Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawki antywibracyjne


Fafikdog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To są moje experiments. Podstawki pod cable granit taśma dwustronna ok 3 mm Patex i aluminiowe chyba uchwyty na serwetki. Drugi to pumeks,podklejony neoprene, metalowy elements to jakiś stop na bazie żeliwa w środku Blue tak. Otwór na górze nawiercony pod kolec bo takie było pierwotne zastosowanie. 066edb728253fb7299f0bcd9ae4fe5ea.jpg

32cee9a837d5f9b6c46db974d8721c00.jpgA tu wersja z kulka na górze pomiędzy deskami do krojenia . A na spodzie podklejony mata bitumiczna. Na tym stoi zasilacz gramofonu.

aee0ad524eab89360e6dff5e99bae327.jpg

eb86b2a94424f39e2d6c7acda766d9fb.jpgJeśli chodzi o wibracje to ja staram się tłumic lub odprowadzać zgodnie ze sprzętem albo inaczej żeby dopasować brzmienie do. Moich upodobań.

Garmofon nr 1

07da75c72afc1f4e600e2e4a08cc47e7.jpg

Nordost na dole, deska do krojenia no 1,stalowe śruby 12 szt, druga deska do krojenia, elastomer, płyta z rodzaju granitu który ma niska podatność na rezonans, ceraball pod gramofonem.

W drugim gramofonie z pływający talerzem mam audio technica Podstawki czyli tłumienie drgań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aethelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..uchwyt pod kable Nordosta - majstersztyk ;-)

 

Też poszedłem...to działa ;)

...separacja kabli głośnikowych od wykładziny i jest efekt pozytywny.

 

...trza chyba pomyśleć o klubie miłośników pumeksu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
..uchwyt pod kable Nordosta - majstersztyk ;-)

 

...trza chyba pomyśleć o klubie miłośników pumeksu ;-)

Dzięki. Powinienem chyba opatentowac bo jakaś firma może spokojnie sprzedawać je za 300-400 EUR za 4 szt. BTW sztuka wyszła mi 1 EUR za granit na promocji - to są Podstawki pod kubki z lokalnego sklepu, uchwyty chyba 2 EUR za 4 szt też na promocji i Patexy :) w Holandii chyba 4 euro za 10 szt. A i testowałem poprzednio inne rozwiązania np na bazie piłeczek do squasha, kawałki drewna jak v bloczki cardasa itp. I paradoksalnie te są najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

A moze ktoś pokazać jak ten pumeks wygląda bo wydaje mi sie ze ktoś tu ładnie ściemnia a ciemny lud wszystko łyka..

Zawsze moża kupić topowe Stillpointsy zamiast kawałka pumeksu ;)

 

..uchwyt pod kable Nordosta - majstersztyk ;-)

 

 

 

...trza chyba pomyśleć o klubie miłośników pumeksu ;-)

Oddali Ci już odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktoś pokazać jak ten pumeks wygląda bo wydaje mi sie ze ktoś tu ładnie ściemnia a ciemny lud wszystko łyka..

 

6161_10584_1280_720.png

 

arix-pumeks-kosmetyczny-t700.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumex działa bardzo dobrze niwelując drgania w sklepach można dostać pumex naturalny czyli porowatą skałę magmową który jest twardszy od syntetycznego tego z obrazka powyżej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Oddali Ci już odtwarzacz?

 

...moja perełka jest już na swoim miejscu ;-) ...kilkudniowa przerwa w słuchaniu muzyki czasami wychodzi

korzystnie ....po czasie nie dostrzega się ( przynajmniej przez jakiś czas) słabych stron ;-)

teraz jak oddam kable to chyba będzie gorzej...przez kilka dni popatrzę sobie na pająki jak chodzą po ścianie

 

wiem że to co teraz napiszę wyda się śmieszne albo głupie ale co mi tam...był czas przywyknąć na ciosy ;-)

te Jadisowe kable poprawiły - zmieniły nie tylko dzwięk - mam to co chciałem a nawet więcej....

ale chyba załatwiły sprawę z akustyką...teraz nie muszę nic robić.....nastąpiło doskonałe oszustwo

zamykam oczy i wyraznie słyszę że jestem w dużym pomieszczeniu.....

otwieram oczy....słyszę nadal to samo ale juz widzę że teleportowałem się do mojej klitki

Grzesiek, wiem że jesteś przeciwnikiem (przynajmniej odniosłem takie wrażenie) takich gadżetów ale ta skrzyneczka Verictum wniosła u mnie sporo dobrego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumex działa bardzo dobrze niwelując drgania w sklepach można dostać pumex naturalny czyli porowatą skałę magmową który jest twardszy od syntetycznego tego z obrazka powyżej .

 

Mi dźwiękowo pasuje bardziej ten syntetyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dźwiękowo pasuje bardziej ten syntetyczny.

Też mam wrażenie że ten naturalny o ile w budownictwie przy olbrzymich obciążeniach ze względu na większą twardość nadaje się świetnie do tłumienia drgań o tyle w stosunkowo lekkim audio bardziej nadał by się na wykonanie jednolitego standu niż jako podkładka antywibracyjna za duża sztywność w porównaniu to syntetycznego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Grzesiek, wiem że jesteś przeciwnikiem (przynajmniej odniosłem takie wrażenie) takich gadżetów ale ta skrzyneczka Verictum wniosła u mnie sporo dobrego....

Ja absolutnie nie jestem przeciwnikiem takich rozwiązań ( sam mam nową liniię zasilającą );)

Mam podkładki i nawet jakieś bezpieczniki ;)

Nie trawię natomiast tłumaczenia , że kabel czy podkładki są ważniejsze od zmiany głośników , wzmaka czy źródła lub zrobienia akustyki .

I kryptoreklamy nie trawię również patrz ..Verictum;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie jestem przeciwnikiem takich rozwiązań ( sam mam nową liniię zasilającą );)

Mam podkładki i nawet jakieś bezpieczniki ;)

Nie trawię natomiast tłumaczenia , że kabel czy podkładki są ważniejsze od zmiany głośników , wzmaka czy źródła lub zrobienia akustyki .

I kryptoreklamy nie trawię również patrz ..Verictum;)

 

z całą pewnością kable i inne akcesoria antywibracyjne włącznie z pumeksami to już dopieszczenie systemu

ale podstawą jest...wzmacniacz, kolumny, CD....i chyba najważniejszy element - akustyka

myślę że idziemy w tym samym kierunku ale podążamy innymi ścieżkami

odnośnie tego ''trawienia'' .....

jakbyśmy pisali w ''klubie miłośników smacznego chleba'' to na pewno wymieniłbym piekarnie gdzie takowy

smaczny wypiek można kupić....natomiast Ty....wymieniłbyś piekarnie a nawet piekarzy którym zdarzyło się

wypuścić w obieg zakalec....

co do tej kryptoreklamy....

ostatnio gość napisał że mieć kable Wile to obciach...mam te kable i nie mam z tym problemu

ostatnio również słuchałem bardzo wyśmiewanych kabli Sulek...powtarzam jeszcze raz

nie rumienię się i nie wstydzę opisywać takie rzeczy....

Verictum u mnie działa i się sprawdziło...i z czy widzisz problem ?

powinienem ograniczyć się tylko do ,,skrzynka z kablem,, bez wymieniania firmy ?

żeby nie być posądzonym o reklamę to jak będę opisywał Jadisa to napiszę ,, ten ze złoceniami''

natomiast o Harbeth m40.1 napiszę ,,wielkie skrzynie,, ....pasuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

że mieć kable Wile to obciach

Pretensje proszę kierować do Dyzmana ;)

 

Jadisa to napiszę ,, ten ze złoceniami'

Mam złotą ketę i łańcuch na karku tak , że pasuje jak cholera ..

 

wyśmiewanych kabli Sulek

Za próbę szamaństwa i ceny ...nie za to jak grają .

 

Verictum u mnie działa i się sprawdziło...i z czy widzisz problem ?

U mnie linia zasilająca Rafalela też się sprawdza , ale jak pomyślę jak to było załatwione szlag mnie trafia ...;)

 

 

jakbyśmy pisali w ''klubie miłośników smacznego chleba'' to na pewno wymieniłbym piekarnie gdzie takowy

smaczny wypiek można kupić....natomiast Ty....wymieniłbyś piekarnie a nawet piekarzy którym zdarzyło się

Tego nie rozumiem ;)

Wytykanie błędów inteligentni ludzie wykorzystują do poprawy mankamentów swoich produktów .

Popadanie w samozachwyt zawsze kończy się źle ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi że nie mam do nikogo pretensji - odnośnie kabli Wile

nie stać mnie na Jadisowe kable to pozostanę przy Wile....przyszłym tygodniu mam dostać nowe głośnikowe....

jesteś inteligentny pewnie dlatego dostrzegasz w większości tą ciemną stronę.....

.....ze mnie prosty chłopaczyna więc.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dlatego zostałem trollem !!!!

 

....nie jesteś trollem , tylko za bardzo przybrałeś wdzianko donkiszota ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest nowy pumeks który zamierzam przerobić na Podstawki pod cd. 2 warstwy każda odmienna struktura. 84eae709471f5ddd0b16623d84e00d9f.jpg

Trzeba koniecznie pomalować bo inaczej się kruszy mniej lub bardziej. A jeśli chodzi o markowe Podstawki to stillpoint nie słuchałem ale pumeks jak ten mój parę postów powyżej vs. Ceraball universal pod niektórymi urządzeniami sprawdza sie lepiej.

Bądźmy szczerzy ja nie słyszę przepaści pomiędzy mądrym rozwiązaniem dyi czyli pomysł, materiał i wykonanie a czymś za 500 EUR za 3 szt. Słyszę natomiast różnice jeśli chodzi o podłoże czy standardowe nóżki. Ale ja też zamieniam 4 na 3 nóżki gdzie tylko moge co też pewnie wpływa na dźwięk. Może mój system nie jest wystarczająco transparentny a może bardziej skupiam się na muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przez wiele godzin wczoraj i dziś słuchałem muzyki a przy tym żonglowałem kablami i gadżetami....

aby ustawić najlepsze brzmienie.....kable głośnikowe Jadisa musiałem odpiąć - nie stać mnie ..

i tak....podstawki antywibracyjne Franc Audio pod CD, Copulare pod wzmacniacz, pumeksy pod kablami

co do kabli....pod CD i wzmacniacz Argento FMR, do listwy Wile i głośnikowe również Wile

natomiast IC Jadisa to kabel który powinien być w moim systemie i to koniecznie....

jeżeli nie teraz (brak finansów) to za jakiś czas musi wrócić.....cudownie się wpasował

...na koniec...Verictum również robi dobrą robotę, jest na liście moich zakupów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to co teraz napiszę wyda się śmieszne albo głupie ale co mi tam...

 

Tobie może to lata, ale inni to niestety czytają...

Minimum odpowiedziałności za słowa i myśli jest więc wskazane. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde...znowu źle ;-(

Jak się nie obrócisz, dupa z tyłu, najgorzej jak jeszcze wibruje;-)

 

ten ze złoceniami''

A ja bym stawiał ma MBL-e;-)

które pomimo wzornictwa i cen odtwarzają muzykę naprawdę nieźle...

 

ostatnio gość napisał że mieć kable Wile to obciach...mam te kable i nie mam z tym problemu

ostatnio również słuchałem bardzo wyśmiewanych kabli Sulek...powtarzam jeszcze raz

nie rumienię się i nie wstydzę opisywać takie rzeczy....

Dobrze że o tym piszesz, zwłaszcza, że robisz to w cywilizowany sposób...Wile to dobre produkty w swojej cenie i w odpowiednich systemach, Sułek - cóż, nawet jeśli są tam dobre pomysły, to jednak wykonanie jak z biedronki;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie może to lata, ale inni to niestety czytają...

Minimum odpowiedziałności za słowa i myśli jest więc wskazane. ;)

 

...w sumie powinienem napisać że zle mnie zrozumiałeś ale powiem inaczej ....pewnie zle to przedstawiłem

więc jeszcze raz....

biorę całą odpowiedzialność za słowa i nawet jeżeli wydają się głupie czy śmieszne....

jeżeli dziś uważam że w jakieś sprawie mam rację to nie znaczy że miesiąc czy rok

nie powiem ,, jednak się myliłem,, .... masz jakieś pytanie albo się z czymś nie zgadzasz to wal śmiało ? ;-)

 

 

 

 

A ja bym stawiał ma MBL-e;-)

które pomimo wzornictwa i cen odtwarzają muzykę naprawdę nieźle...

 

 

Dobrze że o tym piszesz, zwłaszcza, że robisz to w cywilizowany sposób...Wile to dobre produkty w swojej cenie i w odpowiednich systemach, Sułek - cóż, nawet jeśli są tam dobre pomysły, to jednak wykonanie jak z biedronki;-(

 

...faktycznie zapomniałem o MBLu...postaram się być bardziej precyzyjny

co do kabli Wile....to właśnie od Ciebie dostałem lekcje pokory ;-)

mój entuzjazm został delikatnie utemperowany...

...też się z tym zgadzam że wykonanie kabli Sulka zostawia wiele do życzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się z tym zgadzam że wykonanie kabli Sulka zostawia wiele do życzenia

Co wg. Ciebie dopisałbyś do listy życzeń? Wal śmiało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...moja perełka jest już na swoim miejscu ;-) ...kilkudniowa przerwa w słuchaniu muzyki czasami wychodzi

korzystnie ....po czasie nie dostrzega się ( przynajmniej przez jakiś czas) słabych stron ;-)

teraz jak oddam kable to chyba będzie gorzej...przez kilka dni popatrzę sobie na pająki jak chodzą po ścianie

 

wiem że to co teraz napiszę wyda się śmieszne albo głupie ale co mi tam...był czas przywyknąć na ciosy ;-)

te Jadisowe kable poprawiły - zmieniły nie tylko dzwięk - mam to co chciałem a nawet więcej....

ale chyba załatwiły sprawę z akustyką...teraz nie muszę nic robić.....nastąpiło doskonałe oszustwo

zamykam oczy i wyraznie słyszę że jestem w dużym pomieszczeniu.....

otwieram oczy....słyszę nadal to samo ale juz widzę że teleportowałem się do mojej klitki

Grzesiek, wiem że jesteś przeciwnikiem (przynajmniej odniosłem takie wrażenie) takich gadżetów ale ta skrzyneczka Verictum wniosła u mnie sporo dobrego....

Czyli co,do tej pory Twoj system byl uposledzony pod wzgledem oddania akustyki,przestrzennosci czy w ogole sceny?

 

A co do Wile ,to przez jednych ciagle jestem za to piętnowany,no moze bardziej za forme,za moj entuzjazm. Inni mi dziękują . Wszystkich zadowolic sie nie da. Ciesze sie ,ze przynajmniej polowa nie ma do mnie pretensji bo zrobilem to wszystko w dobrej wierze i zupelnie bezinteresownie. A hejt to dzis norma wiec przeżyje to jakos. Nie pisalem tego wszystkiego po to by sie komus przypodobac ,wlaczajac w to samego producenta bo ten dlugo nie mial pojecia ,ze na temat ich kabli cos w ogole pisze. I powiem szczerze ,ze nie mam pojecia do dzis ,czy moje postepowanie oceniają i odbierają pozytywnie czy nie?

A okablowanie Wile to obciach chyba dla tych wszystkich ktorzy tyle jadu na forum wylali. No ale jesli kilka zdan na temat Verictum traktuje sie jako naganianie i wzmacnianie to dalszy komentarz wydaje sie zbędny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wg. Ciebie dopisałbyś do listy życzeń? Wal śmiało.

 

...w rozmowie telefonicznej wszystkie moje uwagi odnośnie kabli Sulek Tobie przekazałem

brzmieniowo bardziej odpowiadają mi Wile i to między innymi usłyszałeś....

jak również że wykonanie Sulka wygląda marnie ....koledzy którzy byli na odsłuchu tych kabli

biorąc do ręki Sulka powiedzieli że ma się wrażenie a nawet pewność że obcuję się z czymś tanim

dlatego moje życzenia nie mają żadnego znaczenia bo wiem że te kable mają tak a nie inaczej wyglądać

w rozmowie tak mi przekazałeś...nie jestem zainteresowany tymi kablami więc jakieś wymagania z mojej

strony nie mają sensu

 

Czyli co,do tej pory Twoj system byl uposledzony pod wzgledem oddania akustyki,przestrzennosci czy w ogole sceny?

 

 

....każdy nowy element wstawiony do systemu pokazuje to wypisałeś lepiej lub gorzej

powiem bardziej po sportowemu

Usain Bolt wygrywa wszystko co jest do wygrania i przeważnie wpada na metę pierwszy

drugi i trzeci zawodnik jest tylko słabszy ale nie upośledzony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.