Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, mój przez pierwsze godziny też grał inaczej, pierwsze kilkanaście minut to rzekłbym okropnie! Ostro i sucho niczym 30-letnie tranzystory popularnych japońskich marek, którym powylewały kondensatory. Podejrzewałem, że może potrzebować ciut czasu więc po prostu wyszedłem z pokoju, wróciłem po ok. godzinie i już było naprawdę dobrze, a z kolejnymi godzinami coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac w CS55a jest dobrze dobrze spasowany z charakterem gry wzmacniacza, nadaje mu gęstości i barwy ale nie jest mistrzem analitycznego grania. Na pewno jest lepszy od mojego skromnego SMSL Sanskirta. Ogólnie miły dodatek do wzmacniacza.

 

Tak to bardzo ciekawy DAC zbudowany na analogowo brzmiącej kości AKM .Jest dopasowany do charakteru brzmienia wzmacniacza .Ma dobry bas ,świetną dynamikę i gładką średnicę. Nadaje się do słabszych komercyjnych nagrań ,ja ludziom puszczałem nagrania z komercyjnej płyty RMF i to gra dynamicznie i gładko ,nie ma niepotrzebnego natłoku i chaosu.Góra pasma nie jest tak otwarta jak w DAC-ach zewnętrznych na lampach ,ale DAC-i zewnętrzne kosztują tyle co ten cały wzmacniacz.

 

To bardzo miły i bezpieczny dźwiękowo dodatek . Tu niespodzianka na plus. Wejście coaxialne ? cóż gdyby dodali to kto by kupił DAC-a zewnętrznego za 2-3 tysiące,a ten wzmacniacz i tak jest genialnie wyposażony w rozsądnej cenie : DAC,wejście słuchawkowe,wbudowany miernik BIAS, przełącznik lamp EL34/KT88 , wejście phono .

 

I wszystko to się zmieściło w niedużej obudowie i jak to u Cayina montaż wyborny .Części jak zwykle : kondy Nichicony ,Elna ,przekaźniki Takamisava,potek Alps, Wima.

post-15230-0-14712300-1487579777_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś mi podpowie w takiej sprawie: Wszedłem w posiadanie kilku drutów - srebrna plecionka, srebrny drut prostokątny (jakby taśma) i miedziana plecionka. Wszystko wysokiej czystości. Chcę zrobić z tego interkonekt. Po wlutowaniu do wtyczek srebrnej tasmy z miedzianą plecionką, Cayin CS 55a daje dźwięk bardzo gładki, dynamiczny i szczegółowy. Taki, że chyba nie chcę już innego.Po prostu nie chce mi się wstawać sprzed głośników. Właściwie, to nie chciało by mi się, gdyby nie jeden mankament - jest masakryczne neutralny (tak mi się wydaje, bo ja nieosłuchany jestem). Czy brzmieniem intrkonektu można tak sterować, żeby np, coś dolutować i go trochę ocieplić? Jeśli tak, to co? Będę i tak sam kombinował ale ktoś doświadczony może coś podpowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Emdester, włożyłem Tungsol i jest wiecej mięsa, masy, gęstości czy jak to zwać ale teraz brak jest krystalicznosci (ale takiej fajnej, nie nieprzyjemnej) i brak kopa w porównaniu z Treasure. Włożyłem z powrotem Treasure i od razu jest klasa! Dla mnie, ale ja nieosłuchany jestem."

 

jaszcze1, widzę, że pomyliłeś się i napisałeś o cs55a w klubie S16H więc piszę już tutaj aby tam nie zaśmiecać.

Nie wiem jak to gra u Ciebie, nie znam zupełnie głośników, tak jak pisał Grzegorz tung-sol 6550 sprawdza się w większości wzmacniaczach Cayin, ale wcale nie musi tak być u Ciebie. Czuję, że brakuje Ci po prostu szczegółu, gdy osiągasz go lampami to brakuje Ci lampowego ciepła. Ja szczerze bym odstawił ten srebrny IC i przetestował jakieś sprawdzone rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Emdester, włożyłem Tungsol i jest wiecej mięsa, masy, gęstości czy jak to zwać ale teraz brak jest krystalicznosci (ale takiej fajnej, nie nieprzyjemnej) i brak kopa w porównaniu z Treasure. Włożyłem z powrotem Treasure i od razu jest klasa! Dla mnie, ale ja nieosłuchany jestem."

 

jaszcze1, widzę, że pomyliłeś się i napisałeś o cs55a w klubie S16H więc piszę już tutaj aby tam nie zaśmiecać.

Nie wiem jak to gra u Ciebie, nie znam zupełnie głośników, tak jak pisał Grzegorz tung-sol 6550 sprawdza się w większości wzmacniaczach Cayin, ale wcale nie musi tak być u Ciebie. Czuję, że brakuje Ci po prostu szczegółu, gdy osiągasz go lampami to brakuje Ci lampowego ciepła. Ja szczerze bym odstawił ten srebrny IC i przetestował jakieś sprawdzone rozwiązania.

 

Może wyrażam się nieprecyzyjnie. Tungsol u mnie sprawdzają się bardzo dobrze. To fajne, przyjemne, muzykalny lampy. Lepsze od firmowych. Ale kiedy włożyłem Treasure, to dla mnie zrobiło się jeszcze lepiej. Wydaje mi się, że dostałem więcej przestrzeni, dynamiki i gładkości. Nie zrobilo się chłodno, było ok, tylko bez takiej słodyczy jak w Tungsol. Gdybym mógł zostawić wszystko jak teraz tylko dodać trochę słodyczy, to chyba osiągnął bym nirwanę.

 

Dla tego pytam czy ktoś zajmowal się komponowaniem kabelkow i może coś doradzić?

 

A ten IC jest hybrydowy, srebrno-miedziany. Może dam więcej miedzi.

 

Jeżeli stwożyłeś "masakrycznie neutralny kabel" to ja ci zazdroszczę i poproszę o taki :)

 

Poproszę o ofertę cenową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli brakuje Ci słodyczy możesz pokombinować z różnymi interkonektami, bardziej analogowymi typu Cardas, albo lampkami sterującymi dającymi nieco ciepła.

Wiem, że stare lampy to pewne ryzyko i teraz szukasz w nówkach, ale uwierz mi że na stówę kiedyś po nie sięgniesz, raczej ciekawość Cię nie powstrzyma, próżno szukać takiego brzmienia w nowych lampach w porównaniu z czołówką NOS.

 

Napisałem na priv, może pożyczysz coś ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam odsuchy lampek? Nie piszesz. Chyba Ci uszy nie pękły ;)

 

Nie wiem czy napiszę coś mądrego, bo wydaje mi się, że im więcej się wsłuchuję, tym mniej wiem. ;) I może jeszcze mi się pozmienia. Poza tym słyszałem tylko ten system, który sam mam i żadnych innych więc punkt odniesienia mam jaki mam. Czyli kierowanie się moją opinią jest na własne ryzyko.

 

Mam: CS55a, DAC Cambridge Audio azur 840C, IC no name, głośniki Heybrook HB4 i kable do nich złożone z dwóch różnych – jeden jakiś angielski grający średnicą i dołożona żyła solid core z Atlasa BiWire, która daje resztę i jakoś to gra.

 

Lampy które pożyczyłem ułożyły mi się w 2 grupy:

1. Tungsol 6550 + PSVANE

2. 2. KT-88 Z Treasure + FullMusic

 

Pierwszy zestaw jest polecany w klubie i gra w sposób bardzo muzykalny, dość gęsty, ciepły i relaksujący. Tak ja to odbieram. Jeśli chciałbym zaprosić gości i puścić coś w tle, albo usiąść przy kominku z grzanym winkiem, to wybrałbym właśnie ten. Muzyka brzmi przyjemnie, może być nieabsorbująca i relaksująca. Zestaw do słuchania bez zbytniego skupiania się na detalach. Powiedziałbym, że gra świetnie - lepiej od zestawu firmowego. Chciałbym mieć kilka zestawów lamp – na pewno też ten.

 

Drugi zestaw, daje brzmienie maga detaliczne ale bez ostrości, lśniące - przyjemne, lżejsze niż w pierwszym, z bogatą fakturą dźwięków, mikrodynamiką, gładkie i chyba lekko ocieplone. Moim zdaniem nie nadaje się do gry w tle. Przypuszczam, że gdybym zaprosił znajomych na piwko lub winko, to zamiast porozmawiać, wszyscy z rozdziawionymi gębami wgapiali by się w miejsce z którego dobiega dźwięk. Muzyka z tych lamp jest angażująca i nie mogę jej słuchać ”kątem ucha”. Zmusza do słuchania z uwagą, wywołuje wielkiego banana na twarzy i mimowolne wydobywanie się z banana, co jakiś czas, niecenzuralnych zwrotów ;) Ale ja nieosłuchany jestem i może szklanymi paciorkami też można mnie kupić. ;))

 

Jak zagra zestaw 2, bardzo zależy, moim zdaniem, od interkonektów, źródła i głośników. Jakbym Amerykę odkrył – nie? Chodzi o to, że przez chwilę miałem IC Chord Shawline i o ile brzmienie odbierałem jako bardzo gładkie, dynamiczne i ciepłe, to chyba nie zauważyłem takiej mikrodynamiki i zróżnicowania faktury dźwięków. Uderzyło mnie to dopiero, kiedy wstawiłem zmajstrowany interkonekt. Jednak z tym IC na początku miałem wrażenie braku ciepła. Teraz albo się przyzwyczaiłem, albo (i raczej tak) IC się wygrzał, bo na początku był zupełnie surowy. Nie mam już Chorda żeby porównać.

Zrobiłem też drugi IC podobny konstrukcyjnie do pierwszego ale z innym przewodem srebrnym. Z nim banana nie ma. Może się jeszcze nie wygrzał. Mam jeszcze stary TARA Prism 300a i z nim szczegóły się rozmywają i muzyka płynie mniej absorbująco więc można to sobie regulować. Jeśli jednak ktoś chciałby uzyskać bogactwo faktur, lśnienie i mikrodynamikę, to nie wiem z jakim interkonektem i ile on musi kosztować, a przypuszczam, że trochę musi.

 

W innych kombinacjach lamp, brzmienia są pośrednie. FullMusic + Tungsol 6550 – brak takiej szczegółowości i dynamiki. KT-88 Z Treasure + PSVANE – tak samo, tylko brzmienie jeszcze bardziej rozmyte, gęstsze i cieplejsze.

Genalexy mocno dają basem. Zrobiły na mnie wrażenie muzykalnych, mocno nasyconych lamp, grających z wykopem ale po dłuższym słuchaniu mnie zmęczyły.

 

Nie podejmuję się przeanalizowania poszczególnych zakresów pasma.

 

Moje odczucia są takie i ktoś inny może powiedzieć, że brakuje tu wypełnienia, masy i są dziury – ja nie wiem , nie znam się.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było w klubie osoby która by w tak rzetelny sposób przetestowała i opisała brzmienie lamp .Opis jest bardzo pieczołowicie przygotowany a testujący skromny do granic możliwości mówi że się zna. Takich osób potrzeba na tym forum które w sposób prawdziwy wysłuchany a nie na podstawie opinii w sieci wyrokują co gra i w jaki sposób.

 

Tu należą się wielki podziękowania userowi jaszcze1 .

 

Zgadzam się z pierwszym zestawem 6550 +psvane - to bezpieczny zestaw polecany przez nas na początek drogi ,czasem i na długie miesiące ,moze lata.

 

Drugi zestaw sporo droższy i jako że nie mam tych lampek KT88 Treasure to mam 6CA7 Treasure i one DEKLASUJĄ pozostałe lampki jakie mam w tej serii : KT77, 6CA7EH,EL34. To tylko mogłem przypuszczać i prawie być pewny że Trasure to wybitne lampy .

 

Niedawno zadzwonił mój kolega który zakupił ode mnie lampowca na EL34 i zamówił Full Music'i wejściowe i powiedział to samo -genialne lampy ,a miał ich trochę ,nie mógł wyjść z podziwu jak one grają i nadają całemu brzmieniu dokładność i separację.

 

Kabelki ,kabelki ....one także czynią zestaw szlachetność.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak odsłuchu lamp mocy cayin z psvane i full music czy może był?

 

W zestawieniu z pozyczonymi lampami granie cayinowskich odbieram jako matowe, o ile sobie przypominam. Wydaje mi się, że łącząc lampy otrzymujemy sumę ich cech. Kiedy wstawiałem FullMusic, a na końcówkę lampę zmiękczjącą, to brzmienie się trochę zmiękczało.Nie otrzymywałem chyba nowego elementu, którego wcześniej nie było. Tak sobie kombinuję. Włożyłem teraz na końcówkę Cayiny i faktycznie lsnienie zniknęło, a dynamika się zmniejszyła. Klepie to smartfonie pomału i w tym czasie się do nowego brzmienia przyzwyczaiłem i też jest fajnie. Wszystkie te lampy są fajne i w kazdej konfiguracji będzie fajnie. Ale Treasure z FullMusic to jest chyba ten legendarny Hajend, o którym wszyscy słyszeli ale niewielu widziało, bo szybko ucieka na króliczku. A przynajmniej ogonek króliczka tego Hajenda.

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota jaszcze1 :) Fajnie że komuś się jeszcze chce tak dokładnie zbadać temat i jeszcze tak obrozowo go opisać. To są bardzo cenne informacje pewnie nie tylko dla mnie, bo sam nie mam możliwości wyporzyczenia lamp na próbę. W międzyczasie zamówiłem sterujące Genelexy ECC82 i ECC83Gold Lion, a do Riaa 12AX7 Tung Sol Gold. Nie żebym się czepiał, ale nie mogłeś wcześniej napisać ;D

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota jaszcze1 :) Fajnie że komuś się jeszcze chce tak dokładnie zbadać temat i jeszcze tak obrozowo go opisać. To są bardzo cenne informacje pewnie nie tylko dla mnie, bo sam nie mam możliwości wyporzyczenia lamp na próbę. W międzyczasie zamówiłem sterujące Genelexy ECC82 i ECC83Gold Lion, a do Riaa 12AX7 Tung Sol Gold. Nie żebym się czepiał, ale nie mogłeś wcześniej napisać ;D

 

Właśnie puściłem Metalicę. Na FullMusicach tak sobie ale na Genalexach z Treasure bomba.

 

Minutę później...

 

O w mordę. To było w trybie triody. Na UL jest Atomówkaa!

 

Dobra robota jaszcze1 :) Fajnie że komuś się jeszcze chce tak dokładnie zbadać temat i jeszcze tak obrozowo go opisać. To są bardzo cenne informacje pewnie nie tylko dla mnie, bo sam nie mam możliwości wyporzyczenia lamp na próbę. W międzyczasie zamówiłem sterujące Genelexy ECC82 i ECC83Gold Lion, a do Riaa 12AX7 Tung Sol Gold. Nie żebym się czepiał, ale nie mogłeś wcześniej napisać ;D

 

A jakiej muzyki słuchasz?

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie puściłem Metalicę. Na FullMusicach tak sobie ale na Genalexach z Treasure bomba.

 

Minutę później...

 

O w mordę. To było w trybie triody. Na UL jest Atomówkaa!

 

 

 

A jakiej muzyki słuchasz?

Wiesz, ja mam dwójkę małych dzieci, więc Metallica mnie już nie relaxuje :D

Treaz to Diana Krall, Nils Lofgren, John Campbell, Keb Mo, Calvin Russell, Chris Jones... ot taki chillout Chyba starość idzie ;)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień zamówienie jeśli jesz możesz.

 

Pamiętajmy, że nie same lampy grają. W różnych wzmacniaczach mogą zachować się trochę inaczej i jeszcze kwestia reszty tzn. kolumny, źródło itd.

 

Jaszcze1, a próbowałeś kombinacji ECC82 i ECC83Gold Lion + 6550 tungsol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jeszcze1 świetna robota z tymi lampami.

Fajnie by było jak byś tak dla leniwych (np. mnie) zrobił takie krótkie podsumowanie w podpunktach, np. lampy takie - dźwięk taki :-)

 

Nie wiem czy mi się coś w głowie porobiło, ale jak od wczoraj założyłem klatkę na lampy w moim CS55, nieużywaną od wielu miesięcy, to gra zajedwabiście jak chyba nigdy dotąd. default_icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pamiętajmy, że nie same lampy grają. W różnych wzmacniaczach mogą zachować się trochę inaczej i jeszcze kwestia reszty tzn. kolumny, źródło itd.

 

Jaszcze1, a próbowałeś kombinacji ECC82 i ECC83Gold Lion + 6550 tungsol ?

 

Masz rację, nie powinienem się wypowiadać. Trzeba tylko wiedzieć, że Genalexy są specyficzne - inne niż reszta którą mam.

Tungsole nie pozbawią ich tych cech. Wydaje mi się, że i tak jest to układ bardziej rockowy. Tungsole są dość nasycone i ciepłe, a Genalexy, to bas i power.

 

@jeszcze1 świetna robota z tymi lampami.

Fajnie by było jak byś tak dla leniwych (np. mnie) zrobił takie krótkie podsumowanie w podpunktach, np. lampy takie - dźwięk taki :-)

 

Nie wiem czy mi się coś w głowie porobiło, ale jak od wczoraj założyłem klatkę na lampy w moim CS55, nieużywaną od wielu miesięcy, to gra zajedwabiście jak chyba nigdy dotąd. default_icon_eek.gif

 

Nie podejmę się takiego opisu, jestem za cienki.

 

Myślę, że z tą klatką, to jest oczywisty efekt. Jasne, że z klatką musi być zdecydowanie jedwabiściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień zamówienie jeśli jesz możesz.

Już wysłane, ale jadą też 12ax7 tung sol gold dla mojego kolegi i myślę że się ze mną zamieni. Domówię jeszcze 12au7 i będzie komplet, a na końcówkę to któreś tresure za el34.

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinienem się wypowiadać

 

Wypowiadaj się bo dobrze prawisz :) Włożyłeś w testy dużo pracy. Na pewno się przyda.

 

Jam mam właśnie w A55TP (z opinii wynika że jest łagodniejszy od cs-55a) 12ax7 Gold Lion + mocy 6550 tungsol , a 12au7 mam nosy RCA z logiem Conn, czarne anody. Aktualnie to zestawienie mi odpowiada. Będę dalej eksperymentował z lampami (chce wypożyczyć 12au7 Gold Lion i zestaw sterujących Full music) , ale to dopiero jak postawie docelowe kolumny. I będę kupował też nosy jak się coś ciekawego trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już wysłane, ale jadą też 12ax7 tung sol gold dla mojego kolegi i myślę że się ze mną zamieni. Domówię jeszcze 12au7 i będzie komplet, a na końcówkę to któreś tresure za el34.

 

To ok. au mogą też być innej firmy niż ax. Można robić różne mixy.

 

Myślę, że Treasure po prostu nie blokują tego, co dają pierwsze lampy. Nie zmiekczają i nie zamulają.

 

W ogóle, to dziękuję wszystkim za ciepłe słowa.

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie najlepsze lampy sterujące do a70 możecie polecić?

 

12ax7 amperex bugle boy (jest kilka wersji z dłuższymi, krótszymi i bodajże czarnymi i popielatymi? anodami; ponoć są różnice w brzmieniu, choć nie zawsze warte zachodu)

12au7 raytheon (też chyba kilka odmian różniących się budową i dźwiękiem)

 

kupiłem te lampy zgodnie z poradą P. Grzegorza i moim zdaniem strzał w dziesiątkę.

Opisywałem tutaj swoje odczucia, pewnie kilka stron wcześniej czytałeś.

Nie są tanie (choć na ebayu można sporo taniej wyrwać), ale warto moim zdaniem, zwłaszcza, że jak nie będzie felernej sztuki to zakup raczej na długo.

 

Nie mam porównania do innych lampek (poza fabrycznymi EH ).

Za amperexami rozglądałem się już wcześniej, do innego wzmacniacza ale jakoś temat odpuściłem wtedy.

 

Warto popatrzeć jeszcze na to (nie wiem czy było w tym wątku):

 

12ax7_guide.gif

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytanie kiedyś zadane jakie napięcie jest w CS55A przy mierniku BIAS na środku skali wskazania zegara .

 

Dla fabrycznych lamp KT88 i dla lamp 6550 tungsola ,6550 sovteca ,KT88 Gold Liona ,KT88 EH (więcej lamp nie mam ),czyli należy założyć że dla każdych lamp mocy napięcie wynosi 0,40 mV jak w " mordę strzelił " . Miernik jest bardzo precyzyjny zatem. I to jest optymalna wartość Biasu jaką polecam ustawiać dla wzmacniacza CS-55A .

 

Można to samemu zmierzyć odkręcając spodnią obudowę ,dla tych co wiedzą i tych co nie wiedzą miernik w dwa punkty należy przyłożyć.

 

Jeden to masa ,drugi w złącze dwóch kabli zlutowanych razem dokładnie naprzeciw wycięcia w podstawce i zamka lampy mocy .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.