Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kolejnym zadowolonym posiadaczem TAP8 (numer już 0140).

Pan Tomek wykonał ją dla mnie na specjalne zamówienie (4 gniazda typu UK).

Jeśli ktoś się waha czy skorzystać z oferty firmy to nie warto czekać!

Ja w przyszłości jeszcze skorzystam z oferty Tomanka.

Szczera rekomendacja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rownież zadowolony klient z Tap8 dc -modyfikowany na gniazda UK i wyłącznik.

 

Wczoraj pobawiłem się troche i słyszę różnicę na plus tap8. Jest delikatnie więcej blasku. Moja poprzednia listwa była z zabezpieczeniami , lampkami, bajerami itp. - teraz słyszę ze dzwiek był " przygaszony" w bezposrednim porownaniu do Tomanka.

 

Odnośnie dc blocker. Nie zlikwidował brumienia trafa calkowicie. Ale zauważyłem przepinajac na swoja stara listwe, że trafa mniej brumia, tak o polowe ale calkowitej ciszy nie ma. Ale jest lepiej. W DC mam podpiete cd i wzmacniacz.

 

Bardzo dobre wykonanie i produkt Polski.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dotarł właśnie do mnie zamawiany u Pana Tomasza zasilacz do przedwzmacniacza gramofonowego Simaudio Moon LP3. Pierwsze wrażenie dotyczące wyglądu i wykonania: profesjonalizm i estetyka wykonania w pełnym tego słowa znaczeniu. Do zasilacza dołączony komplet kabli, instrukcja. Wszystko zapakowane w specjalnie opisane pudełko.

Pierwsze wrażenie po podłączeniu to wyraźnie słyszalna zmiana na plus w porównaniu z zasilaczem, który był na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W recenzji listwy TAP8 z dc-blockerami na stronie HD-Opinie jest wzmianka na temat wyniku porównania TAP8 z listwami konkurencji. Co prawda nie było to porównanie z SO, ale jakiś punkt odniesienia z pewnością jest.

Recenzję można znaleźć tu: http://hd-opinie.pl/25053,audio,tap8-z-blockerami-recenzja-listwy-firmy-tomanek-z-systemem-zasilania-w-tle.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

2 miesiace temu zakupilem ulps do audio pc. Sam dobralem parametry i na zyczenie dostalem ilosc wyjsc taka jaka chcialem. Poprawa byla slyszalna odrazu po wpieciu tego zasilania, takze polecam zasilacze od Tomanka do budowy wlasnego transportu.

 

Nie zwazajac na gwarancje robilem systematycza wymiane elementow tj glowny kondensator,kilka pomniejszych kondensatorow,gniazdo sieciowe i na deser- bezpiecznik Synergistic Research. I jest miodzio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej moja wersja listwy:

- gniazda w kolorze - niebieski dc blocker, szaty bez filtrów, czarny z filtrami,

- dioda informująca o pracy listwy

- wyłącznik listwy

 

Co się zmieniło? Przede wszystkim wygładzenie i wypełnienie dźwięku oraz wydłużenie wybrzmienia niskich tonów.

post-33627-0-21792200-1434868015_thumb.jpg

post-33627-0-90479000-1434868019_thumb.jpg

post-33627-0-26077500-1434868024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów czy ktoś używa sieciówek Tomanek? Jak się sprawują w porównaniu z konkurencją bo cena jest co najmniej ciekawa.

Kable Tomanka oparte na bazie Lappkabel o ile dobrze pamiętam.

Warto spróbować tego może ździebko drożej, ale jest to bezpieczny zakup, brzmieniowo może być lepiej, ale to kwestia do sprawdzenia.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Wypożyczyłem listwę z dc blockerami i kable... I już nie wrócą. Bardzo rozsądne cenowo i robią doskonale to do czego zostały zaprojektowane. Wycinając szum z sieci uspokoiły i okiełznały bas, uporządkowały i pogłębiły plany. Tyle mogę powiedzieć po krótkim odsłuchu.

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam system , od źródła do kolumn , który sam robiłem lub modyfikowałem ,

do Squeezebox kupiłem zasilacz Tomanek (Salas był za słaby) , nie oparłem się by nie spróbować "ulepszyć " Tomanka .

Okazało się :

-- wejściowy kondensator - wymiana na kilka innych (Nichicom, Rubicon, Philips...) za każdym razem wracałem do oryginału Tomanka ,

jest po prostu dobry , ale dobre efekty uzyskałem powiększając zamontowany oryginał ,

teraz mam w tym miejscu oryginalne 30.000 uF plus ok 100.000 uF - złożone z kilku różnych kondów (wg mnie jest trochę lepiej)

-- wyjściowy kondensator - wymieniałem na BG , Elna II i kilka innych , za każdym razem inny dźwięk , inny nie lepszy

inny czyli te zmiany mogą dostosować dźwięk do indywidualnego upodobania , także powiększenie pojemności w tym punkcie daje ciekawe efekty i ... brak w ogóle tego konda też jest ciekawą alternatywą (pewnie niezgodne ze sztuką, ale ..ciekawe)

-- tranzystor Tesla KD 3055 - to największe zaskoczenie , bawiąc się w te różne "ulepszenia" upaliłem ten tranzystor ,

2 dni temu kupiłem pierwszy lepszy 3055 i ... szok, dźwięk znacznie gorszy , wręcz beznadziejny ,

czyli czym prędzej kupuję KD co by wstawić jak było w oryginale ,

W sumie mam takie wrażenia

-- zasilacz Tomanka jest znacznie lepszy od standardowych zasilaczy , elementy dobrane bardzo ok, nie potrafię powiedzieć nic o porównaniu Tomanka np z TP , ale wcześniej w innych miejscach mojego systemu przechodziłem na zasilacze Salasa i efekty były zaskakująco dobre, taki sam krok do przodu był po wpięciu Tomanka co by zasilał SB - chcę powiedzieć , że wg mnie warto .

Także warto popróbować powiększyć pierwszy kondensator .

 

Do Pana Tomanka mam pytanie

-- skoro KD 3055 jest taki ok, to czy może próbował Pan też KD 502 ? jeśli tak to z jakim efektem ?

 

Dziękuję z góry za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przez przypadek wybór padł na tranzystory Tesli. Bardzo trudno je kupić, ale jakiś czas temu trafił mi się istny "biały kruk" i zakupiłem za furmankę pieniędzy ponad 800 szt. KD3055 spod 1 serii, w oryginalnej, styropianowej konfekcji. Pomimo tego nadal przeszukuję "bazary" z częściami elektronicznymi i kupuję każdą ilość nieużywanych KD3055. Jeszcze się zdarzają, ale już coraz rzadziej i trzeba zabezpieczać się na przyszłość. Przyznam szczerze, że KD502 nie próbowałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zasilacza do dac-a.Był kiedyś pociągnięty taki temat ( ale go nie znalazłem) zasilacza combo . Taki jeden zasilacz do dwóch dac-ów 12v i 15v takie 2 w jednej obudowie. Brak miejsca zaczyna mi doskwierać ( tzn mojej żonie). Dokonałem nowego zakupu i zasilacz by się nowy przydał . Jak powiem, że potrzebuje kolejnego stolika ,to następne co będę słuchał to mp3 w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.