Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic 42-50 cali, jaki model wybrać?


Waldek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dajmy się ponieść emocjom.

 

@Tribul

 

Niepotrzebnie próbujesz dyskutować w stylu zaczepno-agresywnym. Nie wiem co Maciek robił, był u mnie długo. Nigdzie nie napisałem, że sprawa była lekka, łatwa i przyjemna. Wydawało mi się że cyzeluje kolory. To właśnie miałem na myśli pisząc o "zdjęciu podbarwienia", gdyż to był główny problem. Z Gammą w trybie THX nie można nic robić, nawet z poziomu menu serwisowego. Dlaczego więc przed kalibracją była gorsza, a po kalibracji - znacznie lepsza? Wygląd zewnętrzny ST50 jest czymś pośrednim pomiędzy VT50 a G30. Porażających różnic nie ma.

 

@ Maju

 

Autrem cytatu jest Maciek Koper. Moim zdaniem laurka ST50 tam zawarta jest przesadzona. Z tezą o słabszym kontraście na G30 całkowicie się nie zgadzam, może tak były ustawione w sklepie. Natomiast zazielenienie jest fabryczną przypadłością plazm tego producenta i generalnie dziecinnie prosto się tego pozbyć poprzez zmianę ustawień w Balansie Bieli. Który wymaga "mniejszej kalibracji"? ST50 możesz wszystko sam robić z poziomu menu ogólnodostępnego. W G30 też, ale jeśli konkretnie chodzi o tryb THX to tylko z poziomu menu serwisowego. Musisz więc: (a) wiedzieć jak się tam dostać; (b) oraz umieć się tam poruszać.

 

Seria 60 będzie jak zawsze w maju - czerwcu.

 

@ Witek_Z

 

Otóż to. Masz u mnie kolejkę Witku.

Skoro @Tribul" powiedział "a", to niech powie "b". Albo przynajmnie j "ą".

 

@ Tribul

 

Skoro tak ładnie napisałeś jak wyglądał THX w G30 przed kalibracją - to napisz proszę również jak wyglądał ST50 przed, oraz jak wyglądają obydwa po kalibracji. Oczywiście daj porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tezą o słabszym kontraście na G30 całkowicie się nie zgadzam, może tak były ustawione w sklepie.

 

Tak, miałem nawet wrażenie że to problem G30 do czasu jak zobaczyłem ten TV w jakimś normalnym ustawieniu. Poprawka chodziło mi nie o kontrast a o jasność!

 

Seria 60 będzie jak zawsze w maju - czerwcu.

 

To może jednak poczekam a może przez porównanie cen ktoś jest w stanie określić cenę tego G60 gdy wejdzie u nas?

 

Jeszcze jedno co to za TV z serii UT50 bo coś takiego dopiero niedawno zauważyłem i z czym to można porównać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Maju,

 

W obydwu trybach Profesjonalnych G30 ma faktycznie małą jasność i na dobrą sprawę nadają się one tylko do absolutnie ciemnego pokoju. Podobnie nieprzesadnie jasny (choć i tak jeśniejszy od poprzednio wymienionych) jest Kinowy. Ale już np. THX ma jasność wystarczającą nawet do jasnego pokoju, a Normalny i Dynamiczny można ustawić tak, że dają po oczach w stopniu nieakceptowalnym nawet dla mnie, miłośnika jasnego i przebajerowanego obrazu.

 

Nowość na którą zastanawiasz się czy poczekać nazywa się S60, nie G60. Począwszy od najlepszych - pierwsza litera oznaczeń to tradycyjnie było V - G - S - U - X, ale teraz serii G już w ofercie nie ma. Odradzam U, nie będziesz zadowolony jak zobaczysz S.

 

Trudno prorokować o cenie S60, pewnie będzie na poziomie obecnej ceny G30 w sklepach Internetowych. Ale to tylko takie moje luźne dywgacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość na którą zastanawiasz się czy poczekać nazywa się S60, nie G60

 

Znowu błąd spowodowany pośpiechem oczywiście miałem na myśli S60.

 

Począwszy od najlepszych - pierwsza litera oznaczeń to tradycyjnie było V - G - S - U - X, ale teraz serii G już w ofercie nie ma. Odradzam U, nie będziesz zadowolony jak zobaczysz S.

U50 (ut50) nie widziałem pracującego St 50 tak.

Zainteresowałem się tylko ze względu cenę, a raczej chciałem poznać Waszą opinię odnośnie stosunku jakość-cena raczej nie dla mnie ta informacja, ale dla mniej wybrednych moich znajomych. ;)

 

Trudno prorokować o cenie S60, pewnie będzie na poziomie obecnej ceny G30 w sklepach Internetowych. Ale to tylko takie moje luźne dywgacje.

 

Jak ktoś jeszcze potwierdzi Twoje "dywagacje" to na 100% czekam. ;))

A S60 w wersji 46" też nie będzie?

Jeszcze o cenie 42" g30 niżej 2600zł nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria U ma chyba mniej gniazd HDMI niż S, a to w obecnych czasach jest już sporą wadą.

No i jeszcze jedno w związku z tym pytanie, który model bardziej wymaga kalibracji?

Jestem przekonany, że żaden, który jest poprawnie wykonany, ani nie był w sklepie grzebany. Widziałem wiele modeli i żaden nie kwalifikował się do tak drastycznych poprawek. Poza tym to nie LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria U ma chyba mniej gniazd HDMI niż S, a to w obecnych czasach jest już sporą wadą.

 

Ja mam 4 wykorzystuję 2. Po co więcej? Pozatym seria U ma gorszy obraz. A to już jest wada.

 

Jestem przekonany, że żaden, który jest poprawnie wykonany, ani nie był w sklepie grzebany. Widziałem wiele modeli i żaden nie kwalifikował się do tak drastycznych poprawek. Poza tym to nie LCD.

 

To jest odwieczna dysputa o celowości kalibracji. Nie używając wielkich słów: trzeba zdjąć fabryczne zazielenienie. Można z latwością samemu, kalibracja niepotrzebna.

 

A S60 w wersji 46" też nie będzie?

 

Z tego co wiem - nie będzie.

 

Jeszcze o cenie 42" g30 niżej 2600zł nie widziałem.

 

Ja kupowałem w grudniu 2011, wtedy to był nowy (ówcześnie: tegoroczny) model. Trafiłem na promocję w MM i dałem 2399 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 wykorzystuję 2. Po co więcej?

Parę rzeczy można podłączyć:

1. Odtwarzacz BD lub DVD

2. Dekoder lub tuner satelitarny

3. PS3

4. Moduł Cabletech Smart TV np. dla tych którzy nie mają fabrycznego dostępu do netu

5. Amplituner AV

6. NAS, HDD lub Pendrive

7. ..................................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Ale czy zawsze wszystko jest wykorzystane? Ja np mam:

 

- tuner Sat na HDMI1 telewizora, dodatkowo dźwięk idzie S/PDIF bezpośrednio na amplituner;

 

- BD poprzez HDMI do amplitunera, a z niego HDMI na HDMI2 telewizora, dźwięk z telewizora poprzez Toslink na amplituner.

 

I to wszystko. W HDMI2 jest ARC, więc gdyby amplituner miał specyfikację HDMI 1.4 - nawet Toslink byłby zbyteczny. Ale CA 650R ma HDMI 1.3, dlatego Toslink musi być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 4 wyjścia HDMI powinno być minimum. Ja też aktualnie mam zajęte dwa, ale po co potem martwić się, że gniazdek jest za mało. Niedawno wymyślono moduł HDMI do TV, które nie posiadają wbudowanego LAN. Zobaczymy co będzie za lat kilka. Może będzie można pralkę z lodówką załączyć? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek chyba Koledzy w innym wątku tej zakładki mają rację. S60 nie będą miały ciemnego panelu Neo Plasma i technologi Infinity Black Pro. Będą miały panel standardowy. A to stawia je w zupełnie innym świetle i chyba nie ma co się na coś takiego napalać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że cisza w tym temacie a w "sąsiednim" o plazmach ostra dyskusja. Ale do rzeczy.

 

Myślałem że wyjaśni się konkretnie sprawa z tymi panelami i technologią Infinity Black Pro(?).

Chodzi mi o wersje ST50 i S60. Wersja 60 jako wyższa powinna być lepsza i jaki panel ma w końcu St50 (S60) bo się pogubiłem?

I jak to wszystko się ma do serii G30?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S60 ma mieć gorszy panel od ST50, natomiast ST60 może okazać się lepszy od ST50. Na razie jest to takie gdybanie i wróżenie (prócz S60), wszystko na temat ST50vsST60 okaże się jak seria 60 wejdzie na nasz rynek.

 

Co do S60vsG30, to ten drugi będzie miał lepszy panel, ST50vsG30 porównanie masz tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRIBUL sprawdź te dane z linku który już raz podawałeś, czy nie ma tam błędu - coś mi tam nie "grało"(brakowało?) w rubrykach.

 

Z jakim TV można porównać ten S60 i czy w takim razie warto czekać (cena nowości?) skoro wiadomo że będzie pewnie gorszy od ST50 ? Nie warto czekać!

 

Jeszcze jedno jakie panele produkuje panasonic, jakieś zestawienie by mnie interesowało (lepsze-gorsze) i inne "wynalazki" mające wpływ na jakość obrazu?

Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że cisza w tym temacie a w "sąsiednim" o plazmach ostra dyskusja. Ale do rzeczy.

Wersja 60 jako wyższa powinna być lepsza

 

Teoretycznie tak powinno być. W praktyce jednak firmami rządzą obecnie nie konstruktorzy-wizjonerzy, ale księgowi i podstawowym (jeśli nie jedynym) kryterium zaczyna być taniość po stronie produkcji. Dlatego kolejne generacje sprzętu się odchudza, pozbawia spraw istotnych, a w ich miejsce daje jakieś duperelki i nic nie znaczące gadgety, które można ładnie marketingowo sprzedać.

 

Dobrym przykładem może być sprawa lokalnego przyciemniania w poszczególnych rocznikach telewizorów LED LCD firmy LG. Stosowane są trzy rozwiązania: Full LED, Edge LED (z uproszczoną, 16-strefową, wersją przyciemniania, nazwanego przez producenta LED Plus), oraz zwykły Edge LED (bez przyciemniania). Otóż:

 

* w 2010 wszystkie najdroższe, a także te trochę tańsze modele miały Full LED, średniej klasy - LED Plus, tylko najtańsze zwykły LED;

 

* w 2011 Full LED miały jedynie nieliczne modele z najwyższej półki, trochę niższa półka - LED Plus, zaś średnia i najniższa - były ze zwykłym LED;

 

* w 2012 żaden nie miał Full LED, nieliczne najdroższe miały LED Plus, zaś cała reszta - zwykły LED.

 

Drugim przykładem jest zastąpienie w plazmach Panasonica 600 SFD poprzez 2000/2500 FFD (obwieszczany jako nowość). Oczywiste, że większe liczby się ładniej marketingowo sprzedaje, ale porównując stojące obok siebie telewizory z których jeden miał pierwszą z wymienionych technologię, drugi zaś - drugą (a program z szybkim ruchem: mecz piłki nożnej transmitowany w HD) odniosłem wrażenie, że 2500 FFD sprawuje się gorzej niż 600 SFD. Myślałem, że to tylko moje subiektywne (i w sumie bez znaczenia) odczucie i spostrzeżenie, ale wkrótce potem przeczytałem na jakiejś brytyjskiej stronie (gdzie oceniano telewizory) że autor testu zauważył dokładnie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRIBUL sprawdź te dane z linku który już raz podawałeś, czy nie ma tam błędu - coś mi tam nie "grało"(brakowało?) w rubrykach

 

Tak są tam jakieś braki, jednak z tego co widzę niektóre pozycje są w innych miejscach, łatwo się połapać, przynajmniej jeśli chodzi o panele i technologie. W sumie to wstyd żeby firma na swojej stronie miała takie braki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są tam jakieś braki, jednak z tego co widzę niektóre pozycje są w innych miejscach, łatwo się połapać, przynajmniej jeśli chodzi o panele i technologie. W sumie to wstyd żeby firma na swojej stronie miała takie braki :)

 

I tu się muszę z Tobą całkowicie zgodzić. Porównania na stronie Panasonica robione są wyjątkowo niechlujnie, widać że każdy model przez inną przypadkową osobę i metodą na odp... się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autrem cytatu jest Maciek Koper. Moim zdaniem laurka ST50 tam zawarta jest przesadzona. Z tezą o słabszym kontraście na G30 całkowicie się nie zgadzam, może tak były ustawione w sklepie.

ST50 ma ciemniejszą czerń wyraźnie wg pomiarów kilku serwisów. G30 ok 0,02-0,03cd/m2 a ST50 w granicach 0,01cd/m2. Teoretycznie to niewiele ale jakby postawić dwa tv obok siebie, to w ciemnych scenach różnica byłaby widoczna bez problemu, oczywiście pomieszczenie też z małą ilością światła, w sklepie nie ma na to najmniejszych szans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST50 ma ciemniejszą czerń wyraźnie wg pomiarów kilku serwisów. G30 ok 0,02-0,03cd/m2 a ST50 w granicach 0,01cd/m2. Teoretycznie to niewiele ale jakby postawić dwa tv obok siebie, to w ciemnych scenach różnica byłaby widoczna bez problemu, oczywiście pomieszczenie też z małą ilością światła, w sklepie nie ma na to najmniejszych szans.

 

Zapytałem Maćka podczas kalibracji jaki poziom czerni ma mój. Powiedział, że 0.012 cd/m2. Jeśli coś pokręciłem -proszę Maćka aby skorygował.

 

Porównując dwa stojące obok siebie telewizory z tym samym programem, jeden z serii 30, drugi z serii 50 jakichś szczególnych różnic w czerni nie dostrzegłem. Prawda: to było w markecie. Ale akurat w tym konkretnym na dziale z telewizorami panuje zawsze półmrok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem Maćka podczas kalibracji jaki poziom czerni ma mój. Powiedział, że 0.012 cd/m2. Jeśli coś pokręciłem -proszę Maćka aby skorygował.

Podałem wartości z tych samych serwisów. Tam gdzie testowali ST50 i G30, wyniki oscylowały w tych granicach.

 

Porównując dwa stojące obok siebie telewizory z tym samym programem, jeden z serii 30, drugi z serii 50 jakichś szczególnych różnic w czerni nie dostrzegłem. Prawda: to było w markecie. Ale akurat w tym konkretnym na dziale z telewizorami panuje zawsze półmrok.

W markecie nie zauważysz takiej różnicy w czerni i tak, nawet w półmroku. A już z pewnością wtedy, gdy oko masz przyzwyczajone do kontrastu ustawionego na 100% (tryb sklepowy). Różnica w czerni jest, mniej więcej taka jakbyś ściągnął o 1-2 w dół jasność, dla jednego dużo - dla drugiego mało. Jak oglądam po ciemku filmy to w niektórych scenach wyłapuję różnice między całkowitą czernią (wygaszoną do 0) a czernią lepszą jak w plazmach (ledwo widoczny obraz). Lekko podbita jasność niweluje efekt halo z full leda, ale generalnie wolę oglądać przy czerni na zero, takie sceny z lekkim halo są bardzo rzadko, a nie do końca czarny kolor widać częściej i to trochę drażni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Don 111

 

Nie upieram się, pewnie masz rację. Tylko jedna mała korekta: to nie był tryb sklepowy. Dostałem pilota i mogłem ustawiać po swojemu. Od razu więc (między innymi również) przestawiłem na domowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w MM pracujące na tym samym materiale kolo siebie VT30, ST50 i nareszcie UT50.

Dwa pierwsze nie podejmuję się oceniać bo nie wiem nic o ich ustawieniach wyglądały na moje "niewyrobione" oko identycznie.

UT50 odbiega zdecydowanie na niekorzyść, ale tylko zbyt jasną matrycą (słabsza czerń) ;(

 

Nie dostałem poprzednio wyczerpującej odpowiedzi na temat UT50. Interesuje mnie czy te tanie plazmy również wygrywają z LCD czy LED w klasyfikacji jakość-cena?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

ja mam DVI

Ten kabel dźwięk na TV także podaje? Czy nadaje się także do laptopa? Mam laptop Samsunga, a on ma chyba gniazdo VGA o ile się nie mylę (węższe przyłącze aniżeli DVI).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel dźwięk na TV także podaje? Czy nadaje się także do laptopa? Mam laptop Samsunga, a on ma chyba gniazdo VGA o ile się nie mylę (węższe przyłącze aniżeli DVI).

Ja łączę po HDMI (mój laptop ma takie wyjście). To, wydaje mi się, jest najlepsza opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel dźwięk na TV także podaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.