Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości, do jakich kolumn?

Planuję zakup Minas Anor III Premium, lub Minas Anor IV Standard. Myślisz że da radę? A Ty co nim napędzasz, bo że jesteś zadowolony to widzę po wpisie powyżej :)

Jeżeli dobrze widzę to Canto Grand... dużo lepiej A55TP niż IN100?

Edytowane przez Grafii_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minas Anor IV Standard. Myślisz że da radę?

 

Cayin A55TP daje rade Minas-om. Dobrze się z nimi zgrywa. Na pewno kolumny mają jeszcze większy potencjał, ale to też kwestia kasy. U mnie jako źródło robi Atoll CD100SE2.

 

Jeżeli dobrze widzę to Canto Grand... dużo lepiej A55TP niż IN100?

 

Jestem ciekaw opinii Progetheus-a. Sam miałem okazję porównać IN100SE vs A55TP i MT35s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Planuję zakup Minas Anor III Premium, lub Minas Anor IV Standard. Myślisz że da radę?

 

Minasy to takie wdzięczne kolumny że w zasadzie wszystko da radę , nawet lampa single ended 8 W ale z tranzystorami jest już inaczej ...jeżeli się mylę to mnie poprawcie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Minasy to takie wdzięczne kolumny że w zasadzie wszystko da radę , nawet lampa single ended 8 W ale z tranzystorami jest już inaczej ...jeżeli się mylę to mnie poprawcie :)

 

Wg mojej opinii nie mylisz się. Minasy są stworzone do lampy. Próbowałem z kilkoma tranzystorami i doopa.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam, bo mój Roksan K2 nie daje rady i zastanawiam się nad czymś innym.

 

Czym to się objawia?

 

K2 niby mocy na sporo , a pamiętam jak byłem u kolegi podpinaliśmy pod Focale Chorus to przy basowych kawałkach przy głośniejszym graniu się wykładał i wyłączał się.

 

Tak jak pisałem A55TP dobrze steruje Minasami IV (na pewno możne być jeszcze lepiej tylko to będzie się wiązało z większym wydatkiem na wzmacniacz) , ale nie namawiam na zakup w ciemno. Musisz sam odsłuchać. Dla porównania np. z A-70T mk2, CS-88A lub coś z innej stajni.

 

Próbowałem z kilkoma tranzystorami i doopa.

 

 

Można wiedzieć z jakimi?

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze widzę to Canto Grand... dużo lepiej A55TP niż IN100?

To jest tak że jak dla mnie to Cayin uzupełnia te braki które ma Atoll IN100, czyli z Cayinem jest bardziej przestrzenne granie, z większa sceną i przy tym bez straty na dynamice i szybkości chociaż przyznam że jak słuchałem takiego Toola z Aenimy to brzmienie gitar chyba jednak lepsze z Atollem. Myślę że w swoim budżecie setka Atolla to jest jeden z lepszych pieców do rocka i metalu.

Poza tym Cayin jest bardziej szczegółowy , A Atoll to jest bardziej zagęszczone brzmienie z mniejszą ilością szczegółów ale za to ze świetną barwą.

Ewidentnie a55tp to lepszy piecyk ale nadal nie jestem pewien który wybrać, CS55a czy a55tp

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Cayin jest bardziej szczegółowy , A Atoll to jest bardziej zagęszczone brzmienie z mniejszą ilością szczegółów ale za to ze świetną barwą.

Ewidentnie a55tp to lepszy piecyk ale nadal nie jestem pewien który wybrać, CS55a czy a55tp

 

To wszystko na stockowych lampach ,a rozwój i potencjał obu wzmacniaczy jest jak koledzy pisali testując bardziej wysmakowane lampy ,zarówno sterujące jak i lampy mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To wszystko na stockowych lampach ,a rozwój i potencjał obu wzmacniaczy jest jak koledzy pisali testując bardziej wysmakowane lampy ,zarówno sterujące jak i lampy mocy .

 

Otóż to- Przedwczoraj dojechały do mnie Tung-Sole 6550 - lampki nowe, także troszkę czasu potrzebują, aby dojść do optymalnych parametrów. W stosunku do stockowych lamp różnice jakie zauważyłem to lepsza separacja instrumentów, szersza scena no i świetny bas. Przede wszystkim jest szybszy, lepiej kontrolowany (tego troszkę w oryginalnym zestawieniu mi brakowało, dlatego że kolumny Akkus są delikatnie ospałe). Przed wymianą lamp mocy dzięki użytkowniki Emdester wymieniłem również sterujące ecc83 na Philips Miniwatt i nie żałuję. Zostały zatem do wymiany tylko ecc82- może ktoś z Was polecić coś ciekawego?

 

Jakiś czas temu ktoś pytał jak się sprawuję wbudowany dac- po dłuższym odsłuchaniu sprzedałem odtwarzacz Vela CD za ok 2500 zł i zostałem z wbudowanym daciem, daphile oraz tidalem :) Z tym daciem bardzo dobrze brzmią płyty gorzej zrealizowane (szczególnie stare kapele rockowe).

 

W planach jest również odsłuch , któryś z kolumn Studio 16 :) Tylko muszę najpierw zabezpieczyć gotówkę, gdyż odwrotu może nie być.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W planach jest również odsłuch , któryś z kolumn Studio 16 :) Tylko muszę najpierw zabezpieczyć gotówkę, gdyż odwrotu może nie być.

Jeśli masz Cayina to kolumny 16hz to jazda obowiązkowa, na pewno warto posłuchać.

Jakiś czas temu ktoś pytał jak się sprawuję wbudowany dac- po dłuższym odsłuchaniu sprzedałem odtwarzacz Vela CD za ok 2500 zł i zostałem z wbudowanym daciem, daphile oraz tidalem :) Z tym daciem bardzo dobrze brzmią płyty gorzej zrealizowane (szczególnie stare kapele rockowe).

 

Ten DAC daje rade, już samo to że bardzo nie odstaje od takiego Atolla ST200 dobrze o nim świadczy , na początek jak ktoś chce słuchać muzy z plików lub Tidala na pewno wystarczy

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeśli masz Cayina to kolumny 16hz to jazda obowiązkowa, na pewno warto posłuchać.

Ten DAC daje rade, już samo to że bardzo nie odstaje od takiego Atolla ST200 dobrze o nim świadczy , na początek jak ktoś chce słuchać muzy z plików lub Tidala na pewno wystarczy

 

Jestem ciekawy jak np Protagonist by się zgrywał z CS55-A?

 

Panie Grzegorzu słuchał Pan może takiego zestawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od wczoraj testuję A70 wraz z DACiem Stel Audio.

Od pierwszych minut słuchania muszę powiedzieć, że lampy Electro Harmonix nie pokazują co ten wzmacniacz potrafi. Dlatego wsadziłem swoje Sylvania 12ax7 oraz 12au7.

Wreszcie można słuchać :)

Wrażenia opiszę wkrótce.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Jestem ciekawy jak np Protagonist by się zgrywał z CS55-A?

 

Panie Grzegorzu słuchał Pan może takiego zestawienia?

 

A dlaczego od razu "Panie Grzegorzu" ?

 

Zgra się bardzo dobrze.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak np Protagonist by się zgrywał z CS55-A?

 

Panie Grzegorzu słuchał Pan może takiego zestawienia?

 

Nie słuchałem niestety ,nie mam Protagonista na stałe,czasem Adam mi go udostępnia .Trzeba by kiedyś sprawdzić .

Dwa zestawy sprzedały się z A70Tmk2 ,Minas Anorami i Protagonistem. Ale z CS-em nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ja od wczoraj testuję A70 wraz z DACiem Stel Audio.

Od pierwszych minut słuchania muszę powiedzieć, że lampy Electro Harmonix nie pokazują co ten wzmacniacz potrafi. Dlatego wsadziłem swoje Sylvania 12ax7 oraz 12au7.

Wreszcie można słuchać :)

Wrażenia opiszę wkrótce.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A dlaczego od razu "Panie Grzegorzu" ?

 

Zgra się bardzo dobrze.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Napisz coś więcej na temat lamp bo jestem bardzo ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem napiszę parę zdań na temat wzmacniacza A70.

Zaznaczam, że to co napiszę odnosi się do porównania z moją Mingdą MC-845. Wszystko co napiszę jest wyłącznie moją osobistą opinią podpartą doświadczaniami odsłuchowymi różnych systemów audio.

Na samym początku trzeba wymienić lampy. Tak. Dla mnie A70 z Elektro Haromonixami (takie dostałem wraz ze wzmacniaczem) są absolutnie nie do przyjęcia. Wprawdzie z tymi lampami nie brakuje mu wykopu oraz dynamiki lecz dla mnie gra jak tranzystor.

Dopiero gdy wsadziłem swoje 12ax7 oraz 12au7 zaczęło się granie w kierunku prawdziwego brzmienia lampowego. Niestety nie posiadam żadnych innych lamp KT88 musiałem więc zadowolić się tymi EH.

Słuchałem całego wachlarza gatunków muzycznych takich jak: rock, metal, klasyka, jazz czy muzyki elektronicznej.

Wzmacniacz doskonale sobie radzi z tym gatunkami. Nie brakuje mu dynamiki. Gra w pełnym pasmie na jakie pozwalają moje Minasy.

W porównaniu z Mingdą napewno ma lepszy wykop. Dobrej jakości niski bas pojawia się już przy niskim poziomie głośności. Gdy odkręcałem gałkę mocniej robił się imponujący. Góra i średnica pokazuje nieco więcej szczegółów niż Mingda. Słuchałem nagrań gdzie odkrywałem nowe dźwięki.

W Jazzie i innych spokojniejszych gatunkach muzycznych wolałbym jednak zostać przy mojej Mingdzie. Ta potrafi w bardziej wyrafinowany sposób czarować.

Jeśli miałbym wybrać bardziej uniwersalny wzmacniacz to wybrałbym z tych dwóch A70. Mimo, że Mingda potrafi bardziej czarować to A70 zagra zdecydowanie szybciej, z większym kopnięciem a już na pewno z większą dynamiką.

Cincinnati Pops Orchestra & Erich Kunzel - Ein Straussfest - płyta którą dostałem od Rafała.M wreszcie zagrała z A70 z prawdziwym rozmachem. To samo tyczy się marszów Fredericka Fennella. Jeśli ktoś nie wie co to za muzyka to informuję, że to wieloskładowe orkiestry symfoniczne. W tej muzyce nie mogłem się oderwać z miejsca.

Efektu przyklejenia do kanapy przez ponad 1 h doznałem także podczas słuchania płyty Pink Floyd "The Wall". Oj działo się. To na tym albumie (słuchałem ten album tysiące razy w moim życiu) odkrywałem nowe dźwięki.

Kilku z klubowiczów skarżyło się na niedostateczne dociążenie na basie i średnicy. Myślę, że ten wzmacniacz załatwi sprawę.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem napiszę parę zdań na temat wzmacniacza A70.

Zaznaczam, że to co napiszę odnosi się do porównania z moją Mingdą MC-845. Wszystko co napiszę jest wyłącznie moją osobistą opinią podpartą doświadczaniami odsłuchowymi różnych systemów audio.

Na samym początku trzeba wymienić lampy. Tak. Dla mnie A70 z Elektro Haromonixami (takie dostałem wraz ze wzmacniaczem) są absolutnie nie do przyjęcia. Wprawdzie z tymi lampami nie brakuje mu wykopu oraz dynamiki lecz dla mnie gra jak tranzystor.

Dopiero gdy wsadziłem swoje 12ax7 oraz 12au7 zaczęło się granie w kierunku prawdziwego brzmienia lampowego. Niestety nie posiadam żadnych innych lamp KT88 musiałem więc zadowolić się tymi EH.

Słuchałem całego wachlarza gatunków muzycznych takich jak: rock, metal, klasyka, jazz czy muzyki elektronicznej.

Wzmacniacz doskonale sobie radzi z tym gatunkami. Nie brakuje mu dynamiki. Gra w pełnym pasmie na jakie pozwalają moje Minasy.

W porównaniu z Mingdą napewno ma lepszy wykop. Dobrej jakości niski bas pojawia się już przy niskim poziomie głośności. Gdy odkręcałem gałkę mocniej robił się imponujący. Góra i średnica pokazuje nieco więcej szczegółów niż Mingda. Słuchałem nagrań gdzie odkrywałem nowe dźwięki.

W Jazzie i innych spokojniejszych gatunkach muzycznych wolałbym jednak zostać przy mojej Mingdzie. Ta potrafi w bardziej wyrafinowany sposób czarować.

Jeśli miałbym wybrać bardziej uniwersalny wzmacniacz to wybrałbym z tych dwóch A70. Mimo, że Mingda potrafi bardziej czarować to A70 zagra zdecydowanie szybciej, z większym kopnięciem a już na pewno z większą dynamiką.

Cincinnati Pops Orchestra & Erich Kunzel - Ein Straussfest - płyta którą dostałem od Rafała.M wreszcie zagrała z A70 z prawdziwym rozmachem. To samo tyczy się marszów Fredericka Fennella. Jeśli ktoś nie wie co to za muzyka to informuję, że to wieloskładowe orkiestry symfoniczne. W tej muzyce nie mogłem się oderwać z miejsca.

Efektu przyklejenia do kanapy przez ponad 1 h doznałem także podczas słuchania płyty Pink Floyd "The Wall". Oj działo się. To na tym albumie (słuchałem ten album tysiące razy w moim życiu) odkrywałem nowe dźwięki.

Kilku z klubowiczów skarżyło się na niedostateczne dociążenie na basie i średnicy. Myślę, że ten wzmacniacz załatwi sprawę.

.

Szkoda, że nie miałeś tych albo Tung Sol. Wtedy dochodzi średnica blizej 845 i masz pozamiatane ;)

http://sklep.lampyelektronowe.pl/?492,kt88-z-treasure-gold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak jak obiecałem napiszę parę zdań na temat wzmacniacza A70.

Zaznaczam, że to co napiszę odnosi się do porównania z moją Mingdą MC-845. Wszystko co napiszę jest wyłącznie moją osobistą opinią podpartą doświadczaniami odsłuchowymi różnych systemów audio.

Na samym początku trzeba wymienić lampy. Tak. Dla mnie A70 z Elektro Haromonixami (takie dostałem wraz ze wzmacniaczem) są absolutnie nie do przyjęcia. Wprawdzie z tymi lampami nie brakuje mu wykopu oraz dynamiki lecz dla mnie gra jak tranzystor.

Dopiero gdy wsadziłem swoje 12ax7 oraz 12au7 zaczęło się granie w kierunku prawdziwego brzmienia lampowego. Niestety nie posiadam żadnych innych lamp KT88 musiałem więc zadowolić się tymi EH.

Słuchałem całego wachlarza gatunków muzycznych takich jak: rock, metal, klasyka, jazz czy muzyki elektronicznej.

Wzmacniacz doskonale sobie radzi z tym gatunkami. Nie brakuje mu dynamiki. Gra w pełnym pasmie na jakie pozwalają moje Minasy.

W porównaniu z Mingdą napewno ma lepszy wykop. Dobrej jakości niski bas pojawia się już przy niskim poziomie głośności. Gdy odkręcałem gałkę mocniej robił się imponujący. Góra i średnica pokazuje nieco więcej szczegółów niż Mingda. Słuchałem nagrań gdzie odkrywałem nowe dźwięki.

W Jazzie i innych spokojniejszych gatunkach muzycznych wolałbym jednak zostać przy mojej Mingdzie. Ta potrafi w bardziej wyrafinowany sposób czarować.

Jeśli miałbym wybrać bardziej uniwersalny wzmacniacz to wybrałbym z tych dwóch A70. Mimo, że Mingda potrafi bardziej czarować to A70 zagra zdecydowanie szybciej, z większym kopnięciem a już na pewno z większą dynamiką.

Cincinnati Pops Orchestra & Erich Kunzel - Ein Straussfest - płyta którą dostałem od Rafała.M wreszcie zagrała z A70 z prawdziwym rozmachem. To samo tyczy się marszów Fredericka Fennella. Jeśli ktoś nie wie co to za muzyka to informuję, że to wieloskładowe orkiestry symfoniczne. W tej muzyce nie mogłem się oderwać z miejsca.

Efektu przyklejenia do kanapy przez ponad 1 h doznałem także podczas słuchania płyty Pink Floyd "The Wall". Oj działo się. To na tym albumie (słuchałem ten album tysiące razy w moim życiu) odkrywałem nowe dźwięki.

Kilku z klubowiczów skarżyło się na niedostateczne dociążenie na basie i średnicy. Myślę, że ten wzmacniacz załatwi sprawę.

.

Piotr napisz jeszcze jak się sprawuje Stelaudio w porównaniu z Twoimi Dac iem.

I dokładnie jakie masz lampy sylvana. Mo szukałem i też znalazłem różne modele. U siebie mam lampy mocy tungsole 6550 tak gwoli jasności.

 

Szkoda, że nie miałeś tych albo Tung Sol. Wtedy dochodzi średnica blizej 845 i masz pozamiatane ;)

http://sklep.lampyelektronowe.pl/?492,kt88-z-treasure-gold

Ja mam u siebie Tungsole 6550 czyli rozumiem że w tej materii nie ma co kombinować. Jednak chciałbym żeby ktoś polecił jak najlepsze lampy do mojej A70 ale sterujące. 12ax7 i 12au7.

Bo z doświadczenia wiem że to one najbardziej kreują dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr napisz jeszcze jak się sprawuje Stelaudio w porównaniu z Twoimi Dac iem.

I dokładnie jakie masz lampy sylvana. Mo szukałem i też znalazłem różne modele. U siebie mam lampy mocy tungsole 6550 tak gwoli jasności.

 

Lampy Sylvana, których używam to 12ax7WA oraz 12au7WA - lata 60-te.

Co do Stellaudio vs Prodac u mnie wygrywa Prodac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wygrywa? Tzn w jakim aspekcie?

I jak wygląda na tle Protagonist?

 

Prodac gra bardziej przestrzennie. Scena jest głębsza i szersza.

 

Prodac z Protagonistem były słuchane u Aqs. Ze Stelaudio nie było bezpośrednich porównań. Ale możemy takowe zrobić, najprościej podczas spotkania u Rocha gdzie ja i Grzegorz bywamy regularnie.

 

Oczywiście jestem za. Najpierw jednak wymienię kondensatory. Obligato, które "siedzą" obecnie w Prodacu to najgorsza para z 4 innych testowanych. Mankamenty, o których rozmawialiśmy u aqs są spowodowane tylko i wyłącznie poprzez zastosowanie tych Obligato. Teraz już jestem tego pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Prodac gra bardziej przestrzennie. Scena jest głębsza i szersza.

 

Dzięki za recenzje A70, jak z muzykalnością na tle Mingda

A co u Ciebie lepiej zagrało Protaonist czy Stelaudio

 

Czym wygrywa? Tzn w jakim aspekcie?

I jak wygląda na tle Protagonist?

 

Musisz porównać u siebie, wiesz jak to jest, coś co zagra u mnie u Ciebie może się nie sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za recenzje A70, jak z muzykalnością na tle Mingda

A co u Ciebie lepiej zagrało Protaonist czy Stelaudio

 

ad. 1 Oba te wzmacniacze są bardzo muzykalne.

ad. 2 Jak już wyżej napisałem bardziej mi odpowiada Prodac.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam okazję słuchać A-70T mkII z Minas Anor, porównując go z posiadanym CS 55A.

To co pierwsze rzuciło mi się w uszy to potężny bas, dynamika, muzykalność i przestrzeń. Na moich ulubionych płytach zacząłem słyszeć brzmienia, o których nie miałem pojęcia. I nie chodzi tu o jakieś szczególiki, czy drobne niuanse ale o nowe dźwięki, które do tej pory były przede mną skrzętnie ukrywane lub ledwo słyszalne ;-). Mam możliwość odkrywać na nowo moją płytotekę.

Żeby nie było tak różowo to niestety jest jedna rzecz, która psuje mi czasami przyjemność słuchania A70. Mam na myśli średnice, której czasami wydaje się być dla mnie za dużo i na niektórych utworach zaczyna trochę robić się drażliwa. Pewnie jak bym miał lepsze źródło i zapewne lepszą akustykę pokoju, to problem by nie istniał. A może moje uszy wolą brzmienie wzmacniaczy serii CS? Chnie bym teraz posłuchał CS-88A, zwłaszcza jak na własne uszy przekonałem się ile drzemie potencjału w wysokich modelach Cayin'a :-)

 

Mała errata co do tej średnicy ;-)

Słuchałem dzisiaj A70 u Piotra 57210, gdzie źródło a zwłaszcza akustyka jest dużo lepsza niż u mnie i problem nadmiaru średnicy nie występował. Tak że kolejny raz się przekonałem, że odpowiednia akustyka to połowa sukcesu do dobrego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mała errata co do tej średnicy ;-)

Słuchałem dzisiaj A70 u Piotra 57210, gdzie źródło a zwłaszcza akustyka jest dużo lepsza niż u mnie i problem nadmiaru średnicy nie występował. Tak że kolejny raz się przekonałem, że odpowiednia akustyka to połowa sukcesu do dobrego grania.

 

Za to Twój zestaw słuchawkowy dał mi sporo do myślenia. Naprawdę to fajnie zagrało.

Powinieneś się cieszyć z alternatywnego grania na wysokim poziomie i to za niezbyt wygórowaną cenę.

Jak wiemy nie wszystko możemy osiągnąć u siebie w mieszkaniach z rożnych względów. Dlatego pełny szacun dla Ciebie za fachowe podejście dla dobrze wstrzelonej alternatywy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.