Skocz do zawartości
IGNORED

Liniowy zasilacz komputerowy ATX klasy Hi-end Teradak


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już kartę od jcata więc tutaj już dylematów nie ma ,zamierzam jeszcze zasilanie bateryjne. Nie widzą w ofercie PPA płyty głównej , sebna mógłbyś zapodać jakiegoś linka .Dysk mam samsunga 850pro więc on zostanie . Wole wydać raz a dobrze , wprawdzie lubię powolne rozbudowywanie systemu i obserwowanie zmian ale jest to bardzo droga droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na górze tego posta są płyty z jego nowszym zegarem a na dole są płyty z jego starszym zegarem. Moim zdaniem relacje między tymi zegarami nie są jednoznacznie gorsze / lepsze tylko nico inne choć to zależy kogo spytasz o zdanie. Wygląda na to, że ja wole jego stare zegary, ale potrzebuje jeszcze jednego porównania bo ostatnie było gdy nowe zegary były ciągle młode wiekiem (30h na zegarze).

 

Oczywiście bardzo ważne jest żeby ten zegar miał własne zasilanie a nie przez header USB jak to pokazuje paul na zdjęciach (poproś go żeby dał Ci przejściówkę tak żebyś mógł zegar napędzić przez molexa np - da Ci wtedy dodatkowy kabelek do zamówienia w cenie płyty). Jak byś wtedy dokupił do całości Teradaka ATX to zasilisz go jednym z molexów np. albo jakąś prostą bateryjką choć zegary są wrażliwe na boot sequence więc tu czasami nie takie proste.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego sebna żeś mi zadał zagwozdkę. Sugerowałem się trochę opinią Elberotha który pisał że caps v3 na płycie 2800 grał nie gorzej niż najnowszy jego wypasiony capsv4 za 4x$ a zrobił go tylko dlatego by pcm do dsd konwertować w locie.

Na dole strony z linku sebny jest oferta specjalna wystawiona przez Paula ,nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,wystawia on tam płytę z zegarem za połowę pieniędzy a nie rozumię dlaczego. Mój angielski kuleje.

Jedna z płyt głównych z oferty jest z WiFi czy to nie gryźie się z maksymalizacją jakości , czy to "koszerne" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zegary to już voodoo. Jak już masz kartę Jcata, to dokup sobie jeszcze do niej zasilacz Teddy Pardo (gra lepiej niż bateryjny Jcat w tej konkretnej aplikacji) i zacznij słuchać muzyki. Computer Audio to droga przez mękę i moim zdaniem warto tracić czas tylko na sprawdzone rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zegary to już voodoo. Jak już masz kartę Jcata, to dokup sobie jeszcze do niej zasilacz Teddy Pardo (gra lepiej niż bateryjny Jcat w tej konkretnej aplikacji) i zacznij słuchać muzyki. Computer Audio to droga przez mękę i moim zdaniem warto tracić czas tylko na sprawdzone rozwiązania.

 

Elb takie Voodoo, że mamy tutaj stertę płyt głównych, które poległy przy próbach podmiany dwóch a potem trzech zegarów na nich (konsumenckie płyty mają zazwyczaj trzy zegary).

 

Myślisz, że robiliśmy to dla zabawy i bez upewnienia się, że robią różnicę? Na czym opierasz swoje wnioski? Idąc dalej tą drogą skoro to Voodoo to po co kupować jcata usb, którego głównym elementem jest właśnie podmieniony i dobry zegar?

 

Dziwi mnie, że piszesz takie rzeczy.

 

No kolego sebna żeś mi zadał zagwozdkę. Sugerowałem się trochę opinią Elberotha który pisał że caps v3 na płycie 2800 grał nie gorzej niż najnowszy jego wypasiony capsv4 za 4x$ a zrobił go tylko dlatego by pcm do dsd konwertować w locie.

Na dole strony z linku sebny jest oferta specjalna wystawiona przez Paula ,nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,wystawia on tam płytę z zegarem za połowę pieniędzy a nie rozumię dlaczego. Mój angielski kuleje.

Jedna z płyt głównych z oferty jest z WiFi czy to nie gryźie się z maksymalizacją jakości , czy to "koszerne" ?

 

W poprzednim poście napisałem że na górze masz nowy zegar a na dole stary zegar stąd różnica cenowa. Każdy z zegarów możesz wziąć z kilkoma płytami stąd masz kilka cen na dole i na górze. Ja Ci mogę polecić płyty Gigabyta bo są stabilniejsze od MSI. Jak nie potrzebujesz wifi to bierz płytę bez wifi. Im mniej wodotrysków tym lepiej. Ja nie używam w ogóle sieci na swoim audio-pc i karty sieciowe mam wyłączone z poziomu BIOSu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że mamy tutaj stertę płyt głównych, które poległy przy próbach podmiany dwóch a potem trzech zegarów na nich

 

Witam

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Uważam ,że autor projektu "Clock upgrade ... " nie bardzo ma pojęcie o podstawach (linia długa, impedancja falowa).

Mniemam tak po ostatnim poscie na Jego stronie :

 

Pytanie zadane przez Marc England :

where is the clock signal return current path?

Is that coax cable?

is the shield connected at both ends?

If not why?

 

Odpowiedź udzielona przez Paul Pang :

The clock grounding has been isolated by output transformer,

So that is no signal return current path with clock module board.

Thanks!

 

Krótko podsumowując impedancja falowa takiego połączenia zależy od odległości przewodu "sygnałowego" od "masy". Tak zwany powrót sygnału (signal return) jest tutaj pojemnościowy oraz jak się domyślam przez "masę" zasilania. Pojemność "powrotu sygnału" jest zależna również od odległości "przewodu sygnałowego" do "masy". Sygnał zegarowy w takim przypadku jest wybitnie niestabilny i zakłócony przez pola elektryczne wewnątrz obudowy PC ze względu na wysoką impedancję takiego połączenia (indukcyjność).

Część płyt głównych nie będzie w stanie się uruchomić przy tak zakłóconym sygnale zegarowym - wysoki poziom zakłóceń przy starcie PC. Bardzo wątpię w stabilność pracy takiego PC ...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko podsumowując impedancja falowa takiego połączenia zależy od odległości przewodu "sygnałowego" od "masy". Tak zwany powrót sygnału (signal return) jest tutaj pojemnościowy oraz jak się domyślam przez "masę" zasilania. Pojemność "powrotu sygnału" jest zależna również od odległości "przewodu sygnałowego" do "masy". Sygnał zegarowy w takim przypadku jest wybitnie niestabilny i zakłócony przez pola elektryczne wewnątrz obudowy PC ze względu na wysoką impedancję takiego połączenia (indukcyjność).

Część płyt głównych nie będzie w stanie się uruchomić przy tak zakłóconym sygnale zegarowym - wysoki poziom zakłóceń przy starcie PC. Bardzo wątpię w stabilność pracy takiego PC ...

Dokładnie tak. Dodatkowo PP nie odróżnia oscylatora od pełnego zegara podmieniając je bez korekty układu, co dodatkowo jeszcze bardziej pogarsza jego pracę i całej płyty.

Laicy bezkrytycznie podpatrują i kopiują takie błędne rozwiązania, a potem wypisują dziwne teksty o wyższej stabilności jednych płyt nad drugimi, albo że płyta nie startuje na lepszym zegarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebna więc grasz z dysku włożonego do obudowy z serwerem ?

 

Tak. 6tb na muzykę a OS stoi na karcie Compact Flash. Muzyka nim zacznie grać jest automatycznie przed rozpoczęciem przegrywana z 6tb na CF.

 

Ale akurat obecnie w drugim buildzie testuje RAM OS i w efekcie nie mam w tym PC żadnych dysków.. system ładuję się przed startem w całości do RAMu z pendriva (wraz z kilkoma albumami). Pendriva usuwam i komputer pozostaje bez żadnych nośników danych oprócz RAMu w którym siedzi zarówno system jak i muzyka. Brzmi to z pewnością bardzo dobrze.

 

Część płyt głównych nie będzie w stanie się uruchomić przy tak zakłóconym sygnale zegarowym - wysoki poziom zakłóceń przy starcie PC. Bardzo wątpię w stabilność pracy takiego PC ...

 

 

Dzięki za ciekawego posta.

 

Jeden zegar tak jak sprzedaje Paul jest bardzo stabilny. Startuje przy każdym odpaleniu zupełnie jak niemodyfikowany PC plus nie miał problemu z 60+ godzinnymi sesjami Prime 95 (program obciążający do testowania stabilności systemu). Pracował by i więcej niż 60h ale robiłem restarty, żeby sprawdzić stabilność różnych ustawień.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem już tego pisać. Przesyłanie sygnału zegara (nawet najlepszego) jakąś nieekranowaną parą przewodów o przypadkowej długości i impedancji ... to nie świadczy dobrze o autorze tego rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie tak. Dodatkowo PP nie odróżnia oscylatora od pełnego zegara podmieniając je bez korekty układu, co dodatkowo jeszcze bardziej pogarsza jego pracę i całej płyty.

Laicy bezkrytycznie podpatrują i kopiują takie błędne rozwiązania, a potem wypisują dziwne teksty o wyższej stabilności jednych płyt nad drugimi, albo że płyta nie startuje na lepszym zegarze.

czy podobne uwagi dotyczą karty PPA USB? Nie jestem informatykiem, więc trudno mi ocenić opisane tutaj modyfikacje tej karty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu nieco jaśniej o modyfikacji PPA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekranowania kabli też się nad tym zastanawiałem ale nie jest elektronikiem a poprawa w dźwięku jest wyraźnie odczuwalna.

 

Natomiast zastanawiając się na tymi kabelkami doszedłem do wniosku, że ścieżki na płycie też nie są, z tego co mi wiadomo, ekranowane... a w zasadzie znacznie mniej ekranowe niż te kabelki.

 

Ale tak, na pewno fajnie by było gdyby to wszystko było dopracowane do perfekcji. Najlepiej, żeby ktoś się wziął w końcu w garść i zaprojektował dedykowaną płytę lub coś w tym stylu.

 

Do tego czasu trzeba sobie radzić z tym co jest.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podobne uwagi dotyczą karty PPA USB?

Nie miałem w rękach tej karty, ale z tego co widać na zdjęciach to bład sie powtarza, a oscylogramy to potwierdzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie miałem w rękach tej karty, ale z tego co widać na zdjęciach to bład sie powtarza, a oscylogramy to potwierdzają.

Wszyscy krytycy Panga odwołują się ciągle do tych samych dwóch oscylogramów, czy nikt nie próbował tego weryfikować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mimo to wpływ karty PPA USB na dźwięk jest zdecydowanie pozytywny.

 

Witam

Zajrzałem na stronę Pana Pang :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomysł na generownie sygnału zegarowego "na zewnątrz" układu LSI nie jest nowy i ma uzasadnienie. Pan Pang zrobił po prostu płytkę na której umieścił gotowy moduł generatora (TCXO albo OCXO). Jest tam także stabilizator zasilania 3.3V oraz bufor sygnału zegarowego. Dodatkowo od pewnego momentu zastosował transformator separujący (brak przewidzianego miejsca na PCB). Całość dobrze złożona i zastosowana moim zdaniem ma sens i nie jest voodoo.

Problemem jest prawidłowe zaimplementowanie takiego układu tak aby nie spowodować więcej szkód niż korzyści. Przeglądając zdjęcia na Jego stronie można zauważyć różne sposoby podłączenia płytki generatora do płytki interfejsu USB. Projekt opisywany na stronie ewoluował i myślę że Pan Pang zoptymalizował podłączenie (metodą prób i błędów ?) do konkretnej karty interfejsu USB.

Pozdrawiam

 

Natomiast zastanawiając się na tymi kabelkami doszedłem do wniosku, że ścieżki na płycie też nie są, z tego co mi wiadomo, ekranowane... a w zasadzie znacznie mniej ekranowe niż te kabelki.

 

Witam

Obecnie płyty główne mają więcej niż 4 warstwy. Często warstwy służą jako ekran. Jeśli przyjrzeć się ścieżkom do gniazd USB na dobrze zaprojektowanych płytach głównych to można zauważyć ,że odległość między nimi jest ściśle określona a szerokość ścieżek nie jest przypadkowa.

 

Przykład 16-warstwowej płytki z dwoma warstwami "masy" (GND_TOP i DGND_BOT):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

 

Wszyscy krytycy Panga odwołują się ciągle do tych samych dwóch oscylogramów, czy nikt nie próbował tego weryfikować?

 

Witam

Niestety nie miałem okazji weryfikacji praktycznej tych oscylogramów. Myślę ,że pomiary nie są miarodajne ponieważ nie znalazłem informacji jak zostały przeprowadzone. Z mojej praktyki wynika ,że gotowy moduł generatora TCXO czy OCXO (używałem w CD TCXO tego producenta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ma ogólnie to ujmując "lepsze oscylogramy" niż zaprezentowane przez Pana Pang. Parametry sygnału wyjściowego są ściśle określone przez producenta (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) appendix/Append_F1.pdf ). Uważam ,że oscylatory (TCXO) stosowane do modułu przez Pana Pang są dobrej jakości i "na wyjściu" sygnał jest "lepszy" niż zaprezentowany na oscylogramach na stronie. Wyniki pomiarów bez podania warunków (schemat, ustawienia itp ) wraz z użytym sprzętem pomiarowym dla mnie nie są nic warte...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Pang zrobił po prostu płytkę na której umieścił gotowy moduł generatora (TCXO albo OCXO)

Raczej kupił od zdolnych rączek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny Ci dobry zasilacz liniowy na 12V.

 

A po co mu potrzebny ten "dobry zasilacz"? Znowu dezinformujesz ludzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mimo to wpływ karty PPA USB na dźwięk jest zdecydowanie pozytywny.

Wystarczy kupić dobrą zwyczajną kartę USB 3,0 na chipsecie NEC najlepiej 70202 (najnowszy) za 45 PLN i zasilić ją z dobrego zasilacza 5v I JEST DOKŁADNIE TAK SAMO JAK Z PPA Studio za 700 Pln

przetestowano .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia funkcjonalności na pewno, natomiast z punktu widzenia jakości dźwięku już nie. Z zasilaczem liniowym płyta Intel DT2800 gra znacznie lepiej. Sprawdzone przez setki osób.

 

Elb, to co siedzi w zasilaniu tej płyty, to tak jak jeden z kolegów napisał: SIECZKA.

To samo mamy w zwykłym zasilaczu ATX, Pico, HFX itd. Wysoko częstotliwościowa sieczka

Robiłem trochę testów we własnym zakresie z zasilaniem takich zintegrowanych zasilaczy, podłączając tam gdzie się da stabilizowane i mocno filtrowane zasilacze DC i nie zauważyłem jak długo bym na tym słuchowo się nie pastwił, niczego ponad impulsowy zasilacz do laptopa.

Staram się nie powoływać na testy setek, dziesiątek czy iluś tam osób, piszę za siebie.

Jeśli było by tak jak piszesz, bez urazy, ale taka sama sytuacja jak twierdzisz, miała by miejsce gdy odłączymy zasilacz od laptopa i "polecimy" na baterii, lub w miejsce impulsowego zasilacza netbookowego damy porządny liniowy +19VDC, a tak się jakoś nie dzieje.. bo nie może

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mimo to wpływ karty PPA USB na dźwięk jest zdecydowanie pozytywny.

 

iN YOUR DREAMS! :)

Teraz szukasz naiwnych tutaj?

 

To jest High-End.

 

To nie jest High-End.

To jest szukanie jelenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarczy kupić dobrą zwyczajną kartę USB 3,0 na chipsecie NEC najlepiej 70202 (najnowszy) za 45 PLN i zasilić ją z dobrego zasilacza 5v I JEST DOKŁADNIE TAK SAMO JAK Z PPA Studio za 700 Pln

przetestowano .

A dokładniej: w TWOJEJ opinii jest tak samo i nie za 700 a za 600, wystarczy wejść na stronę oficjalnego dystrybutora, jak ktoś chce jeszcze taniej to 129$ z dostawą plus ewentualny VAT. Żeby uprzedzić: gram na karcie za 45PLN, bez zasilaczy liniowych do komputera itd., więc proszę mi nie zarzuć wzmacniania i tym podobnych.

Jeśli komuś gra lepiej na PPA/JCAT/SOtM USB i dzieli się wrażeniami, to od tego właśnie jest forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kupił od zdolnych rączek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Faktycznie ! Pomyślałem ,że sam zaprojektował i zlecił wykonanie... Stary jestem i naiwny... Dzięki marekzawa za linki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracaj lepiej na swój zmywak. Tam twoje miejsce.

 

O, widzę że chamstwo i plugastwo łeb podnosi... Nie na długo: zgłosiłem chamstwo do moderacji - najlepsza recepta na chama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest recepta na takiego trolla jak Ty ?

 

Widzę znów podwójna moralność - Ty możesz wszystko napisać, ja nic.

Ty możesz obrażać a je nie.

 

Ja jestem chamem a Ty świętym.

 

To jest mentalność prymitywnej osobowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie fantazje sobie nawzajem nawtykać zróbcie to na PW. Angażowanie mnie w Waszą pyskówkę zaowocuje karą dla Was obydwu. Tak pogodzeni będzie mogli sobie na mnie ponarzekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zadałem podobne pytanie w zakładce PC ale chciałbym i od Was usłyszeć, czy z Waszego doświadczenia, do płyty głównej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lepszy będzie zasilacz z konwerterem typu PICO PSU czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Uprzedzając pytania, komputer tylko pod audio, mała obudowa, nie wejdzie SFX.

W ITX-ie widać zdecydowanie więcej kondensatorów, dławiki, czy może to się przełożyć na lepsze (poziom szumów i tętnień) zasilanie? Niestety, na stronie sklepu nie ma żadnych danych z pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem podobne pytanie w zakładce PC ale chciałbym i od Was usłyszeć, czy z Waszego doświadczenia, do płyty głównej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lepszy będzie zasilacz z konwerterem typu PICO PSU czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Uprzedzając pytania, komputer tylko pod audio, mała obudowa, nie wejdzie SFX.

W ITX-ie widać zdecydowanie więcej kondensatorów, dławiki, czy może to się przełożyć na lepsze (poziom szumów i tętnień) zasilanie? Niestety, na stronie sklepu nie ma żadnych danych z pomiarów.

 

Pico było mierzone i ma dobre parametry, a ten drugi to jedna wielka niewiadoma. Jeśli ma to być zasilane zasilaczem impulsowym, to Pico trzeba brać tę wersję wide input, jeżeli LPSU, to wersję 12V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pico było mierzone i ma dobre parametry, a ten drugi to jedna wielka niewiadoma. Jeśli ma to być zasilane zasilaczem impulsowym, to Pico trzeba brać tę wersję wide input, jeżeli LPSU, to wersję 12V.

Czemu akurat tak? Co do PICO, zawsze myślałem, że ich zaletą jest miniaturyzacja, niekoniecznie parametry, bo jak dwoma kondensatorkami zrobić filtrację 4 napięć? Ten ITX ma chyba 10-12 kondensatorów, co już daje jakąś nadzieję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.