Skocz do zawartości
IGNORED

Prawidłowo przeprowadzony test ABX - KRAKÓW


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Według Kaspersky strona jest wolna od wirusów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) W sieci są też inne testy lub różne App -y na smartfony.... można się pobawić zupełnie za darmo.

 

Hi End audiophilem chyba nie bendem :)

8/10... - na słuchafonach po 8 godzinach w robocie w hałasie... (może mnie troszku tłumaczy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak rewelacja, tak orientacyjnie słuchy mówią, że 99,9 % ludzkości i tak nie słyszy różnicy. A więc czy to się tobie podoba czy też nie - Witaj w elicie ;) A to moje najnowsze wyczyny ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bardzo często dochodzę w okolice 0,785 Hz

a ten wynik z fotki to raczej bliżej nieokreślony wyższy stan umysłu ;)

post-39340-0-14844200-1434639288_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jako że w temacie ''Flagowe dawne modele amplitunerów Denona w charakterze wzmacniacza stereo'' zostałem zbanowany przez autora wątku i nie mogłem tam odpowiedzieć na argument discomaniac71 (a te jego i moje posty zostały wykasowane) że nigdy nie zażywał żadnych antybiotyków i że w ogóle nie choruje na infekcje wirusowo bakteryjne (co się odnosiło do mojej wypowiedzi o tym że u nas bardzo wiele osób ma uszkodzony przez nie słuch a najgorsze antybiotyki były i najwięcej ich przepisywano w tych rocznikach jak jest właśnie discomaniac71), to odpowiadam tutaj :

 

Cytaty z wyszukiwarki z różnych postów discomaniac71:

 

''Wczoraj bylem u lekarza i mam tydzien z glowy. Diagnoza brzmi: zapalenie oskrzeli tak ze zazywam antybiotyk''

 

http://www.audiostereo.pl/spotkanie-w-krakowie-lista-obecnosci_23857.html/page__st__2130?do=findComment&comment=760327

 

''Po naszym spotkaniu mam bardzo ostrą grypę żołądkową.''

 

 

http://www.audiostereo.pl/spotkanie-w-krakowie-lista-obecnosci_23857.html/page__view__findpost__p__3298184

 

''A mnie dopadla grypa:(:(:(''

 

 

http://www.audiostereo.pl/spotkanie-w-krakowie-lista-obecnosci_23857.html/page__view__findpost__p__756655

 

'' zlapala mnie grypa:(:(:( i tak wole jednak w tygodniu wieczorkiem''

 

http://www.audiostereo.pl/spotkanie-w-krakowie-lista-obecnosci_23857.html/page__view__findpost__p__467986

 

EDIT:

 

Kiedyś założyłem temat o destrukcyjnym działaniu antybiotyków na słuch a antybiotyki o działaniu ototoksycznym niemal zawsze pozostawiają po sobie trwałe uszkodzenia słuchu różnego stopnia i o różnym charakterze.. :

 

http://www.audiostereo.pl/audiofile_44383.html

 

O co Tobie chodzi? Czy przy każdej grypie trzeba zażywać antybiotyk? Nie. Określenie którego użyłem miało charakter ogólny. Zwykle zażywam jak każdy współczesne specyfiki typu Maxgrip itp (nie chcę robić reklamy). Ze słuchem nie mam żadnego problemu. Wciąż słyszę powyżej 16-17kHz. Badanie słuchu powinieneś zalecić swoim kolegom z sekty. Nie mówiąc o samym sobie.

 

Obserwuje ten temat od początku a wlasciwie obserwowałem jakiś czas i powiem jedno zamiast 14 stron wystarczyły by 3 góra 4 strony, część jest o Lutku ( przepraszam Lutka w żadnym wypadku nie zamierzam w czymś obrazić)

Ludzie zamiast głupoty wypisywać zapiszcie się na test ,pojedzcie ,posłuchajcie macie inne zdanie niż disco lub wielu czytelników forum napiszcie co było nie tak a tutaj takie pokraczne teksty czytam że brak słów.....

 

Lubie forum, nie należę do znawców tematyki audio (profesjonalnym) ,czytam ludzi co fajnie piszą o Audio ,opisują swoje wrażenia spostrzeżenia sam jestem na etapie zmiany sprzętu na inny ale już nie zdzierżyłem....

 

Miałbym tak blisko do twórcy tego tematu zaproszenia nie czekałbym lecz zaraz bym się zapisał i nie potrzebowałbym żeby mi ktoś do tego potrzebny był (mama mi była potrzebna 50 lat temu przy urodzeniu;))

 

Ps Może w tym temacie cos się zmieni na plus ale nie wierze za bardzo bo.... Lutka brak....

 

Nie licz na to. To są twory internetowe żywiące się tym co przeczytają i co napiszą. Zapraszany był ich wielki guru XYZ. Opłacany był przejazd, pobyt i wyżywienie. Wymyślał jakieś durne powody. Nikt z fanów ABX nie zawita do Krakowa. Dlaczego? To jest realny świat, realni ludzie. Osoby z doświadczeniem, pasjonaci muzyki. Taki troll nie miałby o czym rozmawiać bo zwykle nawet o muzyce nie ma pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są twory internetowe żywiące się tym co przeczytają i co napiszą.

 

 

Dokładnie tak.

 

To wszystko wina Elberotha

 

Możliwe,że nie wszystko,bo z tego co pamiętam,także chciałem dołożyć do tego interesu,

żeby hotel był lepszy niż ten w Ursusie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z fanów ABX nie zawita do Krakowa. Dlaczego?

Bo to bardzo daleko (np. dla mnie). To bardzo proste. Spróbujcie najpierw przeprowadzić go sami, opiszcie szczegółowo jak przebiegał, jakie procedury stosowaliście, jakich przyrządów używaliście do wyrównania poziomów. Może wtedy skusicie kogoś mieszkającego blisko do nadzorowania dlaczego zrobiliście go tak źle ;-).

P.S. nie jestem fanem ABX. Jestem "fanem" wyrównywania poziomów i stosowania szybkiego przełączania przy porównaniach mających wykrywać na ucho różnice pomiędzy sprzętami. Jak je wykrywać pomiarami to wiem.

 

Taki troll nie miałby o czym rozmawiać bo zwykle nawet o muzyce nie ma pojęcia.

Rozmowa z "trollami" ;-) prezentującymi tylko swoje wyobrażenia o dźwięku jest mało sensowna bez podparcia technicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Tak jest! To wszystko wina Elberotha, bo przycebulował i załatwił Pawełkoiwi rezerwacje w jakimś hotelu robotniczym na Ursusie... :p

 

Moze bał sie nasz znafca XYZ że mu zestaw mierników ukradną w jakims podrzędnym hoteliku... trza było myslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze bał sie nasz znafca XYZ że mu zestaw mierników ukradną w jakims podrzędnym hoteliku... trza było myslec

Możliwe, po audiofilach można się wszystkiego spodziewać ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, po audiofilach można się wszystkiego spodziewać ;-).

Akurat kulą w płot. Akurat audiofile wydają swoje pieniądze i kraść nie muszą, jak niesłyszące gołodupce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kulą w płot. Akurat audiofile wydają swoje pieniądze i kraść nie muszą, jak niesłyszące gołodupce.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kulą w płot. Akurat audiofile wydają swoje pieniądze i kraść nie muszą, jak niesłyszące gołodupce.

Rozmawiaj z Kolegą 'bartosz_55239' on coś więcej może wiedzieć na ten temat. Ze mną rozmowa w tym temacie to "jak kulą w płot" ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Możliwe, po audiofilach można się wszystkiego spodziewać ;-).

 

Proszę nie sądzic swoją miarą :)

 

Akurat kulą w płot. Akurat audiofile wydają swoje pieniądze i kraść nie muszą, jak niesłyszące gołodupce

 

MP3jkowym lub rutrackerowym znafcom trudno uwierzyc że mozna wydawac pieniądze na audio i płyty :) my takie uczciwe idioty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP3jkowym lub rutrackerowym znafcom trudno uwierzyc że mozna wydawac pieniądze na audio i płyty :) my takie uczciwe idioty :)

 

Są też tacy znawcy co twierdzą że rutracker wprowadza Jitter przy ściąganiu plików ;) tyle tylko że rip z płyty jest identyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nie licz na to. To są twory internetowe żywiące się tym co przeczytają i co napiszą. Zapraszany był ich wielki guru XYZ. Opłacany był przejazd, pobyt i wyżywienie. Wymyślał jakieś durne powody. Nikt z fanów ABX nie zawita do Krakowa. Dlaczego? To jest realny świat, realni ludzie. Osoby z doświadczeniem, pasjonaci muzyki. Taki troll nie miałby o czym rozmawiać bo zwykle nawet o muzyce nie ma pojęcia.

 

Zagadka czemu nie chce nikt przyjechac sie wyjasniła:) oto główny mierniczy Lech36 stwierdził na bocznicy "Jeszcze ktoś nauczy się np. prawidłowo porównywać sprzęty i dozna szoku lub zawału. Nie chcę nikogo mieć na sumieniu ;-)." Nie chciał nikt przyjechac bo po prostu juz wiedzą że wszystko gra tak samo:) stwierdzają ze oto własciciele dCS lub Acccuphasea z pewnoscią doznaliby zawału porównując jedynie słusznym testem z dvd manta :) ojj my biedni nieswiadomi :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Zapraszam kolegów którym wszystko gra tak samo do Krakowa. Bardzo chętnie poddam się testowi ABX jednak zasady jakie będą obowiązywać muszą być dokładnie sprecyzowane aby uniknąć znanej już manipulacji.

 

1. Doskonale znana mi akustyka pomieszczenia i odpowiednio dopasowana konfiguracja (wzmacniacz, kolumny itp) oraz wybrany przeze mnie materiał dźwiękowy.

2. Wyrównany poziom głośności obu urządzeń według wszelkich zasad ABX. Nigdy nie słucham głośno więc będzie to mniej więcej poziom średni.

3. Jedno z tych urządzeń jest doskonale znanym mi wzmacniaczem, drugie to wzmacniacz wielokrotnie tańszy, budżetowy ale wybrany przez osobę czuwającą nad prawidłowym przeprowadzeniem testu.

4. Słuchamy materiału dźwiękowego który ja doskonale znam i tylko tych fragmentów które wyróżniają się w sposób istotny stanowiąc element porównawczy.

5. Czas trwania pojedynczego fragmentu wynosi od 1 do 2 minut (nie ma szybkiego przełączania).

 

 

Jeśli jest ktoś chętny zorganizuję odpowiednie miejsce i sprzęt towarzyszący. Ugoszczę kawą (herbatą) i czymś słodkim. Chętnie porozmawiam na temat doświadczeń w audio i pokażę że na pewnym poziomie okablowanie ma większe znaczenie.

 

Proszę o wpisywanie się osób chętnych. Tylko merytoryczna dyskusja na temat tego konkretnego projektu.

 

discomaniac71, czy Twoja propozycja przeprowadzenia takiego spotkania celem przeprowadzenia testu ABX jest nadal aktualna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem, ale teraz już sam nie wiem czy organizować spotkanie na gdzieś w polsce:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy skorzystać z Twojego zaproszenia.

Stay tuned, za niebawem coś się wyklaruje i dam znać :)

 

PS. User do którego namiary mi podałeś nie odpowiedział na moją wiadomość.. :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac, zanim zdecyduję się na jazdę 600km przez pół Polski, mam pytanie natury technicznej.

Bo o sprzęt to rozumiem, że nie mam co pytać - masz pewnie same klocki z najwyższej półki (w tym i kolumny), ale co z akustyką pomieszczenia?

Masz dobrze zaadaptowane pomieszczenie odsłuchowe, którym miałby się odbyć test?

Ile ewentualnie osób mógłbyś ugościć?

Jest już dwóch chętnych i zdecydowanych, czyli tomkly i ja

Ale jest też dwóch pod znakiem zapytania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac, postanowiłem że wpierw przejadę się do Lutka na powtórkę testu ABX który odbył się w 2009r, a dopiero później do Ciebie.

Bo rozumiem, że Twoja propozycja nie ma deadline, i można to spotkanie odłożyć na później?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewany kotlet,abx-test jest ułomny z założenia,gra niewarta świeczki.Jedyne co ciekawego można wynieść z takich testów to interesujące kontakty towarzyskie,miło spędzony czas i ciekawa muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewany kotlet,abx-test jest ułomny z założenia,gra niewarta świeczki.Jedyne co ciekawego można wynieść z takich testów to interesujące kontakty towarzyskie,miło spędzony czas i ciekawa muzyka.

Ułomny to jest ludzki organizm i test ABX to pokazuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

discomaniac, postanowiłem że wpierw przejadę się do Lutka na powtórkę testu ABX który odbył się w 2009r, a dopiero później do Ciebie.

Bo rozumiem, że Twoja propozycja nie ma deadline, i można to spotkanie odłożyć na później?

 

Pewnie. Ze swojej strony obiecuję dołożenie wszelkich starań żeby była miła atmosfera i rzetelny odsłuch. Nie ma to jak spotkanie na żywo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułomny to jest ludzki organizm i test ABX to pokazuje.

 

Jest szalenie duży obszar do porównań sprzętu audio,robimy to po to aby móc później cieszyć się muzyką,delektować się brzmieniem do którego dążyliśmy.ABX to próba znalezienia w tym szerokim polu jednego,jedynego małego punkciku obłożonego sporymi wymaganiami, rygorem technicznym tylko po to aby rozróżnienie urządzeń było znacznie utrudnione.Przecież to absurd.

Poza tym na co dzień nie słuchamy muzyki w warunkach testowych więc jakie znaczenie ma przeprowadzenie testu skoro nie ma on wiele wspólnego z późniejszym słuchaniem muzyki?

ABX i słuchanie muzyki dla przyjemności to dwa różne światy,nie widzę tutaj wspólnego mianownika,formuła testu jest zaprzeczeniem czerpania przyjemności z obcowania z muzyką,więc jest ułomna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest szalenie duży obszar do porównań sprzętu audio,robimy to po to aby móc później cieszyć się muzyką,delektować się brzmieniem do którego dążyliśmy.ABX to próba znalezienia w tym szerokim polu jednego,jedynego małego punkciku obłożonego sporymi wymaganiami, rygorem technicznym tylko po to aby rozróżnienie urządzeń było znacznie utrudnione.Przecież to absurd.

Poza tym na co dzień nie słuchamy muzyki w warunkach testowych więc jakie znaczenie ma przeprowadzenie testu skoro nie ma on wiele wspólnego z późniejszym słuchaniem muzyki?

ABX i słuchanie muzyki dla przyjemności to dwa różne światy,nie widzę tutaj wspólnego mianownika,formuła testu jest zaprzeczeniem czerpania przyjemności z obcowania z muzyką,więc jest ułomna.

Nie ustawia się warunków testu po to, żeby cokolwiek utrudnić. Warunki ustawia się po to, żeby umożliwić testowanie określonego parametru. Jeśli tym parametrem jest głośność, ustawiasz różne jej poziomy. Jeśli chcesz odróżnić na podstawie jakości grania, głośność dwóch testowanych urządzeń musi być taka sama. Nie ważny jest jej poziom, bo ten ustawia się w zależności od preferencji słuchającego.

Tylko tyle i aż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.