Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.10.2020 o 19:42, will66 napisał:

właśnie zastanawiam nad T2 vs. Linn DSM Selekt vs. Moon D280 Mind 2 vs. Auralic Vega G2.1 ?

Wszystkie miałem w jakimś okresie czasu oprócz Lumina T2 i tego muszę sciągnąć, bo nigdzie blisko nie ma.

właśnie wpiąłem T2 pod H300 - i już słyszę, że tutaj dopiero 300 pokazuje co potrafi, inna bajka.

Jak na razie mogę powiedzieć, że jest to dojrzały, świetnie dociążony dźwięk. Imo świetne towarzystwo do H300 ? Aplikacja jak na razie bezproblemowa: plug&play. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, will66 napisał:

właśnie wpiąłem T2 pod H300 - i już słyszę, że tutaj dopiero 300 pokazuje co potrafi, inna bajka.

Jak na razie mogę powiedzieć, że jest to dojrzały, świetnie dociążony dźwięk. Imo świetne towarzystwo do H300 ? Aplikacja jak na razie bezproblemowa: plug&play. 

 

Korzystasz z DACa w Luminie T2 czy z DACa w H300 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Cybermike1 napisał:

Korzystasz z DACa w Luminie T2 czy z DACa w H300 ?

nie, na razie gram T2 jako DAC - nie wiem czy jest jest sens ?

Mam jeszcze HD25, może pokombinuję jak nie zabraknie czasu. Jednak tak dobrze słucha się muzy z T2, że nie chce się grzebać ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, will66 napisał:

nie, na razie gram T2 jako DAC - nie wiem czy jest jest sens ?

Mam jeszcze HD25, może pokombinuję jak nie zabraknie czasu. Jednak tak dobrze słucha się muzy z T2, że nie chce się grzebać ? 

 

T2 ma bardzo dobre dwie kosci ES9028PRO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, will66 napisał:

nie, na razie gram T2 jako DAC - nie wiem czy jest jest sens ?

Mam jeszcze HD25, może pokombinuję jak nie zabraknie czasu. Jednak tak dobrze słucha się muzy z T2, że nie chce się grzebać ? 

 

Gram juz dluzszy czas na H300 + HD25 i bardzo sobie chwale to polaczenie. Moim zdaniem koniecznie po xlrach.

Jak widac po tescie H390 ta zasada sie nie zmienia w przypadku Hegla (XLR)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są opnie, że T2 spisuje się lepiej niż X1....

Po pierwszym kilkugodzinnym odsłuchu, mam b. pozytywne wrażenie: chce się słuchać, muza nie męczy, jest krystalicznie czysta - zależy od realizacji oczywiście, bo U2 to U2 ?  W moim pomieszczeniu, T2 kapitalnie poddaje H300 niski zakres - instrumenty mają swoją "wagę".

No to pierwsze wrażenia, które jak wiadomo są zawsze podkolorowane podwyższonym biciem serca i ciśnieniem z powodu nowej zabawki w systemie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CEzAR21 napisał:

Gram juz dluzszy czas na H300 + HD25 i bardzo sobie chwale to polaczenie. Moim zdaniem koniecznie po xlrach.

też tak grałem/gram - jednak T2 rozbija tę pulę; przynajmniej po pierwszej dobie ? 

2 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Gram juz dluzszy czas na H300 + HD25 i bardzo sobie chwale to polaczenie. Moim zdaniem koniecznie po xlrach.

też tak grałem/gram - jednak T2 rozbija tę pulę; przynajmniej po pierwszej dobie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, will66 napisał:

Są opnie, że T2 spisuje się lepiej niż X1....

Po pierwszym kilkugodzinnym odsłuchu, mam b. pozytywne wrażenie: chce się słuchać, muza nie męczy, jest krystalicznie czysta - zależy od realizacji oczywiście, bo U2 to U2 ?  W moim pomieszczeniu, T2 kapitalnie poddaje H300 niski zakres - instrumenty mają swoją "wagę".

No to pierwsze wrażenia, które jak wiadomo są zawsze podkolorowane podwyższonym biciem serca i ciśnieniem z powodu nowej zabawki w systemie ?  

Zgadzam sie 

 

1 minutę temu, will66 napisał:

Są opnie, że T2 spisuje się lepiej niż X1....

Po pierwszym kilkugodzinnym odsłuchu, mam b. pozytywne wrażenie: chce się słuchać, muza nie męczy, jest krystalicznie czysta - zależy od realizacji oczywiście, bo U2 to U2 ?  W moim pomieszczeniu, T2 kapitalnie poddaje H300 niski zakres - instrumenty mają swoją "wagę".

No to pierwsze wrażenia, które jak wiadomo są zawsze podkolorowane podwyższonym biciem serca i ciśnieniem z powodu nowej zabawki w systemie ?  

Zgadzam sie, H300 zestawiony z odpowiednimi klockami swietnie prowadzi dol pasma i ciagnie ten zakres do najwiekszych glebin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, CEzAR21 napisał:

H300 zestawiony z odpowiednimi klockami swietnie prowadzi dol pasma i ciagnie ten zakres do najwiekszych glebin.

fakt: ma "gosciu" potencjał ? 

 H300 zestawiałem już z różnymi zródłami: w ostatnim czasie np. z Linn DSM Selekt czy Moon 280D Mind 2 - ale mam wrażenie, że T2 wyniósł H300 gdzieś dalej....

Myślę o pozbyciu się H300, ale może T2 go uratuje ? Chociaż jak to się w tym hobby mówi: nowy klocek, nowe nadzieje. Więc może nowy piec pociągnie T2 w nieznane rejony. Najpierw trzeba jednak schłodzić głowę.

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, CEzAR21 napisał:

Gram juz dluzszy czas na H300 + HD25 i bardzo sobie chwale to polaczenie. Moim zdaniem koniecznie po xlrach.

Jak widac po tescie H390 ta zasada sie nie zmienia w przypadku Hegla (XLR)

Jakich kabli XLR uzywasz do polaczenia Daca ze wzmakiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Cybermike1 napisał:

Jakich kabli XLR uzywasz do polaczenia Daca ze wzmakiem ?

Nordost Heimdall ktory uwazam za swietny ic. Porownywalem go z wieloma kablami i najlepiej spasowal sie z H300.

Mocno zapadl mi w pamieci takze TQ Black Diamond ale tam sie dziala dziwna rzecz np z talerzami.

Preksuja sie rozjezdzala bo talerze graly blizej jak pozostala jej czesc co zaburzalo obraz sceny.

Z ciekawosci pozniej poczytalem recki i W. Pacula ten sam efekt mial w swoim systemie, ale musze przyznac ze takiej gory pasma jeszcze na heglu nie slyszalem nigdy.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Cybermike1 napisał:

A masz pierwsza wersje  Heimdalla czy druga ?

Wersja pierwsza. Drugiej jeszcze nie mialem mozliwosci przesluchania.

Swietnie tez w torze spasowuje sie Transparent Audio. Uzywam coaxiala w wersji Reference Digital Link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, CEzAR21 napisał:

Preksuja sie rozjezdzala bo talerze graly blizej jak pozostala jej czesc co zaburzalo obraz sceny.

Cezar, no offence, ale takie objawy mogą być również objawami problemów z akustyką pomieszczenia jak scena jest niestabilna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Cybermike1 napisał:

A masz pierwsza wersje  Heimdalla czy druga ?

polecam wypróbować Albedo Monolith Monocrystal, XLR jak i głośnikowe. Kable możesz wypożyczyć od producenta na testy.

Edytowane przez Vikingman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, will66 napisał:

Cezar, no offence, ale takie objawy mogą być również objawami problemów z akustyką pomieszczenia jak scena jest niestabilna...

 

Rozumiem, ale mysle ze nie byla to niestabilnosc bo przezucilem wtedy sporo ic jeden po drugim i tylko z tq black diamond mialem takie kwiatki.

Perkusja stala na 3 planie a talerze pojawialy sie na 1 planie, byly jakby powiekszone. Poza tym scena byla rysowana bardzo wyraznie i precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i u mnie Nordost Heimdall 1 rca łączy CD hegla z H200 - robi świetna robotę. Głośniki B&W 804 z pierwszej serii połączone były nordostami flatline gold - później zmieniłem je na TQ black II. Przekaz zmienił się - mam wrażenie że zmniejszył się sporo drive ale za to zyskała scena... szczerze - przez jakiś czas zastanawiałem się czy nie wrócić do  flatline gold ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Vikingman napisał:

polecam wypróbować Albedo Monolith Monocrystal, XLR jak i głośnikowe. Kable możesz wypożyczyć od producenta na testy.

Mialem Monolitha ale nie monocrystal. W poprzednim systemie i pomieszczeniu nie sprawdzil sie ale moze kiedys zrobie drugie podejscie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Cybermike1 napisał:

A czym laczysz  Lumina T1 z H300 ?

korekta: T2 z H300

kable xlr AQ Yukon lub gościnnie Vermouth Red Velvet 

i na linii wzmak-kolumny w tej chwili AQ Rocket 88 

 

Właśnie słucham i na skali jest 20-30 a h300 pulsuje przyjemnie jak nigdy staruszek jeden ? 

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 00:12, will66 napisał:

korekta: T2 z H300

kable xlr AQ Yukon lub gościnnie Vermouth Red Velvet 

i na linii wzmak-kolumny w tej chwili AQ Rocket 88 

 

Właśnie słucham i na skali jest 20-30 a h300 pulsuje przyjemnie jak nigdy staruszek jeden ? 

Jak ci się te AQ Rocket 88 sprawują? Też mam zamiar je podpiąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, shiver07 napisał:

Jak ci się te AQ Rocket 88 sprawują?

przestałem szukać i kombinować ? 

W tamtym czasie mialem Nordosta Frey2 i zmieniając porównywałem do właśnie AQ 33, 44 i 88 - został 88 a Frey (za zimny i suchy był, nijaki w porównaniu bezpośrednim - jak suszona nóżka renifera ? ) poleciał z systemu i zrefundował z nakładką AQ 88 i inne.

Jednak imo, np. różnica pomiędzy 44 i 88 była tak minimalna, że kupiłem tego ostatniego chyba z czystego snobizmu, żeby zadowolić kolumny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, will66 napisał:

przestałem szukać i kombinować ? 

W tamtym czasie mialem Nordosta Frey2 i zmieniając porównywałem do właśnie AQ 33, 44 i 88 - został 88 a Frey (za zimny i suchy był, nijaki w porównaniu bezpośrednim - jak suszona nóżka renifera ? ) poleciał z systemu i zrefundował z nakładką AQ 88 i inne.

Jednak imo, np. różnica pomiędzy 44 i 88 była tak minimalna, że kupiłem tego ostatniego chyba z czystego snobizmu, żeby zadowolić kolumny ? 

Różni się przekaz AQ od Nordosta. W największym stopniu tym o czym napisałeś z tą mała różnica że Nordost są moim zdaniem tak samo suche jak niby są i Hegle. 

U mnie wychodzi ze Nordosty są bardzo transparentne ( przy czym brak jakiejkolwiek suchości) a AQ ocieplają dźwięk i całe szczęście że tak jest dla każdego coś miłego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.