Skocz do zawartości
IGNORED

Chord Hugo - bitwy, wrażenia i porównania


sebna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marslo ja nie chcę kolejnej nie potrzebnej wojenki, co jest lepsze. Jedynie odnośnie tego co napisał Wojtek i na poparcie tego są np. realizacje które brzmią fatalnie z CD i tylko vinyl to ratuje. Tak jest właśnie na przykładzie SADE i tej płyty. Skoro robiłeś test tej samej płyty, to czy zauważyłeś różnice, bo nie napisałeś. Sam jestem zwolennikiem cyfry jak wiesz.

 

Moim zdaniem jest tak, ze najbardziej nas roznicuja preferencje i posiadanym sprzet. Jesli ktos lubi dzwiek analogowy, to rzeczywiscie d winyl jest temu blizszy. Jednak slabe realizacje na winylu brzmia moim zdaniem duzo gorzej , niz dobre z plyty cd czy plikow. O wygodzie nie wspominam, ale ona wplywa na nasze nastwienie , czyli preferencje wlasnie. Zwolennik winyla musi odkurzyc, umyc od czasu do czau i ustawic igle setny raz, bez tego mu nie brzmi.

Potem jest cos takiego jak uczeniu sie okreslonego dzwieku. Jak ktos dlugo dlubie w torze cyfrowym i poslucha przecietnego toru analogowego , to go wiele rzeczy denerwuje i vice versa .

Co do muzy , ktora porowynywalem ,to bylo na poczatku drogi plikowej ponad dwa lata temu, opisalme w higfidelity w hydeparku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Od tego czasu tor plikowy bardzo rozwinalem , a analogowy stoi w miejscu . Dla mnie roznica jest wyrazna na korzysc cyfry z plikow . Jednak jak przyjdzie milosnik analogu to powie : tak, pliki no fajnie rozdzielczosc, precyzja , dynamika ale gdzie jest ten pierwiastek live jak z dobrego analogu ? I go nie przekonasz.

Jak ktos lubi analog powinien sie teraz zainteresowac plikami dsd imo. Zalety plikow , a dzwiek jak z dobrego gramiaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest właśnie na przykładzie SADE i tej płyty.

No i wlasnie dochodzimy do sedna ta plyta Sade jest do dobrego odtworzenia z cyfry, to wszystko kwestia toru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z pierwszych kroków optymalizacji sprzętowej jest usunięcie wszelkich części ruchomych z PC, od dysków przez wiatraki. PC powinien by zupełnie bezgłośny i pasywny. Wiatraki to zarówno hałas słyszalny jaki stałe zakłócenia w sekcji zasilania. Wiadomo, oczywiście, że na takie kroki ktoś się decyduje dopiero jak zaczyna myśleć na poważnie o audio-pc.

 

Bubusia gdybym miał NADa50 to pewno bym nie kombinował przy PC bo spodziewane efekty końcowe będą plus minus zbliżone pewno a nawet jeżeli nie to jedno z drugim niemalże się wyklucza przez dublowanie funkcjonalności.

 

Ja grzebie przy PC bo to mój wyuczony zawód, wykonywana profesja i pasja od małego dziecka... więc dla mnie jest to naturalna droga.

 

Pozdrawiam

 

 

Czy mógłbyś zamieścić swój pełny przepis na poprawnie wykonanego kompa. Mam już parę hintów, ale decyzja o wydanie ca. 5k ciągle przede mną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky…a na czym ty słuchasz tego filmiku z Sade? Bo dla mnie jest tam jeden jazgot czy z CD czy z vinyla. Obie wersję grają fatalnie.

No to fajny masz tor Sly30 :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie - o co chodzi?

 

to "porównanie" wyraźnie wskazuje na manierę systemu i przede wszystkim głośników: jest kartonowo, technicznie, wysokie są bardzo słabej jakości, nie ma klimatu w ogóle, nie ma feelingu, muzyka jest "poganiana"

 

ja się nie zachwycam możliwościami jutuba :) ale pewne rzeczy naprawę słychać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCS-a stacka jak i sam DAC sluchalem w ultra kontrolowanych warunkach w przeciwienstwie do Ciebie ktory sluchal tylko samego DAC-a

Trinity sluchalem ok 2h na AS2013 - w przeciwienstwie do Ciebie ktory wogole tego na oczy nie widzial.

Widze Sly30 ze Twoj poziom forumowy caly czas zniza loty...tak na marginesie ;)

 

 

 

Stasiu, nie pisałem tego złośliwie a tylko stwierdziłem fakty. To że u kogoś w domu słuchałeś stack dCS to nie jest to samo, co mieć go u siebie przez tydzień czy dwa. Słuchanie czegoś na Audio Show nawet przez 2h to wybacz ale nie rozśmieszaj mnie. W Monachium w ten sposób to ja słyszałem wszystko. Zapewne masz dużą wiedzę o elektronice i budowie DAC-ów, ale to nie zmienia faktu, że w zasadzie nie słyszałeś niczego. Równie dobrze możemy pogadać, która panna jest lepsza….Angelina Jolie, Halle Barry czy Jessica Alba. Tyle, że żaden z nas nie ma o tym pojęcia. Przykład może nie jest miarodajny, gdyż w przeciwieństwie do ciebie większość z topowych DAC-ów miałem u siebie co najmniej 1-3 tygodnie, niektóre ponad rok. Nigdy nie pisałem, że miałem cały stack dCS, nie ukrywałem, że miałem sam DAC bo też tylko sam DAC mnie interesował. Trinity u siebie nie miałem i też nigdy nic na jego temat nie pisałem. Aż boję się myśleć co zaczniesz pisać teraz po chwilowych odsłuchach na show w Monachium!! Zapewne zaczniesz tych ludzi pouczać jak buduje się DAC-i i co "spieprzyli" w swoich konstrukcjach… :-) Podziwiam twoją wiedzę ale życie jest życiem. A tak na marginesie, od dawnych twoich wpisów minęło pewnie rok albo więcej to skoro jesteś taki DAC-owy guru i kozak to karty na stół i ośmielę się zapytać…Stasiu!!! Jak tam twój DAC? Gdzie można go kupić, za ile, jak wygląda itd? Tylko nie pisz, że już go masz…w planach… :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście tak.

 

Ale pewne rzeczy trzeba od razu piętnować,ludzie czytają :).

 

Stefek mea culpa, spal mnie na stosie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, nie pisałem tego złośliwie a tylko stwierdziłem fakty.

Twoje fakty to zlosliwa wizja w krzywym i mocno pomarszczonym zwierciadle. Moje fakty sa tekie, ze tego sluchalem a TY NIE! ;)

No coz wiem ze operujesz na innej logice jednak ja biore logike tradycyjna.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajny masz tor Sly30 :D

 

Jesteś śmieszny z tymi filmikami z youtube i wyciąganiem kategorycznych wniosków na temat różnych sprzętów. A patrząc na Youtube to które laska lepiej gotuje? Halle Barry? Czy może Jennifer Lopez? A która jest bardziej romantyczna? Jak puścisz filmik z Youtube na 65 calowym TV to na pewno będzie to wiadomo…. :-)

 

A co do oceny tego filmiku z Sade to nie wygłupiam się jak ty i nawet nie podłączam tego do systemu audio. Otworzyłem na chwilę na Macbooku i nie zamierzam tracić czasu na słuchanie tego na systemie audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś śmieszny z tymi filmikami z youtube i wyciąganiem kategorycznych wniosków na temat różnych sprzętów. A patrząc na Youtube to które laska lepiej gotuje? Halle Barry? Czy może Jennifer Lopez? A która jest bardziej romantyczna? Jak puścisz filmik z Youtube na 65 calowym TV to na pewno będzie to wiadomo…. :-)

To nie z filmikow ta wiedza ze system Twoj nie jest przedni ale z tego ze plyta Sade ktora doskonale znam, potrafi zagrac dosc dobrze z cyfry ( fakt to nie jest super realizacja) Wiele wiele lat ta plyta mi nie grala wiec wiem o co chodzi, nie z Youtuba a z doswiadczenia. Uwierz mi ta plyta potrafi miec bardzo dobry bas, gleboki wokal, a i perkusja jest cicha, ale taka jak live. Jesli mowisz ze ta plyta jest cienka to oznacza to ze Twoj system pozostawia duzo do zyczenia. Podejrzewam tutaj zrodlo, bo ono powoduuje to ze plyty pokroju Sade nie graja zbyt milo;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe….Stasiu, ty nic nie kumasz. U mnie płyty Sade grają bardzo dobrze. Pisałem o filmiku z Youtube na którym był słaby jazgotliwy system i już na tym filmiku, odtwarzanym na Macbooku czyli z malutkich głośniczków było słychać, że grało to kiepsko. Być może wydanie CD było słabe bo i takie są na rynku, ale na pewno system był nie najwyższych lotów i to nawet widać. A ty wyciągasz jakieś absurdalne wnioski zupełnie z kapelusza. Masz skłonność do konfabulacji. Wymyślasz różne rzeczy, które rodzą się w twojej głowie ale nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Ale skoro mówisz, że mam słabe źródło to może masz rację. To ja chcę twój DAC!!!…czekamy wszyscy na niego od 3 lat!! Sukces wzmacniacza Amplifona pokazuje, że w Polsce też można zrobić świetny sprzęt audio. To gdzie jest ten twój DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest wiele kiepskich realizacji cyfrowych ale są też świetne realizacje. Na kilka milionów płyt dostępnych w cyfrze to nawet jeśli tylko 10% jest wybitnej jakości to i tak mamy wybór kilkuset tysięcy tytułów.

Plyt zle nagranych jest moze 1% glownie wspolczesnych. Wszystkie stare realizacje z lat 80, 90 to sa w wiekszosci bardzo dobre realizacje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co ja ten filmik dałem. Bardzo proszę moderację o wywalenie tego filmiku i tej jałowej dyskusji m.in.na temat jakości Youtube.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać, że z vinyla jest nieco łagodniej ale obie wersje to jazgot. Niestety jest wiele kiepskich realizacji cyfrowych ale są też świetne realizacje.

No i jak zwykle masz inna logike, to ostatnie zdanie odnosci sie do REAZLIZACJI PLYTY a nie tego co slyszales z Youtuba ;)

Nie zmieniaj faktow Sylwek!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś zamieścić swój pełny przepis na poprawnie wykonanego kompa. Mam już parę hintów, ale decyzja o wydanie ca. 5k ciągle przede mną.

 

Nie ma problemu, ale ponieważ temat jest obszerny a ja nie lubię robić rzeczy na pół gwizdka to musisz mi dać na to chwile czasu. Postaram się przed poniedziałkiem rozpisać temat w nieco większych szczegółach (może wcześniej się uda).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyt zle nagranych jest moze 1% glownie wspolczesnych. Wszystkie stare realizacje z lat 80, 90 to sa w wiekszosci bardzo dobre realizacje

 

1% to źle zrealizowane płyty tak? Chłopie, daj sobie spokój z tym hobby. To nie dla ciebie. Pomyśl może o fotografii, o wędkarstwie albo o czymś innym. Sam wolę cyfrę niż analog i powinienem tobie przytaknąć, że tylko 1% to złe realizacje ale musiałbym jak ty żyć w abstrakcyjnym świecie surrealizmu audiofilskiego. Kiepskich i bardzo kiepskich realizacji jest co najmniej 30% całego ogółu muzyki. To, że na coraz lepszym sprzęcie można z nich wycisnąć coraz więcej to zupełnie inna sprawa. Ale nie zmienia to faktu, że słabe realizacje są po prostu…słabe!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek OK podaj kilka zlych realizacji poslucham i napisze. Moze w ten sposob rozwiazaemy konflikt, co?

 

Najgorzej zrealizowane plyty jakie sa, to wiekszosc audiofilskich samplerow, surrealizm powiadasz, a moze nie wiesz co potrafia zrobic pliki i dobre DAC-i? ;)

Audiofilskie samplery to jest przewaznie zajechanie gory dopalenie lampka wokalu i podbicie basu na analogowym szpulaku - tak maja sie od kuchni te cuda audiofilizmu :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Sylwek OK podaj kilka zlych realizacji poslucham i napisze. Moze w ten sposob rozwiazaemy konflikt,

Jeżeli za dobrą realizację przyjąć np. ECM , Chesky , Blue Note to Sly ma rację ...

Ja uważam tylko , że złych realizacji jest więcej niż 30%.

 

Przykłady :

Prawie całe U2

Większość nagrań rockowych z lat 90-tych

A Polska muzyka poza kilkoma rodzynkami ( Możdżer , A.M Jopek) wola o pomstę do nieba...

Edytowane przez cybant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Polska muzyka poza kilkoma rodzynkami ( Możdżer , A.M Jopek) wola o pomstę do nieba...

Bardzo trudne plyty dla sprzetu ale WYBITNIE dobre realizacje, to sprzet slabo je odtwarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania rockowe tez sa bardzo dobrze nagrane bo nagrywali

Tylko te które wymieniłem to rodzynki;) czyli są OK;)))

 

Reszta jest do duszy...;)

Polska muzyka tez jest dobrze nagrana ( ale sprzety przewaznie zle ja odtwarzaja) rock z lat 90 bardzo dobre nagrania, ale trudne dla sprzetu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ja uważam tylko , że złych realizacji jest więcej niż 30%.

Klasyki nie słucham.Jazzu b. mało.

Ale z płyt elektronicznych , ambient,rock, pop itd. to uważam ,że na prawdę dobrych realizacji jest może połowa (optymistyczna wersja) a b. dobrych może 15%.

B.dobre realizacje to w przeciwieństwie do tego co pisze Staszek właśnie najnowsze wydania 2000+.

Płyty z lat 80-tych to totalna porażka i nic nie pomogą nawet nagrania na SACD. One brzmią jak picowane pliki hires.

Wszystko zależy jakie kryteria się przyjmie.

Co to znaczy dobra realizacja?

Czasami jest tak ,że przez dłuższy czas człowiek myśli ,że ma kilka dobrze zrealizowanych płyt do czasu aż kupi kolejną , która jest znacznie lepsza.

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty z lat 80-tych to totalna porażka

Wyglada na to ze Panowie ten Metronome to nie jest jednak orzel. Na stacku Vivaldim jak i u mnie w domu stare plyty z lat 80 cyfrowane dawno dawno temu z tasm matek graja wzorcowo. Wiec...;)

 

A i Trinity odtwarza tez te plyty wybitnie wiec....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasiop, mozna przyjechac i posluchac?

 

trzebaby to jakos zweryfikowac, jakby na to nie patrzec poglad o 1% zlych realizacji dosyc rewolucyjny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Nie ma problemu, ale ponieważ temat jest obszerny a ja nie lubię robić rzeczy na pół gwizdka to musisz mi dać na to chwile czasu. Postaram się przed poniedziałkiem rozpisać temat w nieco większych szczegółach (może wcześniej się uda).<br />

 

Bardzo się cieszę. Nie ma żadnego problemu czasowego. Na computer audiophile jest sporo projektów, a u nas jakoś nikt nie chce opisać swego komputera od początku do końca - Elb przedstawiał coś dość szczegółowego, ale na wolnej płycie ze słabym procesorem. Korzystałbym z CA, ale one mają już półtora roku (caps 3), a ponoć cały czas coś się zmienia. Z kolei jak się wchodzi na fora specjalistyczne, np. jplay, to tam już wyższa filozofia na temat zasilania, a ja nawet nie odróżniam rodzajów zasilaczy:), a chciałbym dostać przepis i zlecić budowę takiego urządzenia.

 

Twoje zdanie na temat jakości transportu strasznie mnie zaciekawiło, a zdaje się, że mamy podobne ucho:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge wypowiedziec sie glownie na temat plyt z ciezka muzyka (metal) i naprawde duzo plyt na sprzecie ktory wylapie kiepska realizacje wola o pomste do nieba... przez to tez prawie przestalem sluchac np starszych plyt iron maiden czy morbid angel ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyglada na to ze Panowie ten Metronome to nie jest jednak orzel. Na stacku Vivaldim jak i u mnie w domu stare plyty z lat 80 cyfrowane dawno dawno temu z tasm matek graja wzorcowo. Wiec...;)

 

A i Trinity odtwarza tez te plyty wybitnie wiec....

 

Nie masz pojęcia o Metronome. Jeśli coś lub ktoś wyglada, że nie jest orłem to raczej....sam wiesz....jak tam twój DAC?....hehe

 

Akurat Metronome świetnie maskuje słabe realizacje i wszystko gra dobrze lub bardzo dobrze. Słychać jednak, gdy realizacja jest słaba i łatwo ją odróżnić od dobrej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Metronome świetnie maskuje słabe realizacje i wszystko gra dobrze lub bardzo dobrze. Słychać jednak, gdy realizacja jest słaba i łatwo ją odróżnić od dobrej.

 

I tu się z kolegą Sly muszę zgodzić :) Metronome jest jak limuzyna Mercedesa w dieslu - nie bije rekordów prędkości, przyspieszenia i przeciążeń (G), ale za jedzie się mimo wszystko dość szybko i super wygodnie.

 

Jak na niecałe 68kzł to ciekawe urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.