Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej miałem Cayina idac u siebie i fakt jest taki że w trybie opamowym gra lepiej niż w trybie lampowym.

BTW MAM u siebie Stelaudio 05 i nowy transport Himedia q10 pro. Sygnał po coaxialu w Stelaudio gra wybitnie. Tym bardziej że Stelmach trafił do.mnie po małym tuningu. Tak jak prędzej uważałam że Dac się gubi tak teraz muszę to wszystko odwołać po zmianach opisanych prędzej gra bez żadnych słabych pkt.

Teraz jeszcze muszę dostać DACa Adama do testów żeby podjąć decyzję co kupić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej miałem Cayina idac u siebie i fakt jest taki że w trybie opamowym gra lepiej niż w trybie lampowym.

Bo to nie jest :tryb lampowy" tylko "tryb opampowy plus lampy na doczepkę".

 

MAM u siebie Stelaudio 05 i nowy transport Himedia q10 pro. Sygnał po coaxialu w Stelaudio gra wybitnie.

Bo Stelmach ma prawdziwy tryb lampowy (jedyny dostępny, i dobrze!). W scieżce sygnału są tylko lampy, zero opampów.

 

Teraz jeszcze muszę dostać DACa Adama do testów żeby podjąć decyzję co kupić

Jak tylko (albo "jeżeli w ogóle" ;)) wróci od obecnego wypożyczającego, dostaniesz go na testy odsłuchowe. Jeżeli nie wróci, to zrobię kolejnego i też dostaniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś w temacie zmiany sterujących na dobre NOSy w A70T MKII.

 

Najpierw zaznaczę, że należę do osób, dla których jakakolwiek zmiana okablowania w jakimkolwiek systemie, który słyszałem (a było tego trochę) wnosi zmiany na granicy percepcji. Dla mnie te zmiany są pomijalne, z mojego punktu widzenia nie warte zachodu.

Nigdy nie miałem sytuacji abym mógł powiedzieć, że zmiana okablowania wniosła system na inny poziom (nawet w ultra przezroczystych zestawieniach za dziesiątki tysięcy różnica między marketowcami a czymś lepszym była dla mnie pomijalna). Nie jest to z mojej strony żadna próba nawracania, ot osobiste odczucia, do których chcę się odnieść z wymianą lamp.

 

Jeśli zaś chodzi o zmianę lamp sterujących to te różnice są dla mnie bardzo istotne, a wymiana fabrycznych 12ax7 i 12au7 w A70T MKII (poniekąd wzmacniaczu już w serii rewelacyjnym) diametralnie zmieniła brzmienie!

Moim zdaniem ta różnica jest większa niż podczas żonglowania większością wzmacniaczy tranzystorowych w kwotach 5-10 tysięcy (jeśli miałbym już do czegoś to porównać).

 

Lampy zmieniłem na amperex bugle boy (12ax7) oraz raytheon (12au7).

Dźwięk zdecydowanie uległ wygładzeniu, zrobiło się bardziej słodko, delikatnie, ciepło a jednocześnie żywo, przejrzyście, bardziej przestrzennie.

 

Nie wiem która para za co odpowiada, nie chciało mi się testować po kolei a jedynie zbiorczo ale wniosło to tyle dobrego, że momentalnie zrobiłem zapas w postaci drugich kompletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To może coś w temacie zmiany sterujących na dobre NOSy w A70T MKII.

 

Najpierw zaznaczę, że należę do osób, dla których jakakolwiek zmiana okablowania w jakimkolwiek systemie, który słyszałem (a było tego trochę) wnosi zmiany na granicy percepcji. Dla mnie te zmiany są pomijalne, z mojego punktu widzenia nie warte zachodu.

Nigdy nie miałem sytuacji abym mógł powiedzieć, że zmiana okablowania wniosła system na inny poziom (nawet w ultra przezroczystych zestawieniach za dziesiątki tysięcy różnica między marketowcami a czymś lepszym była dla mnie pomijalna). Nie jest to z mojej strony żadna próba nawracania, ot osobiste odczucia, do których chcę się odnieść z wymianą lamp.

 

Jeśli zaś chodzi o zmianę lamp sterujących to te różnice są dla mnie bardzo istotne, a wymiana fabrycznych 12ax7 i 12au7 w A70T MKII (poniekąd wzmacniaczu już w serii rewelacyjnym) diametralnie zmieniła brzmienie!

Moim zdaniem ta różnica jest większa niż podczas żonglowania większością wzmacniaczy tranzystorowych w kwotach 5-10 tysięcy (jeśli miałbym już do czegoś to porównać).

 

Lampy zmieniłem na amperex bugle boy (12ax7) oraz raytheon (12au7).

Dźwięk zdecydowanie uległ wygładzeniu, zrobiło się bardziej słodko, delikatnie, ciepło a jednocześnie żywo, przejrzyście, bardziej przestrzennie.

 

Nie wiem która para za co odpowiada, nie chciało mi się testować po kolei a jedynie zbiorczo ale wniosło to tyle dobrego, że momentalnie zrobiłem zapas w postaci drugich kompletów.

Ja mam identyczne odczucia co ty.

Wzmacniacz mam ten sam i też się zastanawiam nad jakimiś lepszymi lampami sterującymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna taką lampkę? Może coś o niej powiedzieć? Jakby się dało w kontekście CS 55A i w porównaniu z 6550 Tungsol, to by było świetnie ale tak ogólnie też proszę.

 

Nie spotkałem się aby u nas w klubie ktoś te lampy miał ,bynajmniej nikt się nie chwalił ze takowe zakupił. Ale na całym forum na pewno ktoś takich lamp używa .

 

Ja ich nie słuchałem i nie miałem u siebie . Trzeba je kupić lub wypożyczyć , o ile sklep w Kielcach te lampy wypożycza. Miałem i mam 6CA7 z tej serii Treasure Gold Shuguang i grają wybitnie zamieniając z jakichkolwiek EL34 .Miał je też Luk77 i chyba to samo potwierdzi używając je niegdyś w Cayinie MT-35S.

 

Podobno są dobre lub bardzo dobre te KT88 Treasure Gold , ale....trzeba je mieć u siebie aby nie pomylić się w ich ocenie .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się aby u nas w klubie ktoś te lampy miał ,bynajmniej nikt się nie chwalił ze takowe zakupił. Ale na całym forum na pewno ktoś takich lamp używa .

 

Ja ich nie słuchałem i nie miałem u siebie . Trzeba je kupić lub wypożyczyć , o ile sklep w Kielcach te lampy wypożycza. Miałem i mam 6CA7 z tej serii Treasure Gold Shuguang i grają wybitnie zamieniając z jakichkolwiek EL34 .Miał je też Luk77 i chyba to samo potwierdzi używając je niegdyś w Cayinie MT-35S.

 

Podobno są dobre lub bardzo dobre te KT88 Treasure Gold , ale....trzeba je mieć u siebie aby nie pomylić się w ich ocenie .

 

Właśnie je wypożyczyłem i dla tego ciekaw jestem opinii innych osób. Zgodnie z sugestiami z forum, chciałem pożyczyć zestaw Tungsol z Psvane. Właściciel zaproponował, że podeśle jeszcze inny komplet do posłuchania i dostałem właśnie te Treasure.

Po wymianie lamp oryginalnych, na Tung sol, faktycznie brzmienie polepszyło się o klasę. Stało się cieplejsze, bardziej plastyczne i dźwięczne -super. Siedziałem z opadniętą szczęką, tak jak po pierwszym włączeniu SC55a na lampach fabrycznych.

Potem wymieniłem Tungsole na te Treszery i nie wiem jak bardzo szczęka może opaść ale opadła jeszcze bardziej. Dźwięk jest gładki, ciepły konturowy, dynamiczny i piękny. Na pewno klasę albo 2 wyżej. Nie potrafię opisać dokładnie i szczegółowo różnic pomiędzy tymi trzema lampami ale odczucia w czasie przechodzenia na każdą kolejną w górę, były bardzo pozytywne i każda z nich grała pięknie. Teraz przechodząc z jednej na drugą w "dół" mam tak: Teasure brzmi krystalicznie ale bardzo przyjemnie i ciepło - gładkość (!) i klasa. Na tungsolach wokale są śliczne ale brzmienie instrumentów jest takie, jakbym je (brzmienie) wyciągnął z ciepłego, słodkiego kisielu. Niby fajnie i smacznie ale takie jakieś klejące i przesłodzone. Zmniejsza się gładkość i przestrzeń. Po zamontowaniu lamp firmowych mam suchy wafel, który koniecznie trzeba czymś posmarować. Bez posmarowania to jest po prostu suchy wafel. I muzyka jest jakaś taka właśnie sucha. Zaznaczam, że w bezpośrednim porównaniu, bo gdyby włączyć firmowe, to może po jakimś czasie znowu zacznie być fajnie.

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie kiedyś też wypożyczyć Treasure Gold. Tylko cena w porównaniu do 6550 Tungsola znacznie wyższa.

 

Ciekawe jak te grają.

 

http://sklep.lampyelektronowe.pl/?445,kt88-tii-psvane-gold-fabrycznie-dobrana-kwadra

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie kiedyś też wypożyczyć Treasure Gold. Tylko cena w porównaniu do 6550 Tungsola znacznie wyższa.

 

Ciekawe jak te grają.

 

http://sklep.lampyelektronowe.pl/?445,kt88-tii-psvane-gold-fabrycznie-dobrana-kwadra

 

Czytając opis, mam podejrzenie, że mogą być warte swojej ceny.

Przed odsłuchem nie czytałem opisu Tresure. Zajrzałem tam dopiero aby sprawdzić cenę, gdy usłyszałem jak brzmią. Opis sklepowy zgadza się z tym co usłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem wymieniłem Tungsole na te Treszery i nie wiem jak bardzo szczęka może opaść ale opadła jeszcze bardziej.

 

Ciekawe to co piszesz, ja zbierałem się wiele razy aby sprawdzić je u siebie z cs-55a, tak samo wspomniane przez Grzegorza 6CA7 z tej serii. Jestem ciekaw różnic w stosunku do 6550 tung-sola. Są mega drogie i jak kiedyś czytałem to różnie jest z ich trwałością. Gdyby nie ten fakt to nie byłoby takiego ryzyka. No ale chyba trzeba będzie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszesz, ja zbierałem się wiele razy aby sprawdzić je u siebie z cs-55a, tak samo wspomniane przez Grzegorza 6CA7 z tej serii. Jestem ciekaw różnic w stosunku do 6550 tung-sola. Są mega drogie i jak kiedyś czytałem to różnie jest z ich trwałością. Gdyby nie ten fakt to nie byłoby takiego ryzyka. No ale chyba trzeba będzie sprawdzić.

 

Moim zdaniem różnica między Tungsol a Treasure jest taka, że wezmę KT88-Z-Treasure. To jest wrażenie po pierwszym dniu odsłuchu, bo potem nie porównywałem. Mam jeszcze sporo czasu, to się będę zastanawiał. Istotne chyba jest też z jakimi głośnikami grają. No i inetrkonekty, bo też pożyczyłem dwa i one potrafią też dać ogromne zmiany.

Mam jeszcze 4 komplety lamp wejściowych i już mnie łeb zaczyna od tego wszystkiego boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze sterującymi lampkami,na co wymieniliscie?

 

Ja pożyczyłem:

1. 6550 Tungsol

2. 12AU7TII-PSVANE

3. 12AX7TII-PSVANE

4. KT88-Z-Treasure

5. ECC83-Genalex

6. ECC82-Genalex

7. 12AX7-FullMusic

8. 12AU7-FullMusic

 

Na razie słucham lamp mocy i kabelków. Jak to ogarnę, zajmę się małymi lampkami. Mam 2 pary kolumn i jest za dużo zmiennych żeby to ogarnąć od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja pożyczyłem:

1. 6550 Tungsol

2. 12AU7TII-PSVANE

3. 12AX7TII-PSVANE

4. KT88-Z-Treasure

5. ECC83-Genalex

6. ECC82-Genalex

7. 12AX7-FullMusic

8. 12AU7-FullMusic

 

Na razie słucham lamp mocy i kabelków. Jak to ogarnę, zajmę się małymi lampkami. Mam 2 pary kolumn i jest za dużo zmiennych żeby to ogarnąć od razu.

O kurteczka, ja żeby to ogarnąć potrzebowałbym ze 2 tygodnie urlopu ;).

Czekam niecierpliwie na relacje, szczególnie Fullmusic vs. PSVANE.

U mnie gra 6550 Tungsol z PSVANE 12AX7TII i to jest to czego oczekiwałem. Ciepło, nie krzykliwie ale z wykopem.

Kto wie, po twoich odsluchach pewnie sprawię sobie jakiś prezent na wielkanoc :).

Edytowane przez Ziarutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te małe to Genalex - akurat tak się wylosowały.

 

To co piszę i moje opinie, to jest tylko to co mi się wydaje, że słyszę. Nie jestem osłuchany i kierowanie się moimi wpisami jest na własne ryzyko.

Tak sobie tu gadam, żeby pogadać, bo inaczej nie mam z kim.

 

Nie jestem pewien czy zdołam opisać różnice pomiędzy małymi lampkami. Zobaczymy.

 

Problemem w tej chwili jest to, że nie mam kolumn co do których miałbym pewność, że są takie, jaki mają być. Słucham Heybrook HB4, które maja potężny bas, mocną ale nie jazgotliwą górę i zaczynam je podejrzewać o brak takiej średnicy jaką bym chciał. Chociaż kiedy łączę je angielskim kabelkiem, który gra prawie wyłącznie średnicą i jednocześnie dodaję żyłę od wysokich (solid core z innego kabla), to zaczyna grać bardziej sensownie dla mnie.

Drugie głośniki to stare Pioneer CS 99a. Te to mają piękną średnicę i niby wysokie też pokazują wszystko co trzeba, ale nie wiem czy to jest to czego chcę.

 

Więc moje odsłuchy mogą nie być miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak masz pilota Logitech to zakładasz sobie konto on-line, podajesz jakiego masz pilota (525 to to samo co 555 tylko ma inny kolor wyświetlacza niebieski i minimalne różnice, będzie ok) i masz dostęp do konta on-line. Tam podajesz jaki masz sprzęt i on pobiera z bazy piloty. Możesz zaimportować 15 pilotów do Logitecha oraz skopiować sygnał z oryg pilota (z tyłu pilota jest czytnik sygnału) jeżeli jest to jakiś egzotyczny sprzęt którego nie ma w bazie Logitecha. Dodatkowo możesz ustawiać sekwencje, np. oglądaniej TV i podać co bierze w tym udział, np. TV, dekoder, wzmacniacz. Za pomocą 1 przycisku włączy Ci wszystko ustawi wejścia/źródła które potrzebujesz i gotowe. Dając głośniej będzie regulował wzmacniaczem, a przełączając kanały będzie zmieniał je na dekoderze. Proste? ;)

 

Jeszcze wrócę na chwilę do wcześniejszego wątku : Pilot uniwersalny do Cayin A50T. Dzięki Grafii_!

Właśnie dotarł Logitech Harmony 525. Miałem problem ze skonfigurowaniem go pod win10. To już starszy model pilota choć kupiłem tanio nowy. Na szczęście miałem jeszce w szufladzie starego laptopa z 7ką. Na 7ce poszło gładko. Bez problemu znalazł cayina w bazie danych, dodałem jeszcze cd Yamahy i hegla h80, gramofonu niestety nie obsługuje ;) Wszystko pięknie działa. Przełączam bez problemu tryby TR/UL i muszę powiedzieć Wow! UL wyrwał mnie z butów! Pierwszy raz słyszę w tym trybie, wiedziałem że ma zagrać lepiej, ale czegoś aż takiego się nie spodziewałem :) Dzęki wszystkim za pomoc.

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

歡迎

Mam pytanie dotyczące wzmacniacza A88T MK2.

Mogę kupić za stosunkowo nie wielkie pieniądze. A70 słuchałem i znam dobrze brzmienie.

Jakia różnica w brzmieniu będzie A88?

Bo po odsłuchu siedemdziesiątki odstawiłem słodycze na tydzień :)

 

Myślę że przy A88Tmk2 dostaniesz napewno większą dynamikę, więcej i obficiej w niskich tonach. A do tego słodyczy na tyle byś nie musiał odstawiać

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Jeśli podstawa basowa jest atutem i myślisz o zmianie kolumn, popytaj S16Hz o Credo R150, Ja własnie się przesiadłem z kolumny 2dr na Credo, to trójdrożna kolumna, gra fenomenalnie a bas ma mega dobrej jakości. U mnie akurat gra z Krellem ale mocna lampa jak A88T MK2 powinna wycisnąć z nich potencjał

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam Xaviany XN250 ale nie biorę ich pod uwagę do tego wzmacniacza.

Być może kupię Xavian Stella.

 

Zapomniałbym o Gradient Evidence MKIV ale myślę, że z lampą to nie jest dobry pomysł. Chyba, że ktoś przerabiał?

 

Słyszałeś ESA NEO3 SE? Mają w Albatrosie w Gdyni

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.