Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe z kapitalnym basem


Iceman007

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zestaw to obecnie Harpia Monk + Xindak A600P + Calyx Femto IC to XLO Limited a głośnikowe Kimber Monocle XL i niestety są to kable pojedyńcze a w kolumnach używam zworek z kawałka kabla. Jako, że Xindak ma dwie pary wyjść mogę drugie kable dać tylko na bas i tutaj pytanie jakie kable z kapitalnym basem da się kupić do 2kzł za używane? Resztę zakresów mam gdzieś, ale oczekuje super czytelności i kontroli tylko na basie. Konturowy twardy, duży niczym nie ograniczony bas z niskim zejściem. Jakie macie propozycje ? Znajdę coś takiego w tej cenie?

Wyższy wydatek nie wchodzi w grę prędzej bym wolał wtedy sprzedać te Kimbery i kupić inne kable bi-wire z wyższej półki. Pytanie w dziale hi-end bo zestaw jest chyba na miejscu a w stereo nie mam co liczyć na rzetelną poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968 jakie to ?

Arek67 co do jakości basu z Calyx Femto to byś się mógł zdziwić. Póki co nie znam lepszego basu z przetworników i CD, które słuchałem a trochę ich było już i nie szukam przetwornika a kabla.

fafarskid o konfigurację się nie bój jest to dobrze poskładane i nie brakuje audiofilskich pierdółek typu opaski na kable akcesoria antywibracyjne, platformy. Zasilanie też jest dobrze zadbane więc szukam jeszcze ewentualnych możliwości poprawy. Bas jest bardzo dobry, ale zawsze można próbować sprawić aby był jeszcze odrobinę lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki masza. Tak się składa, że sam wiem, że czasami trafiamy np na kabel który ma wybitną górę ale skopany bas i w drugą stronę. Sam znam pewne kable głośnikowe, które można za te 2kzł kupić i mają super bas, ale nie chce ich kupić ze względów ideologicznych. Nie lubię tej firmy :D Ten kabel co proponujesz jest srebrny. Trochę obawiam się srebra, ale na bas może być :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu miedzy innymi z Xindakiem bawiłęm się łączeniem różnych kabli na górę i na dół ,skonczyło sie to tym ,że używam dobrych pojedynczych :-)

 

Chociaż kusi mnie czasem ,żeby puścić podwójny przebieg ... ... ale tych samych ... srebrnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bazie ostatnich doświadczeń polecam firmę AUDIOMICA.

Wypożycz po rozmowie z nimi kabel, a pewnie nie oddasz.

 

Na pewno należy użyć tego samego w przypadku bi-wiringu i lepiej kupić jeden droższy, niż dwa tańsze. Audiomica ma znakomity bas i górę, czyli ma wszystko, co trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Arek_45

 

Życzę Ci, abyś miał takie kolumny, jak kable o których mówisz. Czyli całkowicie bez własnego charakteru, idealne.

Jeśli takich nie masz, to musisz innymi elementami systemu coś tam zawsze poprawić.

Nie musisz kablami, ale to czasem najtańszy sposób, o ile jesteś już blisko tego ideału.

 

Poczytaj w obecnym "Estrada i Studio" jak jest nagrywany wokal. Idea druta ze wzmocnieniem

nie ma racji bytu, jeśli chcemy osiągnąć zadowolenie. Spytaj "maszę 1968" jak ustawia "korekcję", aby było neutralnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dopiero na to wpadłem i szczerze powiem - jest fun!

 

masza1968

 

jaki rodzaj mitów masz na basie... może MH770 TUBE?... a góra co to za kable... tak pytam z ciekawosci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw to obecnie Harpia Monk + Xindak A600P + Calyx Femto IC to XLO Limited a głośnikowe Kimber Monocle XL i niestety są to kable pojedyńcze a w kolumnach używam zworek z kawałka kabla. Jako, że Xindak ma dwie pary wyjść mogę drugie kable dać tylko na bas i tutaj pytanie jakie kable z kapitalnym basem da się kupić do 2kzł za używane? Resztę zakresów mam gdzieś, ale oczekuje super czytelności i kontroli tylko na basie. Konturowy twardy, duży niczym nie ograniczony bas z niskim zejściem. Jakie macie propozycje ? Znajdę coś takiego w tej cenie?

Wyższy wydatek nie wchodzi w grę prędzej bym wolał wtedy sprzedać te Kimbery i kupić inne kable bi-wire z wyższej półki. Pytanie w dziale hi-end bo zestaw jest chyba na miejscu a w stereo nie mam co liczyć na rzetelną poradę.

... myślałeś o bi-amp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z bi-wiring w kablach. Lepiej jeden dobry, niż dwa słabsze, jeśli mówimy o określonej cenie.

A ponieważ cena nie gra, więc ważne jest zestawienie wszystkiego względem oczekiwań i ulubionych płyt. Ten sam kabel w różnych systemah może grać zupełnie różnie, więc sens wydawanie na niego dużych pieniędzy bym mocno rozważył.

 

W przypadku Harpii można spytać producenta z czym łączy podczas testów i dostrajania. Jeśli wybrało się ich koncepcję, to trzeba dążyć do jej końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam takie ....2 x 48 zyl sc srebrzonych kazda 0,5mm czyli 2 x 9,4mm2...

 

Czy to jest Twoja produkcja i czy jest szansa posłuchania tych wyrobów w moim systemie...??? No i oczywiście w mojej wiosce!... '-)

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konturowy twardy, duży niczym nie ograniczony bas z niskim zejściem

 

W tym określeniu jest sprzeczność.Bo albo konturowy albo niczym nie ograniczony?

Poza tym co to znaczy dobry bas? Dla każdego to coś innego.

Nie wiem jak grają Monki ale byłem ostatnio posłuchać Grand Monk i basu było tak dużo

że trudno było uwierzyć.W sumie nie sądziłem że mogą tak mocno bić basem.

Sam lubię mocny bas ale tam było tego chyba za dużo albo za mocno.

Może stały za blisko ściany.Być może odsunięcie o chociaż 50cm więcej zmniejszyłoby

ten nadmiar.

Ale ogólne wrażenia były OK.

 

Co do kabli to lepiej jeden wysokiej klasy niż dwa kiepskie.

Nie zawsze biwire czy nawet biamping okazuje się lepszy.

Czasem mniej znaczy lepiej.

 

Tak samo jest ze srebrnymi kablami.

Kiedyś prawie zawsze srebrne kable rozjaśniały i odchudzały dźwięk

a teraz widzę że wielu nauczyło się używać srebra z głową i jest kilka

kabli ze srebra które są ciepłe, nie rozjaśnione i nie odchudzają dźwięku.

Ale trzeba popróbować bo nadal wiele rozjaśnia i odchudza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 27 Października 2012 - Wpis obraźliwy i nie na temat.
Ukryte przez palton, 27 Października 2012 - Wpis obraźliwy i nie na temat.

Umieszczając podwójne terminale w naszych kolumnach myśleliśmy o Bi-ampingu a nie Bi-wiringu.

 

napisaliście to w swojej ulotce dostarczanej przy sprzedazy kolumn?...........Harpia lepiej nie bujaj-bądż powazny..........wreszcie!

Takie info wychodzi może z ust dystrybutora kolumn przy sprzedaży klientowi?.......byłby to dobry pomysł,czyli kolejne granie w człona))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

bede niekoszerny i zaproponuje Monstera z najwyzszej polki,nie pamietam symbolu,uzywal go Gutekbull przy swoich Utopiach na gore dajac Nordosta.Swietny bas!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie ciężko z tym "bi-ampingiem" ;)

... no w końcu 12 tys. na kolejną końcówkę ulicą nie chodzi ... ale z drugiej strony jeśli komuś chodzi po głowie kabel za 2 tys. to w czym problem? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.