Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy
Teraz, toptwenty napisał:

Przepraszam - ale gdzie mogę przeczytać skierowaną do mnie "danger note"?

Dlaczego jest to po angielsku?

Kolejne akcje trolingowe lub próby ataku personalnego i prowokacyjne skończą się ostrzeżeniem na konto.

Prosimy o nie wykazywanie mowy nienawiści do innych.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że nikt nie wywoływał do odpowiedzi. Jednak zawsze trzeba znać stanowisko obu stron.

W tym konkretnym wypadku @zyzol bardzo złośliwie zaatakował młode Państwo Polskie z pozycji Bolszewickich, wystarczy poczytać jego posty. 

Pozdrawiam, T20.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, Espectro napisał:

Prosimy o nie wykazywanie mowy nienawiści do innych.

Oprócz trollingu słownego (i chamskich ataków) ten niekolega uprawia "trolling reakcyjny" - większość wpisów nielubianych przez siebie użytkowników kwituje obraz.png.655412ecd9dcc4e65e15caa6da0a758d.png.

Może jest sens ograniczyć np. ilość reakcji użytkownika dziennie czy ilość reakcji w stosunku do tego samego użytkownika dziennie? Albo w ogóle zostawić tylko reakcje jednoznacznie pozytywne: "Lubię to" i "Dziękuję"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
26 minut temu, JuG napisał:

Oprócz trollingu słownego (i chamskich ataków) ten niekolega uprawia "trolling reakcyjny" - większość wpisów nielubianych przez siebie użytkowników kwituje obraz.png.655412ecd9dcc4e65e15caa6da0a758d.png.

Może jest sens ograniczyć np. ilość reakcji użytkownika dziennie czy ilość reakcji w stosunku do tego samego użytkownika dziennie? Albo w ogóle zostawić tylko reakcje jednoznacznie pozytywne: "Lubię to" i "Dziękuję"?

Rozwiązaniem jest ignorowanie odpowiedzi wiadomości wspomnień oraz sygnatur drugiego użytkownika.

Można to zrobić poprzez zakładkę na profilu Ignorowani użytkownicy

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Espectro napisał:

Nikt nei wywoływał do odpowiedzi. Ale prosze. Tylko bez wycieczek personalnych.

I jest ewidentna wycieczka personalna i to obrzydliwa. 

39 minut temu, toptwenty napisał:

zyzol bardzo złośliwie zaatakował młode Państwo Polskie z pozycji Bolszewickich

Historia jest nauką, która dopuszcza rożne interpretacje zdarzeń. Natomiast każdy, kto ma inne zdanie od tego użytkownika jet bolszewikiem, towarzyszem komisarzem i inną taką swołocią. Nie mama zamiaru nikogo obrażać, ale takie zachowanie wskazuje na trolla albo na osobę mającą zaburzenia osobowości. Sęk tym, że ów użytkownik zarobił sobie ze mnie wroga publicznego nr 1 na Bocznicy i to, co proponuje Szanowny Administrator 

12 minut temu, Espectro napisał:

Rozwiązaniem jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) odpowiedzi wiadomości wspomnień oraz sygnatur drugiego użytkownika.

Można to zrobić poprzez zakładkę na profilu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest nie do przyjęcia, gdyż ktoś permanentnie naruszający Regulamin i ocierający się swoim działaniem o stalking, może ograniczyć prawo innego użytkownika do wolności wypowiedzi. Na takie praktyki nie powinno być miejsca nawet na tak gorącym Forum jakim jest Bocznica. I to właśnie poddaję pod rozwagę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Zyzol napisał:

może ograniczyć prawo innego użytkownika do wolności wypowiedzi

Antysemitom powinno się ograniczyć prawo do wolności wypowiedzi na Bocznicy, zresztą zgodnie z Prawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
25 minut temu, Zyzol napisał:

jest nie do przyjęcia, gdyż ktoś permanentnie naruszający Regulamin i ocierający się swoim działaniem o stalking

Ponaglam o zgłaszanie takich spraw wraz z krótkim opisem po przez formularz kontaktowy lub poprostu zgłaszając dany post. 

Nie śledzę tematu i nie znam zawiłości jakie się wydarzyły w przeszłości w tym temacie.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Espectro napisał:

Nie śledzę tematu i nie znam zawiłości jakie się wydarzyły w przeszłości w tym temacie.

Nie trzeba wcale śledzić:

10 minut temu, toptwenty napisał:

Antysemitom powinno się ograniczyć prawo do wolności wypowiedzi na Bocznicy, zresztą zgodnie z Prawem.

🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
34 minuty temu, Zyzol napisał:

I jest ewidentna wycieczka personalna i to obrzydliwa. 

Historia jest nauką, która dopuszcza rożne interpretacje zdarzeń. Natomiast każdy, kto ma inne zdanie od tego użytkownika jet bolszewikiem, towarzyszem komisarzem i inną taką swołocią. Nie mama zamiaru nikogo obrażać, ale takie zachowanie wskazuje na trolla albo na osobę mającą zaburzenia osobowości. Sęk tym, że ów użytkownik zarobił sobie ze mnie wroga publicznego nr 1 na Bocznicy i to, co proponuje Szanowny Administrator 

jest nie do przyjęcia, gdyż ktoś permanentnie naruszający Regulamin i ocierający się swoim działaniem o stalking, może ograniczyć prawo innego użytkownika do wolności wypowiedzi. Na takie praktyki nie powinno być miejsca nawet na tak gorącym Forum jakim jest Bocznica. I to właśnie poddaję pod rozwagę.

 

Nie pochwalamy oczywiście takiego zachowania a tematy mają na celu rozmowe i wymianę zdań poglądów i dyskusje nad tym. Nie pochwalamy szkalowania użytkowników za ich poglądy lub wypowiedzi i jest to dopuszczalne. 

Każdy ma prawo do wolności słowa Art. 54 i ma prawo do wolności sumienia i wyznania Art. 53. Nie możemy odbierać komuś praw człowieka dlatego też są one respektowane tutaj.

Stalkowanie innych jest oczywiście zakazane. 

Takie sprawy prosimy zgłaszać do nas administracji lub po prostu jako zgłoszenie posta.

Z zawartą notatką.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, JuG napisał:

ignorowanie nie blokuje reakcji ignorowanego na wpisy ignorującego.

Reakcje możesz ignorować mentalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza dyskusja i tak nic tu nie zmieni. Na koniec napiszę tylko, że przez lata z podobnych powodów nie ścigano pedofilów w sutannach, też nie było możliwości, bo nie było zgłoszeń, a jak były, to...

Liczę jednak, że ziarno zostało posiane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
Teraz, Zyzol napisał:

Dalsza dyskusja i tak nic tu nie zmieni. Na koniec napiszę tylko, że przez lata z podobnych powodów nie ścigano pedofilów w sutannach, też nie było możliwości, bo nie było zgłoszeń, a jak były, to...

Liczę jednak, że ziarno zostało posiane. 

Nikt nie  jest 24/7 i nei czyta wszystkich tematow.

Prosimy o zgłaszanie takich wpisów i dopeiro wtedy widać co sie działa przed tym lub po tym wpisie.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGyver napisał:

Reakcje możesz ignorować mentalnie.

Tobie też tego życzę. Bo ostatnio wdając się ze mną w dyskusję reagowałeś powiedzmy... regulaminowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zyzol napisał:

z podobnych powodów nie ścigano pedofilów w sutannach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze w kwestii formalnej - wnoszę o zlikwidowanie z zasobu przyznawanych lajków "Haha" czyli faktyczne "głupawki" i jednego z narzędzi trollingu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
3 minuty temu, JuG napisał:

Wszystko można ignorować mentalnie. Tylko po co wtedy Moderacja?

Czemu wiedziałem że wróci to pytania ?.

Może po to jest że non stop napier******* w postach na bocznicy i w as. 

Po to jest bo ekosystem sam się nie naprawi bo piszących w sposób pogardliwy jest wielu co zniża poziom do minimum.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Zyzol napisał:

przez lata z podobnych powodów nie ścigano pedofilów w sutannach

Ale nie przeszkadzało Ci, że z podobnych powodów ścigano krytyków PRL?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestem na liście tematów w Tym wątku oraz wątku "Polityka" widzę , że toptwenty zamieścił nową wypowiedź, kiedy wchodzę w któryś z tych wątków, już jej nie widzę.

Tymczasem po wylogowaniu są one widoczne. I tak:

1. W w tym widzę jego #19766 odnoszący się do fragmentu mojego #19759  "przez lata z podobnych powodów nie ścigano pedofilów w sutannach" słowami "Ale nie przeszkadzało Ci, że z podobnych powodów ścigano krytyków PRL?"

2. W wątku "Polityka" widzę jego #66049.

Dlaczego ktoś wbrew mojej woli zainstalował mi niechcianego "ignora" na wypowiedzi użytkownika toptwenty? Czy to jest działanie Administracji lub Moderacji zgodne z Regulaminem i Netykietą? Czyżby na Bocznicy trolling i hejt były wspierane przez Moderację i Administrację? Niestety, ale wobec takiego działania tychże, trudno pokusić się o inny wniosek.

 

To jest skandaliczne zachowanie Administracji lub Moderacji, ja nie mogę czytać żadnych wypowiedzi toptwenty, a on może wszystkie moje i je komentować. 

Żądam zaprzestania tej praktyki, jako dyskryminującej mnie jako użytkownika Bocznicy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
37 minut temu, Espectro napisał:

Po to jest bo ekosystem sam się nie naprawi

Głupawe natarczywe reakcje to też część tego "ekosystemu napierdalania się".

Nie mam zastrzeżeń do pracy dzisiejszej Moderacji, która jest niezbędnym elementem dowolnego Forum. Tylko zwracam uwagę na jedną z metod trollingu. A radę "ignorowania mentalnego" z ust Moderatora uważam za nieodpowiednią. EoT

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JuG na Ciebie też nałożono przymusowego ignora mentalnego?! 🙂

Jakiś moderator grzebał bezprawnie w moich ustawieniach, już to zmieniłem na poprzednie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zyzol napisał:

Dlaczego ktoś wbrew mojej woli zainstalował mi niechcianego "ignora" na wypowiedzi użytkownika toptwenty?

Mi też, w stosunku do Ciebie. Myślałem, że to moja pomyłka i zmieniłem na powrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wtrącę do dyskusji.

Widzę, że problem conieco ewoluował.

Z moich obserwacji wynika, że co niektórzy forumowicze bronią jak niepodległości prawa do wypowiedzi pachnących antysemityzmem, pochwałą totalitaryzmów i podobnymi kwiatkami, które w istocie są prawnie zakazane (kodeksowy zakaz propagowania faszyzmu, nienawisci rasowej oraz etnicznej i ustrojów totalitarnych).

Z jednej strony obowiązuje wolność słowa, z drugiej zaś IMO powinno się ograniczać możliwość wypowiadania / pisania treści w istocie naruszających porządek prawny (zob. wyżej).

Zrozumiałe, że Moderacja nie czuwa 24/7 , zatem te reakcje forumowiczów, nad którymi tak boleje powyżej forumowicz Z. , są IMO tylko próbą zachowania delikatnej równowagi pomiędzy wzmiankowaną wolnością słowa, a naruszaniem porządku prawnego poprzez propagowanie zabronionych treści.

Moim skromnym zdaniem bez takiego mechanizmu wewnętrznej samoregulacji chwalcy totalitarnych rozwiązań w polityce i życiu społecznym staną się dla Moderacji realnym problemem.

 

pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem użytkownik A. nie jest w stanie oddzielić ziarna od plew i jego nozdrza są zbyt przesiąknięte poprawnością, aby obiektywnie wyczuć czy zapach antysemityzmu, pochwały totalitaryzmu czy innych takich jest rzeczywisty czy urojony.

A skoro nawiązał do porządku prawnego, to można zastanawiać się czy używanie awataru z wizerunkiem jednego znanego zakonnika - polityka jest z tym porządkiem zgodne. 

Natomiast reakcje innych użytkowników powinny bezwarunkowo godzić w poglądy, a nie w ich autorów. Moim nieskromnym zdaniem użytkownikowi A. w tej wypowiedzi także zabrakło obiektywizmu i opowiada się jak zwykle po jednej ze stron. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.