Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy M2 czy M2.5?


maniek21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Takie króciutkie pytanie: Czy Tannoy M2.5 są zauważalnie gorsze od M2? Czy może są lepsze?

 

Miałem M2 kiedyś i chcę sobie kupić ponownie do Yamahy. Czy mogę równie dobrze kupić M2.5 i będzie tak samo dobrze? (jak dla kogo).

 

Myślę o tych, bo nie widzę niczego innego do 500 zł. Chyba, że ktoś ma jakieś propozycje.

Wzmacniacz Yamaha A-520. Mam też Harmana PM VXi, ale on na razie serwis zwiedza, więc chyba pod Yamahę bardziej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są podobne, kup te które znajdziesz w lepszym stanie i cenie....

B. ciekawymi, choć trochę innymi kolumnami są Monitor Audio 100 - warto sprawdzić

pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Chodziło mi właśnie o to, czy nie są znacznie gorsze, bo M2 uwielbiałem.

Zapoznam się z tymi drugimi również :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupi błąd - miałem na myśli Acoustic Energy AE 100....

To z czasów, gdy kolega szukał wzmacniacza i kolumn (nowych) miał już CD NAD 512 (ma do dziś). Po przesłuchaniu stada Roteli i innych wybrał Project AMP - świetny był i tani, dziś po jego śmierci gra na Musicalu E10. Kolumn słuchaliśmy wielu w tym Mercurych, lepsze były AE, najlepsze NHT Super One - i zostały kupione. (do Projecta i głównie klasyki), po wielu latach zmienione na stare niezgrabne Monitor Audio, stąd pewnie moja wcześniejsza pomyłka...

pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej. M2 są świetne w swojej cenie. Ale AE 100 miały niesamowitą przestrzeń jak na swoją kategorię cenową. U mnie grały z Yamahą 590 i było bardzo, bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie różni je od Tannoy Mercury, a NHT miały najwierniejszy barwowo dźwięk, przy ograniczonej dynamice i doskonałej kontroli (obudowa zamknięta), pięknym wyglądzie - lakier fortepianowy i możliwościach konfigurowania ze znacznie droższym/lepszym towarzystwem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pamięć nie myli, to całkiem niedawno był identyczny temat, czy może raczej spór w jakimś temacie o M2 ??? Coś było, warto użyć wyszukiwarki.

W sumie powinieneś oczekiwać z grubsza takich efektów:

Tannoy M2 - spokojna, ułożona kolumna. Dobra do tuningu, ale według mnie szkoda pieniędzy, lepiej dołożyć do innego zestawu.

Tannoy M2,5 - trochę inaczej gra... ciężko wytłumaczyć, jakby żywiej...?

AE - dynamiczniejsza, bardziej zadziorna; może się spodobać przy odsłuchu przez pierwsze 5min. Ale na dłuższą metę czy nie będzie męczyła, to zależy od Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 54139
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś porównywałem M1 i M2.5 obie zrobione jeszcze w England. I jakoś M1 brdziej mi przypasowały po małej modyfikacji miła dla ucha. NHT świetne kolumienki poprawnie neutralne, ale obecnie dwa razy droższe od Tannoya. w cenie do 500 poszukaj Alessis One pasiv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AE 100 to bardzo dobry kierunek. Kultura, przestrzeń, zaakcentowany środek pasma, bez przykrych niespodzianek. Jedyne co może być problemem to bas w pomieszczeniach powyżej 15m2, no ale od 13cm woofera nie można oczekiwać cudów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma chęć i blisko do Kielc to zapraszam na sprawdzeie jak graja m2 z coplandem na 19m2 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma chęć i blisko do Radomia to zapraszam na sprawdzenie jak jeździ Porsche z silnikiem od małego Fiata ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge wpaść,nie widze problemu.Te tannoye w kwocie "darmo" bo 500 czy 700zł na kolumny to raczej na takie miano załuguje grają w mojej konfiguracji i pomieszczeniu rewelacyjnie.Moze zmienie zdanie jak je skonfrontuje z czymś z wyzszej połki ale nim znajde takowe to m2 dają mnostwo radochy ze słuchania muzyki,jest powietrze,detal fajny bas i co najważniejsze nie męczą ,Na nowym makowieckim ciary na plecach.No ale to budzetowka wiec jutro gdy dojdą D20 proAc-a pewnie mi te wlosy wypadną!Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja jestem zadowolony z moich M2, ale znajomy poszukuje - obecnie niestety nie ma ofert do sprzedania. W związku z tym padło pytanie. Wynika jednak, że kolumny trochę się różnią niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak wprowadzono na rynek następcę M2, czyli M2.5. Porównania 2-2.5 oraz innych modeli serii z indeksem .5 z wcześniejszymi były dość popularne i zazwyczaj zwycięzcą zostawał STARSZY model.

 

Ktos wczesniej pisał o produkowaniu M-ek w Anglii- o ile mi wiadomo, cała seria M zawsze była tobiona na Węgrzech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AE 100 to bardzo dobry kierunek. Kultura, przestrzeń, zaakcentowany środek pasma, bez przykrych niespodzianek. Jedyne co może być problemem to bas w pomieszczeniach powyżej 15m2, no ale od 13cm woofera nie można oczekiwać cudów

U znajomego nawet w 12 m miały problemy z basem tak że wybór musi być przemyślany pod tym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bieżąco przeglądam zachodnie i polskie pisma audio, wiele z nich kupuję. NIGDY nie widziałem żeby gdziekolwiek oceniono M2,5 niżej niż M2 - bo to różnica klasy dźwięku. M2 to BUDŻETÓWKA !

U mnie grało to z radiem w kuchni - bo do prawdziwego stereo w ogóle się nie nadawało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno 2 jak i 2 i 0,5 to KICHA! w życiu nie słyszałem kiepściejszych głośników! dozbieraj trochę grosz i kup dynaudio audience 40 lub 50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno 2 jak i 2 i 0,5 to KICHA! w życiu nie słyszałem kiepściejszych głośników! dozbieraj trochę grosz i kup dynaudio audience 40 lub 50.

No może przesada z tą kichą , ale zdecydowanie popieram kolegę, Dynaudio to już klasa, z tym że 3 razy droższa ale czy 3 razy lepiej grająca, no nie wiem?

 

No może przesada z tą kichą , ale zdecydowanie popieram kolegę, Dynaudio to już klasa, z tym że 3 razy droższa ale czy 3 razy lepiej grająca, no nie wiem?

I jeszca jedno piwrwsze modele Tannoy zawsze robione w UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Paradigm studio 20 czy Dynaudio Audience 40 rozwalają te Tannoye - kiedyś przerabiałem ten temat. Natomiast Paradigm czy Dynaudio nie wiele mają do powiedzenia przy ATC SCM 7, ale to już drożej. Paradigm studio 20 można kupić poniżej 1000zł. Warto dołożyć, choć to inne granie od Tannoy. Dynaudio 40 też można kupić poniżej 1000zł - warto dołożyć

 

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Akurat :) Wszystko zależy od punktu widzenia i jakiego dźwięku się szuka. Wolałbym zdecydowanie Tannoy M2.5 od Paradigm Studio 20 (v5), M2 już niekoniecznie. To zupełnie inna szkoła dźwięku. Tak samo wolałbym Tannoy M2.5 od Dynaudio Audience 40/50 (choć nie tak zdecydowanie bo też mi się bardzo podoba charakter i jakość brzmienia tej serii). Dynki mają super tweeter, masę, ale grają lekko ociężale i przestrzenią/powietrzem w dźwięku nie powalają w ogóle, co mają z kolei Tannoye.

 

Pamiętam jak wprowadzono na rynek następcę M2, czyli M2.5. Porównania 2-2.5 oraz innych modeli serii z indeksem .5 z wcześniejszymi były dość popularne i zazwyczaj zwycięzcą zostawał STARSZY model.

M 2,5 grają zdecydowanie lepiej niż M2 !!! M1 i M2 to budżetówka.

Odkopię temat bo miałem możliwość porównania obu par na raz u siebie. M2.5 rzeczywiście - bez najmniejszych wątpliwości grają wyraźnie lepiej od M2, zachowując podobny, bardzo ciepły i muzykalny - łagodny charakter dźwięku, są przy tym bardziej szczegółowe. Nie ma szans żeby komuś M2 zagrały w jakiś sposób lepiej. W M2.5 został zdjęty cały "brud" zlewania się/braku separacji dźwięków jaki w lekki sposób jest słyszalny w M2. A M2 może i budżetówka, ale też grają naprawdę fajnie. M2.5 mnie lekko zszokowały jak pięknie potrafiły zagrać, a to też chyba była jakaś podstawowa seria Tannoya. Obecne V1 czy V1i to popierdółki w porównaniu do serii M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popierdolki bo są mniejsze, V4 to już nie popierdolki w stosunku do serii M. Serii V brak odpowiednika M2 i M3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze to prawda, ale ogólnie też nie grają tak dobrze jak nawet ta zwykła seria M, dźwięk jest płaski i bez soczystości / swobody na średnicy i górze, o tej serii z modelem M2.5 już nawet nie wspominam. Z kolei seria Vi ma bardzo dobrą rozdzielczość ale to już nie jest ciepły i tak łagodny dźwięk.

 

Ciekawe czy w tej serii co M2.5 są w ogóle inne modele, np jakieś podłogówki oprócz tego jednego model ? Ja nie spotkałem, chyba że są inaczej zupełnie oznaczone. Może ktoś wie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1 m2 m3 m4, m5, potem wprowadzili modyfikację m2 w postaci m2.5 i tyle. Potem była już seria mx, następnie F i V.

Dla mnie przejście z M3 do V4 to skok o klasę do góry. Dźwięk bardziej detaliczny, przestrzenny, pełniejszy, dużo więcej i to wysokiej jakości góry przy zachowaniu pięknej średnicy i dobrego basiska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Sorry za odkopanie tematu, o ile jeszcze ktoś tu zagląda ?

Szukam kolumn podstawkowych do Luxmana l-190. Początkowo rozważałem między innymi M2 lub M2,5 jako bezpieczny zakup - są chwalone na prawo i lewo, i łatwo je potem odsprzedać. Jedne M2 już prawie kupiłem, ale ktoś mnie ubiegł. Nie mam możliwości odsłuchu, bo nigdzie w mojej okolicy ich nie ma, ale włączył mi się dzwonek, bo w międzyczasie trafiłem na zgoła odmienne opinie od tych przedstawianych tutaj, cyt:

Cytat

Mulaste kolumny do lampowego brzmienia - to nie jest dobra droga. Nawet jasny i neutralny gainclone nie dał rady ich odmulić. Stąd nie rozumiem licznych ochów i achów nad tymi kolumnami. Czasem odnoszę wrażenie, że pozytywne opinie wynikają wyłącznie z tego, że ludzie chcą się tego g* pozbyć (taki gorący kartofelek).

Rok temu, chyba pod wpływem wychwalania takiego jak tu, M2.5 skoczyły nagle z pułapu 500-600zł na 800-900zł i nie schodzą z tej ceny, podczas gdy w 2018r dało się je kupić za 500zł - jeden z kompletów stał  za 560zł i sprzedał się dopiero po pół roku za niecałe 400zł.

Zastanawiam się czy rzeczywiście są tyle warte, czy może to zwykły marketing i sztuczne podbijanie ceny przez handlarzy, bo że są to mulaste kolumny czytałem w kilku miejscach.

Mój budżet to 600-700zł i nie wiem czy warto czekać, czy za niecałe 600zł kupić np inaczej grające AEGIS ONE, z możliwością zwrotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze naprawdę czy seria tannoy mercury to dobre kolumny? Moim zdaniem nie są bardzo złe ale w cenie jakiej teraz "chodzą" można dużo lepiej... Miałem kiedyś dali 505 i zmieniłem na tannoye m4 (podobno najlepsze z serii mercury) i to był mega błąd zarówno pod względem sonicznym jak i wykonania.

Zdaję sobie sprawę, że bardzo dużo zależy od implementacji przetworników ale w tannoyach serii mercury siedzą jakieś no name prawie identyczne jak w "lidlowych" kolumnaj K+h pogooglujcie zdjęcia.

Z końca lat 90-tych zdecydowanie bardziej cenię eltaxy liberty i jpw ml (milenium) odpowiednio eltaxy na vifach, jpw na podstawowym modelu peerlesaa ale i tak uważam, że w cenie 500-800 pln można zdecydowanie lepiej.

np. atl 308s miałem przez 2-3 lata i na podstawie posiadanych ok 5-7 lat temu tannoy m4 mogę z całą stanowczością stwierdzić, że atl są lepsze tylko będą potrzebowały trochę więcej "prądu" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibi079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tentego do luxmana atl 308 s nie polecam, podłączałem je pod luxmana l-235 trochę mocniejszy i trochę nowszy, to właściwie to samo co l-230 a ten z kolei to właściwie klon l-400 i było tak sobie.

Do luxmana l-190 polecam raczej jaśniejsze kolumny ze skutecznością min. 90dB

Jeżeli jesteś z Wawy lub okolic mogę wypożyczyć Ci moje ostatnie odkrycie itt d345sd praktycznie nieznane kolumny na forum a imo. świetne, tylko to bardzo stare kolumny starsze ode mnie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibi079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze inaczej - lepiej grające od tytułowych, nowe z gwarancją:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a jak się nie spodobają, masz czas na zwrot ....

Tannoy'a trzeba poprawiać, bo ma mulącą zwrotnicę - są tematy na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że ww. kody będą lepsze. Audioburak wiem z Twoich wypowiedzi, że dużą uwagę zwracasz na "pesel" sprzętu ja jestem zdania,  że warto kupić sprzęt z kiepskim "peselem" i przeznaczyć trochę funduszy na konkretny przegląd/serwis u zaufanego elektronika. Dziś zawiozłem wczoraj zakupioną końcówkę mocy na profilaktyczny przegląd. Mimo, że sprzęt jest sprawny wolę poświecić trochę grosza min. na ustawienie prądu spoczynkowego niż później "płakać", że coś się spaliło (końcówka na mosfetach  więc tym bardziej warto)

Co do kolumn z moich doświadczeń powiem tyle, że po użytkowaniu kolumn w obudowie zamkniętej nie wrócę do obudowy br, ciekawi mnie jeszcze linia transmisyjna i głośniki szerokopasmowe.

Niestety obudowa zamknięta jest raczej niespotykana w "nowożytnych" kolumnach jeżeli już to za "worek" grosza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.