Skocz do zawartości
IGNORED

Pani Jolie i Jej decyzja


Bezlitosna Niusia

Rekomendowane odpowiedzi

<br />A leczenie jest leczeniem.Czy to przez medycynę akademicką, czy to medycynę naturalną , czy nawet medycynę bardziej naturalną od samej natury.<br />

Na drugi raz zastanów się dwa razy nim napiszesz cos publicznie.

<br /> czy to robi jakiś szaman zlecający parzenie jakichś ziółek z dodatkiem kurzych bobków w świetle księżyca, też wymuszający na organizmie reakcję blokującą objawy choroby - wrzucam do jednego worka. To praktycznie wszystko jedno<br />
,

Pokaż to swojemu lekarzowi rodzinnemu przy najbliższej okazji, gdy poczujesz silne bóle pod mostkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marnują czas w tych klinikach, zamiast wziąć się za porządną i dogłębną lewatywę plus wpajanie chorym octu jabłkowego, wymyślają jakieś baloniki. A wziąłby jeden z drugim i nadmuchał w balonik, ciekawe ile krwi w ich alkoholu dało by sie wykryć? ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu jest do pomylenia ? Tzw "służba zdrowia" reprezentuje medycynę. I mi nie chodzi o to czy pracownicy tzw "służby zdrowia" są sumienni i dobrze wykonują swoją pracę.

...

 

A to brzmi już, jak wyznanie wiary. Odrzucasz naukę. Reczywiście z tym nie da się polemizować.

Czy podobnie, jak reart, oprócz medycyny też walczysz z teorią ewolucji, jako kolejnym spiskiem przeciwko Prawdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim etiologia wielu chorób do dziś nie jest wystarczająco poznana , np: kamica nerkowa i dlatego tak trudno jest wypracować skuteczną metodę leczenia tej dość powszechnej przypadłości , oczywiście nie mam na myśli leczenia objawowego (No-spa , Papaweryna , środki o działaniu diuretycznym , kruszenie kamieni , itd.) lecz leczenie przyczynowe (prawdopodobnie nieodpowiednia dieta ?). Podobnie jest z wieloma innymi chorobami , niewystarczająca wiedza na temat ich etiologii nie pozwala wykształcić odpowiedniej terapii .

Osobiście jestem za tym , aby korzystać ze sprawdzonej wiedzy i doświadczenia medycyny akademickiej i naturalnej , natomiast do wielu awangardowych metod leczniczych proponowałbym podchodzić z bardzo dużą dozą ostrożności , w końcu chodzi o nasze zdrowie , nadto nie jesteśmy w stanie poddać rewizji wszystkich metod leczniczych i dlatego trzymajmy się hipokratesowego Primum Non Nocere !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poznaję Kolegi!!!

 

Cóż za wyważone i zdroworozsądkowe podejście!

 

Osobiście nie mam nic przeciwko medycynie naturalnej. Leczenie ziołami w tej chwili jest w zasadzie częścią oficjalnej medycyny więc w zasadzie nie ma o czym mówić. Siłę sugestii i autosugestii również znamy i rozumiemy od dawna.

 

Dla mnie problemem nie do zaakceptowania jest namawianie innych do odrzucenia medycyny konwencjonalnej w wprzypadkach zagrażających zdrowiu i życiu.

 

Chcesz leczyć grypę homeopatią - OK, kurzajki hipnozą - nie ma sprawy! Ale namawianie chorego na serce do odstawienia leków na rzecz okadzania dymem ze spalonych skarpetek jakiegoś miszcza todla mnie przestępstwo podlegające karze jak najbardziej konwencjonalnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poznaję Kolegi!!!

 

Cóż za wyważone i zdroworozsądkowe podejście!

 

Osobiście nie mam nic przeciwko medycynie naturalnej. Leczenie ziołami w tej chwili jest w zasadzie częścią oficjalnej medycyny więc w zasadzie nie ma o czym mówić. Siłę sugestii i autosugestii również znamy i rozumiemy od dawna.

 

Dla mnie problemem nie do zaakceptowania jest namawianie innych do odrzucenia medycyny konwencjonalnej w wprzypadkach zagrażających zdrowiu i życiu.

 

Chcesz leczyć grypę homeopatią - OK, kurzajki hipnozą - nie ma sprawy! Ale namawianie chorego na serce do odstawienia leków na rzecz okadzania dymem ze spalonych skarpetek jakiegoś miszcza todla mnie przestępstwo podlegające karze jak najbardziej konwencjonalnej.

 

Jaro 747 , to że wierzę w Boga nie oznacza , iż postradałem rozum , do wszelkich niesprawdzonych rewelacji podchodzę z wielkim dystansem i zalecam go innym .

Pamiętasz może , jak onegdaj , nie kto inny , jak właśnie medycyna akademicka leczyła padaczkę ? Dziś , już się tego nie praktykuje , niemniej to pokazuje , iż nawet medycyna akademicka nie jest wolna od błędów , ale ważne , że wyciągnęła z tego właściwe wnioski ! Podobnie jest z ziołolecznictwem , jakkolwiek słuszne i skuteczne w swym działaniu nie jest panaceum na wszystkie nękające nas choroby , np. złamanie kości przedramienia . Podobnie ma się rzecz z farmakologią , nie neguję jej tryumfu , antybiotyki , leki przeciwbólowe , itd. są jej niewątpliwym osiągnięciem w walce z nękającymi nas chorobami , ale zażywanie bez umiaru tabletek , jak na ironię losu jest prekursorem chorób , np.: aby powstrzymać miażdżycę , zażywamy aspirynę , po kilku miesiącach lub latach (zależnie od organizmu) zaczynamy uskarżać się na nieżyt lub wrzody żołądka , wówczas zaczynamy brać Ranigast , ten niewiele nam pomaga , ponieważ nadal aplikujemy sobie aspirynę , po dłuższym czasie zażywania wspomnianego Ranigastu zaczyna nam szwankować wątroba . Cóż robić ? Bierzemy kolejne tabletki na wątrobę (Hepatil ) i tak dalej , i tak dalej .

Dlatego zalecam rozsądek i zdrowy dystans , róbmy użytek z własnego rozumu , pozdrawiam serdecznie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro 747 , to że wierzę w Boga nie oznacza , iż postradałem rozum , do wszelkich niesprawdzonych rewelacji podchodzę z wielkim dystansem i zalecam go innym .

Pamiętasz może , jak onegdaj , nie kto inny , jak właśnie medycyna akademicka leczyła padaczkę ? Dziś , już się tego nie praktykuje , niemniej to pokazuje , iż nawet medycyna akademicka nie jest wolna od błędów , ale ważne , że wyciągnęła z tego właściwe wnioski !

 

Z tego, co pamiętam padaczkę leczono elektrowstrząsami.To i tak nic w porównaniu do stosowanej dość powszechnie w latach 40-tych i 50-tych w USA lobotomii.

 

Na dzisiejsze standardy zwyczajna rzeźnia, ale pokazuje to, jak zmieniła się psychiatria i medycyna w tak krótkim okresie czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam padaczkę leczono elektrowstrząsami.To i tak nic w porównaniu do stosowanej dość powszechnie w latach 40-tych i 50-tych w USA lobotomii.

 

Na dzisiejsze standardy zwyczajna rzeźnia, ale pokazuje to, jak zmieniła się psychiatria i medycyna w tak krótkim okresie czasu.

 

Dobrze pamiętasz ! Cały czas się uczymy , ważne abyśmy oddzielali ziarno od plew i wyciągali właściwe wnioski , na zdrowie Jaro !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> etiologia wielu chorób do dziś nie jest wystarczająco poznana , np: kamica nerkowa i<br />

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

, ale zażywanie bez umiaru tabletek , jak na ironię losu jest prekursorem chorób , np.: aby powstrzymać miażdżycę , zażywamy aspirynę , po kilku miesiącach lub latach (zależnie od organizmu) zaczynamy uskarżać się na nieżyt lub wrzody żołądka , wówczas zaczynamy brać Ranigast , ten niewiele nam pomaga , ponieważ nadal aplikujemy sobie aspirynę , po dłuższym czasie zażywania wspomnianego Ranigastu zaczyna nam szwankować wątroba . Cóż robić ? Bierzemy kolejne tabletki na wątrobę (Hepatil ) i tak dalej , i tak dalej .

...

A czymże sie rózni od tego powyżej łykanie różnych "naturalnych" suplementów np. w postaci substancji z jodem ?

To chemia tak samo, jak i tabletki. Tak samo uzależnia i powoduje kolejne konsekwencje.

Zastępowanie jednej bezmyślności kolejną nie przybliża do zdrowia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję tej Pani, ale dlaczego nie poddaje się terapii "naturalnej"? Niech któryś z miejscowych pissmanów podeśle jej linki do nieformalnej kliniki prowadzonej tutaj przez rearta i jemu podobnych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzucasz naukę.

 

Właśnie nie odrzucam nauki. Interesują mnie tylko badania tych którzy nastawieni są na poznanie tajemnic tego świata, po to aby go zrozumieć i się do niego dostosować. W przypadku naszych organizmów ineteresuje mnie na jakiej zasadzie on działa aby mu jak najmniej szkodzić.

Natomiast już nie interesują mnie wysiłki tych kórzy skupiają się na tym aby porządek tego świata zmieniać i go na siłę poprawiać.

Dlatego dla mnie medycyna jest zaprzeczeniem hipokratejskiego : Primum non nocere

 

Widać to w państwach socjalistycznych. Cały czas z czymś walczą i poprawiają (leczą). A im więcej poprawiają i wiecej z czymś walczą tym jest coraz gorzej. Obecną mumię europejską toczy rak i nic nie wskazuje na to że ktoś ją uleczy. Bo co tu wyciąć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czymże sie rózni od tego powyżej łykanie różnych "naturalnych" suplementów np. w postaci substancji z jodem ?

To chemia tak samo, jak i tabletki. Tak samo uzależnia i powoduje kolejne konsekwencje.

Zastępowanie jednej bezmyślności kolejną nie przybliża do zdrowia.

 

Dlatego napisałem , aby zachować umiar i rozsądek !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie odrzucam nauki. Interesują mnie tylko badania tych którzy nastawieni są na poznanie tajemnic tego świata, po to aby go zrozumieć i się do niego dostosować. W przypadku naszych organizmów ineteresuje mnie na jakiej zasadzie on działa aby mu jak najmniej szkodzić.

Natomiast już nie interesują mnie wysiłki tych kórzy skupiają się na tym aby porządek tego świata zmieniać i go na siłę poprawiać.

Dlatego dla mnie medycyna jest zaprzeczeniem hipokratejskiego : Primum non nocere

 

Widać to w państwach socjalistycznych. Cały czas z czymś walczą i poprawiają (leczą). A im więcej poprawiają i wiecej z czymś walczą tym jest coraz gorzej. Obecną mumię europejską toczy rak i nic nie wskazuje na to że ktoś ją uleczy. Bo co tu wyciąć ?

 

Ale mógłbyć to jakoś zracjonalizować? Może jakieś konktretne przykłady? Co ma socjalizm do medycyny?

 

A za przeproszeniem, to co robi leczenie "naturalne" jak nie próbuje "poprawiać"?

 

Dlatego napisałem , aby zachować umiar i rozsądek !

 

Ja jedynie napisałem dla poparcia Twojego wpisu. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Top , proszę Cię , daruj sobie powyższe linki , gdyż nic nowego pod słońcem mi nie powiedziałeś , gwoli ciekawości dopowiem tylko , że według najnowszych odkryć w urologii , prawdopodobną przyczyną powstawania kamicy nerkowej są nanobakterie , które z racji swych rozmiarów zostały odkryte paręnaście lat temu , a które prawdopodobnie są prekursorem tworzenia się kamieni w nerkach , oczywiście powyższa hipoteza wymaga rewizji .

Jak myślisz , dlaczego w tej samej rodzinie (wspólna kuchnia , wspólni rodzice ,itd.) siostra nie choruje na kamicę nerkową , a jej brat i owszem ?

Powyższy link opisuje przyczyny pośrednie , a nie bezpośrednie powstawania kamicy nerkowej .

 

Ja jedynie napisałem dla poparcia Twojego wpisu. ;)

 

Dziękuję ! ( nie wiem , dlaczego nie wyświetlają mi się emotikony ?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma socjalizm do medycyny?

 

Jar, to przecierz analogia jak jedno i drugie próbuje poprawiać porządek tego świata.

 

A za przeproszeniem, to co robi leczenie "naturalne" jak nie próbuje "poprawiać"?

 

To już musisz się zapytać tych którzy leczą "naturalnie" . Przecierz napisłem, mnie leczenie nie interesuje choćby to były metody nad-naturalne :)

 

Lekarz leczy, natura uzdrawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lekarz leczy, natura uzdrawia.

 

 

Aha, a uzdrawianie od leczenia różni się tym, czym chleb zagnieciony ze śliną od penicyliny w tabletkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś przyjdzie czas że zrozumiesz różnicę. :)

Tymczasem podrzucę do poczytania pozycję "Głodny anioł - jak wyleczyłem się z raka " opisujący historię człowieka który zetknął się z brutalną rzeczywistością gdzie medycyna rozłożyła ręce i powiedziała : "zrobiliśmy co w naszej mocy, ale nie wyszło"

W tej sytuacji autor musiał wziąć zdrowie we własne ręce i jemu wyszło.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czytałem sporo o takich historiach. Ale dotąd fizycznie sam nie spotkałem takiego przypadku. Większośc tych "rewelacji" opiera się niestety na "zasłyszeniu" i opowieści "z którejś ręki".

 

Nie oznacza to, ze jakoweś nie zdarzają w ogóle. Jest to możliwe, bo ludzki potencjał i możliwości są prawie nieograniczone. Należy jednak pamietać, że każdy człowiek jest inny i ma inne uwarunkowania.

Statystyki są odzwierciedleniem prawidłowości. A one są nieubłagane.

I w co by nie wierzyć, trzeba zawsze trzymać się ziemi. Odloty działają jak narkotyk. Na początku jest fajnie, potem tragicznie.

Odrzucanie jakiejś opcji powoduje ograniczenie i zamnknięcie.

Nigdy nie wiadomo, skąd przyjdzie pomoc i ratunek. Czasem z zupełnie niespodziwanej strony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę szarlatanerii, ale pamiętajcie: przyszłością leczenia są filiżanki kawki aplikowane w dupcię.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Top , proszę Cię , daruj sobie powyższe linki , gdyż nic nowego pod słońcem mi nie powiedziałeś , gwoli ciekawości dopowiem tylko , że według najnowszych odkryć w urologii , prawdopodobną przyczyną powstawania kamicy nerkowej są nanobakterie , które z racji swych rozmiarów zostały odkryte paręnaście lat temu , a które prawdopodobnie są prekursorem tworzenia się kamieni w nerkach , oczywiście powyższa hipoteza wymaga rewizji .<br />Jak myślisz , dlaczego w tej samej rodzinie (wspólna kuchnia , wspólni rodzice ,itd.) siostra nie choruje na kamicę nerkową , a jej brat i owszem ?<br />Powyższy link opisuje przyczyny pośrednie , a nie bezpośrednie powstawania kamicy nerkowej .<br />

Chciałbyś już wszystko wiedzieć? Poczekaj ze 300 lat, medycyna "naukowa" czyni stałe postępy. Napisałeś, że nie wiadomo skąd się biorą kamienie żółciowe, to Ci podesłałem link. Na drugi raz nie pisz, że nie wiesz, jesli wydaje Ci się, że wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda bardzo rzadko poddają się weryfikacji w postaci powtórzenia eksperymentu.

 

Pewnie masz rację. Ale eksperymenty medyczne też nie zawsze dają się powtórzyć z oczekiwanym wynikiem.

A z reguły cuda medyczne powodują że eksperyment należy powtórzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> Ale eksperymenty medyczne też nie zawsze dają się powtórzyć z oczekiwanym wynikiem.  <br />
Eksperyment medyczny nie musi mieć z góry założonego wyniku.

 

Autentyczne "cuda" medyczne potwierdzaja tylko fakt, że medycyna nie wszystko jeszcze wie. Ale wie już na pewno, że lewatywa, metaliczny jod i inne "naturalne metody" nie są żadnym panaceum. Kard. Glemp zrobił siobie bypassy, a mógł zamiast tego jechać do Lourdes - przed powodzią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciąłeś się na lewatywach, metalicznym jodzie, metodach naturalnych i Glempie. Poproś kogoś, niech Cię klepnie bo się zawiesiłeś. :)

To nie był mój pomysł, tylko Wasz. Będę go Wam stale podtykał pod nos, żebyście nie zapomnieli. Kiedy się już utrwali, będę podrzucał coś od siebie.

 

A przy okazji - zamiast się żalić, napisz - co Glemp powinien był zrobić, zamiast kazać sobie zainstalować te zastawki - wbrew naturze. Gdyby Bozia chciała, żebyśmy mieli metalowe zastawki, to by nas w takie wyposażyła. Kopię wyślij do rearta, bo to Twój wspólnik jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.