Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sieciowe bym sobie jakieś kupił...


Gość frywolny trucht

Rekomendowane odpowiedzi

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Witam, tak sobie myślę, żeby spróbować wpierw nieśmiało. Coś powiedzmy z przedziału 150-350zł dla CD i wzmacniacza. Można za to znaleźć np:

 

ReAr POWER71 1,5m w elektropunkcie za 199zł

ReAr POWER71G 1,5m j.w. za 350zł

Wireworld Stratus 5 1m i,w, za 280zł

KABEL ZASILAJACY LAPPA R-AUDIO w ROGOZ za 159zł

 

Są też wynalazki jakoweś ( acz nie dziś, pokończyły się aukcje) niejakiego Jeremiego, który za 320zł na A.... daje kable na jakimś niemieckim przekroju i wrzuca filtr.

Ktoś miał do czynienia?

 

Może lepiej zostać przy fabrycznych sznurówkach, a zainwestować w solidny filtr, który obsłuży przy okazji inne urządzenia?

 

Co bym chciał usłyszeć? Z pewnością nie zamulenie :) Nie wiem czego się spodziewać, Wy, KTÓRZY USŁYSZELIŚCIE mi powiedzcie :)

 

 

Trolle będę wycinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takie same pomysły, sieciówki czy cos innego. Wybrałem filtry Enacom głośnikowe, nie usłyszałem ale usłyszę we wtorek. Wypożycz te Enacomy, jest wersja AC do instalowania na listwie czy gniazdku. Co prawda Zyzio raczej mi te wynalazki odradzał, ale są też pozytywne recenzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

enacom AC można kupić juz za 400zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem odtwarzacz NAIM CDX bez kabla zasilającego i kupiłem Wireworld Stratus 5 .

Od poprzedniego właściciela wiem że ten CDek jest bardziej czuły na kable sieciowe niż sygnałowe.

Fakt z kablami sygnałowymi potwierdziłem ( nie słyszałem zbytniej różnicy pomiędzy Nordostem Red Dawnem , Van Den Hulem Orchidem czy Qedem Silver Spiral którego zostawiłem ) ale z sieciowymi nawet nie chciałem porównywać bo znowu się zacznie ;)

Zresztą i tak robię kondycjoner...

A ten kupiłem bo konstrukcja jest rozsądna i odbiegająca od konkurentów , ładnie tez wygląda.

Jak nie chcesz kombinować to jest głośno reklamowany Furutech za jakieś 700zł

Nie tak dawno był test takich kabli w AV , szkoda tylko ze ten Furutech po tym teście tak podrożał.

Przegięcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable Pana Jeremiego są dobre, rzekłbym nawet, że bardzo dobre. Ja zażyczyłem sobie konkretny model na zamówienie (koszt ok. 170zł). Estetyka wykonania, jakość i przede wszystkim wpływ na zestaw zdecydowanie lepsze niż kabelek w niemalże identycznej cenie od słynnego polskiego producenta. Biorąc pod uwagę koszt samych wtyków do przewodu od Pana Jeremiego, zastanawiałem się, gdzie jest tam jeszcze miejsce na zysk...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Z kosztem za wtyki to może być baaaaardzo różnie. Udowadniano tutaj, że Chińczycy dają wtyke za grosze, nakleja się na to logo znanego producenta i wtyki lecą za setki w renomowanych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na początek wypożycz z Elektropunktu ich najtańszą sieciówkę (ReAr POWER71). Posłuchaj i będziesz imał punkt odniesienia. W moim systemie wypadła lepiej niż Supra LoRad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakością też może być spory rozrzut. Przy bardzo dobrych produktach bazujących na takich dostawcach bez własnego laboratorium i kontroli przyjmowanych dostaw pewnego dnia można znaleźć się na bocznicy.

 

No ale jak wiemy kto nic nie robi nie popełnia błędów :)

 

W sumie to wtedy bardzo dobry jest rebranding :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzialem 1szy w ofercie renomowanego rodzimego producenta do zrodla. firana,kotara,dywan na glosnikach za dobre kilka stowek.przypomnialem sobie o zalegajacych od lat kreconych wezach od Audiograde.I japa sie usmiechnela-toz to byl dedykowany kabel do cd! I jest swietnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwotą którą chcesz przeznaczyć, zainteresował bym się także listwą, lub kablami SonusOliva.Posiadam listwę bez filtra, i jestem z niej zadowolony.

Kable podobno też są niezłe w tej cenie, jak i listwa z filtrem.

Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takie same pomysły, sieciówki czy cos innego. Wybrałem filtry Enacom głośnikowe, nie usłyszałem ale usłyszę we wtorek. Wypożycz te Enacomy, jest wersja AC do instalowania na listwie czy gniazdku. Co prawda Zyzio raczej mi te wynalazki odradzał, ale są też pozytywne recenzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

enacom AC można kupić juz za 400zł.

Bart, napisz coś o tych cudach jak posłuchasz, jakie wnoszą zmiany, i czy warto inwestowaś.Tylko nie jako recenzent, a użytkownik.

Będę wdzięczny.Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Wireworlda Stratus podpiętego pod CD. Jedyne co usłyszałem na plus to lepsza mikrodynamika, reszta bez zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to sobie zrób sieciówki sam.

Tak jak ja zrobiłem sobie i kilku moim kolegom i wszyscy jesteśmy zadowoleni.

Gdyby jeszcze inni uwierzyli w to, że one naprawdę "grają" lepiej niż niejedne

pseudoaudiofilskie za kupę kasy - to zająłbym się chyba produkcją i sprzedażą na większą skalę. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, napisz coś o tych cudach jak posłuchasz, jakie wnoszą zmiany, i czy warto inwestowaś.Tylko nie jako recenzent, a użytkownik.

Będę wdzięczny.Pozd.

 

 

spokojnie. Jeśli nie usłyszę różnic to napiszę uczciwie. Z drugiej strony z tym słyszeniem u mnie to złozona sprawa, bo przez zapalenie ucha mam ubytek w prawym uchu. Sam jestem ciekawy tych Enacomów. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie. Jeśli nie usłyszę różnic to napiszę uczciwie. Z drugiej strony z tym słyszeniem u mnie to złozona sprawa, bo przez zapalenie ucha mam ubytek w prawym uchu. Sam jestem ciekawy tych Enacomów. pozdrawiam

Rożnica powinna być...na początku będzie się wydawać, że jest gładko...słodko....po czym okaże się że mamy "piekną" kompresję dynamiki i wypranie dźwięku z powietrza....a potem....potem to już odpinamy psucza i sprzedajemy....

 

Do enacomów płyta "demagnetyzująco- rozjaśniająca" jak można wnioskować z opisu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za drobne 250 zł....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do enacomów płyta "demagnetyzująco- rozjaśniająca" jak można wnioskować z opisu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za drobne 250 zł....

 

 

jakby przydrogo. Moją płytę demagnetyzującą dostałem gratis z kablem Atlasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

jakby przydrogo. Moją płytę demagnetyzującą dostałem gratis z kablem Atlasa.

Ale to jest płyta specjalna do enacomów, która ma naprawić to co enacomy zepsuły :p

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - a tu cała prawda o enacomach, a nie pierdy recenzentów....

"After some careful listening I ended up taking the filters out of the system. Yes, they made listening very easy on the ears, but they also softened the sound and muted dynamics and leading edges of notes. Guitar strings were muted and softer sounding than what I was used to. And bass seemed to have slightly less impact"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

After some careful listening I ended up taking the filters out of the system. Yes, they made listening very easy on the ears, but they also softened the sound and muted dynamics and leading edges of notes. Guitar strings were muted and softer sounding than what I was used to. And bass seemed to have slightly less impact"

 

proszę mi nie sugerować!!! hehe. zdania są podzielone. Był tu temat o enacomach i Ty Zyziu pisałeś o nich negatywnie, ale też wypowiadał się ktoś w pozytywach. Znam opinię recenzenta na positivefeedback którego enacomy nie przekonały. Więc tak do końca nie jest że pismaki piszą po uprzednim przekupstwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonały to bezpieczne słowa, podobnie jak w zależności od systemu itd., a enacomy to takie psucze mniej lub bardziej obiektywnie rzecz ujmując w każdym systemie ;-)

 

Zdania nie są podzielone, a bezpiecznie wyrażane ;-) Użytkownicy sprzedają enacomy b. szybko ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania nie są podzielone, a bezpiecznie wyrażane ;-)

 

wydaje mi się że jednak zdania są zależne od systemu i oczekiwań. Przytoczyłeś ten angielski cytat, gość pisze że dżwięk został zmiękczony czy też zaokrąglony . Dla niego był to minus. W pozytywnej recenzji piszą że przyciemniona została góra i znikła ostrość wysokich tonów, uznano to za plus. Piszesz też że enacomy likwidują powietrze z systemu. Możesz rozwinąć myśl? czy chodzi Ci o stereofonię w sensie staje się płaska i bez głębi? Jeśli tak to u mnie to nie grozi, ta budżetowa yamaha nie buduje jakiejś obszernej stereofonii /co nawet w Audio video podreslili/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio, a czy mógłbyś pokrótce wspomnieć co konkretnie daje używanie "suszarki" Furutecha (Destat II)? Wiem, że wspominałeś o tym w kilku wątkach, ale takie małe podsumowanie?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio, a czy mógłbyś pokrótce wspomnieć co konkretnie daje używanie "suszarki" Furutecha (Destat II)? Wiem, że wspominałeś o tym w kilku wątkach, ale takie małe podsumowanie?:)

Pozbawienie ładunków elektrostatycznych, a więc jest szansa na dźwięk przesadnie konturowy i wysuszony, gdy przesadzimy z wiatrakiem lub przyjemnie "wyczyszczony" i nasycony, gdy potraktujemy nim tylko kolumny i kable sieciowe ;-) W przypadku TV mamy szansę na jaśniejszy, wyraźniejszy obraz ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Wypożyczyłem więc kabel od panów z tutejszego Elektropunktu. Kabel dziewiczy, więc trza mu trochę dać czasu, ale rzeczywiście są zmiany słyszalne od pierwszej chwili. Na dzień dobry rzuca się w ucho delikatne nabranie blasku. Obaczym co dalej.

Oto delikwent: http://allegro.pl/kabel-zasilajacy-rear-power71-1-5m-i2556340836.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling

Nie ma to jak wygrzewanie druta. Hahaha. Co za paranoja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -futerko na wygrzane wtyczki zabezpieczające przed szkodliwym wpływem wiatru słonecznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling

ja rozumiem, ze ten pierscien zakrzywia czasoprzestrzen....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling

Ja pierdzielę ale voo doo :D Takie samo albo i nawet lepsze od złotych bezpieczników za 600zł, które to tak bardzo poprawiają brzmienie albo niezwykłych podkładek antywibracyjnych pod sprzęt za jedyne 550zł komplet czy też wspaniałych antywstrząsowych stolikach za 3000zł :) . Kojarzy mi się to z kobiecymi kosmetykami, gdzie producenci pisząc na opakowaniu "relaksująco regenerujący krem nawilżający pod oczy na noc" wsadzają im tyle samo kitu co producenci gadżetów audiofilskich. Ale, jak jest popyt na takie "dobra" to i podaż będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling

Śmieszne prawda .Niestety to jest jeden z przykładów że sprzedawca oferuje towar dla idiotów.Począwszy od opisu ,przeznaczenia a na cenie skończywszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.