Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację. Anioły też nie mają prawa latać, a latają.

 

Ponadto proszę porównać głębię obrazu na 8K w porównaniu z 4K o FHD nie wspominając. To jest zupełnie inna bajka.

 

Piszesz o jakiejś głębi. Jak się ma rozdzielczość do głębi tego nie wiem. Na wystawie czy w salonie stoisz metr przed telewizorem to i różnice widzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W myśl wiedzy nauki zwanej aerodynamiką chrabąszcz nie ma prawa latać.

To, że nie umieliśmy przez wiele lat zbadać lotu trzmiela, nie oznacza, że nie może on latać. To mit powstały 100 lat temu, dawno już obalony i wytłumaczony (tutaj). Nie ma związku ze stanem wiedzy na temat zdolności widzenia człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie umieliśmy przez wiele lat zbadać lotu trzmiela, nie oznacza, że nie może on latać. To mit powstały 100 lat temu, dawno już obalony i wytłumaczony (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Nie ma związku ze stanem wiedzy na temat zdolności widzenia człowieka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Silnik RD-180 też podobno ma rozwiązania sprzeczne z aktualnym stanem wiedzy na temat budowy silników rakietowych. A jednak działa i do tego stopnia niezawodnie, że napędza również niektóre rakiety amerykańskie.

 

Tak więc w temacie odległość w funkcji wielkości i rozdzielczości Ty studiuj teorię, a ja będę się cieszył praktyką. I obaj będziemy zadowoleni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka 8k?

A skąd materiał 8k, skąd źródła 8k?

Jestem jak najbardziej na tak.

Ale nasza telewizja nadaje 720p i nie sądzę żeby się to szybko zmieniło.

Mówisz o jakimś VOD 8k.

No ok a skąd materiał w 8k do tego VOD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd materiał 8k, skąd źródła 8k?

 

Pisałem. Sharp tworzy platformę VOD 8K. W Japonii ma być DVB-T2 i (zwłaszcza) DVB-S2.

 

Ale nasza telewizja nadaje 720p

 

Nieprawda. Nadaje 1080i.

 

No ok a skąd materiał w 8k do tego VOD?

 

Skoro mają tworzyć taką platformę to chyba mają co na niej umieścić. Nie uprawiają sztuki dla sztuki.

 

Nowy nabytek cena z 5tys. € na 3600€

 

I nie chce mi się czekać zanim wejdzie 8K w tych pieniądzach

 

Dziś 3600 EUR za 4K, minie parę latek i trzeba będzie wyasygnować kolejną taką samą lub większą kwotę na 8K. Jak dla mnie szkoda kasy na takie podwójne wydatki. Nota bene japońska telewizja publiczna NHK myśli identycznie przechodząc z FHD bezpośrednio na 8K. Ponadto pozwalam sobie nieśmiało zauważyć, że w domu są również inne potrzeby. Ale jeśli ktoś ma taką fantazję - może u siebie w kominku palić banknotami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nota bene japońska telewizja publiczna NHK myśli identycznie przechodząc z FHD bezpośrednio na 8K.

 

A prawda jest taka że większość typowych Japończyków ma takie malutkie telewizorki (mniejsze niż 32'') w kolorowych obudowach. A do tego mają podłączone błyskające zestwy karaoke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońska telewizja nas nie interesuje.

 

A ta platforma VOD 8k, obawiam się, że to będzie sztuka dla sztuki właśnie.

 

Jak Netflix wejdzie w 8k, to będzie można poważnie rozmawiać o zakupie tv 8k.

Narazie to pieprzenie głupot i wróżenie z fusów.

 

Wow, interpolowane 1920*1080, to faktycznie jest moc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Bobcat słuchaj ja wydam teraz 16 tys. zł i mam model 75xe9405 z gwarancja na 7 lat (2 od producenta i za 400€ kolejne 5 lat) i dopiero po tych 7 latach moge wymienić tv na 8K o większym calarzu w tej samej cenie. Czyli ja reasumując wydam 30 tys. A ty teraz 50 tys. zł na 8K i kto wie czy za te 7 lat nie będzie 16k albo nie wiadomo co... ja się cieszę z tego co mam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja reasumując wydam 30 tys. A ty teraz 50 tys. zł na 8K

 

Błąd. W lecie cena ma spaść do 40 tys. zł. Poza tym ja niczego w chwili obecnej nie kupuję. Będę ciągnął posiadane FHD ile się da, mam nadzieję że do tego czasu cena 8K znacząco spadnie. Jak byś nie liczył finansowo jestem w porównaniu z Tobą do przodu.

 

i kto wie czy za te 7 lat nie będzie 16k albo nie wiadomo co...

 

To by już się o tym mówiło, trwałyby jakieś przed-wstępne prace studialne, a przynajmniej byłaby jakaś koncepcja. A tu ani widu ani słychu.

 

ja się cieszę z tego co mam teraz.

 

A ja nie mam zwyczaju mówić papu na g..no.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Owszem zgadzam się z tobą ale ja już mialem 8 lat swój poprzedni tv LG i nadal działa i mi odpowiadał ale stanąłem przed wyborem projektor plus ekran czy tv i wybrałem tv. Wiem że mógłbym mieć 100 cali i więcej tylko żeby ta jakość uzyskać co teraz mam to adaptacja pokoju czyli malowanie na jaskinie i żeby mieć 4K to proj by musiał kosztować że 50 tys. zł, zdaje sobie sprawę że ja wydałem teraz kasę a ty nadal oszczedzasz ale gdybym miał podchodzić do tematu tak jak ty to bym się zatrzymał na tv 21 cali z dupa którego jeszcze mam na strychu a u ojca stoi 32 cale 720p z dupa i zobacz filmów też bym nie musiał kupować w 4k tylko zwykłe DVD za 30zl a nie 150-160 zł takim cyklem myslenia to można brnąć w nieskończoność. Pozdrawiam i miłego popołudnia życzę

Edytowane przez Stivi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, czeka na tv 65" 8k za 5tys zł.

A narazie cieszy się FHD i gitara gra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

RAF77 masz 1000% rację ja też kupilem 75 by był większy niż 50cali a przy okazji chciałem mieć juz 4k i hdr. Gdyby nie to to kupiłbym zwykłego sajsunga 75 za 1500€ z dupowatym obrazem i może byłbym zadowolony albo bym se w mordę pluł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nadaje. zobacz sobie na (ilość) przepływ danych

 

1080i czy inna rozdzielczość nie wynika z ilości przepływu danych, a z ilości wyświetlanych linii wraz z okresleniem czy interlace czy progresywnie.

1080i może mieć stały/chwilowy bitrate na poziomie 2Mbps, a może mieć 100Mbps

Przepływ danych to nie rozdzielczość, jedno absolutnie nie ma nic wspólnego z drugim.

Obraz 720p może być lepszej jakości niż 1080p czy nawet 4K uwzględniając takie czynniki jak: format zapisu danych, ilość przepływu danych.

Widziałem 1080p tak skopane, że płyta DVD wydawała się przy tym mistrzostwem świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co napisałeś to prawda.

Wszelkie nośniki fizyczne czy nie fizyczne podają obraz skompresowany stratnie. Nawet bluray.

I tylko od bitrate w przypadku kompresji stratnej zależy tak naprawdę jakość obrazu. Istotnie mogą się zdarzyć nagrania 720p przebijające 4K.

 

Jak ktoś obrotny to może policzyć ile transferu trzeba by było z blueray dawać na obraz by zrezygnować ze stratnej kompresji. Mnie się dzisiaj nie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nadaje. zobacz sobie na (ilość) przepływ danych

 

Sprawdzane na przyrządach (nie moich, zaprzyjaźnionego serwisu antenowego). Bitrate jest kiepski, ale rozdzielczość jak najbardziej 1080i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CP jest nadawany z przelotem 1080i jest to śmieszne że tyle lat jest FHD a u nas nadal tylko tak nadają i Bitrate dekodery maja max 10 a kanały ciekawe w jakiej jakości danych nadają CP i NC+ u nas. Miałem multimedia i ma u mnie rodzina to gorsza jakość jest z dekodera kablówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, wczoraj pomagalem koledze dowieść do domu Oleda lg E7 65 cali, jak już wszystko ogarnie, to pojadę zobaczyć czy jest jakaś różnica względem C7.. Którego ma brat,chodź raczej nie powinno być .. Nie ma co ukrywać 4k i dostępność filmów z hdr i szerokiej, ciągle przybywa na bieżąco a niektóre są naprawdę dobrze zrobione pod względem jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arakowski i bobcat czy Wy sobie żarty robicie?

1080i czy inna rozdzielczość nie wynika z ilości przepływu danych, a z ilości wyświetlanych linii

A co jeśli na "nośnej" 1080 puścimy VHS, telewizor będzie wyświetlał linie materiału źródłowego, co z tego że TV HD wykorzysta swoje np. 4 linie aby wyświetlić jedną VHS - no to jaką ten obraz będzie miał rozdzielczość 1080 czy 240???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arakowski i bobcat czy Wy sobie żarty robicie?

doucz się, nie piszesz bzdety.

W tej chwili mogę Ci na FCX wyeksportować 4K gorszej jakości niż 720p.

Co ma rozdzielczośc wspólnego z przepływem danych? Człowieku nie masz pojęcia o czym piszesz, tym bardziej porównując VHS (analog) do ilości wyświetlanych linii oraz ilości danych w przypadku materiału cyfrowego.

Dyskusja z Tobą nie ma sensu, masz braki w podstawach.

 

Raz jeszcze łopatologicznie - 1080i określa ilość linii w przeplocie wyświetlanych na ekranie, NIE OKREŚLA JAKOŚCI materiału wyświetlanego.

Szybkość przepływu danych uzależniona jest od wybranego formatu oraz wybranego nośnika / przesyłu danych (im lepszy/nowszy format tym lepszy efekt przy mniejszej ilości transmisji danych, im zapewniona wyższa transmisja w przypadku tych samych formatów = lepszy obraz).

Obraz o rozdzielczości 720p przyjmując za stałą 16Mbps uzyska jakościowo lepszy obraz niż ten sam materiał w rozdzielczości 1080p przyjmując za stałą 8Mbps.

Nie chce mi się odpalać stacji, by Ci udowodnić "obraz w obraz" jakie bzdury piszesz.

Mylisz rozdzielczość z kodekami i jakością obrazu odnośnie przepływu danych.

4K mogę wyeksportować do postaci takiej, by uzyskac rozdzielczość zgodną z technicznym wymogiem dla Digital cinema 4K DCI czyli 4096 × 2160 ale degradując jego jakość poprzez ograniczenie przepływu danych do stałego 10Mbps.

W efekcie powstanie masa szarych dropów, które powodują utratę ostrości sceny, rozmycie barw oraz utratę sporej ilości danych. Maskowane w sporej ilości w wyniku dynamiki sceny, ale widoczne pomimo wszystko - a najbardziej na klatce podglądowej.

Ten sam film nastepnie wyeksportuję do HDTV 720p czyli rozdzielczości każdej klatki 1280×720 ale ustawiając przepływ danych na poziomie stałym 25Mbps.

Obraz pomimo skalowania na TV do 4K uzyskany z ostatniego pliku będzie ostrzejszy, zdecydowanie lepiej oddający czerń oraz dla każdego oglądającego będzie miał zdecydowanie lepszą jakość. Tak w trakcie odtwarzania jak i w momencie oglądania klatki podglądowej.

 

To o czym Ty piszesz to jakaś bzdura wyssana z brudnego, małego palca.

Dyskusja z kimś, kto nie ma bladego pojęcia o czym pisze jest zbyteczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę że z arakowskim nie warto polemizować, a za to zdanie należą się literackie złote usta: cyt" 1080i określa ilość linii w przeplocie wyświetlanych na ekranie, NIE OKREŚLA JAKOŚCI materiału wyświetlanego."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę że z arakowskim nie warto polemizować, a za to zdanie należą się literackie złote usta: cyt" 1080i określa ilość linii w przeplocie wyświetlanych na ekranie, NIE OKREŚLA JAKOŚCI materiału wyświetlanego."

Dedykuję Ci równie złotą myśl, jakże adekwatną do Twojej wiedzy odnośnie podejmowanego tematu "gdybyś był tak mądry, jak jesteś głupi".

Ale oczywiście baw nas dalej swoimi prawdami, że 1080i oznacza przepływ danych.

I uwierz mi, pomimo już moderowania Twoich wpisów, z przyjemnością Twoje idiotyzmy zatwierdzam. Nie ma jak dobry usmiech kiedy czyta się kogoś, kto nie ma pojęcia o czym pisze - ale udaje mądrzejszego od wszystkich innych.

 

I tak ignorancie - 1080i nie oznacza nic innego, jak tylko określa ilość linii rejestrowanych/wyświetlanych i w żaden sposób nie określa jakości materiału wyświetlanego/przepływu danych.

Aby określić jakość materiału rejestrowanego należy skupić się na 2 konkretnych parametrach: ilość danych strumienia video na sekundę oraz użyty kodek.

1080i nie ma nic wspólnego z określeniem przepływu danych i nie oznacza jakości.

Materiał zarejestrowany/wyświetlany w rozdzielczości 1080i może mieć przepływ danych 1Mbps, a może mieć 200Mbps. I to PRZEPŁYW DANYCH oraz użyty kodek wyznacza jakość.

 

 

A poniżej dowód na to jakimi bzdurami posługujesz się pisząc, że 1080i oznacza przepływ danych.

 

 

 

rozdzielczość 4K (3840x2160) czyli "super jakość":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

rozdzielczość "tylko" 480p (640x360):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1080i oznacza tylko i wyłącznie jedną z rozdzielczości telewizji HDTV, a dokładnie 1080 z przeplotem.

Nie oznacza w żaden sposób jakości/przepływu danych. Równie dobrze nadawca nadający w 1080i może nadawać większy crap niż nadawca nadający w 720p.

 

Tylko byś cokolwiek jeszcze rozumiał z tego, o czym ludzie piszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pisałeś że nie ma sensu ze mną polemizować a mimo wszystko to robisz , jaki jest sens tych twoich wpisów to naprawdę nie wiem.

Piszesz Alfo i omego że .... Swego czasu TVP1 nadawała obraz 1080 ale źródłem była jakość sd , jaka w tym przypadku była rozdzielczość widzianego obrazu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignorancie gdzie napisałem o TVP?! Wskaż mi w którym miejscu napisałem, że TVP nadaje w 1080?!

Gdzie napisałem, że obraz nadawany przez TVP to SD i jedynie skalowany do wyższej rozdzielczości?!

Gdzie, w którym miejscu w moich postach padło TVP?!

 

Nie dość, że nie nie znasz podstaw i mylisz rozdzielczość z szybkością transmisji (o kodekach nawet nie wspominam), to do tego nie potrafisz czytać, dodajesz sobie tylko znane teorie.

Raz jeszcze więc - gdzie napisałem cokolwiek o TVP?!

Ignorant bez podstaw wiedzy do tego manipulator i kłamca.

 

Dedykuję Ci raz jeszcze złotą myśl "gdybyś był tak mądry, jak jesteś głupi".

 

Dodatkowo dla Twojej informacji, byś się podszkolił - VHS nie był nigdy formatem telewizyjnym. Jeśli już o taśmach mowa, to używano znacznie lepszy format - całą rodzinę betacam.

 

SD (lub bardziej poprawnie SDTV -Standard Definition Television nie oznacza w dalszym ciągu niczego, poza jedynie rozdzielczością i nie jest to analogowy format, a cyfrowy odpowiednik analogowego standardu PAL lub w regionach np.: Japonia i Ameryka-NTSC.

 

SDTV/SD oznacza jedynie zakres rozdzielczości obrazu wynoszącej 720x576i oraz 768x576i (4:3 lub 16:9).

Nadal w opisie SD nie ma nic o transmisji danych, bo SDTV nie określa zakresu transmisji danych, a jedynie rozdzielczość obrazu nadawanego/odbieranego czy rejestrowanego/eksportowanego.

 

Po raz "N-ty" napiszę Ci, że masz ogromne braki wiedzy i dyskusja z kimś takim nie ma sensu.

 

To o czym piszesz (nadawanie źródła SDTV i wyświetlanie jej na odbiornikach w rozdzielczości wyższej) to nic innego jak skalowanie obrazu niższej rozdzielczości do wyższych rozdzielczości.

I widziany obraz będzie równy rozdzielczości w jakiej został skalowany. Czyli SD po skalowaniu do 4K będzie równe rozdzielczości 4K, co nadal nie oznacza TRANSMISJI DANYCH!

Transmisja danych to kompletnie coś innego niż rozdzielczość, Ty twierdzisz uparcie, że rozdzielczość to transmisja danych.

 

Skalowanie nie ma nic wspólnego z transmisją danych, skalowanie to skalowanie, transmisja danych to transmisja danych, rozdzielczość to rozdzielczość, kodek to kodek.

Wiem, wiem - nie masz bladego pojęcia o tym wszystkim...dziwi więc, że podejmujesz się dyskusji z innymi.

Tak więc ponownie 1080i nie oznacza transmisji danych.

 

A co jeśli na "nośnej" 1080

 

Co oznacza "nośna 1080"??! Nigdzie w nazewnictwie obejmującym transmisję sygnału telewizyjnego, operatorskim czy na montażu/realizacji nie funkcjonuje takie nazewnictwo jak "nośna 1080"?!

Nośną co najwyżej możesz odnaleźć w transmisji telefonicznej-modemowej.

Modem, który nawiązał połączenie generuje nośną fn=1080 Hz i jest to sygnał pauzy.

 

Czekam na kolejne Twoje bzdury, powodujesz coraz większe rozbawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Piszesz Alfo i omego że .... Swego czasu TVP1 nadawała obraz 1080 ale źródłem była jakość sd , jaka w tym przypadku była rozdzielczość widzianego obrazu? "

Tak było w programie "Jaka to melodia". Ten popularny Show był emitowany na nośnej 1080i, zaś źródłowy emitowany materiał był w 576 PAL linii. Niedawno to się zmieniło na 1080i/50Hz. Teraz jest zatem spójność parametrów źródła z nadawaniem w DVB-T EMITEL/TVP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie arakowski, jeszcze raz nazwie mnie Pan ignorantem kieruje sprawę do administratora dskrzypczaka, bo nie można tolerować napadów jakie stosuje Pan będąc nie tylko zwykłym użytkownikiem ale przede wszystkim moderatorem.

 

To że nie umiesz Pan czytać po polsku dowiedziałem się z tego tematu, co gorsza masz również wybujałą wyobraźnie bo interpretujesz słowo pisane na swoją modłę.

 

cyt." A co jeśli na "nośnej" 1080 puścimy VHS, telewizor będzie wyświetlał linie materiału źródłowego, co z tego że TV HD wykorzysta swoje np. 4 linie aby wyświetlić jedną VHS - no to jaką ten obraz będzie miał rozdzielczość 1080 czy 240???"

 

następny cytat dowodzący o słabym wczuciu się w temat, tak tylko z doskoku cyt."Ignorancie gdzie napisałem o TVP?! Wskaż mi w którym miejscu napisałem, że TVP nadaje w 1080?! Gdzie napisałem, że obraz nadawany przez TVP to SD i jedynie skalowany do wyższej rozdzielczości?! Gdzie, w którym miejscu w moich postach padło TVP?!" - no nigdzie nie napisałeś ale to dowodzi że nie rozumiesz innych.

 

następny (ręce opadają) cyt."Dodatkowo dla Twojej informacji, byś się podszkolił - VHS nie był nigdy formatem telewizyjnym." - a kto do jasnej anielki twierdził że to format telewizyjny (może ja?) wymyśliłeś sobie jak dużo innych rzeczy. Jeszcze powiesz nam tu wszystkim że w studiu telewizyjnym niema możliwości podłączenia magnetowidu VHS i "puszczenia" zawartości w eter na "nośnej1080" ( w/g ciebie to skalowanie - no i OK, tyle tylko że obraz z takiego źródła będzie kiepski a Waćpan piszesz że cyt."I widziany obraz będzie równy rozdzielczości w jakiej został skalowany. Czyli SD po skalowaniu do 4K będzie równe rozdzielczości 4K"

 

Panowie rewelacyjna sprawa dla nadawców, po co wydawać pieniądze na nowoczesny sprzęt zdolny do działania z dużymi prędkościami obróbki jak można nadać coś z VHS-u przeskalować do 4K , I MAMY PURE 4K. ::D:D:D

 

Pogadaj z Maciejem Koprem albo Piotrem Gmerkiem mnie się już nie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeskalowany obraz SD do 4K będzie obrazem o rozdzielczości 4K IGNORANCIE.

I nie ma to nic wspólnego z jakością o jakiej piszesz, bo jakość nie bierze się tylko i wyłącznie z rozdzielczości, ale w głównej mierze z ilości danych określonych bitrate'm na sekundę i kodekiem (o czym pisałem powyżej).

I napiszę to raz jeszcze - pisząc, że 1080i określa przepływ danych jesteś ignorantem (cyt.:"zobacz sobie na (ilość) przepływ danych").

Obraz o rozdzielczości 720p może być zdecydowanie lepszej jakości niż obraz 4K, co nie jest wiedzą tajemną.

 

Teraz możesz pisać do kogo chcesz i nie strasz mnie, Twoje dokonania na Forum są na tyle ciekawe, że jako ostatni powinieneś podpierać się i powoływać na Administrację!

Na razie jako jedyny moderator zatwierdzam Twoje wszelkie bzdury, bo w innym przypadku Twoje idiotyczne wypociny leżały by odłogiem bez większego zainteresowania. A powód moderacji Twoich wpisów kto, jak kto - ale Ty powinieneś wiedzieć najlepiej.

Więc jak chcesz poskakać kup Waść sobie skakankę, wyjdzie na zdrowie. Potem jak się zmęczysz poducz się w temacie rozdzielczości, transmisji danych, bitrate'u, formatach, skalowaniu, pracy na montażu telewizyjnym i...sporo tego, chyba będzie Ci prościej na skakance, mniej się zmęczysz.

A to, że nie masz pojęcia o tym temacie dowodzą Twoje wypociny. Nazwiskami mi tutaj nie rzucaj, bo nie robia na mnie żadnego większego wrażenia w tym temacie - nie piszę z tymi osobami, tylko z kimś starającym się udowodnić, że 1080i jednocześnie określa przepływ danych. I to zdanie jest kompletną nieprawdą/bzdurą.

 

Tak było w programie "Jaka to melodia". Ten popularny Show był emitowany na nośnej 1080i, zaś źródłowy emitowany materiał był w 576 PAL linii. Niedawno to się zmieniło na 1080i/50Hz. Teraz jest zatem spójność parametrów źródła z nadawaniem w DVB-T EMITEL/TVP.

Pełna zgoda, tylko to nadal nie ma nic wspólnego z twierdzeniem powyższej osoby @witek_z jakoby 1080i określało przepływ danych.

1080i nie określa w żadnym wymiarze przepływ danych, a okresla jedynie rozdzielczość obrazu nadawanego (w tym przypadku).

I pomimo nadawania sygnału w 1080i obraz może być totalnym crapem, a może być zdecydowanie lepszy od 4K.

 

Jakość materiału odbieranego uzależniona jest od wielu czynników. Od strony nadawcy musi zostac spełnione kilka warunków technicznych by uzyskiwany obraz był odpowiedniej jakości.

I rozdzielczość jakakolwiek by nie była czy to 720p/1080i/p czy 2K/4K...a nawet 8K nie oznacza niczego poza rozdzielczością obrazu.

Przy czym obecnie dochodzi do tego jeszcze skalowanie obrazu w odbiornikach TV.

Istotnym parametrem jest bitrate zapewniany przez nadawcę. Im większy - tym lepsza jakość uzyskiwanego obrazu.

Im wyższy strumień danych, tym większe możliwości skalowania do wyższych rozdzielczości bez wiekszej utraty jakości.

Oczywiście w dużym uproszczeniu, bo nawet 480p z prędkością teoretyczną 100Mbps będzie gorzej wyglądało od 4K 20Mbps, więc w tym temacie wszystko musi przebiegac w ramach zdrowego rozsądku.

 

Ale to, o czym w tym momencie piszemy to przedszkole pojęć i takie rzeczy jak rozdzielczość czy bitrate powinien wiedzieć każdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że rzadko tu zaglądam ale ilekroć to uczynię mam niezły ubaw. Choć w sumie nie wiem czy jest tu powód do śmiechu. Jakby to wszystko przeczytał jakiś technik wizji to mógłby zejść na zawał. Będzie mały dysonans poznawczy (dla wszystkich obawiam się). Istnieje na tym świecie bożym więcej niż jedna rozdzielczość.

Proponuję zadumać się przez chwilę nad tym na pozór banalnym stwierdzeniem.

Jest ich tak... z cztery... a nawet pięć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.