Skocz do zawartości
IGNORED

monitory wszechczasów,TOP 20


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście, podkreślam - osobiście mam wrażenie, że nastąpiło pewne przekłamanie/naddanie znaczeniu tego słowa w środowisku audio. I fakt, masz rację, bardziej kojarzy się z brzmieniem wyostrzonym, w którym każdy detal dźwięku walczy o to, by być tym prymarnym. Jednak bliżej temu odczuciu jest określenie selektywność. Nadmierna selektywność jest męcząca na dłuższą metę

Jak już kiedyś pisałem - najważniejsza jest rozdzielczość. Ona nigdy nie może być większa niż 1 i jest jak najbardziej pożądana.

 

A selektywność dźwięku nie jest rozdzielczością ? i ze słowem nadmierna doskonale pasuje do ostrości brzmienia.

 

Drobiazgi?

 

O czym Ty mówisz?

 

O faktach mój Drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A selektywność dźwięku nie jest rozdzielczością ?

 

Nie. Rozdzielczość nie może być zbyt duża. Może być tylko za mała, Selektywność za to może być za mała ( zmulenie) lub zbyt duża, powodując to właśnie wyostrzenie dźwięku, o którym mowa w kontekście słowa "analityczność".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cytrus

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt , to są pochodne określenia ale nie te same.

Mówimy: selektywność instrumentów jest wzorowa. Samo pojecie rozdzielczości instrumentów raczej nie istnieje.

 

Jakich faktach?

 

Nie zdajesz sobie sprawę w jakiej tkwisz niewiedzy:)

 

Czy zechciałbyś napisać coś więcej o niewiedzy w jakiej tkwię z moimi monitorami ?

 

Kurcze, może się czegoś jeszcze nauczę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Nie ma czegoś takiego jak pojęcie:

Zbyt analityczny sprzęt audio.

 

Oczywiście, że nie istnieje zbyt analityczny sprzęt audio tu sie w pełni z Harpią zgadzam,

 

to z czym kojarzy Ci się analityczne granie ( brzmienie ) ? Z ostrością czy z ciepełkiem ?

 

Kolego Magnepan odnoszę wrażenie, że kompletnie nie rozumiesz pojęcia analityczność skoro kojarzy Ci się z pojęciem ostrości (co jest ewidentnie wynikiem zniekształceń nieliniowych nieparzystych) czy ciepełkiem (co z kolei jest wynikiem zniekształceń nieliniowych parzystych), analityczność ze zniekształceniami nie ma nic wspólnego jest zupełnie przeciwnie, sprzęt analityczny jest właśnie pozbawiony zniekształceń, zarówno parzystych jak i nieparzystych harmonicznych stąd jego zdolność do odtwarzania najdrobniejszych szczegółów na niskich poziomach w obecności nawet bardzo głośnych warstw nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan

 

zajmij stanowisko do tego, co napisałem.

 

Albo odwołaj, to co napisałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan

 

zajmij stanowisko do tego, co napisałem.

 

Albo odwołaj, to co napisałeś.

 

Nie rób sobie jaj.....to co monitory wymagają jakieś szczególnej odległości od ścian vs kolumny podłogowe ?

I te i tamte wymagają odrobinę zachodu i wiedzy ale bez przesady - nie wszędzie musimy podkładać kulki czy inne gadżety

pod kolumnę. Wysokość standów oraz ich rodzaj jest określony przez producenta monitorów a najczęściej standy są

częścią składową zakupionych monitorów.

 

Oczywiście, że nie istnieje zbyt analityczny sprzęt audio tu sie w pełni z Harpią zgadzam,

 

 

 

Kolego Magnepan odnoszę wrażenie, że kompletnie nie rozumiesz pojęcia analityczność skoro kojarzy Ci się z pojęciem ostrości (co jest ewidentnie wynikiem zniekształceń nieliniowych nieparzystych) czy ciepełkiem (co z kolei jest wynikiem zniekształceń nieliniowych parzystych), analityczność ze zniekształceniami nie ma nic wspólnego jest zupełnie przeciwnie, sprzęt analityczny jest właśnie pozbawiony zniekształceń, zarówno parzystych jak i nieparzystych harmonicznych stąd jego zdolność do odtwarzania najdrobniejszych szczegółów na niskich poziomach w obecności nawet bardzo głośnych warstw nagrania.

 

Dla mnie analityczność dźwięku bez przecznie kojarzy się z jego ostrością i tego nie trzeba rozkładać na techniczną stronę zniekształceń, bo zniekształcenia nie muszą wcale być ......a będzie grało ostro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób sobie jaj.

Raczysz żartować, czy jesteś niedoinformowany?

 

Słabo Magnepan, słabo.

 

Proponuję nie wypowiadać się w kwestiach, o których masz mgliste pojęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczysz żartować, czy jesteś niedoinformowany?

 

Słabo Magnepan, słabo.

 

Proponuję nie wypowiadać się w kwestiach, o których masz mgliste pojęcie.

 

Co chciałbyś abym wypowiedział się o monitorach Bravo , ? Jesli są super trudne do ustawienia to wywal je przez okno

- to bedzie lepsze, przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Nonsens.

 

Dla mnie nie, masz prawo myśleć inaczej.

W pojęciu ostrości brzmienia nie musimy wcale rozpatrywać jej przyczyny jakimiś zniekształceniami - proszę nie wiązać

tych spraw ze sobą. One mogą być spójne ale nie koniecznie !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chciałbyś abym wypowiedział się o monitorach Bravo , ?

Sam widzisz, że nie na temat...

 

Nie dyskutuję z Tobą o tych monitorach przecież.

 

Mówię o czym innym - każdą parę monitorów należy ustawić na odpowiedniej wysokości - co do milimetra - wtedy zagrają!

Bez tego dyskusja o monitorach i o tym jak grają jest bezprzedmiotowa. Nie ma o czym gadać.

 

Uważam też, że monitory dobrze ustawione (wysokość) mogą zagrać lepiej niż podłogówki!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz, że nie na temat...

 

Nie dyskutuję z Tobą o tych monitorach przecież.

 

Mówię o czym innym - każdą parę monitorów należy ustawić na odpowiedniej wysokości - co do milimetra - wtedy zagrają!

Bez tego dyskusja o monitorach i o tym jak grają jest bezprzedmiotowa. Nie ma o czym gadać.

 

Uważam też, że monitory dobrze ustawione (wysokość) mogą zagrać lepiej niż podłogówki!!!

 

Mylisz pojęcia: monitory z zasady mają lepszą jakość dźwięku od podłogówek

1.Nie mają takich zniekształceń jak kolumny podłogowe.

2.Dobre standy są w stanie zminimalizować rezonans drgań prawie do minimum

3.Jakość brzmienia środka pasma nie ma sobie równych i często brzmienie środka w podłogówkach jakością grania

nie dorównuje monitorom.

 

Z milimetrem wysokości różnicy standów , nie ośmieszaj się - to nie apteka !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z milimetrem wysokości różnicy standów , nie ośmieszaj się - to nie apteka !!!

Widzisz

i znów dajesz dowód niewiedzącego...

 

Jak spróbujesz pogadamy....

 

Zastanów się o czym mam z Tobą dyskutować - ja wiem, przed Tobą próby:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Co chciałbyś abym wypowiedział się o monitorach Bravo , ?

 

Bravo Consequence w połączeniu z sekcją niskotonową są po prostu REWELACYJNE i jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej to niekoniecznie wie o czym mówi,

 

Dla mnie nie, masz prawo myśleć inaczej.

W pojęciu ostrości brzmienia nie musimy wcale rozpatrywać jej przyczyny jakimiś zniekształceniami - proszę nie wiązać

tych spraw ze sobą. One mogą być spójne ale nie koniecznie !!!

 

te rzeczy są bezwzględnie spójne, ja nie myślę inaczej po prostu to wiem,

 

- każdą parę monitorów należy ustawić na odpowiedniej wysokości - co do milimetra -

 

nie przesadzasz cokolwiek z tym pozycjonowaniem ? Może jeszcze mam z suwmiarką głośniki ustawiać a głowę w stosunku do nich w specjalnych uchwytach trzymać, żeby broń Boże o jeden milimetr się nie przesunąć bo mi cudowny sweet spot szlag trafi ? Totalne nieporozumienie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz

i znów dajesz dowód niewiedzącego...

 

Jak spróbujesz pogadamy....

 

Zastanów się o czym mam z Tobą dyskutować - ja wiem, przed Tobą próby:)

 

He,he, posłuchaj, monitory to mój konik i nie mam 20 par jak kolega 747.

Jesli jesteś specjalistą od monitorów to wymień choć kilka par jakie miałeś u siebie oprócz Bravo oczywiście.

 

Vittorio, słuchałeś w życiu coś lepszego od monitorów Bravo ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze mam z suwmiarką głośniki ustawiać a głowę w stosunku do nich w specjalnych uchwytach trzymać

Okazuje się , że nie, ale Ty o tym nie wiedziałeś. Popróbuj, zachęcam. Nie ma lepszego miernika od naszego słuchu.

Jesli jesteś specjalistą od monitorów to wymień choć kilka par jakie miałeś w swoim życiu

Nie zamierzam na forum wzmacniać, tego co lubię i co dobrze gra. Za proste.

 

Poza tym cena poszybowałaby w górę. To nie jest moim zamiarem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Vittorio, słuchałeś w życiu coś lepszego od monitorów Bravo ???

 

Jeśli chodzi o stricte monitory (z domowych zastosowań) to szczerze mówiąc tylko Guarnieri Homage tylko im dorównywały (oczywiście mówię o tych Sonusach z lat 90, tych nowych nie znam) następne w byłyby ProAc Response 2 (również lata 90) no zapomniałem przy tym o Point Source 5.1 ale to tylko moje osobiste zdanie.

Edytowane przez vittorio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stricte monitory (z domowych zastosowań) to szczerze mówiąc tylko Guarnieri Homage tylko im dorównywały (oczywiście mówię o tych Sonusach z lat 90, tych nowych nie znam) następne w byłyby ProAc Response 2 (również lata 90) ale to tylko moje osobiste zdanie.

 

Vittorio, wprowadzasz w błąd userów AS: Bravo Consequence z sekcją basową to nie są monitory tylko podłogówki.

 

Taki fachowiec i popełnia szkolne błędy ?

 

No to mało słuchałeś prawdziwych monitorów Vittorio.......a wiesz jak gra Extrema SF ? Nie musi się posiłkować

żadną sekcją basową jak Bravo .....Extremy schodzą do 35 Hz w dole. Na tym zakończymy dyskusję o monitorach

mój Drogi i jakości dźwięku z monitorów. Żyjesz trochę w nieświadomości twierdząc że hybryda Bravo brzmi rewelacyjnie...he,he.Ale masz prawo tak myśleć i nie będę wyprowadzał Cię z błędu.Dobranoc.

 

Trochę się uzupełniacie z Jafim w działaniu.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

.......a wiesz jak gra Extrema SF

 

Tak wiem, porównywałem bezpośrednio Extremy i Guarnieri i moim zdaniem (i nie tylko moim) oprócz niskiego zejścia Ekstrema niczego więcej specjalnie sobą nie reprezentowała a w ilości detalu Guarnieri ją zdecydowanie przewyższają tak więc ogólnie rzecz biorąc górą Guarnieri (dodam tylko, że zarówno Guarnieri jak i Ekstrema swego czasu były do nabycia w tej samej cenie czyli 7500 USD za parę tak wiec nie podniecałbym się tak bardzo - rozumiem emocje posiadacza ale to tylko emocje a nie trzeźwa ocena),

 

jeśli zaś moje spostrzeżenia Cię niepokoją to trudno będę musiał z tym żyć, dobranoc.

Edytowane przez vittorio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się uzupełniacie z Jafim w działaniu......

Kolektywa..... ja i victorio

 

On wątpi w to, co ja piszę.

 

Się zastanów!

 

Zamiast szukać u innych, znajdź w sobie.... bo Twoja niewiedza (nie dziwię się) jest równa prawie 100 % użytkowników!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś łaskawco nie przekręcać (zniekształcać) mojego nick'a ?, jakoś tak się przyzwyczaiłem do jego dotychczasowej postaci.

Drobiazg...

Nie było moim celem znawco.

 

Przepraszam i się poprawię. Obiecuję.

 

Czekam na Twój merytoryczny wpis?

 

Zachęcam, bo się na tym znasz:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, porównywałem bezpośrednio Extremy i Guarnieri i moim zdaniem (i nie tylko moim) oprócz niskiego zejścia Ekstrema niczego więcej specjalnie sobą nie reprezentowała a w ilości detalu Guarnieri ją zdecydowanie przewyższają tak więc ogólnie rzecz biorąc górą Guarnieri (dodam tylko, że zarówno Guarnieri jak i Ekstrema swego czasu były do nabycia w tej samej cenie czyli 7500 USD za parę tak wiec nie podniecałbym się tak bardzo - rozumiem emocje posiadacza ale to tylko emocje a nie trzeźwa ocena),

 

jeśli zaś moje spostrzeżenia Cię niepokoją to trudno będę musiał z tym żyć, dobranoc.

 

Vittorio, rozumiem że Guarneri mogły się spodobać bardziej i w danej chwili uległeś ich czarowi.Extrema ma to, co

Guarneri i jeszcze to coś, czego Guarneri nie mają oraz inne monitory w tym Bravo - swobodnie schodzący bas.

Extrema jest bardziej uniwersalna , może grać na salonach ale też i pod strzechą w domu rockmana. Poza tym

Guarneri wymusza słuchanie ograniczonego rodzaju muzyki, z Extremą masz pełne spektrum słuchania każdej.

 

To czyni Extremę monitorem nr.1 wszechczasów, i tak jak napisałem - król jest tylko jeden Vittorio, to EXTREMA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN, chciałem wysłać krótki liścik z przeprosinami ale zblokowałeś mnie.Ten wpis nie powinien mieć miejsca !!! Potraktuj to jak wypadek przy pracy.....Jeszcze raz , sorry mate.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze mam z suwmiarką głośniki ustawiać a głowę w stosunku do nich w specjalnych uchwytach trzymać, żeby broń Boże o jeden milimetr się nie przesunąć bo mi cudowny sweet spot szlag trafi ?

W jakich uchwytach, człowieku, są przecież audiofilskie podpórki pod brodę, żeby głowa i szczęka nie opadały z wrażenia podczas odsłuchów;-)

 

Jeśli chodzi o stricte monitory (z domowych zastosowań) to szczerze mówiąc tylko Guarnieri Homage tylko im dorównywały (oczywiście mówię o tych Sonusach z lat 90, tych nowych nie znam) następne w byłyby ProAc Response 2 (również lata 90) no zapomniałem przy tym o Point Source 5.1 ale to tylko moje osobiste zdanie.

Tak, Guarnieriz dobrą lampą i w akustycznym kameralnym lub solowym materiale to poezja!!

Extrema dużo bardziej uniwersalna, ale już bez tego czegoś.....

PS-y były świetne, ale znacznie lepsza Mini utopia.

Fajnie, że napisałeś o ProAkach - dobra rzecz, ale w wersji 2 S, choć zmiany były niewielkie, dźwięk jest znacznie lepszy niż w starszych 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, też mi od jakiegoś czasu chodzą po głowie, tylko czy to łatwo napędzić??

Nasz kochany Jurgenus Papas, twierdzi, ze przeciętny user doskonale sobie poradzi z takimi drobiazgami i w ogóle, to wszystko, to łatwizna i bułka z masłem.

 

Łatwizną jest zakup tych ostatnich w Biedronce, jednak w audio, pozwolę sobie mieć odmienne zdanie.

 

Witku, już niedługo, mam nadzieję spotkamy się na powrót, wtedy omówimy temat.

Myślę, ze odp. na twoje pytanie, wykroczyłbym nieco poza ramy tego wątku, tym bardziej, że w przypadku odpowiedniego napędzenia Mbl 121 mamy do czynienia nie tylko bardziej wyszukaną amplifikacją, ale również z większą dbałością o ustawienie z uwagi na zastosowane przetworniki HT 37/MT 50. Do tego dochodzi - jak wiesz - właściwy sub i.., zaczyna się cyrk z jego wyborem, zszyciem, ustawieniem, nie mówiąc o towarzyszącym temu wzroście wydatków.

Jak pokazuje m.in. # 14 jest to możliwe, ale bułką z masłem bym tego nie nazwał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty tam wiesz o cebuli kolego??

Masz pole? Uprawiasz? Wklej fotkę swojego traktora;-)

P.S.

Tak, nie zaśmiecajmy wątku takimi głupotami, pogadamy w cztery oczy, sorry w sześć, zapomniałem o swoich brylkach;-)

pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.