Gw.html

to dobra oferta?

Pozdrawiam.

 

Hegel moim zdaniem nie ma złych sprzętów. Chodzi o to czy wystąpi synergia między Heglem a jego właścicielem ;)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moglibyście pomóc. Mam 2 pytania:

Czy przedwzmacnicz p4 do dobry sprzęt?

I czy cena 4100zl z ogłoszenia :

https://www.olx.pl/oferta/przedwzmacniacz-hegel-p4-CID99-IDtr9Gw.html

to dobra oferta?

Pozdrawiam.

W takim malowaniu były początkowe modele Hegli. To będą czasy H1. Obstawiam, że to bardzo transparentny pre.

Czy to dobra oferta? Hmmm musiałbyś porównać co konkurencja ma do zaoferowania w tej cenie, bo nawet w Norwegii to już rzadkość.

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim malowaniu były początkowe modele Hegli. To będą czasy H1. Obstawiam, że to bardzo transparentny pre.

Czy to dobra oferta? Hmmm musiałbyś porównać co konkurencja ma do zaoferowania w tej cenie, bo nawet w Norwegii to już rzadkość.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow.Czy Focal aria 926 zagrałaby z h360?

Muzyka wszelaka

Czemu miał by nie zagrać? ;)

To dość łatwe do napędzenia i muzykalne paczki. Pasmo przenoszenia może nie jest imponujące, ale grają dość przyjemnie dla ucha. Pytanie tylko czy "dogadają się" z pomieszczeniem i czy takiego dzwięku szukasz...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czemu miał by nie zagrać? ;)

To dość łatwe do napędzenia i muzykalne paczki. Pasmo przenoszenia może nie jest imponujące, ale grają dość przyjemnie dla ucha. Pytanie tylko czy "dogadają się" z pomieszczeniem i czy takiego dzwięku szukasz...

 

 

 

Trochę tutaj po cenie pojechałem,bo za 7tys można je wyrwać.Nie miałem okazji odsłuchać bo sprzedawca nie ma hegla na stanie stad pytam.(mieszkam w Norwegii i nie miałem integra ze sobą)Ale boje się ze nie zaoferują zbyt dużo przestrzeni i dobrej sceny.

Wczoraj byłem na odsłuchu w soundgarden i polecali monitor audio gold300.Graly przestrzennie,gęsto i dużo detalicznosci.Mi się podobało ale obawiam się ze ta detalicznosc na dłuższa metę może męczyć.

Co polecacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie?

Xavian XN250 Evo !!!. Zepnij je z heglem h360 i odpłyń. Mam ten zestaw i nie szukam niczego innego ponieważ w dźwięku niczego mi nie brakuje a druga sprawa w cenie tych Xavianów (mowa o rynku wtórnym) raczej niemożliwe jest znaleźć coś lepiej grającego z H360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Qrde...czegoś nie rozumiem...i nie chodzi tylko o Klub Hegla...

Albo kupujemy sprzęt za gruby has i ma grać pełną gębą...albo kupmy sobie boomboxa do przyjemnych odsłuchów...

Panowie bez jaj...

 

Mi się podobało ale obawiam się ze ta detalicznosc na dłuższa metę może męczyć

 

No chyba, że klocki mają spełniać rolę estetyczno-kolekcjonersko-psychologiczną ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Graly przestrzennie,gęsto i dużo detalicznosci.Mi się podobało ale obawiam się ze ta detalicznosc na dłuższa metę może męczyć.

Co polecacie?

 

Zależy czego się oczekuje od kolumn. Ja wolę słyszeć tyle ile się da z płyty CD . Jak cię męczy detalicznosc bierz coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie?

Xavian XN250 Evo !!!. Zepnij je z heglem h360 i odpłyń. Mam ten zestaw i nie szukam niczego innego ponieważ w dźwięku niczego mi nie brakuje a druga sprawa w cenie tych Xavianów (mowa o rynku wtórnym) raczej niemożliwe jest znaleźć coś lepiej grającego z H360

 

Xavian 250 jakby co mozna tutaj jeszcze dostac a co do ceny mysle ze tez by "zjechali"

 

https://www.premiumsound.pl/manufacturer/xavian/xavian-xn250-evo-oszczedzasz-2500zl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zależy czego się oczekuje od kolumn. Ja wolę słyszeć tyle ile się da z płyty CD . Jak cię męczy detalicznosc bierz coś innego

 

No właśnie Ja lubię detalicznosc i chyba skuszę się na MAG300.

W jednym z salonów sprzedadzą za 11500pln.Wolalbym z rynku wtórnego ale jakoś niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.