Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oooooo ... jaki ciekawy, pełnometrażowy film akcji :).

Poczekamy w Polsce jeszcze 5-10 lat na coś więcej niz marketingowe demo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tym przypadku liczy się technologia. A fabuła nie jest ani lepsza ani gorsza od papki Made in Hollywood w rodzaju Terminator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia TV bez contentu czyli treści jest NICZYM.

 

4K pokazało to dobitnie w roku 2012,2013 i 2014. I jeśli ktoś wtedy kupił tą najnowocześniejszą i wypasioną technologię 4K z HDMI 1.4 na pokładzie, bez HDR i szerokiej palety, bez codeca VP9.2 to dzisiaj ma ... kupę złomu, a nie najnowszą technologię.

 

Zapewne z 8K będzie tak samo.

 

A Terminator z roku 1984 to arcydzieło kina s/f tamtego czasu, przełom w porównaniu do wcześniejszych produkcji. I na zawsze pozostanie w historii kina, czy to się komuś podoba czy nie. A po tym filmiku demo 8K kurz opadnie za pół roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Głupawa fabuła pozostanie głupawą fabułą. Zawsze można się zastanawiać co powinno być pierwsze: hardware czy software. Pierwsze kroki są zazwyczaj trudne i po grudzie.

 

Zrozum wreszcie że 8K to nie technologia naszych wnuków. To już jest. Czy Tobie się to podoba czy nie. I choćbyś stanął na głowie jej nie zatrzymasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia naszych wnuków.

Z tym się zgodzę.

 

Nasza jest 1080p, tak naprawdę.

 

Przynajmniej na dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I co z tego? Głupawa fabuła pozostanie głupawą fabułą. Zawsze można się zastanawiać co powinno być pierwsze: hardware czy software. Pierwsze kroki są zazwyczaj trudne i po grudzie.

 

Zrozum wreszcie że 8K to nie technologia naszych wnuków. To już jest. Czy Tobie się to podoba czy nie. I choćbyś stanął na głowie jej nie zatrzymasz.

...Bobcat...wykształcony Gość z Ciebie i w dodatku podróżnik (mówiący po japońsku ;) ) a nie Wie że od treści coś wnoszącej są książki....

...filmy traktujmy jak "tanià" rozrywkę, jak wyjście na piwko w doborowym towarzystwie a nie jak coś wartościowego. ..

...przynajmniej ja mam taką filozofię. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...filmy traktujmy jak "tanià" rozrywkę

To zależy co kto ogląda, na np. Discovery, National Geographic i im podobnych można znaleźć dużo bardzo wartościowego i bardzo ciekawego materiału o dużej mocy edukacyjnej podanego w przystępny sposób. Na tych programach jest też dużo filmów, ale innego typu niż amerykańskie produkcyjniaki. Wiele z nich ma wartość wyższą od wielu książek, które często są też produkcją pod publiczkę.

Oczywiście te amerykańskie i inne produkcyjniaki też są potrzebne żeby człowieka oderwać o bagna codziennego życia. Tą rolę wypełniają znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co kto ogląda, na np. Discovery, National Geographic i im podobnych można znaleźć dużo bardzo wartościowego i bardzo ciekawego materiału o dużej mocy edukacyjnej podanego w przystępny sposób. Na tych programach jest też dużo filmów, ale innego typu niż amerykańskie produkcyjniaki. Wiele z nich ma wartość wyższą od wielu książek, które często są też produkcją pod publiczkę.

Oczywiście te amerykańskie i inne produkcyjniaki też są potrzebne żeby człowieka oderwać o bagna codziennego życia. Tą rolę wypełniają znakomicie.

...ja właśnie pisząc post myślałem o tych produkcyjniakach...włączamy film (produkcyjniak), wyłączamy swoje uzwojenie i się relaksujemy...dlatego ja osobiście tak lubię sci-fi i fantasy...

 

....każdy ma swój sposób na relaks.... a to jest jeden z moich sposobów bo na pewno nie jedyny ;) :)....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....każdy ma swój sposób na relaks.... a to jest jeden z moich sposobów bo na pewno nie jedyny ;) :)....

To tylko takie luźne wtrącenie na skutek tego fragmentu z Twojej wypowiedzi:

a nie Wie że od treści coś wnoszącej są książki....

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie trudno nie zgodzić się z tym, co napisali @Yodas i @Lech36. Ja co prawda mam inny patent na relaks, ale rozumiem.

 

Książka czy film? I tu i tam można wskazać arcydzieła i gnioty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Głupawa fabuła pozostanie głupawą fabułą. Zawsze można się zastanawiać co powinno być pierwsze: hardware czy software. Pierwsze kroki są zazwyczaj trudne i po grudzie.

 

Zrozum wreszcie że 8K to nie technologia naszych wnuków. To już jest. Czy Tobie się to podoba czy nie. I choćbyś stanął na głowie jej nie zatrzymasz.

 

Yes. A ty ciagle siedzisz w tej przestarzałej fullHD. My przynajmniej cieszymy oko 4K, HDR BT.2020 z dźwiekiem w DTS X i Dolby Atmos. A za te kilka lat, jak pojawi się prawdziwy content a nie dema, z przyjemnością przesiądziemy się na 8K czy jakikolwiek inny standard.

 

A ty?

 

A ty znowu nic nie zmienisz bo w Japonii za horyznotem pojawi się coś nowszego i coś lepszego. Co nieuniknione. I czeka cię kolejne lizanie cukierka przez szybę.

 

Tym sie róznimy. Ty gadasz, oglądasz, cmokasz z zachwytu i ... czekasz. A my siadamy w fotelu, otwieramy piwko i oglądamy np. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri z dysku BD-UHD.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My przynajmniej cieszymy oko 4K,

Ja cieszę oko bardzo dobrym 2K i jak na razie po obserwacjach u znajomych na TV 4K (wysoka półka, ale nie OLED) nie zapałałem rządzą zmiany systemu. Spokojnie czekam.

HDR BT.2020 z dźwiekiem w DTS X i Dolby Atmos

Również nie robi to na mnie wrażenia, dobre stereo jest bardzo dobre a i tak dwa kanały generują mnóstwo problemów. Więcej kanałów to naprawdę wyzwanie dla twardzieli ;-).

 

Tym sie róznimy. Ty gadasz, oglądasz, cmokasz z zachwytu i ... czekasz. A my siadamy w fotelu, otwieramy piwko i oglądamy np. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri z dysku BD-UHD.

To tak jak ja, siadam w fotelu ze szklaneczką czegoś ulubionego włączam np. Yes z Montreux i jest pełny odjazd i to w układzie stereo. Z obrazem oczywiście ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes. A ty ciagle siedzisz w tej przestarzałej fullHD. My przynajmniej cieszymy oko 4K, HDR BT.2020 z dźwiekiem w DTS X i Dolby Atmos.

 

Nie przestarzałej. FHD to obecnie standard. Nie każdy ma ochotę uczestniczenia w wyścigu szczurów. Niektórzy umieją sobie powiedzieć: mam co chciałem, teraz będę z tego czerpał przyjemność. A jeśli zdecyduję się na jakieś nowości - to tylko na takie, które niosą naprawdę istotną nową jakość i nową wartość.

 

Na marginesie: stałe puszenie się grubością portfela jest w złym guście.

 

A my siadamy w fotelu, otwieramy piwko i oglądamy np. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri z dysku BD-UHD.

 

4K? Nie mam w zwyczaju mówić papu na g..no.

 

Twoje argumenty w rozmowie może i byłyby przekonujące, gdyby 8K było na etapie wstępnej koncepcji, do wdrożenia komercyjnego gdzieś w okolicach 2035. A to już jest. W Japonii testowo, regularne programy w 2020, w tym samym roku testowe transmisje u nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Głupawa fabuła pozostanie głupawą fabułą.

fabuła tego filmu wcale nie jest taka niedorzeczna - nie wiadomo co przyszłość przyniesie.

pomijając wszystko gdybyś znalazł się w tej głupawej rzeczywistości to pewnie miałbyś pełne gacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypominam piewcom technologii 4K , że aktualnie w śród stacji telewizyjnych mimo obowiązującego standardu 2K zdarzają się emisje w formacie z poprzedniej epoki 4:3. Wiec mówienie obecnie o technologii 4K jest nadwyraz optymistyczne i nie przystające do rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ZBANOWANY PRZEZ VLADO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabuła tego filmu wcale nie jest taka niedorzeczna - nie wiadomo co przyszłość przyniesie.

 

Natomiast wiadomo, że z całą pewnością nie to, co tam pokazano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypominam piewcom technologii 4K , że aktualnie w śród stacji telewizyjnych mimo obowiązującego standardu 2K zdarzają się emisje w formacie z poprzedniej epoki 4:3. Wiec mówienie obecnie o technologii 4K jest nadwyraz optymistyczne i nie przystające do rzeczywistości.

 

Telewizja? Reklamy? Kto to ogląda?

 

Na BD-UHD wydano chyba juz ponad trzysta filmów. W tym tak nie lubianym w tym wątku 4K UHD, HDR, BT.2020 i w Atmosie albo DTS X. Zazwyczaj narzekają na to malkontenci, którzy w swoim życiu nie widzieli ani jednego takiego filmu. Tylko poczytali w necie i ferują wyroki.

 

Niech zobaczą Planet Earth II albo Blue Planet II to pewnie im kapcie spadną. Nie na BD tylko z BD-UHD. Mogę porównać oba wydania i nie ma o czym rozmawiać.

 

I portfel nie ma tu nic do rzeczy. Choć zapewne jego chudość i owszem bo przyjemności w najlepszej możliwej na dziś jakości niestety kosztują. Projektor, system audio 11.2, ekran, adaptacja pomieszczenia, filmy.

 

Panowie, zapraszam do siebie na pokaz. Po możecie tutaj opisać wrażenia.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wiadomo, że z całą pewnością nie to, co tam pokazano.

Piszę że nie wiadomo co będzie w przyszłości i odpowiadasz że nie to - a skąd ty to chłopie wiesz (jasnowidzem jesteś)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym sprawia przyjemność gdy prowadzą Opla Astrę lub Toyotę Corollę, inni znajdują satysfakcję dopiero gdy zasiądą za kierownicą Lamborghini, Bugatti lub Rolls Royce. Ich sprawa, ale niech nie szpanują dając do zrozumienia, że tamci to gołod..cy i hołota, gdyż dopiero tak się jeździ. Albowiem nie rozumiem słowa "się".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja, siadam w fotelu ze szklaneczką czegoś ulubionego włączam np. Yes z Montreux i jest pełny odjazd i to w układzie stereo. Z obrazem oczywiście ;-).

 

Do stereo to jest muza z tasmy albo z winyla.

 

A koncerty od końca lat 90-ych ubiegłego stulecia realizowane są w dźwięku dookólnym. Zazwyczaj z opcją stereo dla malkontentów. A w dobrej realizacji dookólnej koncertu czy widowiska muzycznego dźwięk orkiestry czy muzyków dochodzi z przodu, a cały system odtwarza wrażenia i akustykę sali koncertowej czy stadionu. Głownie z tyłu. A także publiczności. A w systemie stereo publiczność masz z przodu wmiksowaną w muzykę, stojącą razem z muzykami na scenie, a informacje o przestrzeni i kubaturze sali koncertowej są żadne.

 

Co zapisano w oryginale w stereo nich będzie w stereo ale co zapisano dookólnie niech tak właśnie będzie.

 

Jednym sprawia przyjemność gdy prowadzą Opla Astrę lub Toyotę Corollę, inni znajdują satysfakcję dopiero gdy zasiądą za kierownicą Lamborghini, Bugatti lub Rolls Royce. Ich sprawa, ale niech nie szpanują dając do zrozumienia, że tamci to gołod..cy i hołota, gdyż dopiero tak się jeździ. Albowiem nie rozumiem słowa "się".

 

Ci jedni uważają, że Astra i Corolla to najlepsze wozidła na świecie. Końskie klapki na oczach. A inni to szpanerzy i sr**ą kasą. Można i tak.

A Ci inni doświadczyli i jednego i drugiego. I wiedzą z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA co jest lepsze. A kasa z tym ma rzadko coś wspólnego. Wypożyczenie Ferrari czy Lambo kosztuje w Polsce całkiem przystępne pieniądze. Można sfinansować z 500+. I jest duuuużo łatwiejsze niż złożenie dobrego systemu kina domowego czy poprawnego systemu stereo.

 

Jest tylko jeden mały, zazwyczaj pomijany problem ... dobre auto trzeba umieć ogarnąć, chyba że chce się być miszczem prostej. Podobnie z kinem i z audio, potrzeba wiedzy, żeby razem posłądać odpowiednie klocki do kupy. Wtedy efekt może być spektakularny. I za kierownicą i na fotelu w pokoju odsłuchowym.

 

PS. Bobcat, widzę że jak ci brakuje argumentów to wszystko sprowadzasz do poziomu kasy.

PO CO ???

Ciesz się swoim systemem 2K i być może Corollą ale prosze nie pisz głupot, że one są najlepsze. NIE ... TOBIE WYSTARCZAJĄ ale ... na pewno nie są najlepsze. A przynajmniej ja znam lepsze. Ot taka mała róznica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę że nie wiadomo co będzie w przyszłości i odpowiadasz że nie to - a skąd ty to chłopie wiesz (jasnowidzem jesteś)

 

Z rezerwą podchodzę do takiego prognozowania. Czytałem kiedyś pisane w 1870 przewidywania jak będzie wyglądał Paryż w roku 1970. Miało być kilkaset tysięcy dorrożek, jeszcze więcej furmanek do przewozu towarów, ponad milion koni, obliczono jaka armia ludzi będzie musiała sprzątać końskie odchody z ulic i ile będzie na dobę potrzeba owsa aby je wykarmić. Pociągi parowe będą jeździć z prędkością ponad 150 km/godz i wszystkie ulicę będą oświetlone. Lampami gazowymi.

 

Opracowana latach 60-tych ubiegłego stulecia prognoza twierdziła, że na przełomie XX/XXI wieku będą samoloty o napędzie atomowym a ludzkość dotrze na Marsa.

 

Tyle w kwestii przewidywania przyszłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle w kwestii przewidywania przyszłości.

No właśnie, ale "to" za chiny nie może się wydarzyć bo tak sobie wymyślił bobcat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stereo to jest muza z tasmy albo z winyla.

 

Oraz CD i streaming z sieci.

 

A koncerty od końca lat 90-ych ubiegłego stulecia realizowane są w dźwięku dookólnym. Zazwyczaj z opcją stereo dla malkontentów. A w dobrej realizacji dookólnej koncertu czy widowiska muzycznego dźwięk orkiestry czy muzyków dochodzi z przodu, a cały system odtwarza wrażenia i akustykę sali koncertowej czy stadionu. Głownie z tyłu. A także publiczności. A w systemie stereo publiczność masz z przodu wmiksowaną w muzykę, stojącą razem z muzykami na scenie, a informacje o przestrzeni i kubaturze sali koncertowej są żadne.

 

Miód na moje serce (patrz O Mnie). Niestety jest to tylko tzw. częściowa prawda. Albowiem dotyczy niemal wyłącznie koncertów z towarzyszącym obrazem, czyli BD (i DVD). Nagrania pure audio są praktycznie w całości stereo. Format wielokanałowy tutaj się nie przyjął. Niestety. Tycia mikro-nisza nie liczy się.

 

Co zapisano w oryginale w stereo nich będzie w stereo ale co zapisano dookólnie niech tak właśnie będzie.

 

Pełna zgoda.

 

Ci jedni uważają, że Astra i Corolla to najlepsze wozidła na świecie.

 

Nieuprawniona nadinterpretacja rozszerzająca. Gdzie napisałem, że uważają je za najlepsze na świecie? Napisałem wyłącznie, że uważają je za wystarczające aby znaleźć przyjemność z jazdy.

 

A kasa z tym ma rzadko coś wspólnego.

 

Ma bezpośrednie przełożenie.

 

Wypożyczenie Ferrari czy Lambo kosztuje w Polsce całkiem przystępne pieniądze. Można sfinansować z 500+.

 

Typowa arogancja sr...cego kasą. Dowodzi oderwania od rzeczywistości i braku znajomości statystyk stopy życiowej. Ludzie którzy z trudem wiążą koniec z końcem żyjąc od wypłaty do wypłaty nie będą sobie pożyczać luksusowych bryk.

 

No właśnie, ale "to" za chiny nie może się wydarzyć bo tak sobie wymyślił bobcat

 

Inni sobie wymyślili kilka milionów koni w Paryżu. I atomowe samoloty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja? Reklamy? Kto to ogląda?

 

Na BD-UHD wydano chyba juz ponad trzysta filmów. W tym tak nie lubianym w tym wątku 4K UHD, HDR, BT.2020 i w Atmosie albo DTS X. Zazwyczaj narzekają na to malkontenci, którzy w swoim życiu nie widzieli ani jednego takiego filmu. Tylko poczytali w necie i ferują wyroki.

 

Niech zobaczą Planet Earth II albo Blue Planet II to pewnie im kapcie spadną. Nie na BD tylko z BD-UHD. Mogę porównać oba wydania i nie ma o czym rozmawiać.

 

I portfel nie ma tu nic do rzeczy. Choć zapewne jego chudość i owszem bo przyjemności w najlepszej możliwej na dziś jakości niestety kosztują. Projektor, system audio 11.2, ekran, adaptacja pomieszczenia, filmy.

 

Panowie, zapraszam do siebie na pokaz. Po możecie tutaj opisać wrażenia.

 

Pozdro

 

Kolega zapomina, że tematem są telewizory OLED z ich rozdzielczością 4K. Takiej telewizji NIE MA i DŁUGO NIE BĘDZIE. Wspomniane marne kilkadziesiąt tytułów wydań przetransferowanych filmów to nie jest żadna oferta. Zawsze jak pojawiała się nowa technologia wymagająca nowego materiału źródłowego to sponsorowano partię wydań np. płytowych w CD-AUDIO czy SACD. Włącznie z Planet Earth II albo Blue Planet II raczej można to rozpatrywać jako materiał reklamowy czy demonstracyjny. Ja się interesuję muzyką . Posiadam ok. 200 koncertów na DVD i tylko kilkadziesiąt na BR. Proszę mi pokazać kontent koncertów na UHD. - BRAK. Mało tego. Jestem dziwnie przekonany że już tak zostanie. Jeśli chodzi o zaproszenie to pewnie kiedyś skorzystam. Obaj jesteśmy z Wawy i okolic. :)

 

Puki co TV 4K i projektory 4K świetnie się nadają do wyświetlania zdjęć i filmików robionych na naszych smartfonach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ZBANOWANY PRZEZ VLADO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koncerty od końca lat 90-ych ubiegłego stulecia realizowane są w dźwięku dookólnym.

Stereo to cała masa problemów fazowych, sądzisz że w dźwięku wielokanałowym problemy maleją ? Ja myślę że rosną. Mogłem się o tym przekonać w praktyce.

A w dobrej realizacji dookólnej koncertu

Dobra realizacja dookólna koncertu to bardzo rzadkie zjawisko choć czasem się zdarza i wtedy pozostaje tylko rozwiązać problemy fazowe związane z wielopunktową emisją dźwięku, ale jak wystarcza tylko to że oklaski będą z tyłu a muzycy z przodu to oczywiście jak najbardziej się to sprawdza. W stereo trudno jest uzyskać efekt oklasków z tyłu słuchacza.

 

a cały system odtwarza wrażenia i akustykę sali koncertowej czy stadionu.

Pamiętaj że ta akustyka nagrana wielokanałowo będzie się w jeszcze bardziej skomplikowany sposób niż w stereo mieszać z akustyką miejsca odsłuchu odtwarzanej rejestracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematem są telewizory OLED z ich rozdzielczością 4K. Takiej telewizji NIE MA i DŁUGO NIE BĘDZIE.

 

Na podstawowych dla Europy satelitach jest następująca ilość programów 4K (w tym niekodowanych FTA):

 

- Eutelsat Hot Bird: 8 (2)

- Astra: 13 (10)

 

Prawie wszystkie to dema lub testowe.

 

(Źródło: lyngsat.com)

 

Wspomniane marne kilkadziesiąt tytułów wydań przetransferowanych filmów to nie jest żadna oferta.

 

Odnoszę wrażenie, że dla niektórych obecnych tu Dyskutantów sam fakt, że film jest w 4K stał się wartością samą w sobie, nadrzędną w stosunku do pozostałych, nawet własnych gustów i upodobań.

 

Proszę mi pokazać kontent koncertów na UHD. - BRAK. Mało tego. Jestem dziwnie przekonany że już tak zostanie.

 

Teza interesująca, acz dyskusyjna. Niewykluczone, że zaczną się pojawiać.

 

Jeśli chodzi o zaproszenie to pewnie kiedyś skorzystam. Obaj jesteśmy z Wawy i okolic. :)

 

Ja również. Z przyjemnością. Kryteria geograficzne spełniam :)

 

Puki co TV 4K i projektory 4K świetnie się nadają do wyświetlania zdjęć i filmików robionych na naszych smartfonach.

 

Otóż to. Wyjątkowo trafne spostrzeżenie.

 

Stereo to cała masa problemów fazowych, sądzisz że w dźwięku wielokanałowym problemy maleją ? Ja myślę że rosną.

 

Rosną. Wykładniczo.

 

Dobra realizacja dookólna koncertu to bardzo rzadkie zjawisko choć czasem się zdarza

 

Nawet dobra realizacja stereo jest trudna i wymaga wysokiego profesjonalizmu. Wielokanałowa to taki stopień złożoności, że dobrze radzi sobie z tym tylko drobna w skali świata garstka reżyserów. Dlatego są drodzy, adekwatnie do swych umiejętności.

 

W stereo trudno jest uzyskać efekt oklasków z tyłu słuchacza.

 

Wystarczy zrobić sobie prościutki układ Quasi-Quadro o którym rozmawialiśmy w innym wątku i dodać dwa małe głośniki tylne. Masz oklaski z tyłu. Przy okazji akustykę sali, w której dokonano nagrania.

 

Pamiętaj że ta akustyka nagrana wielokanałowo będzie się w jeszcze bardziej skomplikowany sposób niż w stereo mieszać z akustyką miejsca odsłuchu odtwarzanej rejestracji.

 

Moim zdaniem akustyka z nagrania będzie dominować nad akustyką pokoju odsłuchowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapomina, że tematem są telewizory OLED z ich rozdzielczością 4K. Takiej telewizji NIE MA i DŁUGO NIE BĘDZIE. Wspomniane marne kilkadziesiąt tytułów wydań przetransferowanych filmów to nie jest żadna oferta. Zawsze jak pojawiała się nowa technologia wymagająca nowego materiału źródłowego to sponsorowano partię wydań np. płytowych w CD-AUDIO czy SACD. Włącznie z Planet Earth II albo Blue Planet II raczej można to rozpatrywać jako materiał reklamowy czy demonstracyjny. Ja się interesuję muzyką . Posiadam ok. 200 koncertów na DVD i tylko kilkadziesiąt na BR. Proszę mi pokazać kontent koncertów na UHD. - BRAK. Mało tego. Jestem dziwnie przekonany że już tak zostanie. Jeśli chodzi o zaproszenie to pewnie kiedyś skorzystam. Obaj jesteśmy z Wawy i okolic. :)

 

 

 

Nie kilkadziesiąt tylko ponad trzysta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Koncert BRAK mówisz? Brak oznacza zero nieprawdaż?

 

proszę:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

71bET4V2bZL._SX522_.jpg

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

81xjPuvipTL._SY679_.jpg

 

 

Jest jeszcze koncert jakiejś metalowej, amerykańskiej grupy. Nie moge odszukać.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy tytuły. W skali świata. Oferta imponująca. Wprost zwala z nóg. To już w BD Pure Audio jest lepiej. Tam jest tytułów około 80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy tytuły. W skali świata. Oferta imponująca. Wprost zwala z nóg. To już w BD Pure Audio jest lepiej. Tam jest tytułów około 80.

 

Te trzy tytuły obalają Wasze kłamstwa i obnażają niewiedzę niestety :).

 

Wystarczy zrobić sobie prościutki układ Quasi-Quadro o którym rozmawialiśmy w innym wątku i dodać dwa małe głośniki tylne. Masz oklaski z tyłu. Przy okazji akustykę sali, w której dokonano nagrania.

 

 

 

To zdanie pokazuje twój poziom wiedzy w temacie.

 

EOT z mojej strony. Szkoda czasu.

 

Każdy swój rozum ma i wyciągnie wnioski z tej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.