Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś Grzegorz pokazać miejsca pomiarowe na jakiejś fotce?

 

Zdjęcie mam wykonane z modelu A88T ,dokładnie tak samo mierzymy w CS-55A tak jak strzałki pokazują na tym kablu gdzie są dwa piny połączone z sobą ,naprzeciw wycięcia w podstawce,czyli zamku lampy ,tu przewód plusowy miernika wpinamy a przewód minusowy wpinamy z tyłu do zacisku głośnikowego Masa,MINUS na tylnym panelu wzmacniacza tam gdzie wpinacie przewody głośnikowe.

post-15230-0-90625100-1487752310_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sprawie lamp.

Najbardziej chyba trzeba uważać, które lampy 12AU7 się instaluje.

Kiedy montuję 12ax7 FullMusic i 12au7 FullMusic, to jak pisałem brzmienie jest krystaliczne, jasne, lekko ciepłe i lśniące. Kiedy zostawiam 12ax7 FullMusic a 12au7 wstawiam Genalex, to chyba jakby dźwięk się przyciemniał ale nadal jest fajnie. Kiedy wstawiam 12au7 Psvane, to robi się mniej przyjemnie. Jakby zmniejszają się wybrzmienia i dźwięk traci klasę. Robi się dla mnie jakiś taki grubiej ciosany.

 

Kiedy wstawiam 12au7 FullMusic i zmieniam 12ax7 kolejno na inne, to wszystkie dla mnie brzmią bardzo przyjemnie. Każda trochę inaczej ale dźwięki ładnie wybrzmiewają i nie czuję suchości. Gorzej z firmowymi, no ale one idą w odstawkę, na czarną godzinę.

 

To wszystko z Treasure na końcówce i w odniesieniu do FullMusic - z innymi lampami mocy i w odniesieniu do innych lamp przedwzmacniacza, może jest inaczej

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaszcze1, Z pewnością muszę przyznać, że zazdroszczę Ci czasu i wysiłku przy odsłuchach. Dla mnie jednak tyle lamp na raz to byłoby stanowczo za dużo;)

Czułbym się jak w perfumerii po wąchnięciu kilku zapachów. Przy takim przepinaniu i różnych konfiguracjach pewnie bym zgłupiał, ja wolę przyzwyczaić trochę słuch do jednych, potem sprawdzać następne. Kilka razy już zbyt pochopnie bym kupił jakiś kabel czy lampę, a to dlatego, że np. robiłem porównania na 2-3 kawałkach, a po tygodniu gdy posłuchałem szerszego repertuaru to wiele rzeczy wychodziło. Dlatego najlepiej na chłodno, bez euforii, bez zmęczenia oraz nadmiernego wsłuchiwania się bo skupiamy się np. na danym paśmie a co innego nam umyka.

 

Oczywiście piszę to w swoim imieniu, Ty możesz to odbierać inaczej. Jednak ja tylko sugieruję, aby naprawdę dłużej słuchać danych zestawień, ponieważ coś co wywołuje w pierwszych chwilach efekt wow, po dłuższym czasie może przeszkadzać.

Jak zawsze potrzeba czasu, ale oczywiście najsłabsze, nie pasujące kompletnie do systemu można wyeliminować już na starcie.

Powodzenia w wyborze życzę, faworytów na pewno już swoich masz, pograj na nich kilka dni już bez żąglowania i wtedy zobaczysz czy jest ok, czy jednak coś brakuje:)

Rozumiem, że lampyelektronowe nie wysyłają nówek i są to już wygrzane lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaszcze1, Z pewnością muszę przyznać, że zazdroszczę Ci czasu i wysiłku przy odsłuchach. Dla mnie jednak tyle lamp na raz to byłoby stanowczo za dużo;)

Czułbym się jak w perfumerii po wąchnięciu kilku zapachów. Przy takim przepinaniu i różnych konfiguracjach pewnie bym zgłupiał, ja wolę przyzwyczaić trochę słuch do jednych, potem sprawdzać następne. Kilka razy już zbyt pochopnie bym kupił jakiś kabel czy lampę, a to dlatego, że np. robiłem porównania na 2-3 kawałkach, a po tygodniu gdy posłuchałem szerszego repertuaru to wiele rzeczy wychodziło. Dlatego najlepiej na chłodno, bez euforii, bez zmęczenia oraz nadmiernego wsłuchiwania się bo skupiamy się np. na danym paśmie a co innego nam umyka.

 

Oczywiście piszę to w swoim imieniu, Ty możesz to odbierać inaczej. Jednak ja tylko sugieruję, aby naprawdę dłużej słuchać danych zestawień, ponieważ coś co wywołuje w pierwszych chwilach efekt wow, po dłuższym czasie może przeszkadzać.

Jak zawsze potrzeba czasu, ale oczywiście najsłabsze, nie pasujące kompletnie do systemu można wyeliminować już na starcie.

Powodzenia w wyborze życzę, faworytów na pewno już swoich masz, pograj na nich kilka dni już bez żąglowania i wtedy zobaczysz czy jest ok, czy jednak coś brakuje:)

Rozumiem, że lampyelektronowe nie wysyłają nówek i są to już wygrzane lampy?

 

Masz 100% racji. Przy 20tu lampach jest tyle kombinacji, że trudno to ogarnąć.

Ja po pierwszej wstępnej selekcji, słuchałem cały czas jednego zestawienia, zeby stwierdzic czy mnie nie zmęczy. Jednak czas ucieka, lampy trzeba oddać i zacząłem bawić się różnymi kombinacjami żeby ewentualnie kupić ze 2 dodatkowe lampy do zmiany brzmienia, w zależności od aktualnego nastroju. Jest jednak tak jak mówisz, szybkie zmiany brzmienia mogą prowadzić do słabych wniosków, zwłaszcza przy braku doświadczenia.

 

Lampy testowe są wygrzane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

na wstępie wielkie podziękowania dla użytkownika jaszcze1..wykonujesz kolego kawał fantastycznej i inspirującej roboty.

 

drugie podziękowania dla Pana Grzegorza, dzięki jego otwartości dla ludzi tak niedoświadczonych jak ja stałem się posiadaczem Cayina CS 55A. Po tygodniowych odsłuchach czarnej demo-sztuki dziś odebrałem docelowy sprzęcik.

prezentuje się to moim okiem całkiem sympatycznie:

 

TCW8jtn.jpg

AgE9XKV.jpg

 

w zestawie z Magnatami 757 moim uchem urywa tylną część ciała i daje własnie to, czego brakowało yamasze RN602 - wypełnienie średnicy i dynamika. A wszystko to na nowych lampach, które i tak prędzej lub później pójdą do szuflady.

 

Bardzo ciekawi mnie zestaw polecany przez jaszcze1 i gdyby nie te kochane małżonki to już wskoczyłby w należne mu miejsce. Tak muszą poczekać na 'promocję'.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

witam wszystkich,

 

na wstępie wielkie podziękowania dla użytkownika jaszcze1..wykonujesz kolego kawał fantastycznej i inspirującej roboty.

 

drugie podziękowania dla Pana Grzegorza, dzięki jego otwartości dla ludzi tak niedoświadczonych jak ja stałem się posiadaczem Cayina CS 55A. Po tygodniowych odsłuchach czarnej demo-sztuki dziś odebrałem docelowy sprzęcik.

prezentuje się to moim okiem całkiem sympatycznie:

 

TCW8jtn.jpg

AgE9XKV.jpg

 

w zestawie z Magnatami 757 moim uchem urywa tylną część ciała i daje własnie to, czego brakowało yamasze RN602 - wypełnienie średnicy i dynamika. A wszystko to na nowych lampach, które i tak prędzej lub później pójdą do szuflady.

 

Bardzo ciekawi mnie zestaw polecany przez jaszcze1 i gdyby nie te kochane małżonki to już wskoczyłby w należne mu miejsce. Tak muszą poczekać na 'promocję'.

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

 

Witamy i zyczymy milego słuchania.

 

W kwestii Pana Grzegorza już kiedyś to napisałem pelen profesjonalizm. "Gość" zna sie na rzeczy i jak mało kto w tej branży uczciwie i swietnie potrafi doradzić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

na wstępie wielkie podziękowania dla użytkownika jaszcze1..wykonujesz kolego kawał fantastycznej i inspirującej roboty.

 

drugie podziękowania dla Pana Grzegorza, dzięki jego otwartości dla ludzi tak niedoświadczonych jak ja stałem się posiadaczem Cayina CS 55A. Po tygodniowych odsłuchach czarnej demo-sztuki dziś odebrałem docelowy sprzęcik.

prezentuje się to moim okiem całkiem sympatycznie:

 

TCW8jtn.jpg

AgE9XKV.jpg

 

w zestawie z Magnatami 757 moim uchem urywa tylną część ciała i daje własnie to, czego brakowało yamasze RN602 - wypełnienie średnicy i dynamika. A wszystko to na nowych lampach, które i tak prędzej lub później pójdą do szuflady.

 

Bardzo ciekawi mnie zestaw polecany przez jaszcze1 i gdyby nie te kochane małżonki to już wskoczyłby w należne mu miejsce. Tak muszą poczekać na 'promocję'.

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

Gratuluję i dziękuję za dobre słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o wzmacniaczu Spark 734?

Solidna rzecz, jak wszystkie wzmacniacze Cayin/spark, ale może mieć już kilkanaście lat. Wprawdzie w środku nie bardzo ma się tam co zużyć, ale z koniecznością szybkiej wymiany lamp na nowe należy się liczyć. Zatem, jeżeli cena jest atrakcyjna nawet po uwzględnieniu dodatkowego wydatku na zakup nowego kompletu lamp, to można rozważyć. Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidna rzecz, jak wszystkie wzmacniacze Cayin/spark, ale może mieć już kilkanaście lat. Wprawdzie w środku nie bardzo ma się tam co zużyć, ale z koniecznością szybkiej wymiany lamp na nowe należy się liczyć. Zatem, jeżeli cena jest atrakcyjna nawet po uwzględnieniu dodatkowego wydatku na zakup nowego kompletu lamp, to można rozważyć.

Lampy na pewno są do wymiany. Nieco ponad 3tyś miało by to kosztować. Rok 89. Jak to się ma do A50T? Warto zmienić?

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

na wstępie wielkie podziękowania dla użytkownika jaszcze1..wykonujesz kolego kawał fantastycznej i inspirującej roboty.

 

drugie podziękowania dla Pana Grzegorza, dzięki jego otwartości dla ludzi tak niedoświadczonych jak ja stałem się posiadaczem Cayina CS 55A. Po tygodniowych odsłuchach czarnej demo-sztuki dziś odebrałem docelowy sprzęcik.

prezentuje się to moim okiem całkiem sympatycznie:

 

TCW8jtn.jpg

AgE9XKV.jpg

 

w zestawie z Magnatami 757 moim uchem urywa tylną część ciała i daje własnie to, czego brakowało yamasze RN602 - wypełnienie średnicy i dynamika. A wszystko to na nowych lampach, które i tak prędzej lub później pójdą do szuflady.

 

Bardzo ciekawi mnie zestaw polecany przez jaszcze1 i gdyby nie te kochane małżonki to już wskoczyłby w należne mu miejsce. Tak muszą poczekać na 'promocję'.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Jakie ładne Magnaty aż się łza w oku kręci. Już gdzieś podobne widziałem :)

To docelowe kolumny? Jak ten zestaw buduje scenę stereo i plany w głąb?

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakie ładne Magnaty aż się łza w oku kręci. Już gdzieś podobne widziałem :)

To docelowe kolumny? Jak ten zestaw buduje scenę stereo i plany w głąb?

 

Prezes !!

Magnaty rzeczywiście nie budują sceny bo miałem.

Za to mają inne zalety, które można szukać w kolumnach o wiele, wiele droższych. Ale pewnie Prezes o tym nie wie bo nie ta półka.

Co do sceny i innych walorów kolega sam dojdzie więc daj mu spokój :)

 

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie słucham cs55

drugie podziękowania dla Pana Grzegorza, dzięki jego otwartości dla ludzi tak niedoświadczonych jak ja stałem się posiadaczem Cayina CS 55A. Po tygodniowych odsłuchach czarnej demo-sztuki dziś odebrałem docelowy sprzęcik.

Ta demo-sztuka chyba właśnie trafiła do mnie i jestem zachwycony

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy na pewno są do wymiany. Nieco ponad 3tyś miało by to kosztować. Rok 89. Jak to się ma do A50T? Warto zmienić?

 

Pytam bo miałem ostatnio ciekawe doświadczenie odsłuchowe:

Odkryłem w pobliżu klimaciarski sklep audio.Winyle, gramofony, lampowce i kolumny RossoFiorentino.

Akurat jakiś klient słuchał muzyki na dwóch monoblokach moona. Najpierw leciało z jakiegoś zacnego gramofonu, potem ze streamera naima z dysku nas, kable kolumnowe audioqesta grubości dorodnego pytona . Tyle co zauważyłem, bo nie chciałem się kręcić i przeszkadzać w odsłuchach. Generalnie układanka z dużych cyferek. Przysiadłem się na chwilę żeby posłuchać i powiem szczerze, że gdyby to był mój pierwszy kontakt z lampowcem, to odpuścił bym sobie temat lampowców i już do niego nie wracał. Zaraz mi się przypomniały wszystkie zarzuty pod ich adresen jakie kiedyś tam wyczytałem. Na szczęście wcześniej kupiłem w ciemno mojego A50T za czapkę śliwek i gra to zupełnie inaczej, poprostu pięknie i absolutnie wszystko mi się w nim podoba.

Gość który odsłuchiwał wyglądał na zrelaksowanego więc w pewnym momęcie zacząłem się zastanawiać:

a) czy ja mam coś z uszami?

b) czy on ma coś z uszami?

c) czy jest to jakiś stopień wtajemniczenia który ogarniają tylko audiofile i nietoperze? ;)

d) WTF?

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie do użytkowników CS55a. Czy w waszych wzmacniaczach też jest tak, że po włączeniu bardzo często świecą wszystkie diody, jakby wszystkie wejścia były aktywne i wtedy dźwięk jest kiepski? Trochę jest to wkurzające, trzeba wtedy ręcznie ustawić konkretne wejście. I drugie pytanie, czy wasze wzmacniacze po wyłączeniu pamiętają ustawienie UL? Mój nie, a jest nowy i nie wiem czy nie powinien?

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozprogramował się ten przekaźnik od selektora wejść. Trzeba podrzucić do Grzegorza i zaprogramować od nowa. Bywa tak czasami jak zewrzesz interkonekty podczas przepinania.

U mnie mam to samo, tylko notoryczny brak czasu by podjechać i zrobić.

Co do pamięci trybu UL to u mnie bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.