Skocz do zawartości
IGNORED

Philips kończy produkcję CD-Pro2


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Sony może produkować napędy CD skoro pozamykała fabryki płyt CD a swoje własne płyty wydaje na nośnikach BluRay- SHMCd, BluSpecCd czy HQCD.

 

A widzieliście gdzieś wystawę sprzętu Hiend gdzie za źódło robiłby odtwarzacz CD ?

Łącznie z naszym AS na topowych zestawach słucha się albo z SACD, albo z vinyla albo z laptopa.

Jeśli ktoś wyskoczy ze zwykłą 16 bitową płytą CD to smiech na sali.

 

Sly30- w empiku przktycznie pozamiatane, CD już nie kupisz, natomiast w MM regały z CD zastępowane są regałami z vinylami.

 

Czyli nowoczesność w domu i w zagrodzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sly30- w empiku przktycznie pozamiatane, CD już nie kupisz, natomiast w MM regały z CD zastępowane są regałami z vinylami.

 

Dla odmiany w Matrasie płyt CD przybywa i bądż tu Konsman guru :)

 

 

 

A widzieliście gdzieś wystawę sprzętu Hiend gdzie za źódło robiłby odtwarzacz CD ?

Łącznie z naszym AS na topowych zestawach słucha się albo z SACD, albo z vinyla albo z laptopa.

Jeśli ktoś wyskoczy ze zwykłą 16 bitową płytą CD to smiech na sali.

 

 

Przeważnie to co kiepsko grało na AS to z laptopa no ale to taki owczy pęd lizanie High Endu z za szybki dla maluczkich :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany w Matrasie płyt CD przybywa

 

Facet nigdy nie był w Empiku,za wysokie progi ;).

 

Warszawski Empik na Marszałkowskiej,dziesiątki tysięcy wszelakiej muzyki na CD.

Klasyka i jazz w oddzielnym pomieszczeniu,kolejne tysiące sztuk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet nigdy nie był w Empiku,za wysokie progi ;).

 

 

 

Na prowincji zawsze o każdą! kulturę było ciężko, rozumiem frustrację Konsmana ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prowincji zawsze o każdą! kulturę było ciężko, rozumiem frustrację Konsmana ;)

 

Jak ktoś chce,to ma kulturę na wyciągnięcie ręki,gdzie by nie mieszkał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce,to ma kulturę na wyciągnięcie ręki,gdzie by nie mieszkał.

 

Nie wiem, dziś biegałem sobie po Lesie Wolskim później do Krakowa podrzuciła mnie autem sympatyczna pani, czy to jest kultura w lesie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam empik ''pod nosem'' a MM trochę dalej nie zauważyłem tej nowej epoki no sorry 8 szt LP(i tak ''cyfrowe'') przybyło w empiku

WolaPark

 

PS.Lubię muzykę wydaną dobrze na CD ,LP, pliki FLAC ,SACD, DVD Audio itp.itd

Jestem spokojny z tego powodu - to tyle możliwości.

 

 

Empik na Marszałkowskiej jeden z najstarszych w Warszawie mój Śp ojciec mnie tam zaprowadził pierwszy raz dawno dawno temu (CD nie było na świecie) pamiętam napój firmowy ))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najwiekszym Audio Show w Monachium duźo było odtwarzaczy CD, mniej więcej tyle ile gramofonów.

Co do kupowania CD to kupuję wysyłkowo dobre wydania, do MM czy Empiku i tak nie chodzę, ale w dużych miastach wybór jest spory. Może u Konsmsna nie ma. Co do wyboru vinyli to były proste przykłady np Deutsche Grammophone, wybór na CD 3675 pozycji, na vinylu 29. Tak samo w ECM i innych wytwórniach jazzowych. O muzyce elektronicznej nawet nie wspominam bo tej ambitniejszej w ogóle nie wydaje się na vinylu.

Konsman....lekarstwa....pamiętaj.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A widzieliście gdzieś wystawę sprzętu Hiend gdzie za źódło robiłby odtwarzacz CD ?

Łącznie z naszym AS na topowych zestawach słucha się albo z SACD, albo z vinyla albo z laptopa.

Jeśli ktoś wyskoczy ze zwykłą 16 bitową płytą CD to smiech na sali.

 

Powinieneś wstąpić do Jezuitów i zacząć na poważnie nawracać niewiernych.

Masz chłopie "talent".

A może to jednak nawet coś więcej?

Np. początki schizofrenii ?

 

Mam nadzieję , że jednak cały czas żartujesz.

Tyle tylko ,że dobry żart przestaje śmieszyć jak się go opowiada po raz setny tym samym osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płytami CD problem jest taki że jest bardzo mała ilość poprawnie nagranych, a te poprawne są koszmarnie drogie jak XRCD czy SHMCD.

Ja sam w domu nagrywałem doskonałej jakości płyty CD, byłem na odsłuchach gdzie porównywane były pliki CD zgrywane z gęstych plików z tymi właśnie gestymi plikami- jakość takich samodzielnie wypalonych płyt CD czy plików 16 bitowych jest naprawdę świetna. Problem jest właśnie w samej produkcji płyt CD, która praktycznie niszczy jakość dźwięku. Największym problemem jest końcowe przejście z 48kHz na 44,1.

Wszyscy pamiętamy jak kiedyś w domu można było nagrać doskonałą kasetę magnetofonową, podczas gdy kasety 'oryginalne" można było tylko na smietnik...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsman płyty CD to się wykonuje z matrycy- Ty mieć fabrykę??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz adres www.ccd.pl dostaniesz wszystko co wymieniłeś i to w najwyższej jakości.Teraz wiesz dlaczego giną sklepy z CD?

PS.Lubię muzykę wydaną dobrze na CD ,LP, pliki FLAC ,SACD, DVD Audio itp.itd

Gryphon nie produkuje poza odtwarzaczem CD innych formatów-tylko CD!O czym to świadczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo Reimyo, Metronome, Accustic Arts, Aestethix, Burmester, MBL, Ayon, Rega, Eintein Audio, Audio Research.....

Napisałem o Gryphonie bo takowy posiadam a jak w innych firmach,nie wiem ale jak widać to samo.Wniosek również taki sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz Sly Burmester hmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz Sly Burmester hmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na razie możemy sobie gdybać co do jakości na AS było tak sobie a kiedy kupujesz 111tkę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky ma rację bo Accustic Arts, Burmester, Ayon, Audio Research oprócz CD mają też w ofertach odtwarzacze plików itp

To tak żeby być obiektywnym

Sly się trochę rozpędził.Ale w dobrej wierze)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz Sly Burmester hmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak, nie produkują odtwarzaczy SACD, DVD-Audio. O to mi chodziło. Dziś liczy się CD, pliki i jak ktoś chce to vinyl na dodatek ale dostępność tytułów skromna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Z płytami CD problem jest taki że jest bardzo mała ilość poprawnie nagranych

 

Za to odkrycie należy się Nobel :-)

 

Ja sam w domu nagrywałem doskonałej jakości płyty CD, byłem na odsłuchach gdzie porównywane były pliki CD zgrywane z gęstych plików z tymi właśnie gestymi plikami- jakość takich samodzielnie wypalonych płyt CD czy plików 16 bitowych jest naprawdę świetna. Problem jest właśnie w samej produkcji płyt CD, która praktycznie niszczy jakość dźwięku.

 

Wszyscy eksperci z branży fonograficznej wytłumaczą Ci, że jakość samodzielnie wypalanej płyty w porównaniu do tłoczonej jest dużo niższa. Mam jedną z najlepszych nagrywarek do płyt CD, ale nie zaryzykowałbym twierdzenia, że te wypalone są podobne do oryginału. Jakość dźwięku niszczy wiele rzeczy, niechlujna realizacja, błędy w masteringu, itp. Ale wypalanie na CD niestety też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy naskoczyli na Konsmana , troche to nie na miejscu.

Prawda jest taka , ze od kliku lat wiele firm wprowadza do oferty odtwarzcze strumnieniowe i same DAC. Jeszcze niedawno byl w zasadzie tylko Linn, teraz sa juz dziesiatki urzadzen. Gdyby nie bylo popytu na granie z plikow, firmy nadal robilyby tylko playery cd.

Oczywiscie to nie znaczy, ze plyta cd juz zniknela z rynku. Z tym nosnikiem jest tak jak z owocem - jest dojrzaly, jak winogorna po pierrwszych przymrozkach:) Playery cd maja za soba kilkadziesiat lat rozwoju i najlepsze sporsod nich oferuja naprawde doskonala jakosc dzwieku.

Pliki czynia sluchanie wygodniejszym .Porownujac najlepsze wydania cd i plikow, pliki sa rowniez tansze. Tansze rowniez od 180 g winyli. Pliki 24/96 - cena ok 60 pln, dobra plyta z ccd.pl - 100- 250 pln, dobry winyl 180g - 80-150 pln. Kupujac rocznie 50 plyt w plikach 24/96 oszczedzamy rocznie prawie 5 tys pln. Oczywiscie, wybor plikow nie jest tak duzy jak plyt cd, ale systematycznie rosnie. Jakosc 24/96 jest w dobrych realizacjach lepsza, niz przecietna jakosc z cd.

Jest wiec wiele powodow, aby rynek platnych plikow rozwijal sie szybciej, niz cd.

To na poziomie audiofilskim.

Na poziomie masowym , pliki juz wygraly wojne z cd, mlodzi juz nie kupuja plyt.

Wystarczy poczytac na computer audiophile , jak starsi melomani, dyposponuijacy kolekcjami setek i tysiecy plyt prosza o porady , jak przejsc na pliki. I robia to, bo sprzetowo, dzwiekowo i utylitarnie pliki sa lepszym rozwiazaniem.

Jak komus nie przeszkadza szukanie plyty w duzym zbiorze , koniecznosc wkladania i wyciagania cd do i z napedu to moze jeszcze dlugo grac z plyt cd i nie przechodzic na pliki.

IMO warto miec sprzet , ktory odtwarza wszystkie nosniki : cd, sacd, pliki i winyle. Samemu porownac i wyciagnac wnioski.

W koncu kolekcjonerzy samochodow czy zegarkow tez maja kilka modeli:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Gryphon nie produkuje poza odtwarzaczem CD innych formatów-tylko CD!O czym to świadczy?

O ułomności intelektualnej inżynierów Gryphona? ;)

 

Tak samo Reimyo, Metronome, Accustic Arts, Aestethix, Burmester, MBL, Ayon, Rega, Eintein Audio, Audio Research.....

Nie prawda...

Ayon ma ze 3 odtwarzacze plików. Inne mają DACki przystosowane do minimum 24/192 i wejścia USB co oznacza, że nawet jak nie mają w ofercie samego źródła (jeszcze) to są już przystosowane do epoki plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , ze od kliku lat wiele firm wprowadza do oferty odtwarzcze strumnieniowe i same DAC

 

Oczywiście,przecież dla nich to tylko biznes,teraz jest czas by zarabiać na plikach.

 

.Porownujac najlepsze wydania cd i plikow, pliki sa rowniez tansze. Tansze rowniez od 180 g winyli. Pliki 24/96 - cena ok 60 pln, dobra plyta z ccd.pl - 100- 250 pln,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Akurat w ccd.pl widzę odwrotną zależność :)

 

 

wybor plikow nie jest tak duzy jak plyt cd, ale systematycznie rosnie

 

Zobaczymy ile lat zajmie wyrównanie płytoteki plików do CD.

 

Jakosc 24/96 jest w dobrych realizacjach lepsza, niz przecietna jakosc z cd.

 

Z tym nie mogę się zgodzić,bo to jest zbytnie uogólnienie,trzeba porównywać konkretne tytuły,a tu jak się okazuje nie jest tak wesoło.

 

Na poziomie masowym , pliki juz wygraly wojne z cd, mlodzi juz nie kupuja plyt.

 

Na szczęście My tutaj obecni nie jesteśmy "masówką" :).

Młodzi oczywiście,że tak,dla nich nie liczy się jakość tylko wygoda,i oni nie kupują gęstych plików,o ile w ogóle coś kupują ;)

 

Jak komus nie przeszkadza szukanie plyty w duzym zbiorze , koniecznosc wkladania i wyciagania cd do i z napedu to moze jeszcze dlugo grac z plyt cd i nie przechodzic na pliki

 

Mi nie przeszkadza,uważam,że obcowanie z "prawdziwym" nośnikiem podnosi wartość emocjonalną przy słuchaniu muzyki.

 

Natomiast szukanie płyty w wielotysięcznej płytotece,wraz z umieszczeniem jej w playerze zajmuje mi kilka,czasem kilkanaście sekund,co nie raz już udowadniałem swoim znajomym :).

Za to widziałem nie raz,problemy z wyszukiwaniem tytułów "plikowych".

 

 

Oczywiście nie jestem przeciwnikiem plików,tylko czekam na rozwój wypadków :).

Czekam także kiedy usłyszę system,gdzie jest najwyższej klasy "strumień" i najwyższej klasy CDek,i bezapelacyjnie brzmieniowo wygrają pliki.

"Chwilowo" jeszcze nie doczekałem takiej sytuacji,a słuchałem już wielu systemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie mogę pojąć tej całej niechęci do rozwoju technologii cyfrowej. Kiedyś zwolennicy fotografii głosili podobne opinie na temat cyfry. Czas pokaże co jest lepsze. Postępu nikt nie zatrzyma. Ja liczę na to, że z pożytkiem dla nas wszystkich będzie lepiej a chyba o to nam wszystkim chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę pojąć tej całej niechęci do rozwoju technologii cyfrowej

 

Czy w moim wpisie zauważyłeś jakąś niechęć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

To nie jest niechęć.

Nie każdy chce być komputerowym geekiem.

 

Jeżeli przez cały dzień wokół mnie w firmie jest więcej komputerów niż pracujących tu ludzi, to wcale nie budzi we mnie radości konieczność odpalenia kolejnego komputera (nawet gdy jest to tylko odtwarzacz sieciowy) tylko po to by posłuchać sobie muzyki po powrocie do domu.

 

BTW, tzw. postęp nie zawsze jest dobrą sprawą dla człowieka.

Bezmyślny zachwyt nad tzw. postępem to bardzo płytka sprawa i raczej źle świadczy o kondycji zachwycającego się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.