Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 09-10.11.2013


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, źle podałem godziny seminarium Pana Malewicza - zamieniłem dni między sobą :(

 

A więc:

 

Sobota 9.11.2013 - 17:00

Niedziela 10.11.2013 - 13:00 oraz 16:00

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może seminarium dotyczące instalacji wkładek, regulacji ramion, etc, autor zdołał by poszerzyć o zagadnienia okablowania ramienia, chętnie poruszyłbym kilka kwestii, jeśli wolno byłoby zadawać pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramieniu można zastosować system dynamicznej redukcji zniekształceń pola magnetycznego, który automatycznie rozładowuje pojemności własne okablowania, symetryzuje pole, znosi wszelkie dominacje wektorowe, pozostawiając czystą rezystancje przewodnika, jako jedyną barierę dla przepływu sygnału.

 

P.S,

Najlepsze z możliwych okablowanie ramienia, jest bardzo wdzięczną czynnością, gdyż jest elementem źródła podlegającym znacznemu wzmocnieniu, co w prostej linii prowadzi do dużego relatywnie znaczenia, wnoszenie zniekształceń które można uniknąć w takiej sytuacji jest wyjątkowo niekorzystne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Zapraszamy do Hotelu Golden Tulip na prezentację Zeta Zero - sala Tulip 2.

 

Kolumny zasilane będą wzmacniaczami M6000 ACCUPHASE sterowanych preampem Accuphase C3800 jak i z najnowszym odtwarzaczem tej firmy DP-700. Jako drugi tor dźwiękowy także sterujący kolumny ZETA ZERO zagra legendarny wzmacniacz d'Agostino MOMENTUM a źródłem dźwięku będzie odtwarzacz AURENDER W20 wyposażony w rewelacyjne przetworniki dCS VIVALDI DAC. Całość prezentacji wyposażona będzie w specjalne wysoko prądowe i interconectorowe pasywne switch'e dzięki czemu będzie można natychmiast porównać obiektywnie walory dźwiękowe wszystkich alternatywnie zastosowanych tak wysokiej klasy komponentów.

 

 

 

W tym roku przygotowaliśmy również dla Państwa ciekawą prezentację wraz z p. Mieczysławem Stoch i Przemkiem Psikutą na którą zapraszamy w sobotę o godzinie 18 i w niedzielę ( godzinę jeszcze podamy)

 

zagra znakomity gramofon AVID Acutus SP, ramię SME IV, przewód do ramienia Cardas XLR, wkładka ZYX R1000 Airy 35 przedwzmacniacz gramofonowy Pulsare II przewód sygnałowy AVID SCT Black RCA.

 

Co się będzie działo?

 

Krótka historia historii fonografii na przykładach 78 rpm. mono - Columbia 33CX, HMV ALP,

Mercury Living Presence MG, Westminster WL, Decca LXT oraz stereo Columbia SAX, HMV ASD, Mercury Living Presence SR, Westminster WST, Decca SXL 2000 - 6000, 4 Phase stereo, PCM Denon. Chcemy też zaprezentować kilka przykładów płyt promocyjnych na białym lablu lub też płyt testowych z białym lablem jeszcze nie zapisanym. Są to egzemplarze, które były przeznaczane dla stacji radiowych, miały bowiem najlepszą jakość a to dlatego, że schodziły jako pierwsze z matrycy. Pokazać dynamikę na czerwonym winylu japońskim.

Dygresje na temat wytwórni, labli no i oczywiście na temat sztuki interpretacji uwiecznionych na płytach.

Na zakończenie kilka cennych wskazówek dla kolekcjonerów płyt gramofonowych.

 

 

53476830.jpg

 

Zapraszamy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw, jak zagra W20 z DAC Vivaldi, Momentum i Zeta Zero.

Mam wrazenie , ze może być pozytywna niespodzianka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw, jak zagra W20 z DAC Vivaldi, Momentum i Zeta Zero.

Mam wrazenie , ze może być pozytywna niespodzianka.

Szkoda ze mnie nie bedzie na AS w tym roku,ale mysle ze koledzy opisza jak bylo,bede wdzieczny jak ktos zwroci uwage na kolumny wysokoskuteczne mogace grac dobrze z wzmacniaczami lampowymi ,tymi oczywiscie slabszymi ,czyli SET do powiedzmy 15W(realne 10W),licze na kolegow audiofili ze zdadza relacje z odsluchow!!!

Jesli chodzi o Zeta Zero to mysle ze w tym torze zagraja super,oby dostosowaly sie solidnoscia dzwieku do jego wlasciciela,ktory jest super sympatyczny i przemily,oby wszyscy wlasciciele firm brali z niego przyklad, jesli chodzi o kontakt z audiofilami!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wyszczególnienie godzin o których będą się odbywały prezentacje Kena Ishiwaty:

 

Sobota: 11.30, 14.00, 15.30, 17.30

Niedziela: 12.00; 14.00; 16.00

 

Podaję, bo jeszcze ktoś kto będzie chciał autograf lub zdjęcie z Kenem przeoczy i będzie niepocieszony :)

 

KenIshiwata_2_231107.jpg

 

PS. Ken, podobnie jak Peter McGrath z Wilsona, zawsze ma najlepszą muzę na wystawach ! Warto przyjść choćby z tego powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, bo Koris się wystawia, ale ze sprzętem Horna.

 

Najlepiej pytać dystrybutora - jest tu na forum jako Cludior.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do Hotelu Golden Tulip na prezentację Zeta Zero - sala Tulip 2.

Witam Panie Tomaszu, no to szykuje się niezła uczta. W tym roku zestaw W20 z DAC Vivaldi, Momentum może narobić wiele pozytywnego zamieszania - czego Panu życzę. Zawitam na prezentację w niedzielę z moją nieśmiertelną pozycją płytową - Pana produkcją - płytą Jakuba Żaka "Abomej". pozdrawiam Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, bo Koris się wystawia, ale ze sprzętem Horna.

 

Najlepiej pytać dystrybutora - jest tu na forum jako Cludior.

 

...jako cloudior

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam fajną perełkę dla absolutnych hardkorowców.

 

Czy zastanawialiście się, na jaki sprzęt zmieniają ludzie którzy mają Kondo. OK, na droższe Kondo. Ale co kupują, gdy już mieli droższe Kondo ? Otóż zmieniają na Audiotekne.

 

Włoski dystrybutor Suonarte postanowił spróbować sił w sprzedaży bezpośredniej w PL (już co najmniej 3 sztuki są u ludzi w Polsce).

 

C8P10.jpg

 

Polecam przeczytać artykuł z mono and stereo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...jako cloudior

 

i ta brakująca litera to właśnie jest clou problemu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy znani dziennikarze i recenzenci audio osobiście odwiedzą wystawę?

Masz jakieś wiadomości konkretne na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

2 pytania:

Czy na "wykład" p. Stocha i Psikuty bedą jakieś zapisy?

No i moze ja jestem jakiś ograniczony ale nie potrafię zlokalizować pokoju ze sprzętem B&W????

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

2 pytania:

Czy na "wykład" p. Stocha i Psikuty bedą jakieś zapisy?

No i moze ja jestem jakiś ograniczony ale nie potrafię zlokalizować pokoju ze sprzętem B&W????

Pozdr

 

witam,

 

Nie przewidujemy czegoś takiego ;) Zapraszamy wszystkich

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Tomaszu, no to szykuje się niezła uczta. W tym roku zestaw W20 z DAC Vivaldi, Momentum może narobić wiele pozytywnego zamieszania - czego Panu życzę. Zawitam na prezentację w niedzielę z moją nieśmiertelną pozycją płytową - Pana produkcją - płytą Jakuba Żaka "Abomej". pozdrawiam Artur

 

Szanowny Panie Arturze: będzie mi bardzo miło a nawet wiecej bo produkując i realizujac tą płytę ( tj Abomej) na prawdę dużo serca starałem się wsadzić wraz z muzykami by tak fajnie zabrzmiała i by ją ludzie polubili.... PS ma ją w swej kolekcji ulubionych m. in Jean Michael Jarre- (mówił o tym osobiście w dzienniku Tv chyba w 2000 roku w czasie sierpniowej wizyty w Polsce ) , zatem chyba nie jest taka zła skoro i Panu się tak podoba i jemu ;) . Cieszę się na ponowne spotkanie i oczywiście zapraszam do nas ! dobra kawa czekać będzie. - Tomek Rogula

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach życia w ukryciu, do Polski wraca Meridian:

 

4vz0.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wstępnie ustalone, że najnowszy dzielony odtwarzacz Metronome T6 Signature/C6 Signature będzię można posłuchać w pokoju Audio System z mniejszymi kolumnami Vivid Giya oraz elektroniką Rogue Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8846-0-32243500-1383819013_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

Podpinam się pod pytanie kolegi w sprawie parkingów.

Gdzie koło Sobieskiego będzie można bezpiecznie i niedrogo zaparkować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznie to na pewno pod Sobieskim - ale nie jest tanio: 10zł/h, 80zł/dzień.

 

Podobnie jak rok temu Audio Show odwiedzą Marja i Henk z 6moons. Jest to z pewnością jedna z najbardziej oryginalnych par recenzenckich :)

 

09.jpg

 

Ich zeszłoroczna wizyta odbiła się szerokim echem ... nie tylko w postaci obszernej relacji w 6moons, ale przede wszystkim w postaci kilku recenzji polskich produktów, które ukazały się na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Czy ktoś wybiera się na Audio z Torunia? Można zrzucić się na paliwo i jechać jednym autem.

Wiem, że Yoachim jedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznie to na pewno pod Sobieskim - ale nie jest tanio: 10zł/h, 80zł/dzień.

 

Podobnie jak rok temu Audio Show odwiedzą Marja i Henk z 6moons. Jest to z pewnością jedna z najbardziej oryginalnych par recenzenckich :)

 

09.jpg

 

Ich zeszłoroczna wizyta odbiła się szerokim echem ... nie tylko w postaci obszernej relacji w 6moons, ale przede wszystkim w postaci kilku recenzji polskich produktów, które ukazały się na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

 

Czytalem ich relacje,a w tym zaskoczenie,ze nad Wisla jest...normalnie,heh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2socks,

faktycznie, dzięki.

 

zildijan,

"normalnie" jest pojęciem bardzo względnym... szczególnie patrząc na Marję i Henka oczami większości obecnych na wystawie.

Żarcik taki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam fajną perełkę dla absolutnych hardkorowców.

 

Czy zastanawialiście się, na jaki sprzęt zmieniają ludzie którzy mają Kondo. OK, na droższe Kondo. Ale co kupują, gdy już mieli droższe Kondo ? Otóż zmieniają na Audiotekne.

 

Włoski dystrybutor Suonarte postanowił spróbować sił w sprzedaży bezpośredniej w PL (już co najmniej 3 sztuki są u ludzi w Polsce).

 

 

 

Polecam przeczytać artykuł z mono and stereo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam nadzieję, że będzie można ich posłuchać a nie tylko obejrzeć.

 

Jest wstępnie ustalone, że najnowszy dzielony odtwarzacz Metronome T6 Signature/C6 Signature będzię można posłuchać w pokoju Audio System z mniejszymi kolumnami Vivid Giya oraz elektroniką Rogue Audio.

Ta amplifikacja poradzi sobie z tymi głośnikami ?

 

Czytalem ich relacje,a w tym zaskoczenie,ze nad Wisla jest...normalnie,heh.

Biorąc pod uwagę wiedzę Amerykańców na temat reszty Świata to i tak duży sukces :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.