Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

posiadacze i odsłuchiwacze Leben'ów - prośba o wsparcie merytoryczne...

 

Dotychczas miałem CS600, teraz mam preamp Lebena i używam końcówki mocy Audiomatusa, duże monitory Avconu (88db/6ohm). Docelowo chciałem w przyszłości wymienić końcówkę mocy na CS660 Lebena. Zastanawiam się też jednak (na fali znajdowania pewnego uspokojenia nerwów w downgrad'e systemu, jakoś zanikła mi audiophilia nervosis i chęć drogich wypasionych elementów zestawu, o sieciówkach nie wspominając ;) czy równie sensownym ruchem nie byłoby odejście od preampa Lebena i simplifistyczne pójście np. na CS300X i Harbethy 5 albo wręcz jakieś wysokoefektywne kolumienki (np. 300B Harpii). Co o tym sądzicie?

 

A czy ktoś słuchał niższych modeli końcówek mocy Lebena - jak to brzmi? uzytecznośc? - są też w ofercie Nautiliusa...

 

A może macie inne pomysły? nie mam ciśnienia na zmiany ale ilość klocków, kabli, sieciówek zaczyna mnie porażać... wizja jednego złoetgo klocuszka napędzającego jedną parę kolumienek jest kusząca... ale niestety nie mam możliwości sprawdzania, odsłuchiwania ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ok. rok temu miałem podobny dylemat i przemyślenia ,doszedłem do podobnych wniosków jak ty i .............

Zredukowałem system o DAC-a ,przedwzmacniacz :-) ,trochę kabli i nieużywane graty ,kupiłem wzmacniacz lampowy zintegrowany

konstrukcji Pana Bogusława Dubiela bo odpowiadała mi jego filozofia brzmienia poparta solidną i uproszczoną

do "bólu" konstrukcją .Nie ma tu pilota ,zmiany trybu pracy z pentodowego na triodowy ,wbudowanego wzm. słuchawkowego,

pętli magnetofonowej ,regulacji tonów,balansu,rozdzielonej sekcji przedwzmacniacza od końcówki mocy,automatycznego biasu i nawet

jego łatwo dostępnej regulacji.

Jest prosto ,połączenia i ścieżki są krótkie ,wejść tyle ile trzeba ,do tego zintegrowany CD-ek ,w porywach

gramofon przez ultra proste pre Dubiela i łatwe do napędzenia kolumny Harpii i ........... gra muzyka ,zero nervosy.

Ostatnio policzyłem,że w tym roku kupiłem ponad 200 nowych płyt CD ,nie licząc winyli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ok. rok temu miałem podobny dylemat i przemyślenia ,doszedłem do podobnych wniosków jak ty i .............

Zredukowałem system o DAC-a ,przedwzmacniacz :-) ,trochę kabli i nieużywane graty ,kupiłem wzmacniacz lampowy zintegrowany

konstrukcji Pana Bogusława Dubiela bo odpowiadała mi jego filozofia brzmienia poparta solidną i uproszczoną

do "bólu" konstrukcją .Nie ma tu pilota ,zmiany trybu pracy z pentodowego na triodowy ,wbudowanego wzm. słuchawkowego,

pętli magnetofonowej ,regulacji tonów,balansu,rozdzielonej sekcji przedwzmacniacza od końcówki mocy,automatycznego biasu i nawet

jego łatwo dostępnej regulacji.

Jest prosto ,połączenia i ścieżki są krótkie ,wejść tyle ile trzeba ,do tego zintegrowany CD-ek ,w porywach

gramofon przez ultra proste pre Dubiela i łatwe do napędzenia kolumny Harpii i ........... gra muzyka ,zero nervosy.

Ostatnio policzyłem,że w tym roku kupiłem ponad 200 nowych płyt CD ,nie licząc winyli :-)

 

 

Mam do Pana pytanie ,czy obecny wzmacniacz lampowy ,który pan ma -fajniej ,lepiej brzmi od Luxmana ,czy nadal ma pan Luxmana???

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman zmienił właściciela ,wzmacniacz co prawda tranzystorowy ale o charakterze lampowym w dobrym tego słowa znaczeniu.

Z marki Luxman został mi jeszcze kaseciak oraz P-200 wzmacniacz słuchawkowy ,pozostawiony mi na parę dni przez kolegę.

L-590A II dawał bardzo przyjemne brzmienie ,dobrą dynamikę ,nie podbarwiał ,bardzo różnicował nagrania ,może był dla mnie za dobry i nie byłem przygotowany na to na dłuższą metę :-) ?

Mój lampowy 2A3 jest wynikiem zaakceptowanego przeze mnie kompromisu ,uwielbiam brzmienie 300B ale 2A3 oferuje trochę "więcej"

jest jeszcze "coś tam" na górze i na dole.Jeszcze bardziej podoba mi się OTL Pana Dubiela ale do tego trzeba mieć specyficzne, wysoko efektywne kolumny np. Altec a co za tym idzie "kawałek pomieszczenia" ,na tym tle 2A3 zagra dobrze prawie ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman zmienił właściciela ,wzmacniacz co prawda tranzystorowy ale o charakterze lampowym w dobrym tego słowa znaczeniu.

Z marki Luxman został mi jeszcze kaseciak oraz P-200 wzmacniacz słuchawkowy ,pozostawiony mi na parę dni przez kolegę.

L-590A II dawał bardzo przyjemne brzmienie ,dobrą dynamikę ,nie podbarwiał ,bardzo różnicował nagrania ,może był dla mnie za dobry i nie byłem przygotowany na to na dłuższą metę :-) ?

Mój lampowy 2A3 jest wynikiem zaakceptowanego przeze mnie kompromisu ,uwielbiam brzmienie 300B ale 2A3 oferuje trochę "więcej"

jest jeszcze "coś tam" na górze i na dole.Jeszcze bardziej podoba mi się OTL Pana Dubiela ale do tego trzeba mieć specyficzne, wysoko efektywne kolumny np. Altec a co za tym idzie "kawałek pomieszczenia" ,na tym tle 2A3 zagra dobrze prawie ze wszystkim.

 

Dzięki za wpis! Ja w tej chwili mam Amplifona wt 40 II i właśnie sobie kupiłem Luxmana L 550 A i jestem pod wrażeniem.Nie wiem na ile to zasługa kolumn Akustyka ,Luxmana lub Cambrigde Audio 840 ale dźwięk jest wyborny ,bardzo miły dla ucha ,świetna rozdzielczość i nie za cenę niedostatku barwy,wysokie tony są aksamitne choć Amplifon kreuje znacznie lepszą przestrzeń wręcz trójwymiarową i średnica oraz wysokie tony też w Amplifonie są jednak jeszcze lepsze -choć Luxman jak na wzmacniacz tranzystorowy jest naprawdę niezły ,jestem pod wrażeniem

 

Dodam jeszcze , że połączenie Luxmana L 550 A bardziej mi się spodobało z CA 840 niż z Ayonem 1 ,CA 840 miał pełniejszą barwę i aksamitne wysokie tony ,natomiast Ayon ,co mnie bardzo zdziwiło zważywszy na fakt , iż wyjście w tym cd jest zrealizowane na lampach miał mniej ciała w średnicy i trochę gorszą górę (lubił nieraz syczeć ) -ale to moje osobiste odczucie po odsłuchu w/w kompaktów z Luxem

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,że Luxmana używałem z Ayonem ... to napisze tak : Luxman był wzmacniaczem w miarę neutralnym barwowo np. w stosunku do poprzednich modeli integr Accu ,Ayon CD1s pomimo tego ,że ma DAC-a zrealizowanego na lampach też o dziwo nie jest podbarwiony.

W tej konfiguracji też odczuwałem lekkie niedociążenie średnicy i trochę rozjaśniony dzwięk ,dlatego zaaplikowałem w ten zestaw pre Lebena RS-28CX ,pojawiła się większa rozdzielczość i ładna barwa.

Zastosowanie innego playera np. wspomnianego wyżej C.A. ,może dać efekt o którym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,że Luxmana używałem z Ayonem ... to napisze tak : Luxman był wzmacniaczem w miarę neutralnym barwowo np. w stosunku do poprzednich modeli integr Accu ,Ayon CD1s pomimo tego ,że ma DAC-a zrealizowanego na lampach też o dziwo nie jest podbarwiony.

W tej konfiguracji też odczuwałem lekkie niedociążenie średnicy i trochę rozjaśniony dzwięk ,dlatego zaaplikowałem w ten zestaw pre Lebena RS-28CX ,pojawiła się większa rozdzielczość i ładna barwa.

Zastosowanie innego playera np. wspomnianego wyżej C.A. ,może dać efekt o którym piszesz.

 

To znaczy ja tak to słyszę i nie ukrywam , że dlatego postawiłem na CA ponieważ bardzo ważna jest dla mnie średnica ,pełna i muzykalna, czysta ,aksamitna góra itd...

Również długo się wagowałem zanim kupiłem kolumny - miałem dwóch faworytów firmy Akkus na głośnikach acutona i Akustyk na scanach.

Pierwsze miały świetny bas i wysokie(wstęgowy Raven) ale po dłuższych odsłuchach męczyły ,takie brzmienie wyczynowe ,techniczne. , Brzmienie , które uwodzi w pierwszej chwili a na dłuższą metę męczy

Akustyki przede wszystkim :ciepła , dźwięczna średnica ,przyjemna góra ,kolumny do wielogodzinnego słuchania ,nastawione na muzykalność

Osobiście uważam ,iż W.Pacuła miał rację aby do Luxmana podłączyć ciepłe i muzykalne kolumny(recenzja Luxmana L 550 A)

Jutro zamieszczę fotki

 

Jeszcze jedną rzecz dopiszę ,może się komuś przydać ale do końca nie wiem czyja to zasługa ,tzn .którego z elementów systemu.

Otóż kiedy słucham płyt źle zrealizowanych ,to i owszem Luxman tego nie zataja tak jak i Amplifon ale nie jest tak ,iż nie da się tego

słuchać ,zawsze jest miło i muzykalnie i bardzo za tą cechę cenię w/w wzmacniacze

 

Dziś 2 foty ,jutro zamieszczę lepsze zdj.mojego systemu

 

2 zdjęcie

post-19955-034920000 1290807171_thumb.jpg

post-19955-004841300 1290807350_thumb.jpg

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 20.11. do końca miesiąca miała się odbywać prezentacja marki Leben w Audiopunkcie. Razem z innymi kolegami szykowaliśmy się na ciekawe doświadczenia w ktrakcie odsłuchów. Na pierwszy ogień przedstawiciel Nautilusa przywiózł końcówkę CS 660P oraz przedwzmacniacz RS100. Do tego Kolumny Dynaudio Contour S 1.4.

Następnego dnia słuchaliśmy tego zestawienia. Grało znakomicie, dźwięk otwarty i żywy... poza basem. Ten był tak poluzowany jak stare galoty z pękniętą gumką.

Zmieniono przedwzmacniacz (Music First Audio Classic Pre) i kolumny (PMC TB2iSignature). Poprawa była ewidentna, chociaż basu było mniej, to prezentował klasę porównywalną z podzakresami średnicy i wysokich tonów. I tak moglibyśmy sobie słuchać kolejnych płyt, gdyby nie... telefon od przedstawiciela Nautilusa, który przekazał prośbę/zalecenie właściciela Nautilusa, że zprzęt trzeba zwijać bo ktoś po niego przyjedzie i zabierze. I tak to po jednym dniu zakończyła się "Prezentacja Lebena" zapowiadana na ok. 2 tygodnie. Dystrybutor Nautilus postawił w bardzo głupiej sytuacji sklep, któremu sam proponował "akcję prezentacja" a co gorsza swoich potencjalnych klientów.

 

Co do "innych końcówek Lebena", istnieją na papierze. Zapowiadane przez przedstawiciela Nautilusa pojawienie się tańszych końcówek, a właściwie jednej CS200P skończyło się na zapowiedziach, że w sierpniu będą. Jak widać mamy grudzień.

 

Jeśli chodzi o małą integrę CS300XS, miałem ją w domu, słuchałem na PMC TB2S+ i było znakomicie (mały pokój ok. 10 m kw). Nie wiem jak się może spisać z Harbethami. Jak na razie, to jest mój ulubiony produkt marki Leben. Wart każdej wydanej na niego złotówki. A właśnie - Nautilus podniósł cenę do 9900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość intenser

(Konto usunięte)

Koledzy mam pytanie odnośnie labena cs300x czy zgra on z kolumnami MOnitorami Dali helikon 300 mk2 skuteczność 86 db /4 ohm ? oraz czy CS300 ma wyjście preout i może być przedwzmacniaczem? Dzięki za info.

 

współpracę z takim obciążeniem słabo widzę

86/4 to zbyt duże wyzwanie dla tego Lebena , choc jesli przebieg impedancji nie przypomina wykresu z sejsmografu , a pokój niezbyt duży - kto wie?? warto spróbować

 

wyjscia preout nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współpracę z takim obciążeniem słabo widzę

86/4 to zbyt duże wyzwanie dla tego Lebena , choc jesli przebieg impedancji nie przypomina wykresu z sejsmografu , a pokój niezbyt duży - kto wie?? warto spróbować

 

wyjscia preout nie ma

 

Dzięki, pokój nieduży do nagłośnienia ok. 14m/2 wyczytałem,że minimalna impedancja to 3,2 ohm dla tych heliconów. szkoda, że marne szanse na zgranie się. Może jeszcze ktoś z doswiadczeniem pomoże i napise z jakimi kolumnami słuchał tego cs30xs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność słuchać tego Lebena z kolumnami PMC TB2i. Uważam, że to bardzo dobrze ze sobą gra. Mnie się podobało i to bardzo. Raz w pomieszczeniu 16m i raz w pomieszczeniu 10m. Radzi sobie bez problemu. Kiedy próbowałem kolumn Dynaudio Focus 110 i ATC SCM7, nie było tak dobrze, ale tylko ciekawość kazała mi na chwilę je podłączyć do Lebena 300XS, spodziewałem się, że to nie zagra dobrze. Obie potrzebują dużo wydajniejszych wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność słuchać tego Lebena z kolumnami PMC TB2i. Uważam, że to bardzo dobrze ze sobą gra. Mnie się podobało i to bardzo. Raz w pomieszczeniu 16m i raz w pomieszczeniu 10m. Radzi sobie bez problemu. Kiedy próbowałem kolumn Dynaudio Focus 110 i ATC SCM7, nie było tak dobrze, ale tylko ciekawość kazała mi na chwilę je podłączyć do Lebena 300XS, spodziewałem się, że to nie zagra dobrze. Obie potrzebują dużo wydajniejszych wzmacniaczy.

 

Dzięki za info, szzerze mówiąc to bym się naprade zdziwił gdyby Focusy i Atc zagrsły obydwie mają skuteczność 84 db/4 ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność słuchać tego Lebena z kolumnami PMC TB2i. Uważam, że to bardzo dobrze ze sobą gra. Mnie się podobało i to bardzo. Raz w pomieszczeniu 16m i raz w pomieszczeniu 10m. Radzi sobie bez problemu. Kiedy próbowałem kolumn Dynaudio Focus 110 i ATC SCM7, nie było tak dobrze, ale tylko ciekawość kazała mi na chwilę je podłączyć do Lebena 300XS, spodziewałem się, że to nie zagra dobrze. Obie potrzebują dużo wydajniejszych wzmacniaczy.

 

>>>>>>Filut ale czy z dynaudio focus 110 szło tylko gorzej niż na PMC czy tego wogóle nie szło słuchać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się wyjaśniłacoś fantastycznzego. Głośniczki chodzą super. tAKŻE nie ma zmartwień z głośnikami niskoefektywnymi jak DAli. Mam wrażeni s helicony są stworzone do lampy.Jak na mój gust to mojeDali idzie dużo lepiej niż wspomniate przez FilutaPMC TB2i których z tym zestawem miałem wielką przyjmność słuchać w Audiuopunkcie. Niepodziewałem się że będzie tak super z Dali byłem pełen obaw o ich skuteczność i te 15 w. A tu gramy na 9,10 11 to chocho. Dziwki wszytkim za pomoc wzmak nabyty więc witam kolegów klubowych

post-15753-047985000 1292861664_thumb.jpg

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwki wszytkim za pomoc wzmak nabyty więc witam kolegów klubowych

Szczęściarz.

Gratulacje!

 

>>>>>>Filut ale czy z dynaudio focus 110 szło tylko gorzej niż na PMC czy tego wogóle nie szło słuchać ?

Fokuski są super, ale nie chciały się "otworzyć", a przy większej głośności bas nieco dudnił i tracił kontrolę.

 

P.S.

Dziwki wszytkim za pomoc wzmak nabyty więc witam kolegów klubowych

Sfinansujesz nam? ;-)

Można sobie wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz.

Gratulacje!

 

 

Fokuski są super, ale nie chciały się "otworzyć", a przy większej głośności bas nieco dudnił i tracił kontrolę.

 

P.S.

 

Sfinansujesz nam? ;-)

Można sobie wybrać?

 

Przepraszam za ten niewortunny zwrot Dziwki, jeszcze raz wszystkim za pomoc dziękuję.

 

Lebena nabyłem dzięki bardzo dobrej prezentacji tego wzmaka w Audiopunkcie, gdzie Miły i uprzejmy Pan zaprosił mnie do przesłuchania tego wzmacniacza kiedy przyszedlem nabyć inny wzmacniacz słuchawkowy. Poświęcił mi czas i zaapropnowal również pozłuchanie na kolumnach PMC i wtedy mnie ujoł ten wzmak, czyli dzięki fachowej obsłudzę i profesjonalnej prezentacji mogłem zapoznać się ze sprzetem. Nie byłem tylko pewien swoich Dali ale w razie czego na podmianke były MOnitor Audio RX2 a Filut pisł, że u niego na MA szło OK.TAkże polecam Audiopunkt w Warszawie. Dla stałych i wiernych klientów napewno jakiś rabacik też się znajdzie. A na słuchawkach to czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. Wpaaniały sprzęcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj zapiołem Monitor Audio RX 2 głośniczki wiadomo 90 db/ 6 min 4 ohm. no to czuć od razu dużo większa dynamika, zapas mocy już jest bardzo duży, głośniczek pięknie się zgrywa ze wzmakiem, jednak wysokoskuteczne głośniczki to jest to, bas duży szybki bardzo dobrze kontrolowany.Dźwięk w całości wpełnił mój pokoik na godz. 9. Scena szeroka i głęboka, barwa naturalna. bajka dźwiek. Dużo szczegółów no i wybrzmiewanie instrumentów nieprawdopodobne.Ciekawe jak z wyższymi Monitor Audio (gold, platynium) to zasuwa. Te MA RX 2 to fantastyczne głośniki w porównaniu cena do dżwięku i możliwości to prawdziwy bestbay. Miałem nosa, że kupiłem takie tyły do kina teraz jak znalazł.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit am wszystkich szczęśliwych posiadaczy. Ja tez się chciałem zapisać do tak szanownego grona. Poznaje kilka "twarzy" z Audiohobby.pl. Mam pytanie. Mam u siebie cs300xs na lampach Rhyton Baldwin 6BQ5 (zainstalowanych zreszta w Nautilusie) zamienilem go z Heeda Obeliska SI.. Wow jaka zmiana. Jako źródło mam stoją CD1 no i monitory Dynaudio Contour 1.4. Te kupiłem z połączenia konfiguracja. Szukam coś lepszego jeśli chodzi o głośniki. Choć muszę przyznać ze grają swietnie w porównaniu z heedem. Tylko nie wiem czy jest się warto gimnastykowac z wymiana tych głośników jeśli różnica nie będzie aż taka duża. U mnie tylko mogą być monitory. Takie mam ustawienie salonu. W Nautilusie radzą mi ( chociaż to była moja sugestia) Dynaudio special 25. Wiele tu o glosnikach mowice. Nie wiem czy są idealne ale czy są diametralnie lepsze. ?

Do głośników mam kable Vovoxa ale te białe nie textury (czarne).

Jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia i rady to proszę śmiało. Chce po prostu słuchać muzyki i zapomnieć już o sprzęcie. Męczy mnie ta questa .

 

Dziękuje bardrzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>>>>>Principd

Witamy kolege wszystkie drogi w świecie słuchawek prowadzą do Lebena. Jak głośniczki to najlepiej wysokoskuteczne ja słuchałem na PMC TB2 w Audiopunkie i było bardzo dobrze głonsiki mają 90 db skuteczności, JA u siebie zmieniłem zestaw do lebena z DAli Helikonów 86 db) na Monitor Audio RX 2 i (90db) i jest dużo większa dynamika jednym słowm dużo lepiej. JAk szukasz bardzo dobrych i nie drogich monitorów to polecam Monitor Audio RX2. (Redaktor W. Pacuła tez je testował z Lebenem cs300x) więc przeczytaj sobie recenzje jest dostępna w sieci)) ja jestem z MA bardzo zadowlony. JAk coś z wyżsej półki to musisz sie zaiteresować Harpiami bo robią wysokoskuteczne głośniczki, no i Audio Note. Ja bym w te Dynki25 (88db) nie wchodził choć Panowie z Nautyliusa mają racje że Dynki 25(88db) bedą zdecydowanie lepsze od Dynek Contur 1.4 (85) ale Dynki 25 jako ostaeczny głośnik to i tak można lepiej. szukaj czegoś na 90db lub więce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo. Jeśli zmieniać to zmienić na coś na prawdę lepszego. Wiec patrzę na te z wyższa skutecznością. Choć wielu na head-fi'u zachwala Herberty. Kiedyś rozmawiałem z Piotrem Ryką i mówił ze monitory reference grały tez swietnie. Jeśli ktoś ma ochotę coś dozucic to zapraszam. Mam dość daleko do Nautilusa wiec chce zawezic pole działania zanim się tam wybiorę. Aktualnie czekam na zamówione Audez'e LCD 2 a z monitorami muszę jakoś powalczyć.

Dziękuje i spokojnych świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo. Jeśli zmieniać to zmienić na coś na prawdę lepszego. Wiec patrzę na te z wyższa skutecznością. Choć wielu na head-fi'u zachwala Herberty. Kiedyś rozmawiałem z Piotrem Ryką i mówił ze monitory reference grały tez swietnie. Jeśli ktoś ma ochotę coś dozucic to zapraszam. Mam dość daleko do Nautilusa wiec chce zawezic pole działania zanim się tam wybiorę. Aktualnie czekam na zamówione Audez'e LCD 2 a z monitorami muszę jakoś powalczyć.

Dziękuje i spokojnych świat.

 

Herberty to chyba tylko pod cs600 bo pod cs300 to niewierzę, że idą. Jeżeli kolega z okolic Krakowa to z tego co pamiętam to w Krakowskim Nautyliusie mieli Paradidmy Signature S4 też wysokoskuteczne bo 91 db i pewnie ze sporym wykopem bo to PARdigm no i jeszcze WLM Diva 97 (db) można spróbować. Jak kolega coś znajdzie to proszę skronąć też jestem ciekawy. Choć na raziwe jadę na MA rx2 i porównuje je z DAli Helikonaami i powiem szczerze wrażenia są pzytywne w strone MA rx2 różnice w skrócie scena na MA jest szersza niż na DAli. dźwięk na MA też jakby z przed głośników. Dali bardzo duża głębia zdecydowanie większa niż w MA, naturalniesza barwa instrumentów jest w Dali. I lepsza budowa planów oraz pokazanie detalujest w Dali, Dali potrzebuje jednak mocnej spawarki i to dobrej klasy.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

Herberty to chyba tylko pod cs600 bo pod cs300 to niewierzę, że idą.

 

idą i to tak że hey

 

łagodny przebieg 8-6 impedancji itp czynią z 300-tki wystarczającego zwierza do moich piątek (miałem 300-tkę i bardzo miło wspominam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo. Jeśli zmieniać to zmienić na coś na prawdę lepszego. Wiec patrzę na te z wyższa skutecznością. Choć wielu na head-fi'u zachwala Herberty. Kiedyś rozmawiałem z Piotrem Ryką i mówił ze monitory reference grały tez swietnie. Jeśli ktoś ma ochotę coś dozucic to zapraszam. Mam dość daleko do Nautilusa wiec chce zawezic pole działania zanim się tam wybiorę. Aktualnie czekam na zamówione Audez'e LCD 2 a z monitorami muszę jakoś powalczyć.

Dziękuje i spokojnych świat.

 

 

Principd napisz krotko jak wypadają audeze z lebenem , według opinii z headfi to jedne z najlepszych zestawień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.