Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Limit wykorzystany w 100% , a tam, memy, zdjęcia na ogół, zdjęcia na priv( bo sprzedawałem rzeczy w kostkach do wzięcia ) i każdy chce fotki z wnętrza, obudowy, itp. Czasem wklejałem zrzuty ekranu, to też zabiera miejsce. Obecnie nic już nie mogę dodać. No ale jeśli to problem, przeboleję 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Na pierwszy strzał polecałbym usuniecie niepotrzebnych wiadomości pw. 

Najprościej będzie dodanie nowego katalogu o nazwie "Do usunięcia"

image.png

I przenoszenie tam wszystkich wiadomości niepotrzebnych.

Po zrobieniu tego przechodzimy do owego folderu i kasujemy do zera całą zawartość.

image.png

 

image.png

 

Po zrobieniu tego będzie widać który plik jest nie potrzebny i będzie można go usunąć. 

 

9 minut temu, notoryczny napisał:

Limit wykorzystany w 100% , a tam, memy, zdjęcia na ogół, zdjęcia na priv( bo sprzedawałem rzeczy w kostkach do wzięcia ) i każdy chce fotki z wnętrza, obudowy, itp. Czasem wklejałem zrzuty ekranu, to też zabiera miejsce. Obecnie nic już nie mogę dodać. No ale jeśli to problem, przeboleję 😉

Dlatego tez polecam usuwanie starych wiadomości a zdjęcia oznaczą sie wtedy jako nieprzydzielone nigdzie i będzie można je usuwać. Napisz jak usuniesz niepotrzebne wiadomości.

Ostrzegam klikanie przycisku "Opróźnij" usuwa calą zawartość danego folderu w skrzynce pw.

 

 

 

 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Espectro napisał:

pytanie kto ma dużo takich plików prosze napisać a dam uprawnienia do usunięcia

To zmierza do lepszej jakości - po zgłoszeniu takiej potrzeby - ograniczone (a nie  ogólne) uprawnienie.

Użytkownicy wnoszą swój indywidualny wkład i również indywidualnie powinni kontaktować się z problemem wykorzystania limitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, xetras napisał:

To zmierza do lepszej jakości - po zgłoszeniu takiej potrzeby - ograniczone (a nie  ogólne) uprawnienie.

Użytkownicy wnoszą swój indywidualny wkład i również indywidualnie powinni kontaktować się z problemem wykorzystania limitu.

Po to jest ten temat aby takie sprawy obgadywać i zgłaszać problemy. Co do limitów to z tego co wiem były niedawno zwiększane dla użytkowników. Każda strona / serwis ma swoje limity i za powiększenie dostępnych zasobów każą sobie płacić. My tylko informujemy że jest możliwość zwiększenia po przez wykupienie premium co daje w przyszłości także o wiele większych korzyści z użytkowania. Zniżki w sklepach partnerskich, ogłoszenia promowane, dostępy do dodatkowych artykułów, większa skrzynka pw, zakładki, ignorowanie tematów i wiele wiele więcej. 

 

W najbliższym czasie będą rozdawane kody na testowanie premium naszego forum.

Zachęcamy do aktywności i merytorycznego podejścia do tematów as. (Aktywność na bocznicy nie będzie brana pod uwage)

 

 

Pozdrawiam. 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Espectro napisał:

To po co było kłamać a wystarczyło napisać. A teraz dasz rade 90%.

To raczej niezrozumienie z mojej strony. Przepraszam. W żadnym razie nie umyślne kłamstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Espectro napisał:

 

W najbliższym czasie będą rozdawane kody na testowanie premium naszego forum.

Zachęcamy do aktywności i merytorycznego podejścia do tematów as. (Aktywność na bocznicy nie będzie brana pod uwage)

 

 

Pozdrawiam. 

Ciekawe, coś więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, bubusia napisał:

Ciekawe, coś więcej?

hmmm Jak ktoś już ma premium to kod przedłuża ważność o jakąś wartość.

Co do reszty to jeszcze nie wiemy jak dokładnie to zrobić. Najprawdopodobniej będzie liczona aktywność i wartości merytoryczne. 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie nowego folderu i przeniesienie doń listów do usunięcia, nic nie daje, limit wykorzystania nadal wynosi 150 Mb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
20 minut temu, notoryczny napisał:

Założenie nowego folderu i przeniesienie doń listów do usunięcia, nic nie daje, limit wykorzystania nadal wynosi 150 Mb.

Po przeniesieniu DO usunięcia usuwa się wiadomości po czym usuwa się pliki które nie sa juz przypisane do żadnej kategori.

Zrobił tak Pan ? Jeżeli tak to za chwile pliki znikną z konta. 

Edit.

usunięto ok 27 plików. Reszta jest w tematach używana dlatego też nie usuwałem.

Za nie długo otrzyma Pan Użytkownika +  za 10 lat na forum 1000 zawartosci oraz 1000 reputacji.

Co zwiększy limity.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Espectro napisał:

Każda strona / serwis ma swoje limity i za powiększenie dostępnych zasobów każą sobie płacić.

Każda to nie. Wkurzająca jest np. elektroda, która wręcz uniemożliwia publikowanie innych obrazków jak tylko tych hostowanych u siebie. Limitów nie ma, bo te obrazki nie są użytkownika, tylko forum - wystarczy spojrzeć z tej strony. W ten sposób jest kontrola tego, co się ma a czego się nie ma.  Chyba, że pliki i posty są użytkownika, wtedy MUSI on mieć możliwość usuwania kiedy i co chce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
4 minuty temu, przemak napisał:

Każda to nie. Wkurzająca jest np. elektroda, która wręcz uniemożliwia publikowanie innych obrazków jak tylko tych hostowanych u siebie. Limitów nie ma, bo te obrazki nie są użytkownika, tylko forum - wystarczy spojrzeć z tej strony. W ten sposób jest kontrola tego, co się ma a czego się nie ma.  Chyba, że pliki i posty są użytkownika, wtedy MUSI on mieć możliwość usuwania kiedy i co chce. 

Generalnie my traktujemy każdą zawartość wrzucaną przez użytkownika jako jego własność ale mając świadomość oraz doświadczenie z poprzednich lat ze dawanie dostępu do kasowania użytkownikom nie wychodzi na dobre forum oraz tematom.

Przykład: Użytkownik się obraził i postanowił że usunie wszystkie zawartości a w swoich zawartościach miał np: schemat układu z którego wielu bywalców jak i nowych użytkowników korzysta lub chciało by skorzystać.

Kolejnym problemem jest ilość tej zawartości jaką użytkownicy potrafią wrzucić w przeciągu kilku godzin.

Przykład aktualny z luki jaką ostatnio odkryliśmy: sam jeden uzytkownik potrafił wrzucić ponad 3 giga w przeciągu roku na nasze forum samych zdjęć itd. owa liczba pomnożona przez powiedzmy 1500 osób aktywnych na forum daje ? dość sporą wartość a pomnożona jeszcze przez archiwa powiedzmy 10 lat do tyłu daje nam ogromne wartości. 

Nasz baza danych posiada pierwsze wpisy juz od prawie 2001 roku przez tyle lat troche sie tego uzbierało i zwykle kasowanie wszystkiego nie pomoże. 

Sama kompresja zdjęć mało daje bo użytkownicy wrzucają pdfy i inne pliki też.

Aktualnie zastanawiamy się nad tą sprawą i puki co doraźnie pomagam i usuwam zawartości za użytkowników a gdy napiszemy odpowiednie narzędzie do tego to damy znać.

Na dzień dzisiejszy polecam przenoszenie wiadomosci pw do usunięcia do folderu. A następnie usuwanie tego i napisanie mi o tym a ja zrobię resztę. Mówię tutaj o osobach które znajdują się przy limitach zawartości.

 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Espectro napisał:

Generalnie my traktujemy każdą zawartość wrzucaną przez użytkownika jako jego własność

Generalnie jest inaczej.

2. W zmian za umożliwienie korzystania z Forum, Użytkownik upoważnia Właściciela Forum do korzystania z Utworu bez ograniczeń terytorialnych i ilościowych, na wszelkich znanych polach eksploatacji, w tym:

  • w zakresie utrwalania i zwielokrotniania – wytwarzania dowolną techniką egzemplarzy Utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową, a także do wprowadzania Utworu do pamięci komputera, publikowania Utworu na stronach internetowych, w szczególności na łamach Forum
  • ...

https://www.audiostereo.pl/guidelines/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Espectro napisał:

Generalnie my traktujemy każdą zawartość wrzucaną przez użytkownika jako jego własność ale mając świadomość oraz doświadczenie z poprzednich lat ze dawanie dostępu do kasowania użytkownikom nie wychodzi na dobre forum oraz tematom.

No ale albo albo. Albo te zdjęcia są moje albo nie są. Jak moje to mogę usunąć. Zresztą sami do tego zachęcacie, ograniczając "użytkowniką" pojemność. Wszystkie moje animowane gify (nie memy ani duperele, merytoryczne) czy większe jpgi są na moim serwerze, bo kiedyś forum nie umożliwiało ładowania animowanych a i teraz 1M to czasem za mało. Jeden ruch i z waszego powodu ich nie ma na waszym (no właśnie, waszym) forum 😉 

7 minut temu, Espectro napisał:

Przykład: Użytkownik się obraził i postanowił że usunie wszystkie zawartości a w swoich zawartościach miał np: schemat układu z którego wielu bywalców jak i nowych użytkowników korzysta lub chciało by skorzystać.

Czyli nie są jego, w dodatku jak ma ich dużo to musi wam płacić za utrzymywanie ich na serwerze, żebyście mogli mieć z tego profity w postaci zadowolonych użytkowników. Fajny model biznesowy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Espectro napisał:

usunięto ok 27 plików. Reszta jest w tematach używana dlatego też nie usuwałem.

OK. Zmniejszyło się ze 150 zajętych do 130 ( chyba). Dzięki🙋🏻‍♂️👋

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
6 minut temu, JuG napisał:

Swoją drogą kiedyś formatowanie Regulaminu było poprawne: podpunkty były wyliczane jako a), b), ... Obecnie trudno w prosty sposób wskazać podpunkt jakiegoś paragrafu.

W regulaminie nie było nic zmieniane ale zaraz to poprawie. Dzieki.

8 minut temu, przemak napisał:

No ale albo albo. Albo te zdjęcia są moje albo nie są. Jak moje to mogę usunąć. Zresztą sami do tego zachęcacie, ograniczając "użytkowniką" pojemność. Wszystkie moje animowane gify (nie memy ani duperele, merytoryczne) czy większe jpgi są na moim serwerze, bo kiedyś forum nie umożliwiało ładowania animowanych a i teraz 1M to czasem za mało. Jeden ruch i z waszego powodu ich nie ma na waszym (no właśnie, waszym) forum 😉 

Czyli nie są jego, w dodatku jak ma ich dużo to musi wam płacić za utrzymywanie ich na serwerze, żebyście mogli mieć z tego profity w postaci zadowolonych użytkowników. Fajny model biznesowy 😉

Tak wiem zablokowaliśmy możliwość usuwania z takich powodów jak pisałem. Nie do końca było to przemyślane ale ratowaliśmy się czym się da. 
Tak jak piszesz podejmiemy niedługo jeden model i poinformuje o tym.

Problem jest wtedy gdy użytkownik wrzuca za dużo głupot i limity mu się kończą.

Nie chcemy być bazą memów i śmiesznych fotek. A do tematów as takie limity były wystarczające. 

 

13 minut temu, JuG napisał:

Generalnie jest inaczej.

2. W zmian za umożliwienie korzystania z Forum, Użytkownik upoważnia Właściciela Forum do korzystania z Utworu bez ograniczeń terytorialnych i ilościowych, na wszelkich znanych polach eksploatacji, w tym:

  • w zakresie utrwalania i zwielokrotniania – wytwarzania dowolną techniką egzemplarzy Utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową, a także do wprowadzania Utworu do pamięci komputera, publikowania Utworu na stronach internetowych, w szczególności na łamach Forum
  • ...

https://www.audiostereo.pl/guidelines/

No tak może po prostu się źle wyraziłem. Chodziło mi że zawartość fizycznie jest do niego przypisywana.

A samo udostępnienie takich zawartości jest już kwestią prawną. 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
27 minut temu, JuG napisał:

Swoją drogą kiedyś formatowanie Regulaminu było poprawne: podpunkty były wyliczane jako a), b), ... Obecnie trudno w prosty sposób wskazać podpunkt jakiegoś paragrafu.

Hmm wydaje się ze jest poprawnie. Sugestie ?

II & 6 punkt 3 podpunkt 2.

lub

(Regulamin §6 pkt. 5, Netykieta pkt. 10)

tak jak jest to w zgłoszeniach.

 

"W związku z powyższym zapisem, Użytkownik zgadza się, że zawartość każdego postu na Forum wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie Redakcji czy Moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności."

 

W czym problem ?.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Espectro napisał:

Reszta jest w tematach używana dlatego też nie usuwałem.

Właśnie!

1. W aktywnych tematach powinny pozostać.

2. Archiwalne - do zgłoszenia, kiedy są zbędne.

Decyzja należy do administracji Forum, czy są przydatne.

[Chyba intuicja do tego jest też konieczna ?]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
Teraz, xetras napisał:

Właśnie!

1. W aktywnych tematach powinny pozostać.

2. Archiwalne - do zgłoszenia, kiedy są zbędne.

Decyzja należy do administracji Forum, czy są przydatne.

[Chyba intuicja do tego jest też konieczna ?]

Tematy po jakimś czasie przechodzą do archiwalnych jednocześnie użytkownicy tracą dostęp do takowych.

2010 rok to nie tak dawno temu a tematy są powielane od bardzo dawna i wielu posiłkuje się z tamtego czasu postami.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Espectro napisał:

W czym problem ?.

jesli wklejane zdjęcia są użytkownika to powinien on miec mozliwość usuwania swoich zalączników i tak było wiele lat

jesli blokujecie taka mozliwość to znaczy ,że uważacie te zalączniki jako swoja wlasność

ja się z tym zgadzam ale dla dyskusji mnie interesujących chcę miec mozliwość umieszczania graficznych przykładów lub pdf ów

obecnie jak widac staje sie to coraz wiekszym problemem dlatego trzeba wypracować jakis kompromis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

jesli wklejane zdjęcia są użytkownika to powinien on miec mozliwość usuwania swoich zalączników i tak było wiele lat

jesli blokujecie taka mozliwość to znaczy ,że uważacie te zalączniki jako swoja wlasność

ja się z tym zgadzam ale dla dyskusji mnie interesujących chcę miec mozliwość umieszczania graficznych przykładów lub pdf ów

obecnie jak widac staje sie to coraz wiekszym problemem dlatego trzeba wypracować jakis kompromis

Problemów nie było do momentu gdy o tym wspomniałem.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Espectro napisał:

Problemów nie było do momentu gdy o tym wspomniałem.

nie , mnie pierwszy limit skończył się po 9 latach, z racji prawie 9 lat David dal mi plusa i dodatkowy limit

teraz jak mi się skończy albo nie będę wklejał albo muszę Wam płacić

więc nie pisz , że te pliki są moją wlasnością 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Espectro napisał:

Sugestie ?

W dokumentach prawnych, jakim jest Regulamin, paragrafy/punkty/podpunkty są numerowane (np. 5.1 czy 5 a). Tak też było kiedyś na audiostereo. Jako prosty przykład https://forum.audio.com.pl/guidelines/

Można też cały Regulamin zmieścić w jednym paragrafie/punkcie. 🙂

Ale to mało istotne jest, przy okazji mi się przypomniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, JuG napisał:

w dokumentach prawnych, jakim jest Regulamin, paragrafy/punkty/podpunkty są numerowane (np. 5.1 czy 5 a). 

Lepiej i łatwiej: 5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Espectro, może wykasować wątki humor i satyra, masę megabitów pochłonęły, a wklejki, zdjęcia tam zamieszczone i tak pochodzą z netu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek.xm napisał:

nie , mnie pierwszy limit skończył się po 9 latach, z racji prawie 9 lat David dal mi plusa i dodatkowy limit

teraz jak mi się skończy albo nie będę wklejał albo muszę Wam płacić

więc nie pisz , że te pliki są moją wlasnością 🙂

No to klapa, mi zostało 3 MB, znaczy po 15 latach dopadł mnie limit po raz drugi.
Z tego co czytam i jeśli dobrze rozumiem możliwość wzbogacania forum od strony wizualnej przechodzi do historii.
Szkoda bo najwięcej wklejałem okładek płyt i chyba w ogóle w zakładce muzyka, chociaż na bocznicy też sporo tego.

Nawiasem pisząc, kiedyś była możliwość usuwania załączników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.