Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sieciowe bym sobie jakieś kupił...


Gość frywolny trucht

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -futerko na wygrzane wtyczki zabezpieczające przed szkodliwym wpływem wiatru słonecznego.

O kur... Wymiata! Wyglada jak obraczka na palca.

 

Ludzie smieja sie tu z Audionovy i innych firm rzekomo nabijajacych ludzi w butelke, ale Panowie z Frurtecha przebijaja wszelkie zasady! Pozazdroscic pomyslowosci na dojenie. Bizuteria na kable :)

 

Zastanowmy sie wszyscy. Jakie przedmioty mozna zaczepic na przewod lub jakie INNOWACJE mozna w nim wprowadzic i to sprzedawac za gruba kase?

 

Ja bym np wymyslil podstawki magnetyczne. Lewitujace w powietrzu! Latwo dalo by sie to wykonac, ale jaka magia! Przewod lewotujacy w powietrzu. To dopiero cos. Zero drgan, zero czegokolwiek. Musze pomyslec nad patentem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -futerko na wygrzane wtyczki zabezpieczające przed szkodliwym wpływem wiatru słonecznego.

 

Matko !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 10 Września 2012 - trolling

Trolle będę wycinał.

Miałeś wycinać.

Śmietnik zaraz tu będzie jak w większości tego typu tematów na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

taaaaa, kable sieciowe to rzeczywiście drażliwy temat. 90% nie słyszy ( TUTAJ i to dopiero masakra, bo rozumiem na Onecie) wpływu kabli IC i głośnikowych...

byc może dlatego tak ciężko znaleźć informacje o sieciówkach i tak bardzo boimy się tego tematu?

z drugiej strony najlatwiej chyba w dziedzinie audio wytrzepać jakies pieniądze z kabli? kable... czym jest skonstruowanie wzmacniacza, a czym kabla?

 

 

p.s. jeszcze chwilka by nie wyjść na tyrana, totalnego, nieużytego jakiegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

odstrzał sanitarny wykonany, więc liczę na dalszą, merytoryczną dyskusję, a do listy testowej dopisałbym Gigawatt LC-1 LC 1 MK2, Artecha Pro SE i Enerr Green R2. Po pierwsze będziesz widział co w polskich sieciówkach "piszczy" a po drugie porównując z zagraniczną konkurencją zyskasz punkt odniesienia, zarówno jeśli chodzi o wpływ na brzmienie jaki i relacji jakości do ceny. Z wypożyczeniem też nie powinno być problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 10 Września 2012 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 10 Września 2012 - wpis nie na temat

Ludzie!

Wy naprawdę wierzycie w to, że te audiofilskie sieciówki są lepsze od zwykłych drutów podtynkowych dobrze skonfekcjonowanych?

 

Obudźcie się! Jeszcze jest czas! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 10 Września 2012 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 10 Września 2012 - wpis nie na temat

Ludzie!

Wy naprawdę wierzycie w to, że te audiofilskie sieciówki są lepsze od zwykłych drutów podtynkowych dobrze skonfekcjonowanych?

Obudźcie się! Jeszcze jest czas! :)

 

Jak powiedział wspólnik Wielkiego Szu:

 

"jesteś daltonistą chłopcze"

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 10 Września 2012 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 10 Września 2012 - wpis nie na temat

taaaaa, kable sieciowe to rzeczywiście drażliwy temat. 90% nie słyszy ( TUTAJ i to dopiero masakra, bo rozumiem na Onecie) wpływu kabli IC i głośnikowych...

byc może dlatego tak ciężko znaleźć informacje o sieciówkach i tak bardzo boimy się tego tematu?

z drugiej strony najlatwiej chyba w dziedzinie audio wytrzepać jakies pieniądze z kabli? kable... czym jest skonstruowanie wzmacniacza, a czym kabla?

 

 

p.s. jeszcze chwilka by nie wyjść na tyrana, totalnego, nieużytego jakiegoś?

 

Ludziom nie chce się szarpać z nie-słyszącymi bo często są w tej walce osamotnieni. A nie słyszący tylko wpadają piszą jaki jesteś baran że słyszysz. I że z fizycznego punktu widzenia to nic nie słychać. Nabijają postów jeden przez drugiego, później kufelki i oni są audiomaniacy. Potrollują tu potrollują tam i odechciewa się cokolwiek pisać. A wg mnie banować trolle ze swoich tematów i po krzyku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez palton, 10 Września 2012 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 10 Września 2012 - wpis nie na temat

Ludzie!

Wy naprawdę wierzycie w to, że te audiofilskie sieciówki są lepsze od zwykłych drutów podtynkowych dobrze skonfekcjonowanych?

 

Obudźcie się! Jeszcze jest czas! :)

Nara!

Owszem słyszę!

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 10 Września 2012 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 10 Września 2012 - wpis nie na temat

 

Ludziom nie chce się szarpać z nie-słyszącymi bo często są w tej walce osamotnieni. A nie słyszący tylko wpadają piszą jaki jesteś baran że słyszysz. I że z fizycznego punktu widzenia to nic nie słychać. Nabijają postów jeden przez drugiego, później kufelki i oni są audiomaniacy. Potrollują tu potrollują tam i odechciewa się cokolwiek pisać. A wg mnie banować trolle ze swoich tematów i po krzyku.

 

Ja też słyszę, tyle że zrobiłem masę doświadczeń, na podstawie których wiem, że kupowanie drogich kabli sieciowych to niepotrzebny wydatek. Jesteście oszukiwani.

Zróbcie sobie sami porządne sieciówki ze zwykłych drutów podtynkowych 3X2,5 mm. Wtyki powinny być też porządne za kilkanaście zł. Oplot, a pod spodem ekran z folii aluminiowej.

Zapewniam Was, że poprawi to brzmienie nie gorzej niż jakieś kosmiczne kable za grubą kasę.

 

Patrz mój archiwalny wątek na Audiostereo.

Nie żartuję.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 11 Września 2012 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 11 Września 2012 - trolling

Odstrzał odstrzałem ale nie uważam, że wpisy co poniektórych (w tym mój) dotyczące wspaniałych pierścieni, które czynią "cuda" w audio nie były w temacie. Wielu początkujących chce zmienić brzmienie swojego audio poprzez wymianę kabli głośnikowych z bananami na te bez i poprzez takie cuda jak choćby złote bezpieczniki czy te wspomniane wyżej pierścienie albo lepsze wtyczki w sieciówce. Ok, całe przewody dają kosmetyczne zmiany. Ten kto w to wierzy w te cudeńka a co gorsze słyszy, nadaje się niestety do specjalistycznej poradni psychiatrycznej. I uważam, że trzeba o tym pisać przy każdej nadarzającej się okazji a nie chować głowę w piasek i dzięki temu nabijać kieszenie firmom produkującym takie wynalazki. Niedługo będą sprzedawać audiofilskie powietrze na litry. Litości!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza

Pierścienie można sobie zrobić DIY za parę złotych, działają jak Furutecha...pomimo wszystko tłumienie wibracji uważam za ważne, podobnie jak walkę z EMI/RFI i ładunkami elektrostatycznymi....inna sprawa, że nie ma co wpadać w paranoję tym bardziej gdy system nie jest drogi, no i recenzje są oczywiście mocno przesadzone i podkoloryzowane do bólu.....fundamentalne zmiany to tylko po zmianie kolumn, a nie po założeniu pierścionka ;-)

 

Kable Pana Jeremiego są dobre, rzekłbym nawet, że bardzo dobre. Ja zażyczyłem sobie konkretny model na zamówienie (koszt ok. 170zł). Estetyka wykonania, jakość i przede wszystkim wpływ na zestaw zdecydowanie lepsze niż kabelek w niemalże identycznej cenie od słynnego polskiego producenta. Biorąc pod uwagę koszt samych wtyków do przewodu od Pana Jeremiego, zastanawiałem się, gdzie jest tam jeszcze miejsce na zysk...

Siostrzeniec ma te kable dla świętego spokoju do ampli Denona 3312 i TV, ja nie wiem jaki jest ich wpływ, ale cenowo są wycenione b.uczciwie, w zasadzie można powiedzieć że niemal po kosztach....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 11 Września 2012 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 11 Września 2012 - trolling

zyziu, ten Twoj siostrzeniec to imho tu na forum dorasta do miana postaci mitycznej, wrecz legendarnej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 11 Września 2012 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 11 Września 2012 - trolling

Foxbat:

Ale chyba nie tak legendarnej jak jeden szwagier? Albo żona z kuchni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

No ddobra, sprawdzimy co potrafi pan Jeremi. Zamówiłem jego najwyższy model Gold za 320zł. Jak przyjdzie to się pochwalę

Szastacie tą kasiorą jak hieny padliną i jeszcze Alledrogo zasilacie, no i skarbówkę podżegacie do przyatakowania biednego Jeremiego :D Trzeba się było umówić poza aukcją - taniej i równie pewnie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiza prosił o słówko na temat Enacomów. Przyszły dziś. Od razu je zainstalowałem i zacząłem słuchac muzyki jak zwykle /staram się codziennie/. Z głośników zamiast paskudnego dżwięku popłynęło....u2. Podobno enacomy speaker wysysają powietrze z brzmienia, ale jak już pisałem mój zestaw nie buduje jakiejś 3d sceny. Nastepną płytą była Signify Porcupine tree. Zaczął się utwór Sleep of no dreaming. Po postach Zyzia trochę się bałem tych Enacomów. Ale oto zaczyna się Sleep... i mamy piękne organy w prawym kanale które rozlewają się w przestrzeń lekko odrywając się od głośników. Uff..są airy...to na pewno. Posłuchałem już na spokojnie całej płyty. Wilson jest świetny. Włączyłem płytę Oasis. Jak wiadomo jakość płyt Oasis dżwiekowo jest nie za dobra. Wysokie tony potrafią nieżle zakłuć w uszy, o słuchaniu głośno nie ma mowy. I teraz już przyznam rację że enacomy nieco przyciemniają brzmienie. Kawałki Oasis zabrzmiały łagodniej.Jazgot gitar trochę matowy. Oczywiscie to pierwszy dzień. będę słuchał dalej. Płyt, nie enacomów. niech spokojnie filtrują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra :) Pierwsze wrażenie zawsze jest w przypadku enacomów dość dobre....., a potem....potem to już tylko kaszana :(

 

 

zyziu widzę starasz się chyba zaszczepić we mnie autosugestię skaszanienia dzwięku przez Enacom. Tyle że kaszany to ja nie słysze. Tymbardziej braku powietrza w nagraniach. Widzę że jednak jest to zależne od systemu skoro masz takie doświadczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyziu widzę starasz się chyba zaszczepić we mnie autosugestię skaszanienia dzwięku przez Enacom. Tyle że kaszany to ja nie słysze. Tymbardziej braku powietrza w nagraniach. Widzę że jednak jest to zależne od systemu skoro masz takie doświadczenie

Jeszcze za wcześnie, no chyba że system nietransparentny totalnie jak to mawiają doświadczeni ;-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, nie skonkretyzowałeś co masz na myśli pisząc o tym powietrzu w nagraniach. Może to ja mam tak smieciowy system że nie ma co wysysać :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, nie skonkretyzowałeś co masz na myśli pisząc o tym powietrzu w nagraniach. Może to ja mam tak smieciowy system że nie ma co wysysać :D

Kolumny mają znikać, a z enacomami dźwięk jest do nich przyklejony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny i bez enacomów u mnie nie znikały. Dżwięk przeważnie przyklejony do membran. Co dowodzą też testy tej mojej yamahy 700. Audio video testowali yamahę 700 z bowersami chyba cm1. Właśnie zwrócili uwagę na dżwięk przyklejony do głośników. Z yamahą 1000 jest juz lepiej. Może czas zmienić wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny i bez enacomów u mnie nie znikały. Dżwięk przeważnie przyklejony do membran. Co dowodzą też testy tej mojej yamahy 700. Audio video testowali yamahę 700 z bowersami chyba cm1. Właśnie zwrócili uwagę na dżwięk przyklejony do głośników. Z yamahą 1000 jest juz lepiej. Może czas zmienić wzmacniacz.

Bart, wielkie dzięki za opis Enacomów, o to mi chodziło.Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, wielkie dzięki za opis Enacomów, o to mi chodziło.Pozd.

 

ok Kiza. Enacomy zostają u mnie. Nie słyszę żadnego pogorszenia brzmienia.Dziś chyba zadziałał czynnik X , bo brzmienie mnie ujęło jak nigdy! Chyba że to enacomy... Detale są jakie były, scena nie jest obszerna ale to wina yamahy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart1981,

a próbowałeś posłuchać z rezonatorem Schumanna tym, który dla nas (na prośbę forumowiczów) złożył Tomanek ?

Jak nie, to wypożycz sobie jeden taki :)

 

Ten Pan Jeremi, to gdzie jest namierzalny?

Mak toś fotki jego kabla i może podać ceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.