Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czego Tobie zabrakło w 88?

 

Tak jak pisałem chce mieć w integrze przyzwoitego DAC-a , transmisję bezprzewodową , tryb standby.

 

Słucham muzyki spontanicznie bez planowania odsłuchów i lampa nie jest dla mnie wygodna. Bez sensu aby używana była sporadycznie ( weekendowo) i to nie zawsze. Wiem natomiast że bedzie mi brakować tej barwy , dociązenia , plastyczności no i magii lamp . Wszystko to ma wlaśnie CS88.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich użytkowników Cayin, dołączam do klubu ze swoim Cayin A88T MKII, mam go już kilka miesięcy a gra to u mnie w połączeniu z Proac studio 140mkII.

Aktualnie kusi mnie odsłuch tego wzmacniacza z innymi lampami niż fabryczne. Czy ktoś już miał doświadczenia z tym wzmacniaczem i eksperymentował z wymianą lamp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkownikow sprzętów Cayine,

Czy ktoś się orientuje czy w Kielcach gdzieś można posłuchać A70TMKII? W tej chwili gram na ECI2 plus CDP750 po modyfikacji i kolumnach canton ergo sc-l, ktore grają dość neutralnie moim zdaniem. ECI2 gra ładnym dołem i srednicą oraz ładnie eksponuje kobiece wokale, ale na pewno może być lepiej a wlasnie naszła mnie chęć na zmiany :-) Sporo się naczytałem o tym lampowym magicznym brzmieniu i chciałbym się o tym przekonac osobiście :-) Z drugiej strony nie chciałbym kupować sprzetu za kilkanascie klocków w ciemno. Moje kolumny mają wysoką sprawnośc -90db więc taki wzmak powinien bez problemu je napędzić jak to robi teraz ECI2, który też ma 2x50W. Podoba mi się klimat kreowany przez ECI2, ale chciałbym czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Stoję przed zmianą wzmacniacza dla swoich minasków na coś bardziej wyrafinowanego.

Myślę poważnie o Cayin.

No właśnie mam $ na A55tp i jego mogę kupić w każdej chwili.

Ale przychodzi myśl, że może warto poczekać, dołożyć i kupić A70.

 

Chciałbym od Was dowiedzieć się, czy rzeczywiście warto dopłacić

do A70, skoro A55 też bajecznie gra ze studio 16Hz ?

Czy miedzy nimi jest, aż taka przepaść żeby dopłacać drugie tyle?

W czym konkretnie zauważę różnicę?

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed zmianą wzmacniacza dla swoich minasków na coś bardziej wyrafinowanego.

Myślę poważnie o Cayin.

No właśnie mam $ na A55tp i jego mogę kupić w każdej chwili.

Ale przychodzi myśl, że może warto poczekać, dołożyć i kupić A70.

 

Chciałbym od Was dowiedzieć się, czy rzeczywiście warto dopłacić

do A70, skoro A55 też bajecznie gra ze studio 16Hz ?

Czy miedzy nimi jest, aż taka przepaść żeby dopłacać drugie tyle?

W czym konkretnie zauważę różnicę?

Jak duże masz pomieszczenie?

Najłatwiej to pożyczyć 2 sztuki i samemu się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed zmianą wzmacniacza dla swoich minasków na coś bardziej wyrafinowanego.

Myślę poważnie o Cayin.

No właśnie mam $ na A55tp i jego mogę kupić w każdej chwili.

Ale przychodzi myśl, że może warto poczekać, dołożyć i kupić A70.

 

Chciałbym od Was dowiedzieć się, czy rzeczywiście warto dopłacić

do A70, skoro A55 też bajecznie gra ze studio 16Hz ?

Czy miedzy nimi jest, aż taka przepaść żeby dopłacać drugie tyle?

W czym konkretnie zauważę różnicę?

 

Przepaść pomiędzy nimi jest znaczna w każdym aspekcie brzmienia.

Czy warto dopłacać? Na to pytanie to sam musisz sobie odpowiedzieć, najlepiej mogąc porównać u siebie oba wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem A70 nie będzie przerostem formy nad treścią do Minas Anor?

Minaski to startowy produkt kolumn wolnostojących ze stajni Studio16Hz, a A70 to topowy model.

Czy ten A70 rozwinie w pełni swoje skrzydła z Minasami?

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem A70 nie będzie przerostem formy nad treścią do Minas Anor?

Minaski to startowy produkt kolumn wolnostojących ze stajni Studio16Hz, a A70 to topowy model.

Czy ten A70 rozwinie w pełni swoje skrzydła z Minasami?

 

Lepszy wzmacniacz to lepsze brzmienie systemu . Taki wzmacniacz jak A70T MK2 to podniesienie klasy brzmienia całości .Dobre źródło to także wzrost jakości brzmienia .

Minasy są w stanie przyjąć sygnał bardzo dobrej wierności i ciągle mamy wzrost jakości brzmienia ,one nie ograniczają brzmienia .

 

Inną sprawą jest fakt że do zbudowania wyższej klasy brzmienia można na bazie A70T MK2 +Arcada otrzymać klasę lepszy dźwięk .

 

Mamy także forumowego kolegę kometa który z A70T MK2 zasila Ethosy Ultimo i klasa brzmienia jest bardzo dobra znacznie ponad inne systemy ,a pod Ethosy podłączamy SET-a 140 Amplifona i klasa jest w górę o kolejne klasy . Nie ma takiego czegoś czy przerost jest formy nad treścią ,bo i Minasy i A70 tka nie różni się przecież cenowo za wiele . Ze zintegrowanych modeli A70TMK2 to model najwyższy ale przecież mają w ofercie urządzenia dzielone wielokrotnie droższe od A70TMK2.

 

To tak jakby napisać mam Fiata Punto I nie wypada mi takim autem jechać po autostradzie i jeżdżę polnymi drogami adekwatnymi do mojego samochodu.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed zmianą wzmacniacza dla swoich minasków na coś bardziej wyrafinowanego.

Myślę poważnie o Cayin.

No właśnie mam $ na A55tp i jego mogę kupić w każdej chwili.

Ale przychodzi myśl, że może warto poczekać, dołożyć i kupić A70.

 

Chciałbym od Was dowiedzieć się, czy rzeczywiście warto dopłacić

do A70, skoro A55 też bajecznie gra ze studio 16Hz ?

Czy miedzy nimi jest, aż taka przepaść żeby dopłacać drugie tyle?

W czym konkretnie zauważę różnicę?

 

Powyżej temat chyba wyczerpany, zwłaszcza Grzegorz trafił w sedno.

 

Od siebie też dodam, że warto.

Bezpośrednio porównywałem u Grzegorza na Minasach kilka Cayinów i A70 to zdecydowanie wyższa jazda z Minasami niż A55 (choć ten drugi też jest świetnym wzmacniaczem).

Źródeł było kilka, w tym Kambodża i było słychać bardzo duże różnica między A55 a A70

Minasy mają potencjał. Też początkowo myślałem o nich, jednak szybko obrałem kierunek Arcad.

Gdyby kiedyś naszła Cię ochota na zmiany w systemie to będziesz miał wzmacniacz z potencjałem (zwłaszcza jak wrzucisz tam jakieś przyzwoite sterujące, wtedy to już szał pał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy przypadkiem A70 nie będzie przerostem formy nad treścią do Minas Anor?

Minaski to startowy produkt kolumn wolnostojących ze stajni Studio16Hz, a A70 to topowy model.

Czy ten A70 rozwinie w pełni swoje skrzydła z Minasami?

A70mk2 z Minasami gra wybornie i to nawet na podstawowych lampach sterujących. Zamieniając te lampy wkraczasz w sterowanie samym wzmacniaczem i podnosisz jeszcze brzmienie. A70-tka ma dynamikę a przy tym jest miła dla ucha. Słuch się nie męczy, przeciwnie chce jeszcze ;)

Porównując do a55tp to jak porównać a3 do a8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu by tutaj dyskusje mówiące, że jak do A55TP włoży się lepsze lampy to wzmacniacz zbliża się do A70.

Miałem okazję słuchać obu wzmacniaczy i stwierdzenie jak powyżej nie ma szans w realu. Różnice pomiędzy tymi wzmacniaczami są na tyle duże na korzyść A70, że nie ma takiej możliwości aby 55TP zbliżył się do A70, choćby nie wiem jakie lampy tam wsadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile "klasa wzmacniacza" się podnosi po wymianie lamp fabrycznych na jakieś bardzo dobre ? I mocy i sterownicze.

Mam akurat w domu Primalunę HP i zastanawiam się, czy po zmianie lamp zagra trochę lepiej, czy wręcz może to być inny wzmak. Lepszy oczywiście.

 

Jak u Was z Cayinami to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia najwięcej wynosi wymiana lamp sterujących. Wymiana lamp mocy wprowadza zmiany jedynie na granicy percepcji. Za to sterujące u mnie zrobiły "inny" wzmacniacz

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Posiadam wzmacniacz Spark i u mnie wymiana lamp mocy z EH kt 88 na Tung Sole 6550 sprawiła że teraz jest więcej lampy w lampie :-)

 

Na kt 88 granie bliższe tranzystorowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile "klasa wzmacniacza" się podnosi po wymianie lamp fabrycznych na jakieś bardzo dobre ? I mocy i sterownicze.

Mam akurat w domu Primalunę HP i zastanawiam się, czy po zmianie lamp zagra trochę lepiej, czy wręcz może to być inny wzmak. Lepszy oczywiście.

 

Jak u Was z Cayinami to wygląda.

 

Jak najbardziej warto. Oczywiście system w jakim gra wzmacniacz i Twój gust może róznych rzeczy oczekiwać,ale słychać z mojego doswiadczenia 60 do 40 proc ze wskazaniem na lampy sterujace. Im lepsze lampy zwykle lepsze granie. Która Prima Luna,jakie głosniki i w która strone chcesz podciagnąć brzmienie?

 

Ktos próbował tuningować Cayiny? Warto zmieniać tam jakies części na lepsze? Czy tylko wymiana lamp opłacalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile "klasa wzmacniacza" się podnosi po wymianie lamp fabrycznych na jakieś bardzo dobre ? I mocy i sterownicze.

Mam akurat w domu Primalunę HP i zastanawiam się, czy po zmianie lamp zagra trochę lepiej, czy wręcz może to być inny wzmak. Lepszy oczywiście.

 

Jak u Was z Cayinami to wygląda.

 

Każdy Cayin ma swój inny charakter, swoje DNA, identycznie jak głośniki.

Te same lampy w każdym z nich zagrają inaczej i ciężko szukać podobieństw.

Po wymianie lamp na lepsze oczywiście klasa wzmacniacza się podniesie, nie można jednak oczekiwać, że będzie to zupełnie inny wzmacniacz, jak pisałem wyżej, każdy z nich się czymś wyróżnia i tego nie zmieni.

 

W pewnym stopniu możemy jednak ten dźwięk modelować.

Tak samo u Ciebie Primaluna, z różnymi lampami zagra inaczej, zależy co chcesz osiągnąć.

Dla niektórych osób pewne zmiany w zabawie z lampami są tak duże, że często rzucają takie słowa jak „to zupełnie inny wzmacniacz”. Oczywiście zagra inaczej, może zagrać wiele lepiej, ale na pewno jego charakter pozostanie, pewnych rzeczy się nie przeskoczy.

 

Aby było bardziej w temacie klubu, napiszę jeszcze, że lampy mocy potrafią również sporo zmienić. Miałem przyjemność ich kilka posłuchać z różnym wzmacniaczem i kolumnami. Np. taki Cayin A70 z tungsol 6550 i Amperexami sterującymi zagrał super z Minas Anor, z Canto Grand nie zagra dobrze, będzie za gęsto, bas zbyt obszerny, taka papka, nie jest on raczej dedykowany do Canto Jednak gdy podmienimy na chudsze mocy np. Elektro Harmonics KT88 czy jeszcze szczuplejsze Sovtek, lub jeszcze dorzucimy 12ax7 Telefunkeny, wtedy jest już bardzo dobrze, ale znów okaże się zapewne za szczupło, bez ciała i dociążenia dla Minas Anor.

 

Tylko sprawdzenie kilku zestawów lamp da Ci odpowiedź co jest dla Ciebie właściwe. Pożyczaj i słuchaj.

Wszystko jak zawsze zależy od reszty systemu i gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej warto. Oczywiście system w jakim gra wzmacniacz i Twój gust może róznych rzeczy oczekiwać,ale słychać z mojego doswiadczenia 60 do 40 proc ze wskazaniem na lampy sterujace. Im lepsze lampy zwykle lepsze granie. Która Prima Luna,jakie głosniki i w która strone chcesz podciagnąć brzmienie?

 

Tak samo u Ciebie Primaluna, z różnymi lampami zagra inaczej, zależy co chcesz osiągnąć.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Primaluna Dialogue HP - i jeszcze nie moja, ale stoję przed wyborem albo ten wzmacniacz plus inwestycja nawet i 5k w lampy, albo coś od razu wyraźnie droższego w zakupie ( w założeniu wyższa półka), ale już bez możliwości takich zmian. Zmiana pre ewentualnie.

Stąd się zastanawiam, jak daleko idące zmiany jakościowe mogą być po wymianie lamp. Wiem, że pytanie mocno filozoficzne, ale mimo moich chęci i prób łącznie z poniesieniem kosztów, nie ma szans na takie testy w domu. Szczególnie, że wzmaczniacz przyjmuje 8 sztuk lamp mocy :), a sterujących też jest kilka.

 

Dzięki i przepraszam za off top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenies Maciek36 temat do klubu PrimaLuny. Jesli za chinskich lampach wzmacniacz nie zgrywa sie z systemem to raczej szukałbym innego wzmacniacza. Zabawe zacznij jesli juz od małych lamp i sam mozesz ocenic czy warto. Dialogue to juz powazny klocek,ale jak zawsze potrzeba odpowiednich głosników a potem dopiero zmiana lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo coś od razu wyraźnie droższego w zakupie ( w założeniu wyższa półka)

 

I TEGO SIĘ TRZYMAJ.

Na lepsze lampy kasa kiedyś się znajdzie :-)

 

Z takiego samego założenia wychodzę. Nie lampy, nie modyfikacje, te zabiegi i tak nie dadzą Ci gwarancji satysfakcji z dźwięku. Zacząć od lepszego wzmacniacza i będzie to już super baza na przyszłość do poprawiania dźwięku lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z takiego samego założenia wychodzę. Nie lampy, nie modyfikacje, te zabiegi i tak nie dadzą Ci gwarancji satysfakcji z dźwięku. Zacząć od lepszego wzmacniacza i będzie to już super baza na przyszłość do poprawiania dźwięku lampami.

na pewno tak, z tym że ten lepszy tzn droższy to już tranzystor. Ale to już inny temat:)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze lampowe to ciekawe urządzenia do odtwarzania muzyki ,zwłaszcza gdy się posłucha ich kilkanaście ,kilkadziesiąt wówczas człowiek wie o nich nieco więcej.

 

Na rynku jest sporo rożnych rozwiązań konstrukcyjnych tych wzmacniaczy ,działają na przeróżnych lampach ,słowem każdy coś dla siebie znajdzie.

 

Nie znam brzmieniowo modelu Primaluna Dialogue HP ,produkowana jest przez Cayina ale jak gra do końca nie wiadomo. W środku widać te same kondensatory Nichicona w zasilaczu , potencjometr ALPS niebieski z silnikiem,te same przekaźniki Takamishawa, te same rezystory co w A55 , MT100. Kondensatory sprzęgające to RealCapy polipropylenowe także stosowane w A55,CS55. I dławik taki sam.(ten mały transformatorek)

 

Wzmacniacze zbudowane na 4 lampach mocy na kanał są mocniejsze zarówno na EL34 jak i na KT88 ,charakter brzmienia wynika z projektu który jest zaaplikowany w tym wzmacniaczu i konkretnych transformatorów głośnikowych ,a także rodzaju prostownika stosowanego w tym wzmacniaczu .Inwestycja dużych sum w same lampy pozbawiona jest sensu bo lampami nie zrobi się tego co ma lepszy model wzmacniacza lampowego w swoim brzmieniu. Tu napisał Emdester prawdę iż każde urządzenia ma swoje DNA i od tego poziomu wyjściowego urządzenia zmieniamy czy modelujemy jego charakter brzmienia .

 

Samymi lampami nie przeniesiemy się w inny lepszy świat a tylko poprawimy czy dopasujemy sobie pewne cechy do całości systemu. To tak jak chcecie z 2 litrowego TDI zrobić 3 litrowy TDI ,każdy z nich ma bazowy poziom wyjściowy możliwości upgradu i możliwości regulacyjnych . Zdecydowanie lepiej kupić lepszą lampę i ją modelować lampami .Lepszą w sensie lepszą dla konkretnych kolumn ,bo nie ma najlepszości w skali bezwzględnej . Do wykorzystania potencjału danego głośnika jest konkretna dedykacja wzmacniacza lampowego a w zasadzie chodzi tu o jego budowę i konkretne rozwiązania a przede wszystkim rodzaj lamp mocy ,bo dla wymagających kolumn gramy na tetrodach ,dla łatwych monitorów -na pentodach . Wyrafinowany dźwięk to często triody ale kolumny muszą być odpowiednim obciążeniem dla nich .To tak ogólnikowo.

post-15230-0-35885900-1495135712_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam wzmacniacz Cayina A-88T, niestety jest to wersja z zasilaniem 220V. Napięcie sieci w domu waha się w zakresie 236-238V, pomierzyłem napięcia wewnątrz wzmacniacza, żarzenie lamp 6.8V, anodowe ponad 420V, na pewno nie wpływa to korzystnie na lampy. Chciałbym dostosować wzmacniacz do wersji Europejskiej 230V. Z pomysłów przychodzi mi do głowy wymiana transformatora zasilającego wzmacniacz, autotrafo lub transformator separujący z odpowiednim odczepem tak aby obniżyć napięcie do wymaganego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy Cayin ma swój inny charakter, swoje DNA, identycznie jak głośniki.

Te same lampy w każdym z nich zagrają inaczej i ciężko szukać podobieństw.

Po wymianie lamp na lepsze oczywiście klasa wzmacniacza się podniesie, nie można jednak oczekiwać, że będzie to zupełnie inny wzmacniacz, jak pisałem wyżej, każdy z nich się czymś wyróżnia i tego nie zmieni.

 

W pewnym stopniu możemy jednak ten dźwięk modelować.

Tak samo u Ciebie Primaluna, z różnymi lampami zagra inaczej, zależy co chcesz osiągnąć.

Dla niektórych osób pewne zmiany w zabawie z lampami są tak duże, że często rzucają takie słowa jak „to zupełnie inny wzmacniacz”. Oczywiście zagra inaczej, może zagrać wiele lepiej, ale na pewno jego charakter pozostanie, pewnych rzeczy się nie przeskoczy.

 

Aby było bardziej w temacie klubu, napiszę jeszcze, że lampy mocy potrafią również sporo zmienić. Miałem przyjemność ich kilka posłuchać z różnym wzmacniaczem i kolumnami. Np. taki Cayin A70 z tungsol 6550 i Amperexami sterującymi zagrał super z Minas Anor, z Canto Grand nie zagra dobrze, będzie za gęsto, bas zbyt obszerny, taka papka, nie jest on raczej dedykowany do Canto Jednak gdy podmienimy na chudsze mocy np. Elektro Harmonics KT88 czy jeszcze szczuplejsze Sovtek, lub jeszcze dorzucimy 12ax7 Telefunkeny, wtedy jest już bardzo dobrze, ale znów okaże się zapewne za szczupło, bez ciała i dociążenia dla Minas Anor.

 

Tylko sprawdzenie kilku zestawów lamp da Ci odpowiedź co jest dla Ciebie właściwe. Pożyczaj i słuchaj.

Wszystko jak zawsze zależy od reszty systemu i gustu.

Amen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja z takim pytaniem:

Czy ktorys z kolegow posiadajacy Cayin-a A70T nie przyjalby zaproszenia i nie wpadl z nim do mnie abym mial mozliwosc porownac brzmienie z moim A88T we wspolpracy z moimi kolumnami ? Ciekawi mnie jaka bedzie roznica w brzmieniu i czy w ogole bedzie ? Przy okazji posluchalby moich kolumn jak brzmia z Cayin-em i podzielilby sie uwagami.

 

I jeszcze... Jesli ktos, kto jest z daleka zdecydowalby sie na przyjazd, to nocleg tez sie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.