Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, jezz napisał:

Na razie chyba jest zalezny od prezesa bo ta kandydatura to trochę taki królik z kapelusza prezesa.

Duda jest od wielu lat zależny od Prezesa i nie przerwała tego jego prezydentura. Budyń wie jak trwać przy korycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, jezz napisał:

Te twoje przenośnie dotyczyły bezpośrednio mnie. Widzę, że nie odróżniasz rzuconego "Kruca bomba" bądź "Ja pier**lę" dla podkreślenia wypowiedzi od tego co ty stosujesz. Jak dalej nie rozumiesz to ja już nic nie poradzę. Może jakiś twój poplecznik ci pomoże to zrozumieć.?

 

Ideologię do wulgaryzmów dorabiasz.

A proszę pana "mieć kija w dupie" to również staropolskie określenie. A tak się strasznie tym kołkiem obruszyłeś, zamiast go wyjąć i odstawić na miejsce ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Lech36 napisał:

Duda jest od wielu lat zależny od Prezesa i nie przerwała tego jego prezydentura. Budyń wie jak trwać przy korycie.

Ale chyba teraz rozmawiamy o konkurencie.

Oj coś czuję, że elektryk i stadnina zbliża się wielkimi krokami.? 

11 minut temu, Piękny Stefan napisał:

proszę pana "mieć kija w dupie" to również staropolskie określenie. A tak się strasznie tym kołkiem obruszyłeś, zamiast go wyjąć i odstawić na miejsce

To teraz przeczytaj jeszcze raz to co teraz napisałeś. I potem jeszcze raz.

13 minut temu, Piękny Stefan napisał:

Ideologię do wulgaryzmów dorabiasz

Nie dorabiam, tłumaczę jak krowie na rowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jezz napisał:

Oj coś czuję, że elektryk i stadnina zbliża się wielkimi krokami.

Elektryk i stadnina są cały czas obecne w tle jako wyraz udolności obecnie nam panujących władców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lech36 napisał:

Elektryk i stadnina są cały czas obecne w tle jako wyraz udolności obecnie nam panujących władców.

Ale, wiesz, caly czas jest o czymś innym.

A, zapomniałem, rozwiązanie tego problemu było na wyciągnięcie ręki. Wiesz jakie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, jezz napisał:

To teraz przeczytaj jeszcze raz to co teraz napisałeś. I potem jeszcze raz.

Nie dorabiam, tłumaczę jak krowie na rowie.

Jak się wszystko bierze dosłownie to tak to wygląda.

Pokłosie "kołka w dupie" ?

Robimy czwarte okrążenie, bo dalej  chyba nie rozumiesz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piękny Stefan napisał:

Robimy czwarte okrążenie

Rób sobie z nim co chcesz. Ja teraz mam popas w Ostrowcu Świętokrzyskim a jeszcze długa droga przede mną. Następna przerwa w Rzeszowie. Dużo dziś jeżdżę autem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie - jak potomni za powiedzmy 50-100 lat będą określali rządzy obecnej władzy? Mnie to wszystko znowu zaczyna przypominać czasy PRL-u, oczywiście w nowej formule. Może więc "neokomuna"?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Piękny Stefan napisał:

Robimy czwarte okrążenie,

Odpuść mu, niech pisze co chce sam do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ministerstwo Infrastruktury nie publikuje raportu dotyczącego kosztów wypadków i kolizji drogowych w Polsce w minionym roku, choć posiada ten dokument już od sierpnia."

 

Ciekawe dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Meloman napisał:

Jak uważacie - jak potomni za powiedzmy 50-100 lat będą określali rządzy obecnej władzy? Mnie to wszystko znowu zaczyna przypominać czasy PRL-u, oczywiście w nowej formule. Może więc "neokomuna"?

 

To zależy kto i jak długo będzie u władzy, i kto zajmie się pisaniem książek do historii.

2 godziny temu, toptwenty napisał:

Odpuść mu, niech pisze co chce sam do siebie.

Już dobrze, też możesz przytulić misia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaro_747 napisał:

 

Ciekawe dlaczego?

Może nie chcą stresować suwerena? W ogóle coraz więcej jest u tej władzy dziedzin utajnionych/poufnych. Zupełnie jak za nieboszczki "komuny" ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prokuratura umorzyła śledztwa w sprawie wieszania na szubienicach zdjęć europosłów. Nie znaleziono znamion przestępstwa i znamion mowy nienawiści. Może tyle, bo do głowy przychodzą mi tylko niecenzuralne słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

"Dzwon na łuku – triumfalnym.

...pan Jarek może tego nie wiedzieć, ale kierowcy znają tę prawidłowość – zbyt triumfalne wejście w łuk, kończy się – dzwonem. I potem trzeba długo zamiatać…

 

… tymczasem panowie Ziemkiewicz i Janecki, czyli najbardziej rozsądni z tego przedziwnego grona dziennikarzy publicystów wiecznych opozycjonistów, co to przeciw każdej władzy potrafili się niezłomnie postawić – a do tego każda władza w taki czy inny sposób dawała - chyba samobójczo – jakiś kącik, a to w telewizji, a to godną posadę w poczytnych czasopismach opinii – więc ci dwaj panowie niezłomni wczoraj w telewizorze - w sposób pełen atencji i uszanowania wypowiadali się o nowym pomyśle naszego bankiera tysiąclecia, czyli pana Mateusza – czyli pomyśle postawienia w Warszawie łuku tryumfalnego – na cześć naszego zwycięstwa w wojnie polsko bolszewickiej roku 1920.

 

Koncepcja słuszna i potrzebna – gdyby padła cztery lata temu, podpisywałbym się pod nią oburącz – no, ale cztery lata minęły, o cztery lata doświadczeń jesteśmy bogatsi. O cztery lata dość bolesnych, paskudnych doświadczeń.

 

Widzimy klęski – lub zaniechanie - wszystkich zapowiedzianych reform. Widzimy skryte za szumnym biało-czerwonym pustosłowiem zagrożenia dla przemysłu, dla zdrowia, dla przyszłości emerytalnej, dla rodzimych firm, dla oszczędności obywateli (Polska bezgotówkowa londyńskiego licealisty), dla poczucia prywatności (Pegasus), dla poczucia sprawiedliwości (sądy ręcznie sterowane w jedynym słusznym kierunku), dla bogactw naturalnych (kapłańska wizyta), dla podmiotowości Polaków we własnym kraju (act.447), dla bezpieczeństwa narodowego (obce wojska w Polsce w połączeniu z wyglądającym na celowy - rozkładem własnej armii). Nadciągająca po cichutku katastrofa polskiego rolnictwa – póki co nieustannie zagadywana przez tego ministra, co w pierwszą podróż po nominacji w te pędy pojechał… gdzie?…. Do Izraela. A zanim został ministrem, był przewodniczącym komisji ds stosunków polsko-izraelskich, niestety nie podano, kogo tam reprezentował...

 

...jeżeli coś pominąłem, Czytelnicy dorzucą w komentarzach – tutaj istotne jest, że pan premier po raz kolejny sprawia wrażenie, jakby chciał nas wpuścić w pokrzywy, i to na golasa. Zamiast się zajmować tymi wszystkimi sprawami, którymi się nie zajmuje, lub zajmuje w sposób sprawiający wrażenie sprzecznego z interesem narodowym – pan premier postanowił – wybudować łuk. Triumfalny.

 

Będzie musiał ten łuk być naprawdę ogromny, by przesłonić te wszystkie braki i bolączki wyżej wymienione. A i to bez gwarancji sukcesu – w takim znaczeniu, że łuk, owszem może i powstanie, ale problemy przez to nie znikną. Ani ludzie nie przestaną ich dostrzegać.

 

Piszę to wszystko, a gdzieś z tyłu głowy pojawia się myśl: aleś ty Tokarski durny, myśli talmudycznej za grosz nie rozumiesz – a nie wiesz, że jak człowiek coś powie, albo przyrzeknie – bydłu – a w myśli to zaraz zaneguje – to jakby nie przyrzekł. Więc nie dotrzymując, lub realizując co innego pod pozorem tego, co (bydłu) obiecał – nie grzeszy, nie popełnia czynu niegodnego, nie oszukuje. Zresztą bydła nie da się oszukać, bydło nic nie znaczy.

 

Może ten łuk triumfalny tylko dla pozoru ma czcić Bitwę Warszawską – a w duchu, w intencji – jest aktem triumfalnego wygrania zupełnie innej bitwy – o zupełnie inne trofeum…

 

Dziękuję za uwagę, gdyby ktoś się poczuł dotknięty pojęciem „bydło”, wyjaśniam, że to cytat – z wyżej przywołanego dzieła religijnego. Tam pisze, kto zasługuje na miano człowieka, a kto jest jedynie bydłem – ewentualnie nawozem.

 

Zatem - uwaga na łuk, uwaga z łukiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, osimar napisał:

Prokuratura umorzyła śledztwa w sprawie wieszania na szubienicach zdjęć europosłów.

Dzielna ta nasza prokuratura, oj dzielna! Niech żyje Ziobro.......niech żyje, niech żyje, niech żyje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Joli Bord w koalicji coś chrupnęło. 

Na szczęście nie jestem mieszkańcem.

"Miasto Jest Nasze zrywa współpracę z PO. "Traktowano nas jak balast"

Miasto Jest Nasze zarzuca Platformie Obywatelskiej nepotyzm i wskazuje, że partia "obsadza stanowiska według lojalności partyjnej, a nie kompetencji" oraz "wykorzystuje władzę w dzielnicach do prowadzenia kampanii wyborczej".

Wchodząc rok temu w koalicję z PO, słyszeliśmy ostrzeżenia, że będziemy listkiem figowym dla przekrętów. Mieliśmy oczywiście świadomość, że PO święta nie jest, jednak uznaliśmy, że warto zawrzeć umowę, która zagwarantuje nam realizację naszych najważniejszych postulatów.

Występowały próby nepotyzmu oraz upartyjniania instytucji samorządu. Wielokrotnie musieliśmy blokować niezgodne ze standardami zachowania i decyzje naszego koalicjanta. Równocześnie koalicjant blokował nasze próby realizacji programu wynikającego z podpisanej umowy koalicyjnej. Traktowano nas jak balast utrudniający realizację interesów partyjnych w dzielnicy

- informują w opublikowanym przez siebie oświadczeniu."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Podkarpaciu rządzi PiS a ty się najbardziej jarasz Grzesiem, Platformą i Warszawką. Napisz co tam w rzeszowskich burdelach, dalej PiSowcy chadzają czy przenieśli się gdzieś dalej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Na Podkarpaciu rządzi PiS a ty się najbardziej jarasz Grzesiem, Platformą i Warszawką. Napisz co tam w rzeszowskich burdelach, dalej PiSowcy chadzają czy przenieśli się gdzieś dalej?

Nie chadzam z nimi do rzeszowskich burdeli więc nie wiem. Jak coś się dowiem to ci napiszę.

Ty widzę jarasz się rzeszowkimi burdelami. Jak będzesz kiedyś w Rzeszowie sam możesz przetestować.

A Warszawka to sam wiesz, tu bije serce kraju.

Napisałbym ci dosadniej ale mi się nie chce. Jeszcze przyjdzie ktoś dbający o piękno języka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Sam sobie znalazłem na rzeszowskim portalu:

"Decyzją krakowskiego sądu, w środę czterej wysocy rangą obecni i byli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zatrzymani w poniedziałek w Rzeszowie przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

- Orzeczenie krakowskiego sądy dotyczy czterech osób zatrzymanych 18 listopada przez ABW. Obecnego naczelnika zarządu w Rzeszowie CBŚP Piotra J., byłego naczelnika zarządu w Rzeszowie CBŚP Krzysztofa B., byłego naczelnika Zarządu w Białymstoku Zarządu CBŚP i jednocześnie byłego funkcjonariusza CBŚP w Rzeszowie Damiana W. oraz byłego dyrektora delegatury CBA w Rzeszowie Roberta P."

Niezłe towarzystwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, osimar napisał:

Prokuratura umorzyła śledztwa w sprawie wieszania na szubienicach zdjęć europosłów. Nie znaleziono znamion przestępstwa i znamion mowy nienawiści. Może tyle, bo do głowy przychodzą mi tylko niecenzuralne słowa.

Parodia państwa prawa.

7 godzin temu, toptwenty napisał:

Odpuść mu, niech pisze co chce sam do siebie.

Od dawna mówię, że rozmawiać należy tylko w tymi którzy posiadają zdolność honorową. Patrz: Władysław Boziewicz - Kodeks Honorowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, YunnanTEA napisał:

Skąd ta niecierpliwość. Reforma jeszcze nie skończona. 

Gdyby była skończona byłoby jeszcze gorzej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaro_747 napisał:

O! Sam sobie znalazłem na rzeszowskim portalu:

No widzisz jak świetnie opanowałeś tę sztukę.

53 minuty temu, Bobcat napisał:

Od dawna mówię, że rozmawiać należy tylko w tymi którzy posiadają zdolność honorową. Patrz: Władysław Boziewicz - Kodeks Honorowy

Nie, nie. Nie od dawna mówisz, tylko od dawna pieprzysz.

O widzę, że pan @Mysza 13 zalajkował. Do pana myszy powrócę w wolnej chwili. Bo to ci się po prostu należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

"Za prąd w Polsce płacimy jedną z najniższych stawek w Unii" – podało we wtorek na Twitterze TVP Info. Do wpisu dołączyło link do swojego tekstu pod tym samym tytułem, w którym cytuje dane Eurostatu. Polacy nie zostawiają na tej informacji suchej nitki.

"Zaczyna się przygotowywanie owiec do podwyżek"

https://mobile.natemat.pl/291925,pis-podniesie-ceny-pradu-internauci-sa-oburzeni-tweetem-tvp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd jak prąd ale ja się zastanawiam kiedy do tych BARANOW, którzy głosowali na PIS dotrze,że strzelili sobie w kolano ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, polraven napisał:

Prąd jak prąd ale ja się zastanawiam kiedy do tych BARANOW, którzy głosowali na PIS dotrze,że strzelili sobie w kolano ?

Jeżeli do tej pory nie dotarło to chyba już nie dotrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, polraven napisał:

Prąd jak prąd ale ja się zastanawiam kiedy do tych BARANOW, którzy głosowali na PIS dotrze,że strzelili sobie w kolano ?

Chciałoby się powiedzieć że jak dostaną nowe rachunki. Ale nie sądzę - reżimowa telewizja ogłosi, że to wina Tuska a barany uwierzą. Tacy to się nawet na tym forum znajdą, poczekajmy to za chwilę jakiś sam się zgłosi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe filozoficzne wykwity ?

po sześćdziesiątce widzę myśli o śmierci przypominają jej nieuchronność

nie wiem tylko czy należy w to tuska mieszać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tutaj sie odbywa melodramat - Życzenie Śmierci VI    ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.