Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sharp właśnie w Europie taki zrobił. Wkrótce będzie kolejny: platforma VOD z materiałem 8K. Można co najwyżej udawać, że się tego nie widzi. Potwierdza się bezsens zabawy w przejściówkę Ultra HD Ready czyli 4K.

 

 

 

Nie zrobił tylko zrobi.

Nic sie nie potwierdza. Będzie tak samo jak z 4K, gdzie producenci pokazali ułomne TV 4K z HDMI1.4 bez HDR i WG już w 2012 roku. Dzis nadają sie jedynie na złom. Treści pojawiły się dopiero w 2016 roku. 4 lata po premierze.

 

Z 8K będzie podobnie albo jeszcze gorzej. Bo nie mówi sie o nastepcy BD-UHD. Bo nie mówi sie o streamingu 8K, nie mówi sie o SAT 8K. To jest ucieczka do przodu producentów telewizorów na melających rynkach. Szczególnie w segmencie LCD.

 

Poza tym zwiększenie rozdziałki nic nie da. Aby to zobaczyć musisz dac albo wielgachną przekątną albo wejśc z nosem w telewizor. Jesli nie wierzysz to zrób testy porównania fullHD do 4K bez HDR. Na identycznym TV bez upscalowania. To jest optyka albo fizyka jak wolisz. I to jest zagadnienie matematyczne.

Jesli dzisiaj 4K na 65" musze oglądać z 2,5m to 8K na 65" będę musiał oglądać z powiedzmy 1,5m. Jak to sobie wyobrażasz?

 

Moim zdaniem producenci TV powinni skoncentrowac się na zbudowaniu matrycy dającej jasnośc 4000 nitów. Ale łatwiej i taniej jest zrobić matrycę 8K. I łatwiej namówić takich klientów jak ty. Czysty marketing.

 

Pozdro

 

W 2020 próbne transmisje w Polsce. Link do tej informacji podałem w tym wątku.

 

 

Kolejny marketing. Bobcat, czy ty wiesz jak działa rynek i świat? Wypuszczasz newsa i czekasz na kasę.

 

Pamietasz jak Prezes Farfał budował platformę cyfrową TVP? I jak to się skończyło? Tylko w przypadku TVP dochodzi jeszcze polityka. W TVP ważniejsze jest wprowadzenie standadru DVB-T2 a nie 8K.

 

Nie wiem, czy to temat dla naszych wnuków ale obawiam się, że telewizji w 8k w Polsce, nie dożyjemy.

 

 

Dozyjemy ale kilka dobrych lat przyjdzie poczekać. Stawiam na 5-10. BTW w Polsce nie mamy jeszcze TV 4K, a programów fullHD też nie za wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobił tylko zrobi.

 

Telewizor 8K jest już do kupienia.

 

Z 8K będzie podobnie albo jeszcze gorzej.

 

Pożyjemy, zobaczymy. Czarnowidztwo to nasza polska specjalność.

 

Bo nie mówi sie o nastepcy BD-UHD. Bo nie mówi sie o streamingu 8K, nie mówi sie o SAT 8K.

 

W kwestii następcy BD-UHD są jakieś bardzo przedwstępne przymiarki. O streamingu się jak najbardziej mówi - patrz platforma VOD 8K. SAT 8K też się mówi, w Japonii ma to być podstawą.

 

To jest ucieczka do przodu producentów telewizorów na melających rynkach. Szczególnie w segmencie LCD.

 

Jeżeli to pomoże firmie odzyskać dawną świetność - nie widzę w tym nic złego. My, klienci, możemy na tym tylko zyskać.

 

Poza tym zwiększenie rozdziałki nic nie da. Aby to zobaczyć musisz dac albo wielgachną przekątną albo wejśc z nosem w telewizor. Jesli nie wierzysz to zrób testy porównania fullHD do 4K bez HDR. Na identycznym TV bez upscalowania. To jest optyka albo fizyka jak wolisz. I to jest zagadnienie matematyczne.

 

Akademickie dywagacje jakichś jajogłowych profesorów. Teoria czysta. Za pomocą identycznego mędrkowania próbowano przed laty "wykazać" bezsens FHD.

 

Obejrzyj może najpierw 8K "w akcji", potem porozmawiamy.

 

Moim zdaniem producenci TV powinni skoncentrowac się na zbudowaniu matrycy dającej jasnośc 4000 nitów.

 

Jedno drugiemu nie przeczy.

 

Ale łatwiej i taniej jest zrobić matrycę 8K.

 

Skąd ta wiedza? Ja nie wiem, więc się nie wypowiadam.

 

I łatwiej namówić takich klientów jak ty. Czysty marketing.

 

Mnie nie trzeba namawiać. Widziałem, jestem do 8K przekonany. Natomiast pragnę zauważyć, że posiadanie sprzętu w tej rozdzielczości nie będzie obowiązkowe i nie będziesz zmuszony robić sobie przykrości kupując go, a następnie oglądając.

 

Bobcat, czy ty wiesz jak działa rynek i świat?

 

Nie. Nie wiem. Musisz mnie dopiero oświecić. Miejmy do siebie minimum szacunku.

 

Twoje powoływanie się na prawidła działania rynku brzmi mało przekonująco w sytuacji, gdy w sąsiednim wątku z trudem przychodzi Ci zaakceptować, że to właśnie rynek wyeliminował z gry firmę Oppo.

 

BTW w Polsce nie mamy jeszcze TV 4K, a programów fullHD też nie za wiele.

 

Argumentacja nieprzekonująca. Byliśmy dramatycznie zapóźnieni w rozwoju telewizji cyfrowej. Dlatego gdy przyszedł czas przejścia na nią - nie zmieniliśmy analogu na MPEG-2, aby po jakimś czasie przechodzić na MPEG-4. Wkroczyliśmy od razu na ten ostatni. Podobnie mieliśmy opóźnienia w radiofonii cyfrowej. I od razu poszliśmy w DAB+. W obydwu przypadkach była to decyzja słuszna. Na tej samej zasadzie powinniśmy iść wprost w 8K, bez przejściówki UHD Ready czyli 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele 8K zapewnią po upscalu 2/4k do 8k jednorodny obraz.

Ja widzę, że HD po upscalu lepiej się ma na panelach 4k.

 

Póki co nic mnie nie przekonuje do zakupu BD UHD.

NETFLIX całkowicie pozamiatał kontentem 4k/HDR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od razu poszliśmy w DAB+.

 

Niby gdzie jest w Polsce ten DAB+ ???

Chyba w twojej wyobraźni. Podobnie jak 8K.

He, he.

 

NETFLIX całkowicie pozamiatał kontentem 4k/HDR.

 

Porównaj jakość Netflixa do BD-UHD to zobaczysz róznicę. Skoro nie masz playera będzie to trudne.

Pomogę: netflix do 25 Mbps, BD-UHD do 100 Mbps.

Jakieś pytania ???

 

Netflix pozamiatał jak piszesz nie jakościa tylko ... niska ceną. I za tą cene masz jakośc jaką masz ... czyli słabą. To widać.

 

 

Akademickie dywagacje jakichś jajogłowych profesorów. Teoria czysta. Za pomocą identycznego mędrkowania próbowano przed laty "wykazać" bezsens FHD.

 

Obejrzyj może najpierw 8K "w akcji", potem porozmawiamy.

 

 

 

Czyli nie prównywałeś i własne doświadczenie masz zerowe. Dość w temacie. Byc może powinieneś wybrac się do dobrego okulisty, który wytłumaczy ci jak działa ludzkie oko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby gdzie jest w Polsce ten DAB+ ???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba w twojej wyobraźni.

 

Nie tylko. Mam w domu. Masz ochotę posłuchać? Zapraszam.

 

Czyli nie prównywałeś i własne doświadczenie masz zerowe. Dość w temacie.

 

W przeciwieństwie do Ciebie miałem okazję oglądać 8K w działaniu. Racja. Dość w temacie bowiem dyskusja w której jedna strona przestawia swoje doświadczenia z autopsji a druga przeciwstawia temu jakieś teoretyczne wydumki - stanowi stratę czasu. To tak, jakby rozmawiał ktoś kto lubi zjeść dobrze i ma ku temu okazje z kimś kto tylko przeczytał książkę kucharską.

 

Byc może powinieneś wybrac się do dobrego okulisty, który wytłumaczy ci jak działa ludzkie oko.

 

Argument ad personam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Nie tylko. Mam w domu. Masz ochotę posłuchać? Zapraszam.

 

 

 

W przeciwieństwie do Ciebie miałem okazję oglądać 8K w działaniu. Racja. Dość w temacie bowiem dyskusja w której jedna strona przestawia swoje doświadczenia z autopsji a druga przeciwstawia temu jakieś teoretyczne wydumki - stanowi stratę czasu. To tak, jakby rozmawiał ktoś kto lubi zjeść dobrze i ma ku temu okazje z kimś kto tylko przeczytał książkę kucharską.

 

 

 

Argument ad personam.

 

Nie prawda. Jak najbardziej trafiony.

Kompletnie nic nie wiesz jak ludzkie oko postrzega szczegóły w zależności od odległości od oglądanego obrazu czy przedmiotu. Albo masz cos nie tak z oczami i tego nie widzisz. W obu przypadkach nalezy udać się do okulisty. W pierwszym w celu zdobycia wiedzy, w drugim w celu leczenia.

 

Tu masz bardzo łopatologicznie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zacytuje konkluzję:

 

Prędzej czy później dojdziemy do tak wysokiej rozdzielczości i gęstości pikseli, że nasze oczy nie będą w stanie zobaczyć różnicy nawet z bliska. Póki co, przy rozdzielczościach 4K i 8K ma to jeszcze sens. Są tylko dwa warunki.

Po pierwsze treść musi być dostosowana do takiej rozdzielczości matrycy (skalowanie).

Po drugie albo ekran musi być dostatecznie duży, by widzieć lepszą jakość z daleka, albo musimy być bliżej niego niż dotychczas.

 

 

Na deser poczytaj tu, także dość łatwym językiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W przeciwieństwie do Ciebie miałem okazję oglądać 8K w działaniu.

 

Jakis dowód? Ostatnio w zeszłym tygodniu w Hong Kongu i potem w Guangzhou na najwiekszych targach elektroniki użytkowej na świecie oglądałem wyświetlacze 8K.

 

Potwierdzam co napisałem wcześniej. Potrzebny ekran o wielkiej przekatnej. Prezentowane 77" i optymalna odległość rzędu 2 metry? Do tego dochodzi słabe odwzorowanie ruchu. Tak wielka liczba pixeli wymaga kolosalnej mocy obliczeniowej procesora. Dlatego pokazywane dema są raczej "baaaardzo statyczne".

 

Majtasy z wrażenia mi nie spadają, jak widzę w przeciwieństwie do ciebie.

 

Pa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach nalezy udać się do okulisty. W pierwszym w celu zdobycia wiedzy, w drugim w celu leczenia.

 

Ty natomiast powinieneś udać się do księgarni. W celu nabycia podręcznika savoir vivre i kultury prowadzenia dyskusji.

 

4K i 8K ma to jeszcze sens

 

No właśnie. 8K ma jeszcze sens.

 

Po pierwsze treść musi być dostosowana do takiej rozdzielczości matrycy (skalowanie).

Po drugie albo ekran musi być dostatecznie duży, by widzieć lepszą jakość z daleka, albo musimy być bliżej niego niż dotychczas.

 

Co ja innego piszę? 8K daje nam ogrom obrazu kinowego w małym pokoju. Bo siedzisz bliżej.

 

Jakis dowód?

 

Nie rozumiem. Na co ma być ten dowód?

 

Do tego dochodzi słabe odwzorowanie ruchu. Tak wielka liczba pixeli wymaga kolosalnej mocy obliczeniowej procesora. Dlatego pokazywane dema są raczej "baaaardzo statyczne".

 

Ja z kolei oglądałem w salonie wystawowym telewizji publicznej NHK w Tokio. M.in. lampart ganiał jakieś antylopy. Trudno to nazwać obrazem bardzo statycznym. Wymienionych przez Ciebie ujemnych zjawisk nie zaobserwowałem. Raczej wprost przeciwnie.

 

Jeśli nawet istnieją dziś faktycznie problemy z odwzorowaniem ruchu - jest to problem chwilowy. Gdzieś czytałem, że moc obliczeniowa procesorów podwaja się co 18 miesięcy (proszę o korektę, jeśli coś pomyliłem).

 

Majtasy z wrażenia mi nie spadają, jak widzę w przeciwieństwie do ciebie.

 

A mnie spadły. I spadają za każdym razem gdy oglądam 8K. Nie imponuje Ci niezwykła (niespotykana przy mniejszych rozdzielczościach) ostrość i głębia obrazu?

 

Pozwalam sobie raz jeszcze powtórzyć: posiadanie 8K nie będzie obowiązkowe. Masz pełną swobodę obchodzić to z niesmakiem, a nawet obrzydzeniem. Ja natomiast gdy tylko będzie co oglądać, a cena telewizorów w tej technologii spadnie do akceptowalnego poziomu - sobie to sprawię. Twoja akceptacja mojego zakupu nie będzie mi do niczego potrzebna, a Twoja negatywna ocena naganności mojego postępowania będzie mi doskonale obojętna. Moja kasa, moja decyzja. Mam nadzieje, że się rozumiemy.

 

P.S. Wczoraj na Twoją prześmiewczą uwagę, że DAB+ w Polsce istnieje jedynie w mojej wyobraźni podałem listę już istniejących i planowanych programów, oraz listę pracujących nadajników. Jak widzę: dyplomatycznie nabrałeś wody w usta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie spadły. I spadają za każdym razem gdy oglądam 8K. Nie imponuje Ci niezwykła (niespotykana przy mniejszych rozdzielczościach) ostrość i głębia obrazu?

 

Do doskonałego oddania efekt głębi w nocy, potrzebne jest sporo punktowych stref wygaszająco rozjaśniających, jak dany tv (nawet HD) spełnia te kryteria to lekko pokona tv 8k w odczuciu głębi a już zwłaszcza IPS z podświetlaniem krawędziowym .

 

A jak film będzie w HDR, a tv jest IPS ( jasna czerń w nocy) na podświetlaniu krawędziowym (czyli brak stref) to taki tv jak nie ma stref to rozjaśnia obraz całą matrycą (jasność skacze wtedy na 100%) i wtedy robi się mleko z obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Marek Maciejewski Dyrektor do spraw rozwoju firmy TCL,rozmawia z Vincentem(hdtvtestuk) na temat 8k,quantum dot Qled.itd.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Marek Maciejewski Dyrektor do spraw rozwoju firmy TCL,rozmawia z Vincentem(hdtvtestuk) na temat 8k,quantum dot Qled.itd.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ty natomiast powinieneś udać się do księgarni. W celu nabycia podręcznika savoir vivre i kultury prowadzenia dyskusji.

 

 

 

No właśnie. 8K ma jeszcze sens.

 

 

 

Co ja innego piszę? 8K daje nam ogrom obrazu kinowego w małym pokoju. Bo siedzisz bliżej.

 

 

 

Nie rozumiem. Na co ma być ten dowód?

 

 

 

Ja z kolei oglądałem w salonie wystawowym telewizji publicznej NHK w Tokio. M.in. lampart ganiał jakieś antylopy. Trudno to nazwać obrazem bardzo statycznym. Wymienionych przez Ciebie ujemnych zjawisk nie zaobserwowałem. Raczej wprost przeciwnie.

 

Jeśli nawet istnieją dziś faktycznie problemy z odwzorowaniem ruchu - jest to problem chwilowy. Gdzieś czytałem, że moc obliczeniowa procesorów podwaja się co 18 miesięcy (proszę o korektę, jeśli coś pomyliłem).

 

 

 

A mnie spadły. I spadają za każdym razem gdy oglądam 8K. Nie imponuje Ci niezwykła (niespotykana przy mniejszych rozdzielczościach) ostrość i głębia obrazu?

 

Pozwalam sobie raz jeszcze powtórzyć: posiadanie 8K nie będzie obowiązkowe. Masz pełną swobodę obchodzić to z niesmakiem, a nawet obrzydzeniem. Ja natomiast gdy tylko będzie co oglądać, a cena telewizorów w tej technologii spadnie do akceptowalnego poziomu - sobie to sprawię. Twoja akceptacja mojego zakupu nie będzie mi do niczego potrzebna, a Twoja negatywna ocena naganności mojego postępowania będzie mi doskonale obojętna. Moja kasa, moja decyzja. Mam nadzieje, że się rozumiemy.

 

P.S. Wczoraj na Twoją prześmiewczą uwagę, że DAB+ w Polsce istnieje jedynie w mojej wyobraźni podałem listę już istniejących i planowanych programów, oraz listę pracujących nadajników. Jak widzę: dyplomatycznie nabrałeś wody w usta.

 

Ależ ja kupię 8K ... w odpowiednim czasie. Gdy technologia zostanie dopracowana, powstaną inne TV niż LCD oraz co kluczowe gdy bedzie content, a nie w kolko latające lamparty.

 

Co do DAB popatrz na mapkę zasięgu i skończ Wasc bo czytać hadko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DAB popatrz na mapkę zasięgu i skończ Wasc bo czytać hadko.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Połowa ludności kraju już jest w zasięgu DAB+. Do roku 2020 cała Polska będzie w zasięgu.

 

Proponuję najpierw zapoznać się z faktami. Zamiast pisać zgryźliwe uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest połowa Polski to wroc na lekcje matematyki do szkoly podstawowej. Powiedz to tym Polakom, ktorzy są w szarym obszarze to Cie wyśmieja tak jak i ja to robie.

A potem poaptrz na cyfry ilosci sprzedazy odbiornikow DAB rocznie. Smiech na sali. Nisza w niszy. Podobnie jak twoje 8K nawet nie w Polsce tylko na swiecie.

Pisz co chcesz, dzisiejszej rzeczywistosci w tych tematach nie zmienisz chcbys sie zes.... . A co bedzie i kiedy bedzie to ... pozyjemy, zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest połowa Polski to wroc na lekcje matematyki do szkoly podstawowej. Powiedz to tym Polakom, ktorzy są w szarym obszarze to Cie wyśmieja tak jak i ja to robie.

A potem poaptrz na cyfry ilosci sprzedazy odbiornikow DAB rocznie. Smiech na sali. Nisza w niszy. Podobnie jak twoje 8K nawet nie w Polsce tylko na swiecie.

Pisz co chcesz, dzisiejszej rzeczywistosci w tych tematach nie zmienisz chcbys sie zes.... . A co bedzie i kiedy bedzie to ... pozyjemy, zobaczymy.

 

Czy pisałem o połowie powierzchni Polski czy połowie ludności? To są wszystkie największe aglomeracje miejskie. Ilość sprzedaży odbiorników i zainteresowanie słuchaczy nie ma nic do rzeczy. Oferta jest, prawda że słabo promowana.

 

Nie będę się zniżał do poziomu arogancji, jak próbujesz ustawić tę rozmowę. Widać inaczej nie potrafisz.

 

EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma DAB do tytułowego OLEDa? DABem próbujesz się promować ??? Nie ma czym. DAB w Polsce nie istnieje. To wynika z zalinokowanych przez ciebie stron.

 

OLED i owszem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja nowej linii tv LG OLED.

Telewizory mają zeszłoroczną matrycę, nowe procesory i SI /sztuczna inteligencję/.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie mogłem wcześniej wkleić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ZBANOWANY PRZEZ VLADO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAB w Polsce nie istnieje.

Ale może się rozwinie, choć internet wydaje się być wygodniejszy i prostszy w użyciu a do urządzeń mobilnych stary FM jest zupełnie wystarczający i ma wystarczającą infrastrukturę (nie potrzeba inwestycji).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Norwegia wyłączyła u siebie wszystkie nadajniki analogowego FM. Pozostał tylko DAB+. Inne kraje skandynawskie zamierzają iść w jej ślady. Niemcy rozważają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nowe kanały i serwisy sportowe Telewizji Polsat w jakości Super HD"

 

Technologia Super HD Technologia Super HD, w której będą transmitowane dwa nowe regularne kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, zapewni jeszcze lepszą jakość obrazu – w związku z wprowadzeniem dwukrotnie większej przepływności. Jest to technologia przyjazna dla widzów, gdyż nie wymaga od abonenta wymiany telewizora i dekodera na odbiorniki inne niż HD. Możliwość odbioru nowych kanałów w jakości Super HD będą zatem mieli wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu, którzy już od dawna posiadają dekodery HD.

 

dobre full hd vs oszukane 4k? ..ciekawe ...wyglada na to ,że po prostu odkręcą bardziej kurek dla tych kilku kanałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest jakość Super HD? Jakieś parametry?

 

Kolejny marketingowy bełkot kolejnego po S oferenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja nowej linii tv LG OLED.

Telewizory mają zeszłoroczną matrycę, nowe procesory i SI /sztuczna inteligencję/.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie mogłem wcześniej wkleić.

 

Widziałem. Czekam na odpowiedź reszty OLEDowej ferajny. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Norwegia wyłączyła u siebie wszystkie nadajniki analogowego FM. Pozostał tylko DAB+

Norwegia to specyficzny kraj. Sprzedaje się tam więcej samochodów elektrycznych niż spalinowych. Oni po prostu już nie wiedzą co mają robić z pieniędzmi. Przeszli na DAB+, a i tak większość słucha radia przez internet.

DAB+ to jest tylko strata naszych pieniędzy (podatników). Internet mobilny jest wszędzie dostępny, coraz szybszy i tańszy. W każdym smarfonie są tysiące stacji radiowych. Po prostu przeskoczyliśmy etap cyfrowy naziemny i już do niego nie wrócimy. To samo będzie z TV. 5G wcale już nie tak daleko.

 

Co do 8K, to postawcie się na miejscu producentów TV. Muszą tak kombinować, aby klienci co jakis czas mieli powód do wymiany sprzętu. Teraz jest czas zarabiania na 4K. Najpierw niech wszyscy kupują 4K i wyrzucają FHD. Później 8K zamiast 4K itd... Technicznie mogli by już wprowadzić 8K, ale ekonomicznie się to nie opłaca.

Podstawowa zasada marketingu mówi, że nie chodzi o to aby sprzedawać najlepszy produkt, tylko taki na którym zarabia się najwięcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAB+ to jest tylko strata naszych pieniędzy (podatników).

 

Powiedz to we wspomnianej Norwegii i innych krajach gdzież DAB+ jest może nie (jak tam) jedyny, ale istnieje od dawna i jest dużo bardziej rozwinięty niż u nas. Istnieją tam również nadawcy (DAB+) prywatni. Dokładają do interesu?

 

Internet mobilny jest wszędzie dostępny, coraz szybszy i tańszy. W każdym smarfonie są tysiące stacji radiowych.

 

Jedno drugiego nie wyklucza.

 

Co do 8K, to postawcie się na miejscu producentów TV. Muszą tak kombinować, aby klienci co jakis czas mieli powód do wymiany sprzętu. Teraz jest czas zarabiania na 4K. Najpierw niech wszyscy kupują 4K i wyrzucają FHD. Później 8K zamiast 4K itd... Technicznie mogli by już wprowadzić 8K, ale ekonomicznie się to nie opłaca.

 

Japonia idzie z FHD bezpośrednio na 8K.

 

Podstawowa zasada marketingu mówi, że nie chodzi o to aby sprzedawać najlepszy produkt, tylko taki na którym zarabia się najwięcej.

 

Widać w Japonii są inne zasady. Kto jak kto ale oni kasę liczyć umieją. Może dlatego mają tak, jak mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest jakość Super HD? Jakieś parametry?

 

Kolejny marketingowy bełkot kolejnego po S oferenta.

 

Identyczny bełkot powstaje np.: o wyrobach firmy dcs, zegarach atomowych, sprzęcie typu „vintage”, genialnych chińskich klockach ala yaqin itd. Czas chyba do tego przywyknąć i nie pojękiwać, zwłaszcza jak się samemu ulega takim marketingowym podszeptom.

 

Jedyna metoda, by się ustrzec przed konsekwencjami marketingowego bełkotu to edukacja. Przyda się też zdrowy rozsądek i umiejętność myślenia. Wiem, że to nie popularne, bo chwalenie się nieznajomością nauk ścisłych jest ostatnio w modzie. Konsekwencje tego są przykre, bo rzesza ludzi dających się wodzić za nos przez przyslowiowy kabel audio powiększa się coraz bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w czasopiśmie Audio albo HI FI, był test porównawczy tych samych stacji radiowych, DAB vs radia internetowe i DAB przegrał pod względem jakości.

 

Japonia idzie z FHD bezpośrednio na 8K.

 

 

Tak ale na olbrzymich reklamowych telebimach w Tokyo ! a bitrate jaki tam idzie jest całkowicie nierealny dla platform tv (gigantyczne koszty). Zresztą Gmeru niedawno powiedział że taki bitrete (dane zgodne ze źródłowym zapisem) który by wykorzystał pełny potencjał HD można zobaczyć tylko w specjalnych satelitarnych przekazach dosyłowych dla platform (które potem mocno kompresują ten przekaz) na komputerowych kartach DVB sat (ta norma przekazu jest niedostępna dla komercyjnych stacjonarnych tunerów sat).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w czasopiśmie Audio albo HI FI, był test porównawczy tych samych stacji radiowych, DAB vs radia internetowe i DAB przegrał pod względem jakości.

 

Skoro się na jedną częstotliwość wsadza się multiplex wielu stacji z dużą kompresją to nic dziwnego. Księgowi rządzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskok komercyjnych przekazów z SD na HD a potem 4K, nie polega na pokazaniu max pełnej możliwości przekazu dla danej rozdzielczości, ale na tym że każdy przeskok na wyższą rozdzielczość gwarantuje nieco większy bitrate, czyli można powiedzieć że max możliwy bitrate dla SD da lepszą jakość niż komercyjny typowy przekaz HD z niskim bitrate a tak samo max możliwy bitrate dla przekazu HD da lepszy obraz niż niskawy bitrate dla przekazu 4K.

 

Na platformach jest sporo kanałów które pomimo że nadają w HD, to mają zamgloną ostrość (czyli w obrazie znajduje się wiele tzw makrobloków, czyli tzw malutkich zapychaczy w miejscach gdzie powinny być szczegóły obrazu w postaci kwadracików od kompresji) i bardzo mdłą kolorystykę, i to jest własnie zasługa tego że te kanały maja niski bitrate, czyli ich obraz nie posiada wszystkich informacji o obrazie które były w oryginalnym zapisie

 

EDIT:

 

Cytat z wypowiedzi Gmeru :

 

''Od 2006 roku kiedy były testy nki i leciały mecze z full bitrate dla testerów. W ogóle często można taki dosył spotkać od lat na sat tylko trzeba kompa, kartę itd. i możesz podejrzeć "czysty" sygnał. Tyle, że w życiu nie ma szans by nadać kanał z 30 czy 50 bitrate''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej zdarta płyta. Nic nowego nie wnosisz. Powtarzasz się.

 

Niewiele potrafisz powiedzieć. To zrozumiałe. Na poparcie tych wszystkich fantasmagorii atomowych, kablowych, marketingowych itd. nie da się podać żadnych argumentów, bo one nie istnieją.

 

W stopce masz tablicę ogłoszeń. Nie możesz tego badziewia sprzedać od kilku lat!. Widać rozsądnych ludzi przybywa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bum1234 i @pmcomp

 

I mamy następny wątek z którego zgodnie z ostrzeżeniem jakie Wam dałem wylatujecie obaj.

Macie PW do wzajemnych adoracji.

Żegnam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.