Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawki antywibracyjne


Fafikdog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z pewnością kiedyś to wypróbuje.....wszystkie dobrodziejstwa odpiąłem i chwilowo jestem na detoksie

za tydzień może dwa włączę sprzęt i posłucham...ale puki co, trza się z tego dobrego oczyścić ;-)

 

Pozdrawiam

 

 

 

jak widzę dalej trzęsiesz galotami...nie mogę tego zrozumieć...czego ty się boisz ? krytyki ?

jesteś zagorzałym przeciwnikiem Harbetha i lampy...mogę powiedzieć że mój cały sprzęt to dla Ciebie kicha

masz do tego pełne prawo aby krytykować ale....daj szansę się wypowiedzieć innym odnośnie twoich gratów

Szymon na takich jak ty ma skuteczny sposób .,, wklej zdjęcie swojego systemu,,

zdjęcia mojego systemu wielokrotnie wklejałem...nie mam nic do ukrycia...od Ciebie nie wymagam zdjęcia ale chciałbym się dowiedzieć jaki masz system...nie bój się nie skrytykuję....

za każdy razem jak zapytam to ty wycofujesz się rakiem....

Trzęsę galotami dlatego słucham na moich ulubionych w/w markach. Pisałem kilka razy jaki mam sprzęt i kolumny - nawet ostro krytykowano mój sprzęt. Ale wiesz generalnie to ja mam pełen luz.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja proponuję Lumin plus wzak klasa D plus tuby ..okablowanie srebro i będziesz szczęśliwy.

Ja tak słucham 6 godzin dziennie po 100dB i mam nirrvarnę ;)

Ciekawy jestem tego co osiagnales tzn jak to gra? Jesli mam byc szczery to na ta chwile mam system docelowy ktory urzeka pieknem odtwarzanej muzyki . Synergia to dobre slowo. Tak,tez moge powiedziec ze mam nirvane u siebie. Na dlugi czas zero jakichkolwiek ruchow w doborze sprzetu. Jedyne po co siegne niebawem to nowy glosnikowy Wile w ramach porownania z moja wersją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma czegoś takiego ...

 

 

Tak , trza mieć wywalone .na opinię innych ;)

Wiem o czym mowiesz:)

Nie mniej na ta chwile to koniec poszukiwan a uzyskany efekt jest dla mnie wyjatkowy. Oczywiscie gdybym mial srodki na dalsze poszukiwania i wspinanie sie na wyzszy poziom ,pewnie bym to zrobil. Obecnie jednak finanse na to nie pozwalaja i wiem ze przez kolejnych kilka lat nawet do glowy mi nie przyjdzie by cos zmieniac. Tym bardziej ze aktualny poziom jakosciowy brzmienia satysfakcjonuje mnie w 120%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzman69, kolega Diogenes pisząc o Luminie, srebrze i klasie D z tubami robił sobie żarty :) . To tak jakby golić się brzytwą płukając ją w spirytusie zamiast w wodzie. Spójrz na Jego credo widniejące pod każdym wpisem. Szczególnie na drugą linijkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam France

Ja tam polecam się przed nią chronić.....

A Franc Audio niezłe ma produkty, tylko tanie niezbyt....Ale to teraz norma;-)

 

Koledzy się ucieszą.

 

Twoi czy moi;-)

 

Zapraszam Wi-tolda do wymiany doświadczeń z kablami Sulek w tym wątku. Koledzy się ucieszą.

 

Pisałem tylko o wyglądzie - który jest beznadziejny!!! o Wpływie na dźwięk nie...więc be nerwów i zbędnych sugestii proszę.

 

przez kolejne 3 tyg nie wlaczalem sprzetu :) a nadmienie ,ze slucham duzo i czesto. Bolalo mocno.

Mam nadzieję, że niesłuchanie;-)

Ale troszkę Cię rozumiem, niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzman69, kolega Diogenes pisząc o Luminie, srebrze i klasie D z tubami robił sobie żarty :) . To tak jakby golić się brzytwą płukając ją w spirytusie zamiast w wodzie. Spójrz na Jego credo widniejące pod każdym wpisem. Szczególnie na drugą linijkę.

Takie odnioslem wrazenie,ale nie znam kolegi,nie wiem jaki ma system a jesli mu sie takie granie podoba to dlaczego ja mam mu mowic ,ze podobac mu sie nie moze? :)

A że takiego zestawu jaki przedstawil nigdy nie slyszalem to tym bardziej nie bede dyskutowal na temat tego jak gra. Wyobrazam sobie to brzmienie bo jedynie tylko Lumin jest dla mnie brzmieniowa zagadką ,poza tym te 100 db tez pobudza wyobraznie;) Niemniej jesli kogos fascynuje takie granie dlaczego mam mu je obrzydzac? Skoro jest nirvana ,niech wiec bedzie :)

 

A co do credo to pisze z tel i niczego niestety nie widze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pisałem tylko o wyglądzie - który jest beznadziejny!!!

Kilka postów wyżej pisałeś o jakości z Biedronki - z tym można żyć (kupiłem tam winyla za 45zł).

Teraz piszesz, że wygląd jest beznadziejny. To która ocena obowiązuje?

 

A propos jakości wykonania: widziałem niechlujnie wykonane kable takich tuzów rynku kablarskiego jak Tara Labs, Siltech, Harmonix - gdzie koszulki wychodziły z otuliny. Ale im wolno więcej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napinaj się, choć to pewnie trudne, bo to Twoja praca - są jakie są, ważne, że dobrze działają, a wykonanie - jaki koń jest.....;-)

A co do niechlujnie wykonanych produktów innych firm - są tak samo karygodne i warte zauważenia, jak każde inne. Tak szczerze, to ja sercem jestem z polskimi producentami, tylko mogliby czasem przemyśleć swój "produkt" i jego możliwość funkcjonowania w dzisiejszych realiach do końca....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to ja sercem jestem z polskimi producentami

Nie brzmi szczerze.

Bo albo kibicuje się Wiśle, albo Cracovii, ale nie obu jednocześnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byłem w Biedronce i chyba widziałem Sulki jak przedzielają banany od mandarynek ;-)

z pewnością Wile są w innym dziale ;-)...ale poważnie

..Jafi....w rozmowie wszystkie sprawy odnośnie dzwieku omówiliśmy

moim zdaniem Sulki nie grają pełnym pasmem, nie oddają tego dolnego zakresu

dlatego powiedziałem Tobie że brakuje mi basu ...ale w trakcie rozmowy po części zgodziłeś się ze mną

'' faktycznie grają zbyt zwiewnie'' to są Twoje słowa......powiedziałem, jakby Sulki oddawały dolny zakres

jak resztę pasma to te kable byłyby bardzo interesujące....również powiedziałeś że ten model droższy

ma wszystko czego potrzeba i jeszcze więcej ...mz cena jest już mało atrakcyjna...ale to inna kwestia

 

kable które dostałem to chyba była jakaś wersja demonstracyjna ?

dość dużo kabli przerzuciłem ale to były pierwsze które mają kierunkowość oznaczoną długopisem - głoś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Dyzman69, kolega Diogenes pisząc o Luminie, srebrze i klasie D z tubami robił sobie żarty :) . To tak jakby golić się brzytwą płukając ją w spirytusie zamiast w wodzie. Spójrz na Jego credo widniejące pod każdym wpisem. Szczególnie na drugą linijkę.

Donosiciel ...kapuś jeden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tam polecam się przed nią chronić.....

A Franc Audio niezłe ma produkty, tylko tanie niezbyt....Ale to teraz norma;-)

 

 

Twoi czy moi;-)

 

 

Pisałem tylko o wyglądzie - który jest beznadziejny!!! o Wpływie na dźwięk nie...więc be nerwów i zbędnych sugestii proszę.

 

 

Mam nadzieję, że niesłuchanie;-)

Ale troszkę Cię rozumiem, niestety...

Cholera bolalo jedno i drugie ale szczesliwie ten etap mam za sobą i dzis zaprzatam juz sobie glowe tylko tym jaką plyte włożyć do 390tki i ewentualnie jaką kolejną kupić :) A to wspaniale uczucie ,ten spokoj. Pozostaje tylko muzyka.

 

 

Donosiciel ...kapuś jeden ;)

:))

 

Jakosc wykonania kabelkow bywa rozna. Czasem jest to istna bizuteria ktora mimo wszystko nie swiadczy o jakosci brzmienia jakie za ich pomoca otrzymamy,a czasem jest srednio a nawet marnie. Szczesliwie tak sie sklada ,ze mowa o kabelkach ktorych i tak zazwyczaj nie widac w systemie ,wiec osobiscie nie musze miec tutaj swiecidelek i ozdobnikow. Wazne by bylo solidnie. Pieknie byc nie musi. A i tak najwazniejszy jest przeciez efekt brzmieniowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np boks :)

 

A wracajac do tematu podstawek i wibracji to zastanawialem sie jakis czas temu czy wydzielenie zwrotnicy na zewnatrz obudów kolumn mogloby przyniesc jakies slyszalne korzysci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brzmi szczerze.

Bo albo kibicuje się Wiśle, albo Cracovii, ale nie obu jednocześnie:)

Cóż, przeżyję to jakoś, kibicuję Zwartym Zadupiewo Wielkie - liga gminna,chroniona;-)

Mam jakieś rodzime produkty, które zarówno dobrze działają, jak i są wykonane na wysokim poziomie - ale to pewnie też nie jest szczere...

 

Cholera bolalo jedno i drugie ale szczesliwie ten etap mam za sobą i dzis zaprzatam juz sobie glowe tylko tym jaką plyte włożyć do 390tki i ewentualnie jaką kolejną kupić :) A to wspaniale uczucie ,ten spokoj. Pozostaje tylko muzyka.

I to są właściwe dylematy! Gratuluję!

 

wydzielenie zwrotnicy na zewnatrz obudów kolumn mogloby przyniesc jakies slyszalne korzysci?

A jakie pole do eksperymentów - kolejne pole do audiofilskich szaleństw;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... jeżeli miałeś lampy Telefunkena to wiesz o czym piszę....jeżeli nie ..."

 

Mirek, o którym modelu lampek Telefunkena piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cóż, przeżyję to jakoś, kibicuję Zwartym Zadupiewo Wielkie - liga gminna,chroniona;-)

Mam jakieś rodzime produkty, które zarówno dobrze działają, jak i są wykonane na wysokim poziomie - ale to pewnie też nie jest szczere...

 

 

I to są właściwe dylematy! Gratuluję!

 

 

A jakie pole do eksperymentów - kolejne pole do audiofilskich szaleństw;-)

A dziekuje. To bardzo przyjemna i komfortowa sytuacja na ktora dlugo czekalem ale sie doczekalem.

A co do zwrotnicy to zwykla ludzka ciekawosc ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... jeżeli miałeś lampy Telefunkena to wiesz o czym piszę....jeżeli nie ..."

 

Mirek, o którym modelu lampek Telefunkena piszesz?

 

mam Telefunkena ECC802S i ECC83 gładkie anody...

tak ogólnie miałem na myśli...może to nie było zbyt precyzyjne porównanie ale

lampy Telefunkena raczej ''grają'' precyzyjnie, dokładnie ...i to co wcześniej napisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, generalnie polecasz?

..u mnie się sprawdził i chciałbym go mieć...

kolega który ma Accu i Dynaudio S25se....słuchał 2 dni...również zadowolony

takie rzeczy warto posłuchać u siebie....zawsze jest jakieś doświadczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziekuje. To bardzo przyjemna i komfortowa sytuacja na ktora dlugo czekalem ale sie doczekalem.

A co do zwrotnicy to zwykla ludzka ciekawosc ;)

W kwestii zwrotnicy musiałbyś się poradzić osób, które robiły już takie eksperymenty - ja tu jestem zielony (jeszcze;-)

A sytuacji Powinno Ci wiele osób, zwłaszcza napinających się niepotrzebnie, pozazdrościć i brać przykład!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W kwestii zwrotnicy musiałbyś się poradzić osób, które robiły już takie eksperymenty - ja tu jestem zielony (jeszcze;-)

A sytuacji Powinno Ci wiele osób, zwłaszcza napinających się niepotrzebnie, pozazdrościć i brać przykład!

Tu zawsze wiecej zawisci i zlosci niz zwyklych kolezenskich rozmow. Ale mniejsza o to.

Wracajac do tej zwrotnicy mysle ,ze warto to sprawdzic i co wazne nie bedzie to zbytnio problematyczne pod wzgledem wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tej zwrotnicy mysle ,ze warto to sprawdzic i co wazne nie bedzie to zbytnio problematyczne pod wzgledem wykonania.

 

Przy okazji sprzedaży oczywiście przyznasz i wyraźnie opowiesz potencjalnemu nabywcy, jak to grzebałeś i "poprawiałeś" producenta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy okazji sprzedaży oczywiście przyznasz i wyraźnie opowiesz potencjalnemu nabywcy, jak to grzebałeś i "poprawiałeś" producenta?

Nie zamierzam sprzedawac a jak juz to wiekszosc klockow trafia do znajomych ktorzy wiedza jak uzytkuje system. Poza tym nie twoja sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

czytałem że Stillpoints zaleca dawać 4 szt podstawek pod urządzenia zamiast 3....ponoć lepiej ''działają''

sprawdzał ktoś takie ustawienia ? ...może z podstawkami innych firm ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wracajac do tematu podstawek i wibracji to zastanawialem sie jakis czas temu czy wydzielenie zwrotnicy na zewnatrz obudów kolumn mogloby przyniesc jakies slyszalne korzysci?

 

nie tyle wydzielenie sao w sobie - ile zastosowanie dobrych elementów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.