Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja czekam jak przed sądem udowodnisz np. działanie podstawki pod listwy firmy AKURA, albo kabli sieciowych dowolnej firmy - chodzi oczywiście o wpływ na brzmienie. Chcę także zobaczyć minę sędziego, który przeczyta ewentualny pozew :D

 

Red. Pacula pisze ko(s)miczne bzdury i na dodatek czyni to świadomie.

 

Co do kabli sieciowych, to nic trudnego - należałoby na salę sądową zawlec transparenty system z dwoma różnymi setami okablowania sieciowego. Ewidentne zmiany w dźwięku systemu powinni usłyszeć wszyscy na sali z wyjątkiem ciebie, oczywiście.:) Co do miny sędziego też byłbym spokojny - audio wysokiej próby jest ostatnio cool i na fali wśród szanownego ciała orzekajacego. Bryki są już passe. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku braku transformatora na wyjściu spdif sama cyfra działa, ale niemożliwe jest jednoczesne wykorzystanie cyfry i analogu w takim urządzeniu i mamy okrutne zakłócenia w analogu i zrywanie synchronizacji w cyfrze.

DCX ma transformator separujący na wejściu S/PDIF. Korzystam też z wejść analogowych do obsługi formatów których DCX nie obsługuje. Przełącznik cyfra analog jest w procesorze DSP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należałoby na salę sądową zawlec transparenty system z dwoma różnymi setami okablowania sieciowego. Ewidentne zmiany w dźwięku systemu powinni usłyszeć wszyscy na sali

 

Jasne, nawet woźny sadowy za drzwiami usłyszy.

Z takim przekonaniem sobie pozostań i lecz nim wszystkie niepokojące, liczne wpisy, które chcą rozwalić ten piękny audio sen.

Niech "moc" będzie z tobą...do czasu pierwszego rzetelnego, ślepego testu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Otóż to. Tu jest pies pogrzebany...sceptycy Twojego pokroju nie sprawdzą, bo to urąga ich godności.

Ale pal licho jakieś podstawki czy demagnetyzery.

Ty także kabli sygnałowych nie sprawdzisz, bo masz pogląd, że wszystkie "grają" tak samo,

a to drogi Bumie jest wierutna bzdura i właśnie kłamstwo. Ktoś z taką wiedzą jak Ty powinien się tego wstydzić do końca życia. ;-)

Po raz kolejny wciskasz projekcje swoich urojeń w cudze usta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nawet woźny sadowy za drzwiami usłyszy.

Z takim przekonaniem sobie pozostań i lecz nim wszystkie niepokojące, liczne wpisy, które chcą rozwalić ten piękny audio sen.

Niech "moc" będzie z tobą...do czasu pierwszego rzetelnego, ślepego testu.

 

 

Jest pięknie. Coś mi nie pasowało wczoraj - okazało się, że odwrotnie włożyłem ostatni bezpiecznik, który był do wymiany - w kondycjonerze. Odwróciłem go właśnie i jest... mam to wreszcie!!! :) Chyba zadzwonię do pracy, że dzisiaj nie przyjdę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie pasowało wczoraj - okazało się, że odwrotnie włożyłem ostatni bezpiecznik, który był do wymiany - w kondycjonerze. Odwróciłem go właśnie i jest... mam to wreszcie!!! :)

 

Uwaga, Panowie, bo możecie przegapić teorie obalającą istnienie prądu przemiennego

Choć jak znam życie ta teoria bedzie krótka i lakoniczna - "nie wiem ,jak to działa i dlaczego , ale to słyszę"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... w kawiarniany gwar jak tornado jazz się wdarł, i ja też .... chciałem grać ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, Panowie, bo możecie przegapić teorie obalającą istnienie prądu przemiennego

Choć jak znam życie ta teoria bedzie krótka i lakoniczna - "nie wiem ,jak to działa i dlaczego , ale to słyszę"

 

Billy, dawno nie wklejałeś szachownicy, dlaczego?:)

 

Spodziewałem się znacznego zwiększenia aktywnosci sceptyków po tym wpisie. I Sylwon chciał coś ekstra - proszę bardzo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Strzyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pięknie. Coś mi nie pasowało wczoraj - okazało się, że odwrotnie włożyłem ostatni bezpiecznik, który był do wymiany - w kondycjonerze. Odwróciłem go właśnie i jest... mam to wreszcie!!! :) Chyba zadzwonię do pracy, że dzisiaj nie przyjdę:)

 

Tak bez 100 godzin wygrzania Ci gra? Dziwne...

 

Wrócę do Pacuły. Ja tam jestem w stanie wleźć na salę sądową i udowodnić, że flac i wav to to samo. Nie ma problemu.

Udowadniać, że deska nie gra? To tak jakbym miał udowodnić, że nie jestem wielbłądem. Ludzie, bądźmy poważni.

Pacuła tym bardziej się ośmiesza, że robi to publicznie we w jego mniemaniu opiniotwórczym portaliku.

Całkowitym "przypadkiem" jest w nim brak możliwości skomentowania tych kłamliwych wykwitów.

Tak samo jest na stronach rodziny Maryja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli sieciowych, to nic trudnego - należałoby na salę sądową zawlec transparenty system z dwoma różnymi setami okablowania sieciowego. Ewidentne zmiany w dźwięku systemu powinni usłyszeć wszyscy na sali z wyjątkiem ciebie, oczywiście.:) Co do miny sędziego też byłbym spokojny - audio wysokiej próby jest ostatnio cool i na fali wśród szanownego ciała orzekajacego. Bryki są już passe. :)

 

I tu wychodzi cała twoja ignorancja. Bo to nie jest takie proste jak ci się wydaje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowadniać, że deska nie gra? To tak jakbym miał udowodnić, że nie jestem wielbłądem. Ludzie, bądźmy poważni.

Pacuła tym bardziej się ośmiesza, że robi to publicznie we w jego mniemaniu opiniotwórczym portaliku.

Raczej to co robi jest zamierzone, i to że ktoś uzna go za wariata jest wliczone w koszta. To co robi to czyste działania marketingowe. Wstyd to powinno być tym, którzy dali się a nie nabrać.

Całkowitym "przypadkiem" jest w nim brak możliwości skomentowania tych kłamliwych wykwitów.

Tak samo jest na stronach rodziny Maryja.

Taki sam przypadek z ojcem dyrektorem. Każdy wie że to krętacz a on nic sobie z tego nie robi, bo wierną trzodę do strzyżenia ma bez względu na to co mówią jego przeciwnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź choć jeden cytat, gdzie ktokolwiek z racjonalistów napisał, że nigdy nie sprawdzał IC lub głośnikowych.

 

Po raz kolejny wciskasz projekcje swoich urojeń w cudze usta.

 

Nie przypominam sobie aby bum na forum gdziekolwiek chwalił się, że słyszy różnicę w brzmieniu tych kabli.

Ale być może przeoczyłem. Jeśli ktokolwiek z Was wklei mi tutaj jakiś wpis potwierdzający jego słyszenie,

to uroczyście go przeproszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wychodzi cała twoja ignorancja. Bo to nie jest takie proste jak ci się wydaje ;)

Ignorancja ?

Chyba mentalnosć. Mentalnosc 13-latka

Sąd powołałby biegłego z Instytutu Miar i Wag , któremu zleciłby opinie na temat wpływu kabla na dżwięk

Na podstawie tej opini zapadłby wyrok , a kosztami ekspertyzy zostałaby obarczona strona przegrana , czyli Imć Pacuła , na spółke ze Strzygą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... w kawiarniany gwar jak tornado jazz się wdarł, i ja też .... chciałem grać ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...redaktor Pacuła to nie jest jakiś piszący kosmiczne bzdury @Funio 4321 z audiostereo, tylko osoba publiczna? Kłamstwo - tym bardziej zarzucane publicznie - należałoby udowodnić. Potrafisz?

WAV vs FLAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik iro III dnia 03.10.2017 - 10:55 napisał

Znajdź choć jeden cytat, gdzie ktokolwiek z racjonalistów napisał, że nigdy nie sprawdzał IC lub głośnikowych.

 

Wyświetl postUżytkownik porlick dnia 03.10.2017 - 11:17 napisał

Po raz kolejny wciskasz projekcje swoich urojeń w cudze usta.

 

Nie przypominam sobie aby bum na forum gdziekolwiek chwalił się, że słyszy różnicę w brzmieniu tych kabli.

 

Tak właśnie "rozumiesz" pisany przekaz.

Pisałem wyraźnie - chodziło o SPRAWDZANIE - NIE O PISANIE ŻE, SŁYSZY KTOŚ RÓŻNICĘ.

(to co wynika ze SPRAWDZANIA - to już inna sprawa, zależna od rzetelności testu)

Przecież pisząc to odnosiłem się do twojego zarzutu, że nikt nic NIC nie SPRAWDZA, nie sprawdzał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w nietanim Mietku...

Co to "Mietek"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to "Mietek"?

 

Mercedes

Panowie, po co dyskutujecie z 13-to latkami , którzy pobiegli do pokoju taty i przeczytali z klocków jaki sprzet u nich stoi w domu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... w kawiarniany gwar jak tornado jazz się wdarł, i ja też .... chciałem grać ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Otóż to. Tu jest pies pogrzebany...sceptycy Twojego pokroju nie sprawdzą, bo to urąga ich godności.

 

Tu sie absolutnie zgodze. Bowiem ignoracja danego elementu kierunkowana przekonaniami to wlasnie voodoo. Ale poparte odpowiednimi badaniami, testami oczywiscie w poprawnych jednostkach. Moga obalic dzialanie danego elementu.

Bazujac bowiem na przekonaniach to zarowno technik jak i szaman maja racje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam przypadek z ojcem dyrektorem. Każdy wie że to krętacz a on nic sobie z tego nie robi, bo wierną trzodę do strzyżenia ma bez względu na to co mówią jego przeciwnicy.

 

Dokładnie.

 

Poza tym ktoś tu wcześniej posądzał Pacułę o kłamstwa i że powinien udowodnić to, że słyszy wpływ gadżetów, które opiniuje.

To może Koledzy sceptycy zaproszą go na ślepe testy? Może zgodzi się...sam jetem ciekaw efektów. ;-)

Takie publiczne oczernianie kogoś na co nie ma dowodów jest karalne.

Oczywiście tutaj na Audiostereo sceptycy mogą sobie pisać, że to kłamca i nikt im krzywdy nie zrobi, ale spróbujcie coś takiego napisać bezpośrednio do jego firmy, albo gdzieś na Twitterze, czy Facebooku. Zobaczymy czym to się skończy. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignorancja ?

Chyba mentalnosć. Mentalnosc 13-latka

Sąd powołałby biegłego z Instytutu Miar i Wag , któremu zleciłby opinie na temat wpływu kabla na dżwięk

Na podstawie tej opini zapadłby wyrok , a kosztami ekspertyzy zostałaby obarczona strona przegrana , czyli Imć Pacuła , na spółke ze Strzygą

 

Buhaha.

 

Ok. Dawaj tych biegłych, niech mierzą. Zobaczymy kto będzie płacił cycu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignorancja ?

Chyba mentalnosć. Mentalnosc 13-latka

Sąd powołałby biegłego z Instytutu Miar i Wag , któremu zleciłby opinie na temat wpływu kabla na dżwięk

Na podstawie tej opini zapadłby wyrok , a kosztami ekspertyzy zostałaby obarczona strona przegrana , czyli Imć Pacuła , na spółke ze Strzygą

 

Co Ty za pierdoły opowiadasz...

Nikt by Pacule nic nie udowodnił i żaden sąd by go nie skazał za to, że słyszy.

Natomiast za zniesławienie - a i owszem...bo dowód jest wyraźny i nie do podważenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poparte odpowiednimi badaniami, testami oczywiscie w poprawnych jednostkach. Moga obalic dzialanie danego elementu.

 

Nie sposób sie z tym nie zgodzić

Tylko jakbyś mógł zaproponować tą jednostke wg której bedziemy mierzyć wpływ drewnianego pudełka zasypanego piaskiem , to myśle że moglibyśmy sie pokusić na jakieś pomiary

Tylko w jakich jednostkach to wyrazić ? :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... w kawiarniany gwar jak tornado jazz się wdarł, i ja też .... chciałem grać ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Testowanie tego szalbierstwa stanowiłoby plamę na moim honorze. Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby potraktować poważnie ten kuriozalny "wynalazek".

 

 

To wlasnie przyklad voodoo, odwolywanie sie na honor w stosunku do badan technicznych.

Moze napisz wprost ze wiara zabrania.

Stad zapieram sie rekoma i nogami od tego, widzac zagrozenie jakie moze wniesc dany element moge zostac wyklety ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyraźnie - chodziło o SPRAWDZANIE - NIE O PISANIE ŻE, SŁYSZY KTOŚ RÓŻNICĘ.

 

Czyli sprawdzał, ale różnicy nie usłyszał, więc pisze wciąż że kable sygnałowe to voodoo.

Sorry, ale czy to jest ktoś kto ma wiedzę? Bo sprawdził, ale nie usłyszał, to pieprzy w kółko farmazony, że nie ma czegoś, co jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyznawcy" , zaczynaja bronić swojego guru i straszyć sądem

Boooszzzz , jakie to żałosne Nie wierze że poważny dorosły człowiek , zachowuje sie w ten sposób

To muszą być jakieś małolaty - stąd ich aktywnosc przed południem - rodziece sa w pracy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... w kawiarniany gwar jak tornado jazz się wdarł, i ja też .... chciałem grać ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Koledzy sceptycy zaproszą go na ślepe testy? Może zgodzi się...sam jetem ciekaw efektów. ;-)

Takie publiczne oczernianie kogoś na co nie ma dowodów jest karalne.

 

Nie zgodzi się. :P

 

"dawno udowodniono, że tzw. "ślepe porównania" w audio nie działają. Nie będę się rozpisywał, bibliografia tematu jest długa"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Karalne to jest celowe wprowadzanie klienta w błąd.

Nikt tu tego pana nie zniesławia. On sam się zniesławia pisząc takie wierutne bzdury i kłamstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale czy to jest ktoś kto ma wiedzę? Bo sprawdził, ale nie usłyszał, to pieprzy w kółko farmazony, że nie ma czegoś, co jest?

 

A Ty jaką "wiedzę" masz?. Bo sprawdzałeś (podglądając) i "usłyszałeś", to pieprzysz w kółko farmazony, że jest coś, czego nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie sposób sie z tym nie zgodzić

Tylko jakbyś mógł zaproponować tą jednostke wg której bedziemy mierzyć wpływ drewnianego pudełka zasypanego piaskiem , to myśle że moglibyśmy sie pokusić na jakieś pomiary

Tylko w jakich jednostkach to wyrazić ? :>

 

Nauka wymyslila juz dziedzine jaka sie tym zajmuje. Skoro potrafi zbadac wplyw mebli w mieszkaniu, ustawienia sprzetu ( kolumny ), potrafi wyliczyc w jakim pomieszczeniu sie sprawdza. To zbadanie wpkywu takiej kuwety z piaskiem i jej wplywu na dzwiek nie powinno byc klopotem....

 

Ta dziedzina to AKUSTYKA

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyznawcy" , zaczynaja bronić swojego guru i straszyć sądem

 

Kto straszy, ja?

ja tylko piszę jakie są konsekwencje znieważania, zniesławiania i oczerniania publicznego, które w dodatku mogą wpłynąć negatywnie

na wizerunek takiego człowieka.

Zacznijcie sceptycy pisać na większych forach i wszystkich publicznych portalach, że Pacuła to oszust i kłamca

i sami zobaczycie jak szybko ktoś wytoczy Wam proces.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto straszy, ja?

ja tylko piszę jakie są konsekwencje znieważania, zniesławiania i oczerniania publicznego, które w dodatku mogą wpłynąć negatywnie

na wizerunek takiego człowieka.

Zacznijcie sceptycy pisać na większych forach i wszystkich publicznych portalach, że Pacuła to oszust i kłamca

i sami zobaczycie jak szybko ktoś wytoczy Wam proces.

 

Proces o co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.