Skocz do zawartości
IGNORED

Płyta CD do muzeum.


kswaczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Do tego lubię kupować CD - tutaj w uk ceny są niskie w stosunku do zarobków a czasem używane jak nowki kupuje się za 5 -10zlotych

Nie myśle zeby narazie coś innego wyparło CD - spotifyty czy coś w tym stylu tak dla ludzi co lubią wygodę ale nie koniecznie dobra jakość

 

O tak UK to raj dla melomana:) ceny fantastyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,jak wyżej,ja też długo przy CD zostane.

Spotify,Wimpy czy Tidale to na party można zapodać lub grzebać i szukać ciekawych pozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberto1984 - wymieniane przeze mnie wytwórnie płytowe nie są Ci znane bo przypuszczalnie praktycznie nie słuchasz klasyki.

W Polsce są dwa dobre źródła z klasyką: CMD w Opolu oraz Music Island w Poznaniu. Można bez problemu zamówić płyty. Tylko w Music Island można niekiedy posłuchać fragmentów płyt ale wybrane tytuły. Wzorcem pod tym względem jest niemiecki sklep płytowy jpc.

Mogę parę tytułów podpowiedzieć ale co wolisz: muzyką solową, kameralną, orkiestrową czy wokalną? Ja skupiam się nad dziełami orkiestrowymi i woklano-instrumentalną. Kameralistyka w ogóle mnie nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek, temat wraca jak bumerang w rozmowach z moimi dwoma kolegami z których pierwszy to "Pan Plik" a drugi to "Pan Winyl". Obaj zawsze próbują mi udowadniać wyższość swoich nośników nad CD.

 

Przykra prawda jest taka, że obaj grają na klamotach za 500pln i nie mają najmniejszego pojęcia o dobrej jakości dźwięku ogólnie ujętego.

 

Pomimo, iż jestem "płyciażem" (kupuję CD) to jestem otwarty na nowości i Old school jakim jest winyl.

 

Wniosek?

 

Obie drogi, pliki i winyl to duża komplikacja i duży koszt. Jeśli ktokolwiek twierdzi inaczej to jest nie doinformowany w temacie.

 

CD wygrywa na każdym polu!

 

Kupując CD to ja decyduję czy zrobię z niej plik czy odtworzę w CD i nikt mi tego nie odbierze.

 

Winyl = Lampa , dużo dużo pracy!

 

Ale to tylko moje prywatna opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić. Rownież w tej kwesti, że najwięksi przeciwnicy CD najcześciej nie mają nawet średniej klasy sprzętu, nie mówiąc już o czymś wyższej klasy. Kiepski sprzęt probują nadrobić innym nośnikiem i wiarą w cuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winel czy CD tutaj nie chodzi co lepsze - bo nie można stwierdzić które lepiej gra , poprostu inaczej

Ale porównać cenowo to CD wygrywa , gramofon jest drogi do tego czarne płyty tez , na zarobki w Polsce to już wogole drożyzna . Za dobry gramofon trzeba dać 2razy tyle co za dobre CD

Do tego trzeba dbać o gramiak uważać i na czarne płyty ale ponoć to sprawia zabawę . Jakby było to tańsze to chętnie kupie gramofon oraz dostępność tytułów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do porównania Winyl vs CD, ponieważ tu sytuacja się komplikuje i nie wyznaję wyższości CD.

 

CD wygrywa w większości branych pod uwagę aspektów takich jak:

- dostępność

- możliwość przeformatowania

- mobilność

- komfort użytkowania

itd.

 

Ja z prostego szacunku do muzyki i artystów płacę za płyty!

 

A pliki???

To tylko narzędzie do stwierdzenia czy dana płyta jest warta tego aby ją kupić. Mam setki płyt w mp3 i FLAC które nie robią nic poza zajmowaniem miejsca na dysku.

 

Nie kieruję niczego personalnie ale pseudo melomani i audiofile naparzający pliki z sieci nie mają pojęcia czym jest wieczór z nowo nabytą, pachnącą często długo wyczekiwaną płytą! Smutne ale prawdziwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo fajny gramofon Duala . Model 505-4 z DN165 .

Kosztował 900zł

Nie sądzę żeby za kilka tysięcy znalazł się odtwarzacz CD grający od niego lepiej ale winyl wymaga czasu ( choćby mycie płyt i co chwilę przekładanie stron ) .

Mi tego czasu szkoda było , wolę wsadzić płytę CD i nie ruszać się przez te powiedzmy 70 minut .

A jak się kręcę po mieszkaniu to puszczam folder z plikami i muzyka gra cały dzień ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo fajny gramofon Duala . Model 505-4 z DN165 .

Kosztował 900zł

Nie sądzę żeby za kilka tysięcy znalazł się odtwarzacz CD grający od niego lepiej ale winyl wymaga czasu ( choćby mycie płyt i co chwilę przekładanie stron ) .

Mi tego czasu szkoda było , wolę wsadzić płytę CD i nie ruszać się przez te powiedzmy 70 minut .

A jak się kręcę po mieszkaniu to puszczam folder z plikami i muzyka gra cały dzień ...

 

Czyli nadal CD w centrum uwagi ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja na początku tygodnia zamówiłem nowy, mam nadzieje z w przyszłym do mnie dotrze :-)

 

Co to będzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal CD w centrum uwagi ;-)))

 

Niekoniecznie. Mnie znudziło przeszukiwanie "pod nastrój i potrzeby" własnej kolekcji CD. A było juz tego kilkanaście kartonów!

Do dziś udało mi się (2 lata od przejścia na pliki) zrzucić z ledwością 550 płyt :( Nie mam czasu na zrzucanie, tym bardziej na szukanie czegoś pod siebie.

Dlatego dla mnie osobiście pliki to najlepszy wybór. Skatalogowane wg. wszelkich mozliwych sposobów (łącznie z okładkami) siedzą sobie na dysku NAS, do tego kopia na zewnętrznym dysku. Co ciekwae z racji zmiany odtwarzacza sieciowego kupiłem zewnętrzny dysk, z którym szybciej i sprawniej działa mój "player" sieciowy. Do tego poprzez sieć nie radził sobie kompletnie z gapless. By fanaberia obejmowała nawet taki drobny "szczegół", kupiłem piekny dysk 1TB Lacie Christofle Sphere. Do mojego zestawienia - idealnie pasujący dysk. I…nie narzekam.

Swego czasu uzbrojony w gramofon i kilkadziesiąt płyt…wściekałem się ciągłym kurzem na nich, myciem, przekładaniem strony. W przypadku niektórych ulubionych albumów dochodziły wydania 2 czarnych płyt…masakra.

 

Poszedłem w świat cyfrowy, odwiedzam HDTrack's z zamiłowaniem i…jest mi z tym dobrze. Ale czy to dobry kierunek dla każdego? Czasem czymś miłym jest obcowanie z krążkiem CD, gdzie okładka, zachowane w nienagannym stanie pudełko i sam krążek dodają uroku.

 

Trudno się nie zgodzić. Rownież w tej kwesti, że najwięksi przeciwnicy CD najcześciej nie mają nawet średniej klasy sprzętu, nie mówiąc już o czymś wyższej klasy. Kiepski sprzęt probują nadrobić innym nośnikiem i wiarą w cuda.

 

Chłopie co Ty masz z tym wiecznym pisaniem o tym ile kto ma kasy i na sprzęt wydaje? Co temat, to ciągłe zarzuty wobec nieznanych sobie ludzi, że "nie stać ich, a piszą i wyrażają opinie".

 

Nie istnieje pojęcie "średniej klasy", dla jednego będzie to granica 1-2K, dla innego 3-4K, a inni ocenią, że 15K to średnia półka. Rozumiem, że w ten sposób chcesz pokazać jaki jesteś "znawca tematu", ale uwierz mi…znam osoby tak majętne, że nie pomieściłbyś w swojej szafie ich gotówki…a nie widzą sensu w posiadaniu sprzętu za drożej niż 3-4K (całość zestawu).

I nadal wypowiadają sie z własnego doświadczenia, podpierając swoje opinie (do których mają prawo) tym, do czego doszli (wniosków) jako ludzie spędzający czas przy muzyce.

Gdziekolwiek temat, jak nie o kablach to CD, Ty jednoznacznie stwierdzasz, że inni nie znają się, bo "ich nie stać".

Normalnie jakbym był na tym z dziwnym "forum" dla nawiedzonych posiadaczy urządzeń z logo "iGruszki".

Może warto odpuścic sobie takie durne stwierdzenia, kto co ma i ile to kosztuje?To nie jest wyznacznik prawa do wypowiadania swojego zdania.

A jesli wg. Ciebie to jest wyznacznik, to napisz proszę od jakiej kwoty za sprzęt zaczyna się dopiero nabywać "prawo" do zabierania zdania w każdym temacie, gdzie Ty "wypowiadasz" się?

Czy do Twojego "kółka zainteresowań" wystarczy ksero faktur za sprzęt, czy jeszcze trzeba przedstawić "platynówkę" z 2 banków?

Bez żartów, to już nie jest zdrowe z Twojej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę w moich wpisach słowa o kasie, więc musisz mieć z tym jakiś problem, ale to twój problem. Większość krytyków CD słuchało na odtwarzaczach DVD i innych śmieciowych sprzętach na których cyfra dobrze nie gra. Tylko durnie sądzą, że cyfra to zera i jedynki, więc musi na każdym sprzęcie zagrać tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co słyszą i dla tych co nie słyszą jest fajny test. Można też nieco rozejrzeć się po tej stronie i sprawdzić się w kilku innych testach. Jest to czysty link bez " pośredników " i powiazań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A mój wynik widoczny poniżej. Link do drugiego testu ( druga fotka )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

post-39340-0-67083600-1434651709_thumb.jpg

post-39340-0-77076700-1434651943_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę w moich wpisach słowa o kasie, więc musisz mieć z tym jakiś problem, ale to twój problem. Większość krytyków CD słuchało na odtwarzaczach DVD i innych śmieciowych sprzętach na których cyfra dobrze nie gra. Tylko durnie sądzą, że cyfra to zera i jedynki, więc musi na każdym sprzęcie zagrać tak samo.

 

No proszę, a świat audiofilski czesto sika po nogach, że SACD to wybitnie lepsze granie od CD…Tyle tylko, że tam montuje się napędy DVD.

 

Owszem, pełna zgoda, że cięzko odebrac prawidłowość przekazu CD na tanim za 600 złotych DVD czy BD(pełna zgoda) Ale tak samo ciężko wtedy ocenić jakość przekazu muzyki, gdy odtwarzamy pliki na "tanim" (cokolwiek to znaczy) sprzęcie.

Bo rzeczywistość pokazuje, że liczą się subiektywne odczucia przy słuchaniu i dla jednego nadmiar góry będzie czymś nie do przyjęcia (domena "tanich"napędów), a dla innego słuchacza dociążenie muzyki i skupienie na detalach (czasem odbierane jako mulenie) też nie będzie dobre. A jedno i drugie mozemy spotkać w produktach nie tylko za 2000 złotych, ale i za 20 000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa lata temu miałem Synology Disk Station DS214+ i sprzedałem bo nie moglem poradzić sobie z przydzieleniem własnych domen, teraz żałuje ze go sprzedałem i myślę czy znowu nie kupić, już kogoś tutaj pytałem ale odpowiedz byla przypuszczalnie,

czy na wyjściu USB da się przydzielić, zmieniać częstotliwość i bitrate na 192kHz/24bit tak jak z laptopa? bo piszą "przypuszczalnie tak" a NAS nie ma karty dźwiękowej a programowo jest to możliwe ?

 

Szukalem odpowiedzi tez na forum synology, bez skutku.

 

Nie korzystałem z Synology i nie korzystam. Moim źródłem jest WD MyCloud Mirror 8TB. Z każdym odtwarzaczem plików jaki miałem działał poprawnie, ostatnio jedynie posiadany CDS27 ma problemy z gapless poprzez sieć. To było i jest dla mnie powodem wpięcia HDD do tego "playera", bo z sieci prawidłowo pobierane są dane z rzeczywistym rozpoznaniem bit/kHz.

Dlatego nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie :( jak wygląda sprawa w przypadku USB i Synology.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberto1984 - wymieniane przeze mnie wytwórnie płytowe nie są Ci znane bo przypuszczalnie praktycznie nie słuchasz klasyki.

W Polsce są dwa dobre źródła z klasyką: CMD w Opolu oraz Music Island w Poznaniu. Można bez problemu zamówić płyty. Tylko w Music Island można niekiedy posłuchać fragmentów płyt ale wybrane tytuły. Wzorcem pod tym względem jest niemiecki sklep płytowy jpc.

Mogę parę tytułów podpowiedzieć ale co wolisz: muzyką solową, kameralną, orkiestrową czy wokalną? Ja skupiam się nad dziełami orkiestrowymi i woklano-instrumentalną. Kameralistyka w ogóle mnie nie interesuje.

 

Muzyka klasyczna mnie intresuje. Mam plyty Chopina, Beethovena, Bocelliego, Webbera, Zimmermana, Moricone itd... Mieszkam w UK. Dobrze by bylo, gdybys podpowiedzial kilka tytulow. Pozdrawiam.

 

PS. Slucham kazdej muzyki oprocz disco polo, hardcore, death metal, d&b, dubstep. Country tez malo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pierwsze z brzegu płyty:

 

pod Bruggenem z Orkiestrą XVIII wieku : Mozart koncert klarnetowy, koncerty skrzypcowe z symfonią koncertującą dla wytwórni Glosa. Dawniej związany był z Philipsem, gdzie jest parę rodzynków: 31 i 35 (Haffnerowska jest do dziś dla mnie wzorcowa) oraz 40 i 41 (pierwsza część fenomenalna) symfonia Mozarta. No i dwa koncerty mollowe 20 i 24 - perełki z lat 80!

 

Dombrecht z Il Fondamento: co byś nie kupił będzie dobrze ale zacznij od CPE Bacha koncerty obojowe, Heinichen Galant Court Music dla wytwórni Passacallie

 

Ładny komplet Immerseela z Anima Eterna z dziełami Mozarta 6CD Symfonie 29, 39-41, koncert na 2 fortepiany, harfę i flet itd. oraz komplet symfonii Beethovena dla Zig Zag

 

Na dniach ukazał się komplet 7CD Gay van Waas z Les Agremens z nagraniami głownie symfoniką Haydna, Gossec, Lebrun, Kraus a nawet II symfonia Beethovena. Wytwórnia Ricercar

 

No i ładnie brzmi barokowa orkiestra z Kanady: Tafelmusik, nagrywają głównie dla Sony Classic.

To taki mały wycinek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blu-ray też miał wykończyć DVD,a tytuły równolegle wychodzą na oba formaty i jest OK,

 

to samo będzie z CD aż umrze,co prędko nie nadejdzie.

Dalsze rozmowy nic nie wniszą bo schodzą na temat z czego "ja" wolę słuchać a z czego lub jakiego formatu wolisz TY słuchać.

 

Osobiście odkryłem ostatnio Daphile i mam obecnie dwa źródła w systemie ale płyty i tak będę dalej "zbierał"

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No proszę, a świat audiofilski czesto sika po nogach, że SACD to wybitnie lepsze granie od CD…Tyle tylko, że tam montuje się napędy DVD.

 

Owszem, pełna zgoda, że cięzko odebrac prawidłowość przekazu CD na tanim za 600 złotych DVD czy BD(pełna zgoda) Ale tak samo ciężko wtedy ocenić jakość przekazu muzyki, gdy odtwarzamy pliki na "tanim" (cokolwiek to znaczy) sprzęcie.

Bo rzeczywistość pokazuje, że liczą się subiektywne odczucia przy słuchaniu i dla jednego nadmiar góry będzie czymś nie do przyjęcia (domena "tanich"napędów), a dla innego słuchacza dociążenie muzyki i skupienie na detalach (czasem odbierane jako mulenie) też nie będzie dobre. A jedno i drugie mozemy spotkać w produktach nie tylko za 2000 złotych, ale i za 20 000.

Pilnius cd tam siedzi cd-rom komputerowy a gra swietnie -a to CD już z górnej polki

napęd nie jest wyznacznikiem jakości , liczy sie przetwornik i zasilanie zamontowane w danych egzemplarzu

I jak było pisane duzo razy na forum , to liczy sie często jak była płyta zrealizowana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Rozpoznanie to tak, jest już oryginalnie zapisany i tylko przesłany,

mi chodzi o prze konwertowanie, chyba będzie to niemożliwe, radzą mi mini komputer a tu nie będzie z tym problemu, muszę jeszcze pomyśleć,

mimo to dzięki .

Do jakiego formatu chcesz przekonwertować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnius cd tam siedzi cd-rom komputerowy a gra swietnie -a to CD już z górnej polki

napęd nie jest wyznacznikiem jakości , liczy sie przetwornik i zasilanie zamontowane w danych egzemplarzu

I jak było pisane duzo razy na forum , to liczy sie często jak była płyta zrealizowana

 

Dokładnie tak. Owszem chcemy napędu cichego, trwałego i co ważne nie powodujący żadnych nieprzyjemnych drgań w trakcie pracy. Do tego ważne, by napęd (laser) był niezawodny przy odczycie danych z nośnika. Ale to nadal jest tlko i aż odczyt 01100110…I tak jak Kolega napisał, wszystko dalej w "rękach" układów D/A. Nie oszukujmy się przy tym, realizacja i raz jeszcze realizacja nagrania. Bo to początek sukcesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format ten sam FLAC, tylko z 48kHz/16bit do 192kHz/24bit

 

Mam pytanie, po co chcesz przekonwertować takie pliki? Z muzycznego i odsłuchowego punktu widzenia sens tego żaden.

Chcesz to robic w locie, czy na stałe przekonwertować pliki do najwyższego bitrate dostępnego dla FLAC? Jeśli zależy Ci na upscalingu, to wybierz jakiś DAC, który robi takie właśnie rzeczy. W "locie" dokonuje upscaling do np. 24/192 (a nawet wyżej).

To jeszcze jakiś teoretyczny ma sens (od strony słuchającego jednak z praktyki jak widać żaden).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal laptopa, znajdź jakąś MP3 z równymi i średniej prędkości taktami, podłącz słuchawki,

obok zegarka masz ikonkę "głośnik" wejdź w ustawienia dźwięku wybierz słuchawki i wejdź w ustawieni, znajdź zakładkę do zmiany bitrate i częstotliwości,

przełącz z najniższego na najwyższy i napisz czy słyszysz różnice.

 

Bedzie to robione w locie połączone przez USB do DAC, juz kodeki DSD te są dostępne,

 

W moim przypadku większy upscaling nie ma sensu bo mój DAC ogranicza przyjecie sygnału do w/w,

no chyba ze będzie to DAC jaki masz na myśli, dlatego np. Auralic Aries którego proponował Piopio możne być ciekawa zabawka.

 

Kolego Gerardzie, nie słucham ani MP3 ;) (nie mam ich fizycznie na żadnym nosniku), nie słucham na lapie muzyki praktycznie wcale.

Ale wiem o czym piszesz.

Ja jeśli już muszę i podłączam lapa do jakiegoś źródła muzyki, obowiązkowo uzywam programu BitPerfect. Tylko w jednym znanym celu. A źródłem muzyki w takich wyjątkowych przypadkach są TYLKO pliki AIFF od 16/44.1 do 24/192. BitPerfect sam załatwia sprawę ustawiając właściwe dla odpowiednich wyjść częstotliwości i…całkowicie mi to wystarcza. Przyznam bez bicia, że na laptopie nie słyszę róznicy czy gra 16/44.1 czy 24/192.

Natomiast dobrze zrealizowane 16/44.1 grają znacznie lepiej od plików 24/192. Mam wiele takich przykładów w swojej kolekcji, więc dla mnie nie jest wyznacznikiem bit/takt, a realizacja nagrania.

 

Natomiast upscaling dosyć ciekawie realizują produkty Cambridge Audio. Ich Azur 851N (lub 851D czyli DAC), CXN czy SM6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek, temat wraca jak bumerang w rozmowach z moimi dwoma kolegami z których pierwszy to "Pan Plik" a drugi to "Pan Winyl". Obaj zawsze próbują mi udowadniać wyższość swoich nośników nad CD.

 

Przykra prawda jest taka, że obaj grają na klamotach za 500pln i nie mają najmniejszego pojęcia o dobrej jakości dźwięku ogólnie ujętego.

 

Pomimo, iż jestem "płyciażem" (kupuję CD) to jestem otwarty na nowości i Old school jakim jest winyl.

 

Wniosek?

 

Obie drogi, pliki i winyl to duża komplikacja i duży koszt. Jeśli ktokolwiek twierdzi inaczej to jest nie doinformowany w temacie.

 

CD wygrywa na każdym polu!

 

Kupując CD to ja decyduję czy zrobię z niej plik czy odtworzę w CD i nikt mi tego nie odbierze.

 

Winyl = Lampa , dużo dużo pracy!

 

Ale to tylko moje prywatna opinia.

 

Tutaj racja z cd najlatwiej mieć najlepszy dźwięk. Ale cyfrowa muzyka przebija wszystko inne. Pliki łączone ze strumieniami są nie do przescigniecia dla miłośnika muzyki. No chyba że jest sie bardzo majtetny i ma sie bardzo duzo miejsca na płyty albo ma sie dojścia do cd i czas i ochotę na to całe kklekcjonowanke szukamie pozyczanie itp itd.

Od czasu przejścia na cyfrosa muzykę poznałem więcej dobrej muzyki jak kiedykolwiek wcześniej. Ale jakości cd wysokiech i największych modeli sredniej klasy cd nie przebilem przy obecnym strumieniowcu a koszty wraz z dacem nasem to kilka tys. Za taka kasę z cd mamy juz na prawdę dobry dźwięk oczywiście z uzywanego cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam płyty cd, najlepiej jak najlepszej jakości:)

wówczas pliki nie mają szans...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam płyty cd, najlepiej jak najlepszej jakości:)

wówczas pliki nie mają szans...

Maja szanse jeśli posiadamy dobre stremer plus dac , ale to wychodzi duzo drożej niz bardzo dobre CD

Miałem CD ayona 1 i kupiłem pózniej linna majika stremera , linn Majki duzo słabszy

Ale tak jak ty wole płyty :) dlatego myśle o przejściu na CD znowu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jeszcze kiedyś zagra to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kupię sobie........a co? Mam swojego króliczka ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.