Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten mały skurczybyk radzi sobie nad podziw dobrze. Ale...

Kto nie wymienił lamp sterujących na dobre NOSy ten nie wie co traci. U mnie Tung-Sol i Philips goldpin.

Kolumny oczywiście Studio16Hertz.

Zgadza się mocy mu nie brakuje, miałem okazję słuchać z CG na fabrycznych lampach, dźwięk czarujący ale trochę za wolny i mało dociążony do np. metalu. Stąd moje pytanie McGyver, co się zmienia w graniu po wymianie lamp na takie jak wspomniałeś?

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk czarujący ale trochę za wolny i mało dociążony do np. metalu. Stąd moje pytanie McGyver, co się zmienia w graniu po wymianie lamp na takie jak wspomniałeś?

Nie rozumiem określenia "mało dociążony".

A czy za wolny? Z oryginalnymi lampami było pewne "napompowanie" i lekkie rozmazanie na basie, z NOSami to znikło. Muszę jeszcze Siemensa spróbować, powinno być jeszcze dynamiczniej.

Natomiast to co się najbardziej poprawiło, to smaczki, przestrzeń, holografia i aura akustyczna. Dźwięk zrobił się też bardziej wieloplanowy.

 

Do metalu tobyś musiał pójść w CS55.

No a ja poszedłem w single ended na bezpośrednio żarzonych triodach. Słabe, o mocy wyrażalnej liczbą jednocyfrową 300B mi nie podeszły, więc spróbowałem ... jeszcze słabszych 2A3. I to był strzał w dychę. Aczkolwiek lepiej mieć wzmacniacz dzielony, bo bardzo dużo zależy od preampa. W tej chwili używam preampa inspirowanego topologią Kondo KSL-M7, i Rammstein, Dream Theater oraz Black Sabbath grają bajecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja testuję MT35 z moim Protagonistem:

 

post-3550-0-43430200-1485974957_thumb.jpg

 

Ten mały skurczybyk radzi sobie nad podziw dobrze. Ale...

Kto nie wymienił lamp sterujących na dobre NOSy ten nie wie co traci. U mnie Tung-Sol i Philips goldpin.

Kolumny oczywiście Studio16Hertz.

 

Widzę, że coś się zmieniło na froncie MT35S. Ten którego ja testowałem w domu miał małą diodę na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, kto co lubi :)

Ja dzisiaj testuję dwa maleństwa.

post-290-0-96467400-1485979229_thumb.jpg

Cayin DAC11 z apple mac mini.

 

czy można prosić o opinie? zastanawiam się nad tym dac'iem...jestem ciekaw brzmienia oraz wyjścia słuchawkowego i czy on może grać jako pre?

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chcę zaznaczyć, że czekam na docelowe lampy, i że DAC był nówką wyciągniętą z kartonu - musi się wygrzać. Preampu nie ma. Jeśli chodzi o wzmacniacz słuchawkowy to muszę posłuchać ze słuchakami niskoomowymi. Z moimi Bayerdynakami, które mają 250Ω, nie jest to dźwięk wybitny. Moc wyjściowa wzmacniacza słuchawkowego określona została jako 210mW + 210mW przy 32Ω, RMS. Sprawdzę co da się z tym zrobić.

Brzmienie z samego DACa jest dobre, muzykalne i gęste. Spokojnie można z takim dźwiękiem żyć. Nic nie męczy. Bardzo dobrze brzmią niezbyt dobrze nagrane kawałki a takich mam mnóstwo. Nie jest to żaden suchotnik.

Grzegorz zapewnia, że z lampami philipsa jest jeszcze lepiej. Wtedy postaram się napisać coś wiecej.

Edytowane przez mrrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mały skurczybyk radzi sobie nad podziw dobrze. Ale...

Kto nie wymienił lamp sterujących na dobre NOSy ten nie wie co traci. U mnie Tung-Sol i Philips goldpin.

Kolumny oczywiście Studio16Hertz.

McGywer jaki typ lampy jest w miejsce 12AU7?

Rozumiem że takie zdalne sterowanie jest twojej roboty, można wiedzieć jaki to jest koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko go słuchałem, zdążyłem przesłuchać po paręnaście minut Tung-Sol (współczesne z Rosji) i NOS Siemensy. Obie grają lepiej od oryginału.

Siemens gra z większą precyzją i rozmachem przestrzennym, ale zbyt krótko słuchałem żeby się jakoś wiążąco wypowiadać.

Poza tym takich kolumn jak ja mam to nikt nie ma, więc każdy i tak musi sobie sam sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

W tym kontekście niemalże bez znaczenia jest to, czy w ogóle przechodzi przez te lampy zanim trafi na RCA.

 

no ale lampy są na końcu, więc chyba jakiś wpływ mają? Pytam o to bo jedni piszą że po RCA gra i w trybie lampowym i tranzystorowym a po XLR tylko w trybie lampowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś wpływ mają

"Jakiś" mają, ale w takim wypadku raczej nie jest to wpływ pozytywny. Stąd częste głosy, że tak zbudowane źródła mogą grać lepiej na wyjściu opampowym niż na lampowym.

bo jedni piszą że po RCA gra i w trybie lampowym i tranzystorowym a po XLR tylko w trybie lampowym

Rysunek jest na tyle mętny, że nie wyjaśnia tego jednoznacznie, nadal można jedynie snuć domysły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mogę Ci pożyczyć parkę. Ale nie są do sprzedaży.

 

Koniecznie. Poczekamy aż przyjdą Oblligato i wtedy upieczemy pieczeń

na jednym ogniu. Po cichu liczę, że przyjedziesz do mnie na wymianę kondów aby uszanować mój kręgosłup :)

 

Sorry za OT.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.