Skocz do zawartości
IGNORED

REIMYO czyli muzyka ponad wszystko :)


stefek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Teraz, gdy jestem strasznie zapracowany i zmordowany (a jestem), koi mnie NHOP. Poeta kontrabasu.

Dzięki za przypomnienie. Nie słuchałem go już dłuższy czas. Miło było spędzić dzisiaj kilka godzin z jego kontrabasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ray Brown to cudownie dobrze brzmiąca płyta Happy Coat...(z nakładkami tłumiącymi wibracje HRS brzmi jeszcze lepiej:-))

http://www.ccd.pl/shota-osabe-happy-coat-p190799/

A tak przy okazji to zapytam jakie sa Wasze typy do najlepiej nagranych płyt jazzowych, które jednocześnie oferują wybitną jakość artystyczną?

 

moreno1973

 

Troszkę nawiązując do Twojego pytania,ale i trochę odbiegając ;)

Po polsku i z Polski :)

 

Staszek Soyka świetny koncert w poznańskim "Pod Pretekstem",fantastyczna realizacja,jakość artystyczna?Jak dla kogo,ja Soykę uwielbiam,tego wcześniejszego ;)

 

Maciej Garbowski,już wspominałem nie raz,najlepsza dla mnie polska jazzowa płyta 2012 roku,artystycznie genialna,realizacja super.

 

Ossian,world music grany jak jeszcze nikt o tym nie słyszał :),kapitalna muzyka,realizacja wyśmienita,zresztą słuchałeś u mnie tego nie raz :),Stańko jako gość.

 

Nie przepadam za Ewą Bem,przynajmniej w kilkunastu ostatnich latach,ale ten duet z Markiem Blizińskim,świetnym gitarzystą,trochę chyba zapomnianym,uważam za jeden z najpiękniejszych w polskiej

muzyce.

Realizacja byłaby bardzo dobra,gdyby ...

ktoś nie przesadził z koszmarnym pogłosem :).

 

Tak się powinno nagrywać dwie gitary,muzyka dość lekka,ale pięknie zagrane utwory Billa Evansa,idealna na nadchodzącą jesień:

Przemysław Strączek i Teriver Cheung "Evans"

 

Przy okazji zestaw Reimyo z kolumnami,których nigdy nie miałem,ale zawsze bardzo lubiłem :)

post-4406-0-92214900-1377108679_thumb.jpg

post-4406-0-35014100-1377108707_thumb.jpg

post-4406-0-62301700-1377108742_thumb.jpg

post-4406-0-82035700-1377108971_thumb.jpg

post-4406-0-78531500-1377110065_thumb.jpg

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda, jakby Bravo! stały jedne na drugich... No i zdaje się, suby są po bokach.

 

Kazuo słucha w sali Gradienta,tej wieży monitorów,ciekawe czy wszystkie grają jednocześnie,i czy to już Bravo czy jeszcze Prelude :)

Po bokach moim zdaniem to nie suby,tylko jakieś modele Gradientów.

http://www.inner-magazines.com/news/440/67/Early-days-of-Gradient/

post-4406-0-42381000-1377419091_thumb.jpeg

Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się z wszystkimi serdecznie. Jako kompletujący system od 2 lat pozwoliłem sobie wpaść do klubu :). Można ? Forum to dla mnie bardzo cenne źródło informacji lecz zaglądam tu sporadycznie. Teraz pewnie będę częstszym bywalcem gdy odnalazłem klub Reimyo. Stefek wysłałem wiadomość na PW gdybyś mógł odpowiedzieć będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się z wszystkimi serdecznie. Jako kompletujący system od 2 lat pozwoliłem sobie wpaść do klubu :). Można ? Forum to dla mnie bardzo cenne źródło informacji lecz zaglądam tu sporadycznie. Teraz pewnie będę częstszym bywalcem gdy odnalazłem klub Reimyo. Stefek wysłałem wiadomość na PW gdybyś mógł odpowiedzieć będę wdzięczny. Pozdrawiam.

 

Oczywiście,że można :).

Zapraszamy.

 

Sprawdź te PW,bo nic nie dostałem.

Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

Dobry wieczór.

Już po 13 dniach od wysyłki dotarła do mnie płyta Back on the block. Płyta, która ponoć powala systemy. Cóż...

 

"Hi-Fi super star super hit

Discjockey szczerzy kły znad konsolety".

 

I na szczerzeniu kłów się skończyło. Gdy się chce nagrać Symfonię Tysiąca, czy choćby IX van B. trzeba się do tego przygotować odpowiednio. A tam zaproszono mnóstwo wybitnych muzyków, Quincy całość wspaniale - jak zwykle - zaaranżował, wykonawstwo na najwyższym poziomie i nie dziwię się, że pan od suwaków stracił głowę. Płyta jest w większości źle nagrana i system Combaka po raz kolejny pokazał to z całą bezwzględnością. Są utwory na tej płycie nagrane poprawnie i nie ma problemów z ich odtworzeniem. Reszta to hałas dość niekontrolowany.

Dla porównania włączyłem ostatnią płytę Georga Duka. Perfekcja nagraniowa. Co do basu to jest go sporo i to tego najniższego, i jest odtwarzany - w moim poczuciu - bezbłędnie. Ale on jest na płycie. Po prostu. Swoją drogą płyta Quincyego bardzo mi się podoba. Poczekam aż panowie z JVC się do niej dobiorą. Jeśli w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :).

 

A u mnie nadal się kręci Maciej Fortuna z nową płytą "At Home",to może być dla mnie polska płyta roku,świetna rzecz.

Do płyty roku może jeszcze kandydować Wacław Zimpel Quartet "Stone Fog",pozycja na późny wieczór,fajny klimat jest tu stworzony,bardzo mi się podoba.

 

Te dwie na zmianę z kilkoma innymi słucham ostatnimi dniami:

Z wytwórni Not Two (uzupełniam ich wydawnictwa,naprawdę dużo świetnych płyt tam mają)

Trio Tarana "Five Nights",świetna koncertowa płyta,mogłaby być trochę lepiej zrealizowana,bo wszystko się dzieje na środku sceny,bez wychodzenia na boki,ale może tak grali :,bo poza tym jednym ale,reszta ok,momentami można wpaść w orientalny trans,naprawdę super.

 

Mateusz Kołakowski i Dave Liebman "Live at Jazz Standard",koncert z Nowego Jorku,kilka standardów w świetnym wykonaniu,Liebman super,ale Kołakowski także znakomity.

 

Bartłomiej Brat Oleś i jego solowa "FreeDrum Suite",nie jest łatwo ciekawie nagrać płytę z perkusją solo,zresztą z innymi instrumentami też nie tak prosto :).

Przypomniałem sobie tę płytę,bo dawno jej nie słuchałem,znakomicie zrealizowana,blachy perfekcyjne :).

post-4406-0-52580000-1377542388_thumb.jpg

post-4406-0-87006200-1377542424_thumb.jpg

post-4406-0-74541100-1377542445_thumb.jpg

post-4406-0-31866300-1377542483_thumb.jpg

post-4406-0-55892300-1377542508_thumb.jpg

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave Liebman to gigant i prawdziwy smok, ale o tyle sympatyczny i wrażliwy na umiejętności czy też kreatywność młodych muzyków, że sam im proponuje nagranie płyty ze sobą, pomijając zupełnie kwestie komercyjne... Niesamowicie wrażliwy i prawdziwy artysta, zero ściemy. Tak samo było w przypadku Piotra Wojtasika. Dawno temu słyszałem jego płytę, można powiedzieć, że z dinozaurami jazzu - We Want To Give Thanks - nagraną w NY z muzyką o neo-bopowym charakterze i elementami free. Cała ekipa z nim nagrywająca to jak już wspomniałem, historia jazzu: Reggie Workman, Billy Hart, George Cables, Billy Harper... Nie mam tej płyty, ale jak czytam Twoje propozycje polskich jazzmanów to nabrałem ochoty na polish taste i zaraz pojadę dokupić tę płytkę... a może też i kilka innych.

 

Pozdr, M

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Tak samo było w przypadku Piotra Wojtasika. Dawno temu słyszałem jego płytę, można powiedzieć, że z dinozaurami jazzu - We Want To Give Thanks - nagraną w NY z muzyką o neo-bopowym charakterze i elementami free. Cała ekipa z nim nagrywająca to jak już wspomniałem, historia jazzu: Reggie Workman, Billy Hart, George Cables, Billy Harper... Nie mam tej płyty, ale jak czytam Twoje propozycje polskich jazzmanów to nabrałem ochoty na polish taste i zaraz pojadę dokupić tę płytkę... a może też i kilka innych.

 

Pozdr, M

Tak ta płyta Piotra Wojtasika jest śwetna, tak jak z resztą większość jego płyt.Podoba mi się u tego Artysty spokój i dystans do tego co robi, bo jakby nie było jest to pierwszy garnitur światowej trąbki a komercyjnie ciągle w cieniu Stańki.Warto nabyć.

 

Dobry wieczór :).

 

A u mnie nadal się kręci Maciej Fortuna z nową płytą "At Home",to może być dla mnie polska płyta roku,świetna rzecz.

 

Stefek czy Fortuna jest w Empik-u czy trzeba naganiać się za nim po sieci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ta płyta Piotra Wojtasika jest śwetna, tak jak z resztą większość jego płyt.Podoba mi się u tego Artysty spokój i dystans do tego co robi, bo jakby nie było jest to pierwszy garnitur światowej trąbki a komercyjnie ciągle w cieniu Stańki.Warto nabyć.

 

Stefek czy Fortuna jest w Empik-u czy trzeba naganiać się za nim po sieci?

 

W warszawskim Empiku ją widziałem :).

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś mam nadzieje nabędę.Fajny test systemu czytałem HiFi Choice, zdaje się odsłuch był u umki?Dla mnie system Combaka właśnie tak gra-świetnie:)

 

Fortuny także koniecznie trzeba mieć świetny moim zdaniem koncert "Sahjia",tylko zdaje się,że wydanie było limitowane,nie pamiętam.

Ja w każdym razie,gdzieś znalazłem w sieci.

 

Sądząc po zdjęciu w Hifi Choice,test był u umki,ale z tego co wiem,recenzent słyszał wiele razy system Reimyo,w całości i "w kawałkach",w różnych miejscach,więc pewnie wie co pisze :).

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią:

"Orzeł wylądował" :)

 

Bardzo jestem ciekaw tego bezpośredniego porównania w ramach Reimyo,końcówki lampowej z jej tranzystorowym następcą.

post-4406-0-22983600-1377624520_thumb.jpg

Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw tego bezpośredniego porównania w ramach Reimyo,końcówki lampowej z jej tranzystorowym następcą.

 

wydaje mi się, że wynik powinien być 5 do 1 - oczywiście w przypadku dopasowanych kolumn, nie wiem jak te bravo i jak są zrobione pod trana to bedzie 4 do 5ciu ;-))

 

Reimyo kiedyś słuchałem - super sprzęcicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią:

"Orzeł wylądował" :)

 

Bardzo jestem ciekaw tego bezpośredniego porównania w ramach Reimyo,końcówki lampowej z jej tranzystorowym następcą.

 

Jak miałbym wolne moce pieniężne, na pewno bym go sobie zostawił. Jak Stary Audiofil poczuł magię tego piecyka, to chyba zbliża się koniec świata.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wydaje mi się, że wynik powinien być 5 do 1 - oczywiście w przypadku dopasowanych kolumn, nie wiem jak te bravo i jak są zrobione pod trana to bedzie 4 do 5ciu ;-))

 

Reimyo kiedyś słuchałem - super sprzęcicho.

 

O wyniku 5:1 nie ma mowy,no chyba,że dla Steaua Bukareszt ;).

 

Bravo były strojone do lampowca,wtedy nie było jeszcze tranzystorowej końcówki.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.