Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[moderacja wątku]

Musiałem usunąć kilka poprzednich wpisów.

Do reklamowania aukcji jest przeznaczony odrębny wątek:

http://www.audiostereo.pl/nasze-aukcje-na-allegro-i-ebay_123508.html

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie (bo nie słuchałem z A70) dałyby Ci powietrza, detalu, przestrzeni, dołożyły góry, ogólnie lekkości, choć kosztem wypełnienia w porównaniu z innymi, dobrymi nosami.

Może ktoś taką kombinację testował, może Grzegorz będzie wiedział jak znajdzie chwilkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy po powrocie do kraju wpakowałem do cs55a komplet nowych lampek tj.

12ax7 psvane

12au7 psvane

6550 tungsol

 

No i pierwsze co rzuca się w uszy to przestrzeń, o reszcie na razie nie będę się wypowiadał, bo gra to max 4 godziny.

Czekam na więcej

Edytowane przez Łukasz_65651
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę spójrzcie na ten temat...wiem że to spory off-top ale tam nik nie zagląda:)

 

http://www.audiostereo.pl/przygotowanie-akustyczne-pokoju_132477.html

 

a pilnie potrzebuję rady aby mi mój Cayin A88T zagrał dobrze z Xavianami XN250:)

 

Nie chce zagracić pokoju ale chcę uzyskać dobry efekt.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, ostatnio naszla mnie ochota na lampowy wzmacniacz, w tym momencie gram na anthem integrated 2 i na zbyciu mam Accuphase e405. Anthem ma sekcje przedwzmacniacza na lampach 6dj8. Wsadzilem tam Amperex bugle boy i zakończyłem szukanie innych. Pytanie do Was jaki wzmacniacz z rodziny Cayin polecacie do Dali helicon. Ma to grać lampowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jak będzie w Twoim torze, u mnie te różnice zupełnie inaczej wyglądają na innych kolumnach, ale w skrócie: w Cayinie dostaniesz zdecydowanie "więcej" na średnicy, jest ona gładsza, bardziej barwna, nasycona. Jest znacznie bardziej muzykalnie. Ten wzmacniacz, mimo, że jest całkiem mocny, nie napędzi jednak bardziej wymagających kolumn i tutaj nie wiadomo jak z Twoimi Dali, trzeba sprawdzić (np. z Kappami 8.2 zupełnie nie rozwinął skrzydeł i słuchając go w takich warunkach łatwo go niewłaściwie ocenić).

 

Jeśli chciałbyś uzyskać to o czym piszesz, to z pewnością A70 obsadzony dobrymi lampami sterującymi z kolumnami S16 Hertz załatwia temat.

 

Dla mnie połączenie z Arcadami 2,5 S 16 Hertz jest świetne.

I to jest dopiero wyraźny krok do przodu w porównaniu z Accu E-408 + Kappy (które to zestawienie uważam i tak za bardzo, bardzo dobre).

Za pośrednie zestawienie mogę uznać E-408 + Arcady (z Accu nie ma tak dobrej średnicy jak z A70 jednak kolumny dają tutaj bardzo dużo i już ten zestaw może się bardzo podobać).

 

Ja obecnie czekam na Arcady 3,0 i od setupu wzmacniacz+kolumny nie wymagam na razie nic więcej, pozostaje zabawa źródłem.

 

Wszystkiego i tak trzeba samemu posłuchać, a najlepiej tam, gdzie można skompletować całość, czyli u P. Grzegorza z S16 Hertz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto też odsłuchać CS-88A. Z opinii wynika, że dobrze kontroluje bas i jest dynamiczny.

 

Tak warto posłuchać tego modelu jako następcy A-88TMK2. CS-88A jest gładszy ,ale nadal dynamiczny ,mocny i wydajny ,obsłuży trudne kolumny .

Dla fanów miękkiego brzmienia posiada przełącznik na lampy EL34 i takowymi można także grać lub ich odpowiednikami 6CA7 .

 

A70T z Amperexami 12ax7 (mam i mam porównanie z E-408) choć nie wiadomo jak to z Twoimi Dali może zagrać.

 

Tak ,napewno lampy mocy 6550 tungsola to dobry wybór dla A70TMK2 .można spróbować innych w tym KT88 Treasure Gold ,lampy wejściowe jak ktoś upoluje na ebay Amperexy i inne uznane na świecie NOS-y to ma wzrost jakości brzmienia niemal każdego wzmacniacza. Model A70TMK2 jest nasycony ,finezyjny w średnicy pasma ,po wzmacniaczu tranzystorowym różnica jest wyraźna w nasyceniu i barwie środka pasma. Ten wzmacniacz to push pull więc mocy ,dynamiki nie zabraknie .To dość uniwersalny wzmacniacz ,zapewne znajdą się zbyt trudne i powolne głośniki z którymi zabrzmi gorzej lecz większość skutecznych kolumn zagra bardzo dobrze w jego towarzystwie.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak warto posłuchać tego modelu jako następcy A-88TMK2. CS-88A jest gładszy ,ale nadal dynamiczny ,mocny i wydajny ,obsłuży trudne kolumny .

Dla fanów miękkiego brzmienia posiada przełącznik na lampy EL34 i takowymi można także grać lub ich odpowiednikami 6CA7 .

 

A co byś bardziej u mnie widział CS-88A czy A-70 T mk2? Pytam tak bardziej na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś bardziej u mnie widział CS-88A czy A-70 T mk2? Pytam tak bardziej na przyszłość :)

 

Po wpisach Twoich i refleksjach widzę to tak:

- jeśli w planach akustyka nie poprawi wiele lub nie mógłbyś zbytnio ingerować w pokój to do Minas Anor IV bezpieczniejszy A70mk2.

- gdy w/w zmiany w akustyce dużo dobrego wniosą to można A-88Tmk2 lub CS-88A zaaplikować.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A70TMK2 bo muzykalność obaj cenimy podobnie :-)

 

Tak czułem :)

 

Po wpisach Twoich i refleksjach widzę to tak:

- jeśli w planach akustyka nie poprawi wiele lub nie mógłbyś zbytnio ingerować w pokój to do Minas Anor IV bezpieczniejszy A70mk2.

- gdy w/w zmiany w akustyce dużo dobrego wniosą to można A-88Tmk2 lub CS-88A zaaplikować.

 

Na pewno będę chciał oba sprawdzić u siebie. Gdybym miał brać ciemno to bym ryzykował A70. W CS-88A na pewno kusi też możliwość pracy z lampami EL34.

 

Z innej bajki kusi mnie jeszcze odsłuch np. Atoll IN300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w klubie znajdą się osoby, które wymieniły lampę prostowniczą w A70T II

 

Czy ktoś mógłby opisać co taka zmiana wnosi?

W jakich aspektach i jak dużych zmian można się spodziewać?

 

Sterujące już wymieniłem (ecc83 buggle boye i ecc82 raytheony), lampy mocy to tungsole 6550

Chodzi mi po głowie jeszcze Mullard GZ34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pewnie w klubie znajdą się osoby, które wymieniły lampę prostowniczą w A70T II

 

Czy ktoś mógłby opisać co taka zmiana wnosi?

W jakich aspektach i jak dużych zmian można się spodziewać?

 

Sterujące już wymieniłem (ecc83 buggle boye i ecc82 raytheony), lampy mocy to tungsole 6550

Chodzi mi po głowie jeszcze Mullard GZ34.

Dobre pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chciałbym dołączyć do klubu z modelem Cayin CS-55A. Gra u mnie od miesiąca. Na razie na oryginalnych lampach. Może niebawem podmienię 12ax7, na razie inny upgrade przede mną. Oczywiście jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy. Może dobrze, że nie słuchałem A70, ale jeszcze wszystko przede mną;)

Na razie delektuję się muzyką na ori lampach a z tego co czytam po zmianie może być jeszcze tylko lepiej.

756967c35fbd9679gen.jpg

 

Witam. Minął rok jak gram u siebie z CS55A, nie wiele, ale nadszedł czas aby co nieco zmienić w systemie i podjąłem decyzję, że zmieniam wzmacniacz. Gdyby byli chętni na zakup czarnego modelu to zapraszam na priv. Nie wystawiam go jeszcze na aukcjach, nie śpieszy mi się bardzo, dlatego na obecną chwilę taka luźna informacja, gdyby ktoś akurat planował taki zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.