Skocz do zawartości
IGNORED

MP3 vs FLACa - test.


Ujemny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryM

(Konto usunięte)

@Ujemny:

Jest stare powiedzonko. Nie dyskutuj z głupcem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Żeby było jasne, ignoruję sly30 i po twoich odpowiedziach się tylko domyślam kontekstu. I od razu widać, że ta dyskusja nie ma sensu.

Cokolwiek napiszesz nie ma znaczenia. Wszędzie zostanie rozgłoszone, że dziady ze śmieciowym sprzętem z niemieckich wystawek uważają, iż wszystko gra tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz po sobie? Jakoś nie przypominam sobie bym coś pisał o sprzętach z niemieckich wystawek.

StaryM po pokazie swojej qultury i chamskich wyzwiskach jakimi obdarował innego forumowicza nie powinien się już

w ogóle odzywać. Żeby polonista używał tak ordynarnego języka to obciach na maxa ale cham to cham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co może pliczek do posłuchania? :D Szub się jak zwykle ewakuował, to może chociaż ty nie pękniesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam pliku, nie byłem przy ripowaniu, nie wiadomo co tam jest. Szkoda mojego czasu.

Kiedyś zrobię z CD mp3 i Flac i przekonam się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam pliku, nie byłem przy ripowaniu, nie wiadomo co tam jest. Szkoda mojego czasu.

No ale to cała idea takiego testu. Nie wiesz co jest co, dokładnie o to w tym chodzi. To jest pytanie na które musisz odpowiedzieć. Możesz wybrać dowolny kawałek i mi go podesłać, albo ściągnę go w bezstratnym formacie, będziesz znał muzę i będziesz mógł wybrać coś na czym sądzisz, że stratną kompresję będzie widać najlepiej. Ja tylko z tego pliku zrobię stratne kopie 320kbps, nic więcej.

 

A jak ktoś używa tylko odtwarza CD to jak może się sprawdzić ??

 

Oczywiście, musisz tylko wypalić sobie flaczki na płytkę. Tylko oczywiście nie jako flaczki, ale wybrać np. w nero nagrywanie płyty audio-cd (wyłączyć jakieś pierdołowate normalizacje) i nero sam je przekonwertuje do wav.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dwa razy więcej osób uznało MP3 za lepiej brzmiące niż FLAC. Trudno to sprowadzić, do jedni odróżnili a inni nie. Zwłaszcza, że procent błędnych wskazań był największy wśród posiadaczy drogiego sprzetu. Możnaby było spodziewać się wyników całkowicie odwrotnych zwłaszcza biorąc pod uwagę wszechobecne na tym forum deklaracje, że MP3 nie nadaje się do słuchania nawet na tanich przenośnych grajkach z dokanałowymi słuchawkami.

 

Da się to wytłumaczyć.

Algorytm kompresji mp3 jest w stanie wyczyścic błędy związane z jitterem oraz usunąć różne cyfrowe śmieci które się domieszały. Czyści bo... do tego został stworzony, do usunięcia śmieci i pozamieniania przebiegów na prostsze. Sam robię często sztuczkę od dawien dawna, właściwie od kiedy powstało mp3 - zgrywam płyty audio, kompresuję, dekompresuję i nagrywam z powrotem na audio cd. Efekt sprawdźcie sobie sami. Różnica kolosalna zwłaszcza na kilkukrotnie kopiowanych wcześniej audio - cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to wytłumaczyć.

Algorytm kompresji mp3 jest w stanie wyczyścic błędy związane z jitterem oraz usunąć różne cyfrowe śmieci które się domieszały. Czyści bo... do tego został stworzony, do usunięcia śmieci i pozamieniania przebiegów na prostsze. Sam robię często sztuczkę od dawien dawna, właściwie od kiedy powstało mp3 - zgrywam płyty audio, kompresuję, dekompresuję i nagrywam z powrotem na audio cd. Efekt sprawdźcie sobie sami. Różnica kolosalna zwłaszcza na kilkukrotnie kopiowanych wcześniej audio - cd.

 

Pure magic :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to niby ma wyglądać ?? jak powstały te FLACi?

 

Ktoś bierze jeden utwór z cd i zgrywa na dysk do:

- FLAC,

- mp3 128

- mp3 320

 

Następnie z dwóch powyższych mp3 ponownie robi FLACi i takie 3 pliki nagrywamy na płytę i próbujemy odróżnić ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to niby ma wyglądać ?? jak powstały te FLACi?

 

Ktoś bierze jeden utwór z cd i zgrywa na dysk do:

- FLAC,

- mp3 128

- mp3 320

 

Następnie z dwóch powyższych mp3 ponownie robi FLACi i takie 3 pliki nagrywamy na płytę i próbujemy odróżnić ??

 

W zasadzie tak. Przy czym:

 

-źródłem nie musi być CD, może być już flac z sieci. Jeśli chodzi o mnie, bo moja kolekcja CD to gatunki mało audiofilskie, ciężko tu chyba o fanów dimmu borgir czy vadera ;) (mógłbym wtedy jakąś diane krall ściągnąć z sieci, albo ktoś mógłby zripować i podesłać - czy co tam uznamy za wystarczająco audiofilskie do testu)

 

-kompresję 128 kbps bym olał, raczej powszechnie się zgadzamy, że tu nie będzie wielkiego problemu z odróżnieniem.

 

-z flaca zrobiłbym mp3 320 kbps (bo nie ma różnicy czy zrobimy z flaca czy z płytki) a następnie znowu flaca. Tego flaca skopiowałbym przynajmniej raz, tak żeby mieć jednego flaca (oryginał) i dwie stratne konwersje. Przy trzech plikach prawdopodobieństwo trafienia w ciemno to już nie 50%. Myślę, że ktoś kto deklaruje, że odróżni mp3 po kilku sekundach, że to badziewie grające bez emocji i wyrazu nie będzie problemem taki wzrost trudności. Osobiście dałbym jeden oryginał i 3 pliki stratne - prawdopodobieństwo ślepego trafu 25% wydaje mi się już odpowiednio małe, ale oczywiście wszystko jest do dogadania.

 

- takie pliki można wypalić na płytce jeśli ktoś słucha z CD, albo można lecieć z kompa czy serwera jak ktoś ma DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

No ale to cała idea takiego testu. Nie wiesz co jest co, dokładnie o to w tym chodzi. To jest pytanie na które musisz odpowiedzieć. Możesz wybrać dowolny kawałek i mi go podesłać, albo ściągnę go w bezstratnym formacie, będziesz znał muzę i będziesz mógł wybrać coś na czym sądzisz, że stratną kompresję będzie widać najlepiej. Ja tylko z tego pliku zrobię stratne kopie 320kbps, nic więcej.

 

Szkoda czasu. Złotousi słyszą nawet, jak się pajęcza nić rwie, ale tylko pod warunkiem, ze wiedzą, co gra. A jakichkolwiek ślepych testów unikają jak diabeł święconej wody. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu. Złotousi słyszą nawet, jak się pajęcza nić rwie, ale tylko pod warunkiem, ze wiedzą, co gra.

 

Spokojnie, może nie wszyscy są tacy strachliwi :) squad ma konkretne klocki, a może się podejmie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przypominam sobie bym coś pisał o sprzętach z niemieckich wystawek.

Ty może nie pisałeś, ale koledzy "po słuchu" (tym wybitnym) tak.

Żeby polonista używał tak ordynarnego języka to obciach na maxa ale cham to cham.

Mam Koledze zacytować język jakiego używa "elita" polskiego audifilstwa (trochę się tego znajdzie mimo systematycznego usuwania). To będzie dopiero "cham to cham". Wydaje mi się, że Kolega słabo obserwuje forum. No ale "cham to cham" tu rządzą.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem testu mp3 konta flac ale robiłem testy flac jakości CD kontra 192/24.

 

Różnice były "bardzo" duże i bardzo proste do zauważenia - przetestowane na niczego niespodziewającej się żonie i to be mówienie jej że bierze udział w jakimkolwiek teście. ... żona lubi muzyka głównie z radia ;) i temat audio jej nie interesuje. Natomiast zgłosiła mi, że coś się dzieje z moim sprzętem bo ten utwór przed chwilą brzmiał o wiele lepiej...

 

Ujemny nie bardzo rozumiem co Ty chcesz tutaj udowodnić i po co się tak ekscytujesz.

 

Eksperyment, który przywołujesz (choć nie można wyciągnąć z niego żadnych wniosków ze względu na niepoprawną metodologie - ale to już mniejsza z tym bo nie jest to przecież badanie naukowe). Więc eksperyment, który przywołojusze jasno pokazuje że są ludzie, którzy słyszą różnicę i Ci którzy jej nie słyszą lub wolą mp3 ponad flac.

 

O czym tu więcej gadać?

 

Rozumiem, że Ty jesteś w tej grupie ludzi, która różnicy nie słyszy lub nie potrafi jej poprawnie rozróżnić, lub Twój sprzęt na to nie pozwala nie ważne czy drogi czy tani i teraz próbujesz wszystkich przekonać, że oni też nie słyszą? Czy coś źle zrozumiałem?

 

Internet to zabawne miejsce.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzęt, który dają mi sporo radości ze słuchania muzyki.

 

Oczywiście, że sobie w wolnej chwili taki test zrobię bo czego niby miałbym się bać ?

Przecież jak mi się nie uda odróżnić MP3 od FLACa to nie przestanę kupować płyt CD.

Może, któryś z Was ma ochotę dołączyć do takiego test u u mnie ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Koledze zacytować język jakiego używa "elita" polskiego audifilstwa (trochę się tego znajdzie mimo systematycznego usuwania). To będzie dopiero "cham to cham". Wydaje mi się, że Kolega słabo obserwuje forum. No ale "cham to cham" tu rządzą.

Pozdrawiam

 

 

Odpowiem koledze na to tak:

To że ktoś jest złodziejem nie znaczy że ktoś inny musi czy może też nim być.Tak samo jest z innymi negatywnymi aspektami osobowości.

Czyjeś chamstwo nie jest usprawiedliwieniem i legitymizacją chamstwa kolejnej osoby.

Poza tym audiofile są różni ale wykształcony polonista i pedagog to jednak do czegoś zobowiązuje a przynajmniej powinno.

Ja sam też czasem daję się sprowokować i też różnie bywa ale ja....nie jestem pedagogiem.

Również pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wybierz kawałek to ci zrobię z niego testowe pliczki.

Dzięki za chęci ale myślę, że dam radę sam sobie taką płytę przygotować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam też czasem daję się sprowokować i też różnie bywa ale ja....nie jestem pedagogiem.

Również pozdrawiam.

 

A przepraszam pedagog to nie człowiek? Argumenty, których używasz działają na Twoją niekorzyść...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dasz. Oczywiście, przetestujesz sobie sam w swojej audiofilskiej twierdzy, a wyniki weźmiesz ze sobą do grobu. Jasna sprawa.

 

Serio? Nie ma na tym forum ani jednego audiofila który byłby w stanie odróżnić mp3 od flaca/CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LeClerc

(Konto usunięte)

StaryM po pokazie swojej qultury i chamskich wyzwiskach jakimi obdarował innego forumowicza nie powinien się już

w ogóle odzywać. Żeby polonista używał tak ordynarnego języka to obciach na maxa ale cham to cham.

 

przepraszam, ale masz jakieś poparcie tego, czy też ot tak sobie, oczerniasz gościa?

 

Serio? Nie ma na tym forum ani jednego audiofila który byłby w stanie odróżnić mp3 od flaca/CD?

 

och, obawiam się, że owszem - jak najbardziej - są, tylko czy to są współcześni audio-portfelo-file?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och, obawiam się, że owszem - jak najbardziej - są, tylko czy to są współcześni audio-portfelo-file?

 

Bo prawdziwi audiofile wymarli czy co? A może nigdy ich nie było? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale masz jakieś poparcie tego, czy też ot tak sobie, oczerniasz gościa

sly30 pali głupa myśląc sobie, że nikt nie pamięta jego wyskoków w wątku audiovoodoo.

To taka klasyczna socjotechnika w stylu "masy nie mają pamięci".

Wystarczy ( mam nadzieję , że nie usunięte ) zobaczyc jaką "psychoanalizą" obdarował kolegę

Grzegorza7. Za to powinni go wyp.....ć z forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dasz. Oczywiście, przetestujesz sobie sam w swojej audiofilskiej twierdzy, a wyniki weźmiesz ze sobą do grobu. Jasna sprawa.

 

Serio? Nie ma na tym forum ani jednego audiofila który byłby w stanie odróżnić mp3 od flaca/CD?

Nie rozumiem Twojego oburzenia, nie rozumiem też dlaczego szufladkujesz.

Jaka audiofilska twierdza, o czym Ty piszesz ?? - jasno przecież napisałem, że z chęcią zaproszę kogoś do siebie na taki test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Mam Koledze zacytować język jakiego używa "elita" polskiego audifilstwa (trochę się tego znajdzie mimo systematycznego usuwania). To będzie dopiero "cham to cham". Wydaje mi się, że Kolega słabo obserwuje forum. No ale "cham to cham" tu rządzą.

Nie czytam tego pana, ale skoro mi już go zacytowałeś, to mam coś na temat chamstwa na forum. Był taki dowcip o stopniowaniu kłamstwa: zwykłe kłamstwo, propaganda, statystyka. W przypadku chamstwa będzie to stopniowanie: StaryM, zwykły cham, sly30. ;)

Te screeny to niewielka tylko próbka wypowiedzi owego hm.. audiofila.

post-38867-0-86798800-1378472652_thumb.jpg

post-38867-0-67009700-1378472673_thumb.jpg

post-38867-0-03027200-1378472689_thumb.jpg

post-38867-0-35455800-1378472703_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyjeś chamstwo nie jest usprawiedliwieniem i legitymizacją chamstwa kolejnej osoby.

Całkowita zgoda !

Poza tym audiofile są różni ale wykształcony polonista i pedagog to jednak do czegoś zobowiązuje a przynajmniej powinno.

Pedagog jest też tylko człowiekiem. Atakowany agresywnie przez "elitę" też może nie wytrzymać. Tak jak Kolega. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wielu moich ostrych wypowiedzi na forum nie używam jednak aż tak wulgarnego słownictwa jak StaryM zwracając się do innego forumowicza...cytuję..."sp***dalaj Ćwoku".

Rozumiem, że człowiek to tylko człowiek ale pedagog, wyższe wykształcenie, nauczyciel młodzieży i jeszcze do tego polonista?

Nic dodać, nic ująć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LeClerc

(Konto usunięte)

Bo prawdziwi audiofile wymarli czy co? A może nigdy ich nie było? :)

 

no, nie uważam się za wymarłego ;)

ale to co się stało w Polsce po zmianie ustroju, to jakaś paranoja jest.

audiofil kiedyś, to był KTOŚ - meloman znający się na sprzęcie, akustyce i takich tam... ileż ja konfiguracji zestawiłem ludziom (absolutnie prywatnie, po kumpelsku).

a teraz to jakieś kabelki, piegi, myszy etc. - no kochani, szanujmy się jednak :)

 

co, to ja nie pamiętam tych obecnych hajendowców, jak ekscytowali się trzecim miejscem po przecinku w swoich Technicsach?!

i Altusy do tego - no zgroza, po prostu.

 

a że ja nigdy nie miałem wzmacniacza Technicsa i kolumn Altus, to takim dziwakiem byłem - ale jak przychodziło co do czego, to: Słuchaj, mam taką sprawę, sprzęt chciałem kupić... ;)

i to był kiedyś sens życia audiofila - bezinteresowne pomaganie ludziom.

 

moje pytanie nr1 zawsze było: Ile masz do wydania?

i zaraz potem nr2: OK, a ile możesz wydać?

 

PS. sprzęty grają do dziś i to jest moja największa satysfakcja - że dobrze doradziłem :)

 

sly30 pali głupa myśląc sobie, że nikt nie pamięta jego wyskoków w wątku audiovoodoo.

To taka klasyczna socjotechnika w stylu "masy nie mają pamięci".

Wystarczy ( mam nadzieję , że nie usunięte ) zobaczyc jaką "psychoanalizą" obdarował kolegę

Grzegorza7. Za to powinni go wyp.....ć z forum.

 

też pamiętam, z tym, że chyba rochu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.