Skocz do zawartości
IGNORED

Płyta CD do muzeum.


kswaczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem. Deklarowałeś odejście od słyszenia kabli. ;-)

Raczej od głupoty :)

 

Kolega jest trochę przewrażliwiony na swoim punkcie. Uważa, że wszyscy o nim piszą. A że tu akurat coś się zgadzało, to i nerwy puściły :)

Ale trzeba przyznać, ze niektórzy myślą, że są lepsi od innych, czego to on nie zrobił dla forum to teraz mu się należy medal i całujcie go wszyscy w stopy szybko, bo odejdzie:) No a potem przychodzi rozczarowanie i gorzkie słowa moderatora, to musi boleć:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sie dobrze czuje ze juz nie czytam tych bredni i nie wdaje sie w kretynskie dyskusje.Te forum to trup merytoryczny. Zostaly same oszolomy bez wiedzy, albo nawiedzone snoby. Tarzajcie sie dalej. Hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaly same oszolomy bez wiedzy, albo nawiedzone snoby.

Do której grupy się zaliczasz skoro są tylko dwie ?

;)

 

Jednak jest jeszcze garstka fajnych forumowiczów .

 

Widzę że Wpszoniak odchodzi . Nie dał rady z gnidami ...

Przykre . Fajny , normalny facet :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do której grupy się zaliczasz skoro są tylko dwie ?

;)

Do zadnej. Wnikliwi zobacza ze juz tu nie pisze, czasem czytam, a wiele rzadziej napisze. Musze tu pogratulowac z miejsca towarzyszowi paltonowi ze mnie wyleczyl z tego chlewu. Prosilem o usuniecie konta, ale nic to nie dalo. Moze to i dobrze, bo raz na miesiac chociaz cos skrobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które gnidy go gnębiły czy też zniechęciły go do forum?

Prześledź sam jego wpisy .

 

Do zadnej.

A to jest ta trzecia ?

;)

Masz rację , szkoda nerwów a przy okazji dokarmiać tych co na tym żerują ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tytułu wątku - do muzeum pasuje np Garmarna a z naszych obowiązkowo Kwartet Jorgi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem w stereo czasami tylko czytam hifi i hiend ale trochę się zmieniło.

Jeszcze 2-3 lata temu temat można było traktować niepoważne i tylko kilku bardziej zorientowanych w technice mowilo sensowne na temat przyszłości odtwarzania muzyki (w ttmym i ja) ale teraz myślę że do wielu docierają pewnie sprawy.

 

Teraz płyty cd stają się coraz zadsze w sprzedaży i trend będzie zamierzał do calkowotego wyeliminowania cd wsrod klientów. Pozostana tylko audiofile jak i organizacje które muszą odtwarzac z cd ze względu na swoja specyfikę pracy. Ale w dziale audiofilskim nowości wciąż bardzo ooornie wchodzą strumieniowce odtwarzajace tidal hifi sa zadkoscia. Także branza ze wzgledu na niszowosc utrzymuje jeszcze cd bo za malo zdolnuch i nowoczesnych firm produkuje dla audio. Wszystko idzie w bardziej popularne segmenty rynku bo wieksza kasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj popracuj nad ortografią. Ciężko się to czyta. A co do meritum wpisu to myślę, że jesteś w błędzie. Jak na razie to 90% tytułów każdego roku ukazuje się tylko na CD. Na plikach bardzo mało, na vinylu jeszcze mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie cd to taki odmlodniony winyl. Sa ludzie, ktorzy lubia sam rytual wybierania nowych krazkow, czytania "ksiazeczki" w srodku, szukania specjalnych edycji i ladowania plyty do playera albo gramofonu. Dla mnie to frajda.

 

Niestety zdecydowanym minusem wszystkich cd'kow jest jakosc ich nagrywania i to mnie najbardziej denerwuje. Kupujesz w ciemno...niby muzyke, ktora lubisz, ale jakosc jest zawsze niewiadoma. Wezmy jako przyklad The Doors "Weird scenes inside the gold mine" i "The very best of"...zupelnie inne brzmienie, scena...itd. Czasem wlaczam plyte I jest plytka jak z radia a czasem np. Andrea Bocelli "Passione", plyta tak gra, ze zastanawiam sie jak to mozliwe na moim skromnym sprzecie w kiepskich warunkach akustycznych. Pieknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o strumieniach w tym spotify jak i youtube.

Smartphonach. Pctach. Nawet tv już jest multimedialny.

To jest przyszłość niestety lub stety. I multimedialne odtwarzacze dla bardziej wymagających. Strumienie bezstratne dla audiofili też może się utrzymia.

 

Cd dopadnie. Nasze pokolenie jest ostatnim ..... cd pokoleniem. Chociaż ja odszedłem już jakiś czas temu od cd i od tego czasu poznałem więcej muzyki niż kiedykolwiek wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co kto lubi...nie mowie, ze nie kupie nigdy w zyciu strumieniowca, ale gdybym mial wybierac miedzy strumieniowcem a gramofonem ( ktorego tez nie mam ) to na chwile obecna wybralbym gramofon. Nie mowie tu o tym, ze dzwiek jest gorszy czy lepszy tylko o sam fakt, ze chcialbym sluchac muzyki z winyli na lampowym wzmaku. Niestety sa tego plusy I minusy oczywiscie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż ja odszedłem już jakiś czas temu od cd i od tego czasu poznałem więcej muzyki niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Rutracker? ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rutracker? ;-D

 

Strumienie.

No i ripy cd ale dla nieaudiifila można pominąć "ripy cd"

 

Deezer teraz spotify. W planach tidal.

 

Spotify = kiedyś znajomy ze sklepem cd albo duzo kasy na duuuuzo cd. Także nawet sobie sprawy nie zdajemy jaki nastąpił postęp. Chociaż tylko jeden serwis na dzień dzisiejszy oferuje jakość cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Sa ludzie, ktorzy lubia sam rytual wybierania nowych krazkow, czytania "ksiazeczki" w srodku, szukania specjalnych edycji i ladowania plyty do playera albo gramofonu. Dla mnie to frajda.

 

Jednak są na tym forum ludzie którzy kupują CD a nie kradną :) to pocieszające...a ja dzis kupiłem box Pulse Floydów za 16zł... jest frajda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na kolejną wypasioną paczkę z jpc a tu już coś wypatrzyłem w music island no i zaraz pojawią się nowości cmd więc bez zamówionka nie obędzie się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, firmy audiofilskie maja specyficzny gust. Praktycznie nic tam nie ma pode mnie. Nie wiem kto im doradza ale brakuje tam wiele ciekawych nazwisk z nurtu HIP :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, firmy audiofilskie maja specyficzny gust. Praktycznie nic tam nie ma pode mnie. Nie wiem kto im doradza ale brakuje tam wiele ciekawych nazwisk z nurtu HIP :(

 

Zupełnie ich tam nie ma. Jest za to Sara K. ;))

 

Ale na szczęście jest Hyperion, Harmonia Mundi, L'Oiseau-Lyre, Archiv, Chandos, Bis, AliaVox ..... nie trzeba audiofilskich wytwórni, by cieszyć się doskonałym dźwiękiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

no tak, firmy audiofilskie maja specyficzny gust. Praktycznie nic tam nie ma pode mnie. Nie wiem kto im doradza ale brakuje tam wiele ciekawych nazwisk z nurtu HIP :(

 

Jak dla mnie to jest parę zespołów wydanych na SACD: depeche mode, rolling stones, sex pistols, dead can dance...Jednak to byłby ułamek w kolekcji CD. SACD to jednak głównie klasyka której nie słucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum1234 nie wiedziałem, że zaglądasz do tych wytwórni. Sara K mnie nudzi a Hyperion to loteria, raz im wyjdzie płyta a niekiedy nie. Za to Harmonia Mundi czy Bis trzyma niesamowicie poziom pod każdym względem. Już nie mogę doczekać się kompletu kantat pod Suzukim dla Bis a mają ukazać jeszcze w tym roku. Z audiofilskich wytwórni to w zasadzie mam tylko Referense Recordings. Potrafią jak nikt nagrać dużą orkiestrę symfoniczną. Czapki z głów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słuchasz tego na swoich 5 kolumnach? ;)

 

Nie słucham w 5.1. Słucham Division Bell Floydów z DVD-Audio w stereo. Rewelacja !!! Płyta na e-bayu kosztuje 49 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nie słucham w 5.1. Słucham Division Bell Floydów z DVD-Audio w stereo. Rewelacja !!! Płyta na e-bayu kosztuje 49 euro.

 

Tez bawiłem się w gęste płyty. Obecnie nawet mam w planach SACD playera. Jednak mało jest gestych płyt które by mnie interesowały. Mało i drogo. Zostaje przy 16 bitach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Z jakoscia jest roznie, dlatego zalozylem osobny temat w dziale "myzyka", zeby dzielic sie doswiadczeniami z jakoscia plyt cd i sacd. Chcialbym troche "poeksperymentowac" z roznymi wydaniami, wytworniami i masteringiem tych samych plyt.

bum1234 nie wiedziałem, że zaglądasz do tych wytwórni. Sara K mnie nudzi a Hyperion to loteria, raz im wyjdzie płyta a niekiedy nie. Za to Harmonia Mundi czy Bis trzyma niesamowicie poziom pod każdym względem. Już nie mogę doczekać się kompletu kantat pod Suzukim dla Bis a mają ukazać jeszcze w tym roku. Z audiofilskich wytwórni to w zasadzie mam tylko Referense Recordings. Potrafią jak nikt nagrać dużą orkiestrę symfoniczną. Czapki z głów.

Zn21 czesto wypowiadasz sie na temat jakosci nagran. Byl bym wdzieczny, gdybys zamiescil kilka pozycji wartych uwagi w "najlepsze wydania plyt cd i sacd". Wytworni, ktore wymieniles w ogole nie znam. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum,to CD długo będzie jeszcze dostępne na rynku oraz rynku wtórnym podobnie jak ma się rzecz z czarnymi płytami czyli vinylami.

 

Nie wiem jak wygląda to w PL ale u mnie w mieście jest jeden sklep,który znam a pewnie nie jest jedynym takim w okolicy,gdzie serwują vinyl.Nowe i uzywki

Na różnych wyprzedażach można je dostać czasami widuje je w sklepach ze sprzętem audio.

Podobna sytuacja będzie z krążkami CD i będzie to trwało jeszcze długo i długo.

 

Jak ktoś będzie szukał jakiegoś wydania to za pomocą internetu na pewno je znajdzie.

 

Osobiście jestem zwolennikiem krążków,mam kolecję Flac z Bandcamp czy innych "źródeł" do tego celu postawiłem sobie Daphile-śmieszny koszt w stosunku do streamera- aby nie wypalać CD-R marnej jakości,to nie ta jakość co w latach '90 no i wykorzystać w pełni mój wzmacniacz stereo.

W poszukiwaniu CD wybieram się do charity shop,na różne "targowiska" gdzie można za śmieszne pieniądze je nabyć i vinyl też się trafi.

Jest ebay oraz allegro,mozliwości jest wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD jeszcze będzie istniał długo ,jak narazie nic nie wskazuje na to zeby upadł . Większość tytułów pojawia się ja CD .

Co o Winly to wróciła moda kilka kat temu . W latach 90 kiedy wchodziło CD większość fabryk tłoczące winle upadło . Np w USA zostało ich tylko 3 .kiedy znowu Kilka lat temu wróciła moda na vinle to te fabryki nie nadążają wyrabiać

Tu nie o to chodzi ze nagle ludzie sobie coś uświadomili albo zaczęły przybywać zwolenników vinly -nie po prostu wróciła moda na no . Duzo młodych ludzi kupuje gramiaki bo chce być cool

Co do plików , sam zamieniłem odtwarzać CD inkupilem stremera który był dwa razy droższy - jakość gorsza niz CD , do tego jakoś to wszytko takie stuczne , nie posłucham jednej całej płyty tylko skacze po kawałkach

Znowu wimp czy spotifyty dla mnie to jakoś jakbym radia słuchał

Konkluzja taka ze myśle o powrocie do CD a duzo sposób mi pisało ze po stremerze nie powrócisz do CD

Sprzedam stremera i serwer i kupie za to wypasione CD

Do tego lubię kupować CD - tutaj w uk ceny są niskie w stosunku do zarobków a czasem używane jak nowki kupuje się za 5 -10zlotych

Nie myśle zeby narazie coś innego wyparło CD - spotifyty czy coś w tym stylu tak dla ludzi co lubią wygodę ale nie koniecznie dobra jakość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.