Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warto odsłuchać tego setu. Co prawda nie dysponuję Minas Signature ale Minas Premium i z CS88 jest super, pełna synergia.

 

Zależy kto też jakiej muzyki słucha ...moim zdaniem CS88 jest cholernie uniwersalny, choćby dlatego iż przyjmie lampy EL34 a te ogromne trafa dają bardzo dużo prądu.

 

 

 

Tez to napiszę . CS-88A jest bardzo uniwersalny ,gładki i bardzo równo grający ,posiada zapas mocy i dynamiki .Przypomina mi się mój zmodyfikowany niegdyś A88T który dostał preamp zbudowany przez p. W.D.z Łomianek znanego na forum.

 

Mocny ,równy i ultra gładki w swym brzmieniu .Tu nie ma więcej co pisać .Oczywiście na naszych forumowo polecanych tungsolach 6550 gra korzystniej ,oraz wejściowych 6H9 (radzieckich) .Bardzo dobrze z plastyką przekazu wypada na lampach EL34 .

W wolnej chwili sprawdzę jeszcze jak zagrają w nim kanadyjskie Northern Electric 6SL7 .

 

Jeszcze było takie zdjęcie najlepszego fotografa na Globie :-)

post-15230-0-94141500-1483652886_thumb.jpg

post-15230-0-94141500-1483652886_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do dystrybutora czy nie myśli o sprowadzeniu wzmacniaczy z 4xKT88 na kanał?

 

 

Jest taki na stanie magazynowym od dawna ,to A100 T w kolorze czarnym.

 

Są też monobloki 4x KT88 (6550) na kanał. Mam je u siebie pod 3 way na scanspeakach .

 

Takie monobloki także posiada Lord vader w srebrnym kolorze ,

post-15230-0-77344900-1483695584_thumb.jpg

post-15230-0-83675500-1483695694_thumb.jpg

post-15230-0-13345900-1483695695_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planujecie czasem takiego pokazu gdzieś na południu?

Najlepiej okolice Bielska Białej.

Mogą być nawet Tychy ;)

Up

Jestem za ;-)

(...) nie stoi nic na przeszkodzie aby w jakimś innym miejscu zorganizować takie spotkanie .Ono może mieć zupełnie luźny charakter ,można i zabrać kilka urządzeń Waszych /moich.

(...)

 

A Sosnowiec może być? Wiosną, jak śniegi stopnieją, można zorganizować spotkanko u ,mnie połączone z jakimś grillem w ogródku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek posprzątany.

Życzę miłego wieczoru.

Uffff....

 

 

 

 

 

A Sosnowiec może być? Wiosną, jak śniegi stopnieją, można zorganizować spotkanko u ,mnie połączone z jakimś grillem w ogródku.

No to DAC by był, tylko jeszcze jakieś transporty pozabieramy i mamy komplet.

Ja się piszę, jeśli można.

U mnie tylko Micromega St6, ale mogę zabrać ;) jak się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Klubowicze,

 

Śledzę wątek od niedawna (lampy jeszcze nie mam) i mam pytanie. Czy trafiają się używki A-70T mkII? Jak często i w jakiej cenie orientacyjnie?

Na nową A-70T mkII mnie nie stać, a nie chciałbym kupować nowej 55ki. Stąd pomysł na coś z drugiej ręki.

Do tego chciałbym podpiąć Minas Anor IIIs (tutaj z używką raczej nie powinno być problemu).

CD i kable na razie jakieś starocie i no-name'y, ale nie od razu Rzym zbudowano ;)

 

PS

Zakładam, że połączenie A-70T mkII z Minas Anor IIIs to wybór słuszny (polecony w klubie Studio 16 Hertz). Jeśli się mylę, proszę poprawcie mnie i podpowiedzcie jakie inne kolumny bedą lepsze/ciekawsze.

 

PPS

Czy gdziekolwiek w Warszawie da się posłuchać takiego zestawu, żeby być w pełni przekonanym że to dobrze wydane (niemałe) pieniądze?

 

Z góry dzięki za pomoc,

pzdr,

jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerry.s

"Cześć Klubowicze,

Śledzę wątek od niedawna (lampy jeszcze nie mam) i mam pytanie. Czy trafiają się używki A-70T mkII? Jak często i w jakiej cenie orientacyjnie?"

 

Obawiam się że A-70 w "second handzie" to biały kruk, jak na razie to znam 1 przypadek odsprzedaży ( przypadek losowy) tak że naprawdę warto kupić nówkę, o jakości grania po wymianie lamp na jakieś "NOSy" nie będę wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venom200 racja, odsłuch konieczny, ale nic go nie zastąpi i każdy szuka czegoś innego, tabelka jest jednak dość pomocna dla początkujących. Jeśli wrzuciłeś Philipsy bo było Ci za ostro to już jakiś trop:)

Można powiedzieć, że już z jednej grupy lampy znasz. Tak jak napisał Silver_85 sprawdź może RCA Black lub Mullardy.

Tylko metodą prób i błędów dojdziesz do tego co Ci się podoba najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ehh i dopadł mnie pech, włączyłem wczoraj wzmak, posłuchałem muzyki może ze 2 minuty i nagle dziwne trzaski w lewym kanale a z lampy mocy dym, jeszcze nie sprawdzałem wzmaka w środku, mam nadzieję że tylko lampa się spaliła. Ehh miałem kupić zapas i jakoś nie znalazłem na to czasu :D Należy przyspieszyć działania.

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zupełnie zielony w lampowcach. Niedawno nabyłem Cayina A50T i się zakochałem :)

Jakie lampki polecacie do a50t?

Wlasnie mi padły sterujące EH, które mi się podobały (ale nie mam porównania)

Mocy mam Svetlanę C która jeszce daje radę (już nie produkowaną z tego co się dowiedziałem)

Wstępnie chciałem wymienić wszystkie na Gold Lion-y Genalexa ,ale to tylko strzał bo nie mam jak sprawdzić.

Słucham bluesa, jazzu, vokalu i akustycznego rocka. kolumny Dali Ikon6 mk2 i Usher n-6300

Pozdrawiam

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że się przywitam i zapiszę do Klubu ... długo nie wytrzymałem od swojego posta sprzed 2 tygodni ...

 

Cześć Klubowicze :)

Od dzisiaj A-88T w połączeniu z Canto Grand :)

 

I podziękowania dla p.Grzegorza za pomoc, wprowadzenie, doradztwo oraz bardzo miłą pogawędkę ...

 

post-14157-0-88392100-1484942481_thumb.jpg post-14157-0-77875100-1484942486_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampowe wzmacniacze Cayina to naprawdę udane urządzenia . W zasadzie jak ktoś przychodzi a ja mu podłączam A-55TP nie może wyjść z podziwu jaką ten mały wzmacniacz ma dynamikę ,kopniaka solidnego na basie ,gra równo i przejrzyście .W zasadzie ten niedużych gabarytów wzmacniacz jest często najlepszym ogniwem w zestawie . Dla pasjonatów extra wybrzmień góry pasma można jeszcze włożyć sterujące lampy ecc83 telefunkena i do szczęścia nic więcej nie potrzeba.

 

A88T z kolei to zawodnik wagi ciężkiej ,steruje dużymi głośnikami i trudnymi jak węglowe scanspeaki bez najmniejszego problemu .Tutaj dynamika ,wydajność prądowa spora, gra od najniższych poziomów głośności z precyzją .

 

A70TMK2 to najlepszy wzmacniacz do 20 tyś z muzykalnością jakiej nie przekażą żadne inne wzmacniacze na lampach KT88 czy 6550. Tu postawiono na prostownik lampowy wraz z diodami prostowniczymi ,w torze są zamontowane fabrycznie miedziowe kondensatory sprzęgające .Brzmienie tego wzmacniacza to muzykalność i barwa średnicy pasma nieosiągalna na żadnych innych wzmacniaczach z lampami typu tetroda strumieniowa mocy .Przy czym wzmacniacz jest zwarty jednak to push pull.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.