Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać ludzie szybko pozbywają się Diamond Pylon. Pół roku i sporo kasy w plecy "a tekie pienkne ...recenzyje byly" :-)

 

 

http://allegro.pl/pylon-audio-diamond-25-i6888390492.html#thumb/4

Pisałem o tym kiedyś - firma powinna konkurować ceną...W tym konkretnym przypadku, życzę powodzenia w sprzedaży. W tej kwocie kupisz sprzęt bardziej renomowanych producentów, czy nawet sprzęt używany konkretnych manufaktur (np. polskich). To jest właśnie problem tej firmy. Może sprzęt mają świetny, ale dla mnie kompletnie nie jest to poziom cen, gdzie mogą rywalizować z bardziej uznanymi markami.

 

 

BTW - wiesz, gdzie recenzje można sobie wsadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pisałem o tym kiedyś - firma powinna konkurować ceną...W tym konkretnym przypadku, życzę powodzenia w sprzedaży. W tej kwocie kupisz sprzęt bardziej renomowanych producentów, czy nawet sprzęt używany konkretnych manufaktur (np. polskich). To jest właśnie problem tej firmy. Może sprzęt mają świetny, ale dla mnie kompletnie nie jest to poziom cen, gdzie mogą rywalizować z bardziej uznanymi markami.

 

 

BTW - wiesz, gdzie recenzje można sobie wsadzić...

 

Od kiedy napędziłem nowym wzmacniaczem za 5 kz paździerze za 2 stówy przestałem wierzyć we wszelkie teorie o jakości, teoriach konstruktorskich, cenach, itd., itd. :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy napędziłem nowym wzmacniaczem za 5 kz paździerze za 2 stówy przestałem wierzyć we wszelkie teorie o jakości, teoriach konstruktorskich, cenach, itd., itd. :-)

to nie wiem co to za paździerze były. u mnie na tym wzmaku za 5k stare kolumny grały bardzo słabo w stosunku do diamond 25. zmiana jest kolosalna w każdym aspekcie , mimo tego samego wzmacniacza.

 

Pisałem o tym kiedyś - firma powinna konkurować ceną...W tym konkretnym przypadku, życzę powodzenia w sprzedaży. W tej kwocie kupisz sprzęt bardziej renomowanych producentów, czy nawet sprzęt używany konkretnych manufaktur (np. polskich). To jest właśnie problem tej firmy. Może sprzęt mają świetny, ale dla mnie kompletnie nie jest to poziom cen, gdzie mogą rywalizować z bardziej uznanymi markami.

 

 

BTW - wiesz, gdzie recenzje można sobie wsadzić...

witam

sprawdziłem ceny i jakość konkurencji w stosunku do pylon diamond.. konkurencja średnio 20-30 % droższa, w okleinie z folii, bez podstawy i kołków. a co i dźwięk bym niej detaliczny , dokładny, muzykalny.

ps. w cześci recenzji o diamond 25 w pełni się podpisuję. nawet jeśli mam do recenzji generalnie dystans..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne konto...te same teksty....ja pier....

 

Czy moderacja mogłaby sprawdzić np. poniższe konta?

Takie same teksty są co najmniej zastanawiające......żenada......

 

http://www.audiostereo.pl/klub-kolumn-pylon_95758.html/page__view__findpost__p__4131869

 

http://www.audiostereo.pl/niedrogie-kolumny-do_101966.html/page__view__findpost__p__4141253

 

że co?

PYLON to najgorsza dźwiękowo według mnie manufaktura na polskim rynku. Już tłumaczę dlaczego - żadna z polskich manufakturek nie zrobiła tylu technologicznych baboli jak Pylon. Daleko PYLONOWI nawet do tych najsłabszych, tych których nie darzę specjalną uwagą. Pylon jest przysłowiowe sto lat za ...

PYLON jest początkującym nieudacznikiem w produkcji dobrych zestawów głosnikowych w porównaniu do HZ15, AudioAcadamy, Harpii, Qba, STX, RLS, BMN, Akkus nawet Tonsil itd itd.

Długo jeszcze będzie uczył się aby nie robić takich baboli jak przyklejanie głośników do obudowy na jakiś klej z laski(nawet nie będę tego rozwijał, żeby się nie pastwić).

jacmos jak dalej będziesz i wciskał ciemnotę to rozwinę wątek włącznie ze zdjęciami.

Też ta sama mantra....

post-55123-0-36339900-1500062279_thumb.jpg

post-55123-0-45021800-1500062291_thumb.jpg

Edytowane przez Godplayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że co?

PYLON to najgorsza dźwiękowo według mnie manufaktura na polskim rynku. Już tłumaczę dlaczego - żadna z polskich manufakturek nie zrobiła tylu technologicznych baboli jak Pylon. Daleko PYLONOWI nawet do tych najsłabszych, tych których nie darzę specjalną uwagą. Pylon jest przysłowiowe sto lat za ...

PYLON jest początkującym nieudacznikiem w produkcji dobrych zestawów głosnikowych w porównaniu do HZ15, AudioAcadamy, Harpii, Qba, STX, RLS, BMN, Akkus nawet Tonsil itd itd.

Długo jeszcze będzie uczył się aby nie robić takich baboli jak przyklejanie głośników do obudowy na jakiś klej z laski(nawet nie będę tego rozwijał, żeby się nie pastwić).

jacmos jak dalej będziesz i wciskał ciemnotę to rozwinę wątek włącznie ze zdjęciami.

Dzieki za rzeczową i merytoryczną wypowiedź. Zostałeś moim audio guru!

Tak przy okazji. Angielski dystrybutor Pylona Hifi Hangar przedstawił niedawno na North West Audio Show w Cheshire zestaw złożony z kolumn Pylona,przedwzmacniacza Cayina i wzmacniacza klasy D. Zestaw zdobył nagrodę Hi Fi Pig Loves You za jedno z najlepszych brzmień wystawy w kategorii zestawów poniżej 4 tys. funtów.

http://hifipig.com/the-north-west-audio-show-2017-at-cranage-hall-hifi-pig-loves-you-award/

"Hifi Hangar are another previous winner of our award, and with good reason too. These guys achieved one of the best sounds of the show with a sub £4000 system that featured Pylon loudspeakers from Poland."

http://hifipig.com/north-west-audio-show-at-cranage-hall-2017/31/

"Hifi Hangar won our Hifi Pig Loves You award at the National Audio Show last year and they certainly know how to put together a good sounding system for not a lot of money. At the North West Audio Show they were using Pylon speakers, Cayin preamplifier and class D amplifiers to very good effect with the system performing well above what should be expected from a sub £4K system. Pylon may be a new name to many but we first came across them at this year’s Munich High End where they were partnered with Fezz Audio valve amps and I reckon they are a name to watch out for."

Edytowane przez Stream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mogę napisać, że kolumny pylona których słuchałem to szajs dźwiękowy. I co, mnie również podciągniecie pod jakiegoś klona panowie wyznawcy prezesa ? To że jakiś zestaw zdobył jakąś nagrodę ( tak naprawdę nie wiadomo na jakich zasadach przyznawaną i przez kogo ) o niczym nie świadczy. Nagroda nie jest wykładnikiem dobrego brzmienia, tak samo jak recenzje w prasie fachowej. Niejeden pismak zrobił z siebie osła piejąc z zachwytu nad opisywanym sprzętem, który później okazał się zwykłym szajsem za nie małe pieniądze. Ja ci dam sprzęt do testów plus kopertę-niespodziankę a ty napiszesz jak to pięknie gra i wszyscy będą zadowoleni. Z wyjątkiem klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Pylon niektórych kłuje w d....pę. Widać to bardzo mocno.

Skąd to się bierze? Wystarczy, że ktoś zadowolony wyrazi swoją opinię i natychmiast pojawia się hejt.

Podziwiam czujność niektórych osób.

Ciągle obserwować wątek kolumn, których się nie posiada i nie lubi.

Szacun.

Idąc tym tokiem rozumowania: porównywałem Pylony z Tannoyem.

Tannoy mi się w ogóle nie podobał. I co teraz? Mam wejść do klubu Tannoy i pisać, że to szajs?

Przecież to niepoważne.

Wracając do kolumn Pylon: pisałem już o tym wcześniej, słuchałem Pearl Monitor i 25, Topaz 20, Sapphire 25, 31 i 31SE, Diamond 25 i 28.

Porównywałem je na różnej elektronice z innymi kolumnami.

Efekt?

Pearl mam w domu i czekam na Diamond 28.

Ale wszystkie wymienione grają bardzo dobrze (jak dla mnie i wg tzw. konkurencji).

Zresztą wystarczy zapytać w salonach o sprzedaż Pylona.

Obstawiam, że jest bardzo dobry, co jest pewnie nawiązaniem do tego kłucia, o którym napisałem na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mogę napisać, że kolumny pylona których słuchałem to szajs dźwiękowy. I co, mnie również podciągniecie pod jakiegoś klona panowie wyznawcy prezesa ? To że jakiś zestaw zdobył jakąś nagrodę ( tak naprawdę nie wiadomo na jakich zasadach przyznawaną i przez kogo ) o niczym nie świadczy. Nagroda nie jest wykładnikiem dobrego brzmienia, tak samo jak recenzje w prasie fachowej. Niejeden pismak zrobił z siebie osła piejąc z zachwytu nad opisywanym sprzętem, który później okazał się zwykłym szajsem za nie małe pieniądze. Ja ci dam sprzęt do testów plus kopertę-niespodziankę a ty napiszesz jak to pięknie gra i wszyscy będą zadowoleni. Z wyjątkiem klienta...

Nikt nie zabrania Ci wyrażania opinii o produktach Pylona, tak samo jak nikt nie zmusza Cię do ich odsłuchu i zakupu. Nagrodę Hifi Pig dostał zestaw złożony z kolumn Pylona, przedwzmacniacza Cayina, wzmacniacza w klasie D. Kto według Ciebie dał w łapę redaktorom? Pylon? Wystawca Hifi Hangar? Cayin? Lobby producentów wzmacniaczy klasy D? Dla Ciebie pewnie odpowiedź jest jednoznaczna.... Pylon miał dobre recenzje nie tylko w Polsce ale również w Norwegii, Niemczech, Francji. Koperty krążą po Europie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Quantum 673

Siesta sat monitor

Monitor audio bx2, mr2

Jaki wniosek wynika z tego, że Tobie bardziej podobają się te konstrukcje od Pearl Monitor? Chyba tylko taki, że masz inny gust niż ci, którzy wybrali produkt Pylona.

Edytowane przez Stream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wniosek wynika z tego, że Tobie bardziej podobają się te konstrukcje od Pearl Monitor? Chyba tylko taki, że masz inny gust niż ci, którzy wybrali produkt Pylona

 

Wniosek jest taki że te konstrukcje są wyraźnie lepsze od pylona pod każdym względem. Gust nie ma tu nic do rzeczy. Gdybym do listy dopisał altusy też byś twierdził że to kwestia gustu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki że te konstrukcje są wyraźnie lepsze od pylona pod każdym względem. Gust nie ma tu nic do rzeczy. Gdybym do listy dopisał altusy też byś twierdził że to kwestia gustu ?

I tu właśnie człowieku się wysypałeś. Zero merytoryki. Narcystyczne zaopatrzenie się w swoje własne widzimisię nie poparte żadnymi konkretami. Kto mądry czyta widzi jaki jest poziom tych krytycznych wpisów. Moderatorzy powinni już dawno przyjrzeć się temu co tu się wyrabia.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tomku ale takie wpisy są napędzające...koniunkturę.

Wbrew pozorom czynią całkiem dobrą reklamę Pylonom.

 

Jak widać Pylony działają na emocję dość intensywnie...

albo je można kochać (ze wzajemnością) albo nienawidzić...

Obojętnie się przejść obok nie da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje ze konkurencja Pylona slabo juz ciagnie skoro taki czarny i zenujacy marketing uprawia.

Jest to zalosne, ale tak wyglada najwidoczniej przejaw frustracji konajacych firm, ktorym Pylon zabral dosc pokazny kawalek rynku audio w Polsce.

 

Import niedrogich kolumn made in China, designed in UK, EU itp zapewne ciągle spada...

 

Jak usłyszałem parę lat temu Pearle na Tonsilach to był szok że za 1000PLN można zrobić tak grający zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi wlasnie. Pylon sprzedaje juz kolumny w tysiacach rocznie. Wczesniej ten kawalek rynku byl zapaskudzony tonsilami, stx, china itp. A od 2-3 lat nowego gracza ktory wyznacza nowe standardy jakosciowe i cenowe. Podobnie jak wchodzila 4 siec komorkowa Play kilkanascie lat temu, tez byl placz i lament i czarny marketing. Teraz podobnie jest z Pylonem, ktory mocna rozpycha sie na rynku ba dodatkowo wchodzi w biznes kompleksowo tzn nie tylko montaz ale caly proces produkcyjny od a do z. To sie nie podoba innym dlatego przychodza tu i probuja obrzydzic w najgorszy mozliwy sposb, sposob frustracji i bezmocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi wlasnie. Pylon sprzedaje juz kolumny w tysiacach rocznie. Wczesniej ten kawalek rynku byl zapaskudzony tonsilami, stx, china itp. A od 2-3 lat nowego gracza ktory wyznacza nowe standardy jakosciowe i cenowe. Podobnie jak wchodzila 4 siec komorkowa Play kilkanascie lat temu, tez byl placz i lament i czarny marketing. Teraz podobnie jest z Pylonem, ktory mocna rozpycha sie na rynku ba dodatkowo wchodzi w biznes kompleksowo tzn nie tylko montaz ale caly proces produkcyjny od a do z. To sie nie podoba innym dlatego przychodza tu i probuja obrzydzic w najgorszy mozliwy sposb, sposob frustracji i bezmocy.

Mam wrażenie, że dorabiasz ideologię do tematu. Człowieku, jedynymi, którzy mogliby wejść, w ten układ, o którym wspominasz, to sprzedawcy...bo producenci nie będą się w to bawić - chcesz napisać, że np. Tannoy, KEF, Monitor Audio, Bowers, Focal itd. będą robić jakieś dziwne ruchy? Bez żartów. Kolumny przeważnie kupujemy w salonach...więc zabieranie "rynku" ma się do tego nijak...chyba, że na myśli masz polskie manufaktury, a jeśli tak, to mam wrażenie, że one, mimo np. wyższych cen, nie są w stanie Pylonowi w ogóle podskoczyć ilością wolumenu!

 

PS - czy czasem STX nie jest producentem przetworników dla Pylona? Pytam, gdzieś taką informację widziałem.

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę schłodzę te zachwyty ;)

 

W zeszłym roku rozmawiałem na AVS z ludźmi z Pylona; z kim dokładnie nie powiem bo nie chciał bym go 'utopić' :)

 

Otóż Pylon przyjął podobną strategię jak BRW na początku działalności (zakup używanych maszyn z zachodu, adaptacja ich do celów produkcji,rozruch nowego pomieszczenia, etc.) Jeszcze spora droga żeby to zaczęło grać jak w zegarku, dużo na razie zależy od nadrobieniu bolączek w produkcji umiejętnościami załogi.Wszystko jest w ciągłej reorganizacji tak że ciężki to etap na chwilę obecną.

W sumie taki punkt na rozdrożu, nie można robić wszystkiego i dużej ilości modeli z racji sposobu organizacji i zarządzania. Jest masa ukrytych punktów generujących koszty które trzeba wyłapać.Na to trzeba zdobyć nowy kapitał, stary jest spłacany. Zaczyna się nie przyjemny dla pracowników punkt dokręcania "śruby" i szukania pieniędzy w firmie.

Teraz jest TEN czas gdzie firma może się stać silnym liderem na rynku lub zatrzyma się na pewnym pułapie i z czasem stanie się jedną z wielu na rynku.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie naganiacze ale przecież każdy wie że Pylon to głośniki chińskie. Przecież każdy kto jest w temacie wie, że głośniki jakie stosuje Pylon są między innymi od Visatona, który produkuje głośniki w chinach, podać link? Więc po co bić pianę skoro najważniejsza rzecz w kolumnie czyli głośnik jest produkowany w Chinach, więc dalko panie prezesie J. do Tonsila (ostatnio głośno o tobie tu i tam)

Z tego co wiem to wiele markowych głoników Scan czy Seas też są robione w Chinach. Chyba że się mylę. Natomiast w kolumnach typu Kef, Monitor Audii, Dali itp na 100% siedzą chińskie głośniki, i to no name więc nie rozumiem tej nagonki. Chociazby w Diamondach siedzą Seasy.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum bankier jest spora grupa rozgoryczonych, którzy liczyli na zysk kupując akcje Pylon po 50gr. Obecne notowania to 16 groszy.

 

Po ostatnich umowach z niemieckim AP oraz francuzami o dostawę obudów obawiam się, że firma zdryfuje na ścieżkę taniego poddostawcy. Znowu niemiaszki i francuziki będą odcinać kupony a Polacy zapitalać za grosze. Jak to się kończyło w historii np. Tonsila nie muszę wspominać. Mam nadzieję, że kwota 400 zł z ogonkiem podana przez pracownika za parę gotowych obudów to żart.

Ciekawe jaka będzie rentowność tej współpracy.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od tygodnia jestem posiadaczem Pylon Diamond 25. Podłączone są do zestawu Denona 1510 (wzmak i CD) za pomocą kabla Supra 3.4S. Wzmacniacz z CD połączony interkonektem Supra Dual. Na razie kolumny jeszcze nie wygrzane. Pomieszczenie odsłuchowe to prostokąt około 25m2. Jak dla mnie super to gra, zobaczymy jak będzie po wygrzaniu kolumn.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.