Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli podstawa basowa jest atutem i myślisz o zmianie kolumn, popytaj S16Hz o Credo R150, Ja własnie się przesiadłem z kolumny 2dr na Credo, to trójdrożna kolumna, gra fenomenalnie a bas ma mega dobrej jakości. U mnie akurat gra z Krellem ale mocna lampa jak A88T MK2 powinna wycisnąć z nich potencjał

 

Oj tam oj tam :)

Bas fajna sprawa a co np z wokalami ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Oj tam oj tam :)

Bas fajna sprawa a co np z wokalami ?

 

To jest kolumna niemająca słabego punktu, naturalność swoboda realizm dociążenie wokale, średnica jest taka jak ma być, tak jak na żywo na koncercie, tak gra u mnie, długo by pisać, popatrz na użyte przetworniki, najwyższa liga Scan Speaka, zwrotnica to najwyższej jakości komponenty. Zdecydowanie trzeba brać Credo pod uwagę przy wyborze nowych kolumn. Ja tego dźwięku szukałem 20lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pożyczyłem:

1. 6550 Tungsol

2. 12AU7TII-PSVANE

3. 12AX7TII-PSVANE

4. KT88-Z-Treasure

5. ECC83-Genalex

6. ECC82-Genalex

7. 12AX7-FullMusic

8. 12AU7-FullMusic

 

Na razie słucham lamp mocy i kabelków. Jak to ogarnę, zajmę się małymi lampkami. Mam 2 pary kolumn i jest za dużo zmiennych żeby to ogarnąć od razu.

 

Jak tam odsuchy lampek? Nie piszesz. Chyba Ci uszy nie pękły ;)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kolumna niemająca słabego punktu, naturalność swoboda realizm dociążenie wokale, średnica jest taka jak ma być, tak jak na żywo na koncercie, tak gra u mnie, długo by pisać, popatrz na użyte przetworniki, najwyższa liga Scan Speaka, zwrotnica to najwyższej jakości komponenty.

Chętnie bym posłuchał tych Credo 150 z Krellem. Wszystkie przetworniki znam ale ciekaw jestem tej konfiguracji, może Piotr sprawdzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chętnie bym posłuchał tych Credo 150 z Krellem. Wszystkie przetworniki znam ale ciekaw jestem tej konfiguracji, może Piotr sprawdzi?

 

Jutro będę u aqs to sprawdzę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kolumna niemająca słabego punktu, naturalność swoboda realizm dociążenie wokale, średnica jest taka jak ma być, tak jak na żywo na koncercie, tak gra u mnie, długo by pisać, popatrz na użyte przetworniki, najwyższa liga Scan Speaka, zwrotnica to najwyższej jakości komponenty. Zdecydowanie trzeba brać Credo pod uwagę przy wyborze nowych kolumn. Ja tego dźwięku szukałem 20lat

 

Gratuluję zadowolenia z zakupu . Czy mógłbyś przesłać mi na PW zdjęcia zwrotnicy i wnętrza kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Piotr sprawdzi?

 

Sprawdzi i zda relacje

 

Gratuluję zadowolenia z zakupu . Czy mógłbyś przesłać mi na PW zdjęcia zwrotnicy i wnętrza kolumn.

 

Ja tobie tym bardziej, Masz wypasiony system, jeden z najlepszych na planecie, ciesz się nim i muzyką z niego płynącą, a raczej trzęsącą Twoim pokojem :)

Takowych zdjęć nie posiadam, dwie fotki które cyknąłem są w klubie S16Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś łączy cs55a że źródłem, srebrnymi kabelkami? Jaki efekt?

Ja używam Qed Reference Audio 40 (RCA) - efekt jak dla mnie zadowalający :) Próbowałem różnych kabli do 1000pln, ale te wydały mi się dość "uniwersalne" do zakresu muzyki której słucham i w przystępnej cenie. Po prostu nic im nie brakuje, kupiłem i zapomniałem o temacie :) Kolumnowe też mam srebrne, od tak dawna że już niebardzo pamiętam różnicy między miedzią, ale coś mi świta że zagrały "dzwięczniej/zimniej" na górze. Oprócz moich dyżurnych srebrnych Argonów, mam też Nordosty Blue heaven LS, też srebrne, ale one wprowadzaja najbardziej radykalne zmiany w brzmieniu jakie słyszałem w kablach i nie do każdego systemu przypasują. Grają tak jak wyglądają - skalpele :) To nie jest typ amerykańskiego mięsistego dzwięku, ale w muzyce klasycznej ta precyzja może być nieoceniona. Ekspertem nie jestem i każdy musi sam na własne ucho posłuchać oczywiście.

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja używam Qed Reference Audio 40 (RCA) - efekt jak dla mnie zadowalający :) Próbowałem różnych kabli do 1000pln, ale te wydały mi się dość "uniwersalne" do zakresu muzyki której słucham i w przystępnej cenie. Po prostu nic im nie brakuje, kupiłem i zapomniałem o temacie :) Kolumnowe też mam srebrne, od tak dawna że już niebardzo pamiętam różnicy między miedzią, ale coś mi świta że zagrały "dzwięczniej/zimniej" na górze. Oprócz moich dyżurnych srebrnych Argonów, mam też Nordosty Blue heaven LS, też srebrne, ale one wprowadzaja najbardziej radykalne zmiany w brzmieniu jakie słyszałem w kablach i nie do każdego systemu przypasują. Grają tak jak wyglądają - skalpele :) To nie jest typ amerykańskiego mięsistego dzwięku, ale w muzyce klasycznej ta precyzja może być nieoceniona. Ekspertem nie jestem i każdy musi sam na własne ucho posłuchać oczywiście.

 

Pytam bo mam dostać srebrne przewody do zrobienia inerkonektu. Zastanawiam się czy nie będzie zbyt chłodno. Sprawdzałem srebrzoną miedź Chorda i było rewelacyjnie. Może jak się poprowadzi równolegle przewód miedziany i srebrny, to wyjdzie coś fajnego.

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mam dostać srebrne przewody do zrobienia inerkonektu. Zastanawiam się czy nie będzie zbyt chłodno. Sprawdzałem srebrzoną miedź Chorda i było rewelacyjnie. Może jak się poprowadzi równolegle przewód miedziany i srebrny, to wyjdzie coś fajnego.

Chord Odyssey2 to niemalże kultowe kable. Przez kolejne 5 lat zgarniały wszystkie laury zarówno w branżowych pismach jak i opiniach użytkowników. To dobrze wróży jeżeli sprawdziły się w tak wielu różnych systemach. Dobrze mieć takie kable jako referencyjne, bo przy różnych/częstych zmianach systemu łatwo się pogubić. Reszta to już sprawa własnych, prywatnych, osobistych preferencji :)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chord Odyssey2 to niemalże kultowe kable. Przez kolejne 5 lat zgarniały wszystkie laury zarówno w branżowych pismach jak i opiniach użytkowników. To dobrze wróży jeżeli sprawdziły się w tak wielu różnych systemach. Dobrze mieć takie kable jako referencyjne, bo przy różnych/częstych zmianach systemu łatwo się pogubić. Reszta to już sprawa własnych, prywatnych, osobistych preferencji :)

 

U mnie były Shawline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były Shawline.

Generalnie takie firmy jak Chord, Qed, Wireworld robią dobre kable w dobrych pieniądzach i prawie każdy coś dla siebie znajdzie. Oczywiście jak się ma więcej czasu i pieniędzy to szuka dalej i dalej i dalej ;)

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy...... tym razem padła decyzja na A70 MKII.

Czy ktoś już zrobił porównanie tego wzmacniacza z Octave? Jak to było wcześniej pisane.

O kolumnach wiem, że S16Hz ale coś innego możecie zaproponować?

A70Mk2 to piękna barwa, wypełnienie i dźwięczna ale niemęcząca góra pasma. Octave to sucholec ala tranzystor, szare i beznamiętne granie.

Jakość wykonania Cayina 3 razy lepsza od Octavki. Z Minasami to pewniak.

Aleko wystawia na allegro 3 drożne Minasy Plus, ja bym je czym prędzej nabył, wsadził Morela i cieszył się genialnym zestawem "za grosze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A70Mk2 to piękna barwa, wypełnienie i dźwięczna ale niemęcząca góra pasma. Octave to sucholec ala tranzystor, szare i beznamiętne granie.

Jakość wykonania Cayina 3 razy lepsza od Octavki. Z Minasami to pewniak.

Aleko wystawia na allegro 3 drożne Minasy Plus, ja bym je czym prędzej nabył, wsadził Morela i cieszył się genialnym zestawem "za grosze".

 

Niebawem wybieram się do PSound na odsłuch. A70 nie widziałem na żywo. Widziałem inne modele.

Ale miałem w domu pochodny Primaluna i jakość wykonania była mistrzowska, lakier, panel przedni, pilot bajka.

Co do studio 16Hz nigdy mnie nie przekonywały.

 

PS.

Jak jest z awaryjnością Cayin?

Inni producenci gwarantują bezawaryjną pracę swoich lampowców przez wiele lat.

Edytowane przez magico79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z awaryjnością Cayin?

 

Sporo osób z forum ma Cayina i nie kojarzę żeby ktoś narzekał na awarie. Mój śmiga bez zarzutu.

 

Co do studio 16Hz nigdy mnie nie przekonywały.

 

 

Które modele odsłuchiwałeś? Bo jest trochę różnych kolumn w ofercie.

 

A70 nie widziałem na żywo

 

Pisałeś wcześniej że odsłuchiwałeś A70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sporo osób z forum ma Cayina i nie kojarzę żeby ktoś narzekał na awarie. Mój śmiga bez zarzutu.

 

 

 

Które modele odsłuchiwałeś? Bo jest trochę różnych kolumn w ofercie.

 

 

 

Pisałeś wcześniej że odsłuchiwałeś A70.

 

Tak odsłuchiwałem A70 (i to już kawałek temu)

Natomiast A70MK2 nie widziałem.

Źle sprecyzowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam trochę swoich opcji ale nie chcę brudzić tutaj.

W końcu to forum Cayin :)

Ja dodam od siebie jako posiadacz nówki A70T że on od nowości potrzebuje troszkę czasu żeby się rozwinąć.

Mnie najbardziej na początku męczyła chwilowa ostrość i to że nie grał równo kanałami. A że jestem strasznie na tym pkt przeczulony to się troszkę wqurzalem. Ale tu znów podziękowania dla Grzegorza kazał nim pograć i poczekać. I jak zawsze miał rację. Odpaliłem go 2 razy na pół dnia i wszystko przeszło. Więc wygrzawanie to nie jest żaden mit a fakt. Specjalnie nie słuchałem go nawet żeby nie było efektu że to mój słuch się przyzwyczaił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.