Skocz do zawartości
IGNORED

Philips kończy produkcję CD-Pro2


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Gość brodacz

(Konto usunięte)

Ja chyba tez zostane liskiem chytruskiem :)

 

I to jest wlasnie ten klopot jak sie kupi naped jak go sprawdzic.Ja takich umiejetnosci elektroniczno majsterkowych nie posiadam wiec nie bede sam grzebal i wymienial bo cos moge sperniczyc tylko.Pozostaje mi wiec chyba wiara w dobry egzeplarz :(

 

Moj odtwarzacz podglasza sie z pilota i tylko tak.Czy myslicie ,ze zwykly uniwersalny pilot dostepny powszechnie bedzie dzialac tez z tym napedem i bedzie podglaszal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilot?

pilot jest ok pytałem o uniwersalny bo jak przestaja robic napęd to pewnie i ten fajny pilot też i w przyszlości jak sie zepsuje to trzeba pewnie bedzie kombinowac ale z pilotem bedzie dużo prosciej niz z napędem :)

 

Zapomniałem podpisać filmik .

Docisk Electrocompaniet Spider vs Acoustic Arts

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o typ nośnika.

Tu idzie o jakość dźwięku.

Ten z winyla w porównaniu z syfrą jest, jak to pięknie opisał jeden z naszych Klubowiczów, jak spuszczony ze smyczy.

Spuszczony ze smyczy ta.... trzeszczacy, szumiacy, kolyszacy, chrypiacy, same zalety. Kup se jakas porzadna cyfre i posluchaj a nie wypisujesz farmazony. Winyl traktuje jako ciekawostke i nic poza tym. Zadnego magicznego dzwieku tam nie ma. To co mam ze swoich cdkow to przepasc jakosciowa nad winylem i nic tego nie zmieni, zadne modly, gusla i magia voodoo.

 

mam 3 cd-ki ktore maja ponad 30 lat i sa na chodzie, na oryginalnych laserach, jesli maja klopoty plyta to jest wina plyty, plyty do nich musza byc po specyfikacji red booka. Do tych innych plyt mam arcama z cdm12.1. Jak to padnie zawsze moge uzyc dac-a :) szkoda 1541a S2 nie użyć do tego celu. To jedna z niewielu kostek przy których zatwardziali miłośnicy analogu z winyli zostają wyprowadzeni z równowagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ja tam mowię co słyszę - najdroższy system oparty o syfrę co słyszałem, kosztował ponad 60 tys funtów.

I systemowi opartemu o 10x tańszy patefon mógł buty czyścić.

Fakt.

Nie mam winyla, kiedyś miałem. Więc nie jestem tak jak ty głupim fanbojem - nie bronię swego.

Stać mnie na obiektywizm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w kilku źródłach udało mi się potwierdzić informację, że Philips kończy produkcję CD-Pro2.

 

Jeżeli więc ktoś posiada odtwarzacz bazujący na tym mechanizmie - czas chyba zrobić zapas.

 

Mechanizmy CD ciągle jeszcze produkują Sony i Esoteric.

 

Philips nawet zmienił nazwę i wyrzucił ze swojej pierwotnej Nazwy Royal Philips Electronics słowo Electronics. Co oznacza ostateczne zaprzestanie pordukcji czegokolwiek związanego z branżą Audio i Video.

 

Firma ma się skupić na AGD i na tym co zarabia... czyli na sprzęcie medycznym a nawet na... marce akcesoriów dla dzieci Avent, pod którą sprzedawane są smoczki i butelki dla niemowląt.

 

Smoczki pokonały tyle lat historii i tradycji... koszmar...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuszczony ze smyczy ta.... trzeszczacy, szumiacy, kolyszacy, chrypiacy, same zalety. Kup se jakas porzadna cyfre i posluchaj a nie wypisujesz farmazony. Winyl traktuje jako ciekawostke i nic poza tym. Zadnego magicznego dzwieku tam nie ma. To co mam ze swoich cdkow to przepasc jakosciowa nad winylem i nic tego nie zmieni, zadne modly, gusla i magia voodoo.

 

mam 3 cd-ki ktore maja ponad 30 lat i sa na chodzie, na oryginalnych laserach, jesli maja klopoty plyta to jest wina plyty, plyty do nich musza byc po specyfikacji red booka. Do tych innych plyt mam arcama z cdm12.1. Jak to padnie zawsze moge uzyc dac-a :) szkoda 1541a S2 nie użyć do tego celu. To jedna z niewielu kostek przy których zatwardziali miłośnicy analogu z winyli zostają wyprowadzeni z równowagi.

 

Jakie to niby 3 cedeki masz ponad 30 letnie. pochwal się proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoczki pokonały tyle lat historii i tradycji... koszmar...

 

dokładnie tak - świat upada wraz z rozwijającą sie technologią - miazga! - i tak wygląda nasze życie!!! - marketing nas pogrąży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to niby 3 cedeki masz ponad 30 letnie. pochwal się proszę.

 

sony 101, 501, 701. Toshiba w drodze. Musze zobaczyc z ktorego roku jest marantz, też już dziadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedługo nie bedzie żadnych nosników muzyki czy innych tam wynalazków, i-padów i smartfonów cokolwiek to oznacza, powczepiają w głowy przetworniki, czipy inne ustojstwa bez wiedzy zainteresowanego, zgody roziców itd.... będzie kontrola i inwigilacja wszechobecna, po to to się robi. Ja wróciłem do telefonu z okragłą tarczą, może kupie na korbkę, komórke wyrzuciłem do komórki, wróciłem też do vinilu od dość dawna tak sobie myslę, że to utrata osobowości i sterowanie wszystkimi.Takie bezpłciowe. A wydaje się, że to takie upraszczanie życia. Niewolnictwo i tyle. Ale to już inny temat. Sorry za off-top. Takie skojarzenia. przestaje robić sie wszystko co ma jeszcze resztki duszy i pomysły prawdziwych rzemieślników-artystów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie może ktoś gdzie można kupić pilot taki jak na zdjęciu ?

 

Fotka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pilotów RC-5 jest na ebayu.

 

O takiego, jak na zdjęciu zapytaj tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale sam sklep Giudo Tenta to ci odradzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

w wyciąganiu kasy to zarówno teraźniejszością powszechną, jak i przyszłością, jest opakowywanie trzewi komputerowych w biżuteryjne, błyszczące pudełka i sprzedawanie jako topowe hi-end "playery", "streamery" itp. głupoty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale nikt tego nie nazywa hi-endem, nie wystawia na wystawach HiFi i nie robi namaszczonych min ;-)

 

komputer to komputer

 

te streamery, playery itp. to w ogóle nie są urządzenia audio, to są komputery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają. Można równie dobrze powiedzieć, że współczesny samochód to nie samochodów bo to trochę komputer. Postępu nie zatrzymasz.

Nowa S-Klasa Mercedesa to w połowie komputer ale zabija pod prawie każdym względem samochody bez komputerów.

Co do komputeryzacji w audio to dotyczy ona głównie źródeł ale już nie końcówek mocy, preampów czy kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz rację, mój argument był taki, że przyszłością audiofilii jako specyficznego hobby będzie jednak gramofon, trendy chyba takie są, na wystawach audio poza playerami i streamerami roi się od nowych gramofonów

 

a wyciąganie pieniędzy to sprzedawanie komputera jako czegoś innego "specjalnego"

 

 

końcówki mocy - ile trzeba zapłacić za nową końcówkę tranzystorową w klasie A?

 

kolumny - tu vintage chyba wygrywa w cuglach, jakie ostatnio osiągnięcia technologii w kolumnach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo to świetny interes dla sprzedających. Jeśli klient kupi streamer to kupi raz, wyda niewiele i za muzykę też płacić nie będzie.

A jeśli uda się wciągnąć kogoś w gramofon to można od niego wyciągnąć znacznie więcej kasy bo i sam gramofon jeśli dobry to jest drogi, do tego dobre ramie, wkładka, myjka a i muzykę trzeba kupować, nie można kopiować i złapany w taką "pułapkę" klient będzie bulił non stop.

A na cyfrze sprzedawcy niewiele mogą już zarobić, ludzie sobie kopiują a i sprzęt masowy do odtwarzania jest tani i bezawaryjny.

Dlatego też na wszelkich pokazach audio będzie coraz więcej gramofonów i będą próby żeby wciągnąć w tą zabawę jak najwięcej ludzi.

A potem nowe ramie…10000zł, a to nowa wkładeczka…5000zł…a to myjeczka….5000zł…a to nowe vinyle….po 70zł….ale te Japońskie po 200zł…

i kasa leci. Musi być ruch w interesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, gramofony są przynajmniej fajne (jak mechaniczne zegarki itp.) i przy tym po prostu ...lepiej grają (totalnie subiektywna opinia)

 

nie trzeba wydawać majątku, chyba że ktoś ma przymus kupienia tego co się chwali w jakimś magazynie papierowym czy w sieci czy na jakimś forum

 

podobnie płyty - wcale nie trzeba kupować nowych, z Japonii itp., raczej szukać trzeba, interesować się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Sony może produkować napędy CD skoro pozamykała fabryki płyt CD a swoje własne płyty wydaje na nośnikach BluRay- SHMCd, BluSpecCd czy HQCD.

 

A widzieliście gdzieś wystawę sprzętu Hiend gdzie za źódło robiłby odtwarzacz CD ?

Łącznie z naszym AS na topowych zestawach słucha się albo z SACD, albo z vinyla albo z laptopa.

Jeśli ktoś wyskoczy ze zwykłą 16 bitową płytą CD to smiech na sali.

 

Sly30- w empiku przktycznie pozamiatane, CD już nie kupisz, natomiast w MM regały z CD zastępowane są regałami z vinylami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.