Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda przykładowy raport z pluginu do foobara (są też do innych aplikacji) do pomiaru DR, na podstawie których wrzucane są pomiary do tej bazy:

 

foobar2000 1.3.17 / Dynamic Range Meter 1.1.1

 

Ten TT dynamic range meter bzdury niestety pokazuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TT dynamic range meter bzdury niestety pokazuje...

 

1) A więcej informacji można prosić?

2) Może pokazywać bzdury, ale jeżeli są to takie same bzdury we wszystkich przypadkach, to do celów porównawczych nadaję się jak najbardziej.

 

Zresztą pewnie masz jakieś narzędzia. Bez histogramu ciężko powiedzieć. Ale nie wiem co by tam mieli zepsuć. Generalnie jest to wyrażony w dB stosunek wartości szczytowej do średniej, dla zadanej ilości próbek. O czym sam pisałeś.

Natomiast trafiłem, bez wchodzenia w szczegóły, normy etc. np. na algorytm podobny, przy czym samo DR było obliczane jako stosunek drugiej co do wielkości wartości szczytowej i RMS było obliczane z 20 % najwyższych co do wartości próbek, a nie całego histogramu. Jest to dla zadanej ilości próbek (okno czasowe) i później uśrednione dla całego utworu.

 

Może można gdzieś znaleźć jaki algorytm jest tutaj (TT plugin).

 

Znalazłem opis ich algorytmu:

 

Below is a (simplified) description of the DR value calculation:

 

• Audio samples are read in consecutive windows of 3 seconds (rms window size = 3 seconds).

• The peak and rms value of each window are computed.

• The average of the loudest 20% of the rms windows is computed.

• The DR value is the difference between the peak and the average of the 20% loudest rms windows.

 

Teraz można prosto sprawdzić jakimś audio programem, lub nawet matlabem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem płytę i posłuchałem przez chwilę And Plague Flowers The Kaleidoscope...

Posłuchałem też parę kawałków z Guiding Lights by SKYHARBOR...

...może o to chodzi? Się nie znam.

Też się nie znam. Ale wydaje mi się, że w muzyce popularnej nie ma już brzmieć naturalnie, a tak, jak aktualnie modnie. Tu produktem jest raczej to, co zapisano na CD, a na żywo to już raczej nieudolna próba odtworzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może można gdzieś znaleźć jaki algorytm jest tutaj (TT plugin).

Tzn. mam na myśli plugin do foobra Dynamic Range Meter. Nie wiem czy to to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania klasyki z wysokim DR też mają zmniejszoną dynamikę.

A nagrania gitary akustycznej? Jak za małolata nagrywałem covery (ale to kozacko brzmi) to diodek na Kasprzeku nie starczało, a oryginał to 2-3 diodki może migały.

 

...u mnie brzmi doskonale...

Dziś posłuchałem pierwszy raz Skyharbor "Guiding Lights" trochę głośniej - faktycznie jest nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale wydaje mi się, że w muzyce popularnej nie ma już brzmieć naturalnie

 

Zgoda, tylko chyba nadal musi być jakoś bardziej różnorodnie i rozdzielczo? W sensie, że nawet w napierdalance rozróżniasz jej "kolorowe" składowe. Chociaż pewnie hałas (bo chyba głośno to trzeba słuchać) jest jedną z przyczyn zlewania się wszystkiego. Ale i słaba/niestaranna realizacja - pewnie wszystko to kwestia kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) A więcej informacji można prosić?

2) Może pokazywać bzdury, ale jeżeli są to takie same bzdury we wszystkich przypadkach, to do celów porównawczych nadaję się jak najbardziej.

 

Dla niego czysty sinus i czysty prostokąt ma DR=zero, chociaż pokazuje, że RMS się różni...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, tylko chyba nadal musi być jakoś bardziej różnorodnie i rozdzielczo?

 

Tak, myślę, że "Portal of I" wypada pod tym względem całkiem nieźle. Jak w każdym gatunku muzycznym, niewielu zbliża się do ideału. Zwłaszcza, że muzyka popularna musi po prostu się sprzedać, a żeby się sprzedać musi "bas" napierd.lać nawet z głośniczka wbudowanego w srajfon, a to niestety wyklucza prawidziwe dobre brzmienie.

 

Ps. Dla kontrastu dwa przykłady płyt, które na moje ucho zrealizowane są tak kiepsko, że pomimo fajnej muzyki ciężko mi dotrwać do końca.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

No niby tak. Ale na Ne Obliviscaris "Potral of I" juz jest - brzmienie malinowe, a DR taki sobie.

 

 

 

 

Djent CHYBA tak ma brzmiec. Marudzenie na kompresje w djent, to jak marudzenie na porzesterowana gitare Tommi Iaommi, czy chrypke Nergala.

 

O tym właśnie pisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie slucham Killswitch Engage na glosniczku mojego srajfona - brzmi nadspodziewanie bosko... eee, zagubilem sie chyba, hahaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niego czysty sinus i czysty prostokąt ma DR=zero, chociaż pokazuje, że RMS się różni...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

E... to akurat nic nie znaczy. Pewnie algorytm, nie był w stanie znaleźć drugiej pod względem wielkości próbki, więc się wysypał, lub podstawił tzw. default (dla double, float lub podobnych jest to 0). Zwykły bug. Albo 0 może być wartością początkową, w programie wystąpił błąd, więc nie policzył DR a 0 zostawił.

Myślałem, że masz na myśli jakieś konkretne głupoty, bo porównywałeś to z konkretnym softem i np. źle pokazuje RMS lub peak.

 

A poza tym, to co pokazuje jako RMS i "peaK", z wartością DR jest moim zdaniem niespójne. Myślę, że podaje faktyczny peak i faktyczne RMS, natomiast DR wylicza wg algorytmu jaki jest podany. Tak mi się wydaję. Ale tak jak piszę, trzeba by to wrzucić na jakieś konkretne oprogramowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Oczywiście - sposobów na skopanie nagrania jest wiele. :) Na ciężkim brzmieniu się nie znam ale podałem przykład Krauss z Plankiem. Ich wspólna płyta to folk rock, śpiewają razem spokojne ballady. I słychać niestety pracę macherów od nagrywania. Nie tylko w jakimś tam spłaszczeniu ale i np. w dziwnym basie.

 

Takich nagrań spapranych jest mnóstwo, tak jak znakomitych...ale to nie tylko DR...

 

 

 

Otóż to!

DR mierzy różnicę pomiędzy najcichszym a najgłośniejszym nagranym dźwiękiem.

Niektórzy mylą to z szybkością następowania cichych i głośnych fragmentów nagrania a to coś zupełnie innego a określanego często też jako 'dynamiczne' granie.

Zbyt duży DR, szczególnie w nagraniach symfonicznej klasyki wręcz utrudnia normalne słuchanie w domu, bez kręcenia gałą wzmocnienia albo nie-dosłyszymy cichych fragmentów, albo nagłe forte pełnej orkiesrty czy organów zdmuchuje słuchacza z fotela.

Dla przykładu nagranie i audiofilskie wyd. ARMS (Red. Stryjeckiego z HiFi i M) z 2010, Jana Bokszczanina - organy + Orkiestra Symfoniczna State Academic z Białorusi - F. Poulenc/ C. Saint-Saens.

 

Dokładnie...piękna sprawa...ale racja, musi być idealnie cicho w domu co by posłuchać tak świetnych realizacji... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niego czysty sinus i czysty prostokąt ma DR=zero, chociaż pokazuje, że RMS się różni...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli sinusoida ma stały poziom to DR musi być zero.

 

post-2381-0-35101700-1519667414_thumb.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wystarczy, że sinusoida będzie wyglądać tak:

 

post-2381-0-75593000-1519667474_thumb.jpg

 

i DR jest już zupełnie inny:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Jak ktoś w muzyce metalowej lubi dudnienie i łubudubu, to faktycznie wystarczy DR na poziomie 5/6.

Wyższy poziom DR to więcej szczegółów, które w metalu czasem są tak samo ważne jak w muzyce innego rodzaju.

 

Coooo? A co ma DR do szczegółów?

 

 

 

Tak wygląda przykładowy raport z pluginu do foobara (są też do innych aplikacji) do pomiaru DR, na podstawie których wrzucane są pomiary do tej bazy:

 

foobar2000 1.3.17 / Dynamic Range Meter 1.1.1

log date: 2018-02-25 10:15:17

 

--------------------------------------------------------------------------------

Analyzed: The Doors / Morrison Hotel / 96 kHz 24 bit Hi-Res Digital Download

--------------------------------------------------------------------------------

 

DR Peak RMS Duration Track

--------------------------------------------------------------------------------

DR10 -0.75 dB -12.52 dB 4:04 01-Roadhouse Blues

DR9 -2.49 dB -14.50 dB 3:59 02-Waiting For The Sun

DR10 -0.36 dB -12.94 dB 2:53 03-You Make Me Real

DR11 -0.17 dB -13.70 dB 2:50 04-Peace Frog

DR12 -1.70 dB -16.37 dB 2:13 05-Blue Sunday

DR9 -0.50 dB -11.64 dB 3:08 06-Ship Of Fools

DR10 0.00 dB -12.42 dB 4:10 07-Land Ho!

DR12 -0.10 dB -15.58 dB 4:17 08-The Spy

DR11 -0.04 dB -13.87 dB 2:47 09-Queen Of The Highway

DR11 -1.49 dB -17.20 dB 2:36 10-Indian Summer

DR13 0.00 dB -15.67 dB 4:24 11-Maggie M'Gill

--------------------------------------------------------------------------------

 

Number of tracks: 11

Official DR value: DR11

 

Samplerate: 96000 Hz

Channels: 2

Bits per sample: 24

Bitrate: 4608 kbps

Codec: PCM

================================================================================

 

 

 

 

Wg moich osobistych doświadczeń, w zależności od albumu i rodzaju metal, brzmi zupełnie dobrze przy DR 7-10, optymalnie ok. 8-10. Pzy wielu rodzajach popu to również wystarcza w zupełności. Jeżeli chodzi o rock, czyli bardzo szeroki gatunek, to dużo zależy od samego utworu. Ale najczęściej jest to DR pomiędzy 8 a 12.

Niestety są i mocno skaszanione albumy jak słynne, oryginalne Death Magnetic o średnim DR 3 i to niestety już bardzo słychać na przyzwoitym sprzęcie.

 

Zresztą wiele starych oryginalnych wydań np. Metalu lub ciężkiego grania o DR ok 13-14 brzmi gorzej niż np. nowsze o DR 7-10. Może np. przy starych coś za bardzo ginęło w szumie, nie wiem. Ale DR to tylko wstępny wyznacznik jak poluję na jakieś wydanie.

 

Do Metallici dodałbym jeszcze np. hard rockowe Load (DR 7) i ReLoad (DR 6) i tutaj już słychać nieco tą kompresję. Na "przeciętnym" sprzęcie było bardzo dobrze, na lepszym myślę, że spokojnie DR 8 - 10 pokazałoby więcej.

 

Ze wszystkim się zgadzam oprócz pokazania na lepszym sprzęcie...bo nie kumam co więcej usłyszeć skoro na moim "gorszym" jest tyle szczegółów...

 

Zresztą wiele starych oryginalnych wydań np. Metalu lub ciężkiego grania o DR ok 13-14 brzmi gorzej niż np. nowsze o DR 7-10.

 

No i właśnie...

 

 

 

Przecież samych talerzy są dziesiątki i rozmiarów i (pewnie) stopów różnych do nich użytych i różnych producentów - trudno wymagać, żeby samo uderzenie w talerz brzmiało jednakowo.

Podobnie uderzenia w nie są o różnej sile, technice, czy różnymi do tego przyrządami.

To wyczynowi audiofile chcieliby, aby te talerze brzmiały zawsze cudnie i długo wybrzmiewały, niezależnie od samego perkusisty, tego jak on gra i na czym i czym.

 

.

 

 

 

Zgoda, tylko chyba nadal musi być jakoś bardziej różnorodnie i rozdzielczo? W sensie, że nawet w napierdalance rozróżniasz jej "kolorowe" składowe. Chociaż pewnie hałas (bo chyba głośno to trzeba słuchać) jest jedną z przyczyn zlewania się wszystkiego. Ale i słaba/niestaranna realizacja - pewnie wszystko to kwestia kosztów.

 

Ale u mnie nic a nic się nie zlewa... brzmi jak jazz...a dynamika jaja urywa...nawet przy 5-6...no weź i mi to wytłumacz jakim cudem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie nic a nic się nie zlewa... brzmi jak jazz...a dynamika jaja urywa...nawet przy 5-6...no weź i mi to wytłumacz jakim cudem...?

To proste: tremolo + blasty + growl - co niby ma spasc ponizej peakow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E... to akurat nic nie znaczy. Pewnie algorytm, nie był w stanie znaleźć drugiej pod względem wielkości próbki, więc się wysypał, lub podstawił tzw. default (dla double, float lub podobnych jest to 0). Zwykły bug. Albo 0 może być wartością początkową, w programie wystąpił błąd, więc nie policzył DR a 0 zostawił.

Myślałem, że masz na myśli jakieś konkretne głupoty, bo porównywałeś to z konkretnym softem i np. źle pokazuje RMS lub peak.

 

A poza tym, to co pokazuje jako RMS i "peaK", z wartością DR jest moim zdaniem niespójne. Myślę, że podaje faktyczny peak i faktyczne RMS, natomiast DR wylicza wg algorytmu jaki jest podany. Tak mi się wydaję. Ale tak jak piszę, trzeba by to wrzucić na jakieś konkretne oprogramowanie.

 

Dla mnie znaczy, bo pokazuje źle. To jest w sumie mało ważne, bo i tak już tego miernika nie używam, ale... ;)

 

Jeżeli sinusoida ma stały poziom to DR musi być zero.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wystarczy, że sinusoida będzie wyglądać tak:

 

post-2381-0-75593000-1519667474_thumb.jpg

 

i DR jest już zupełnie inny:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja tam nie wiem, ale sinus u mnie ma RMS równy -3 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "przeciętnym" sprzęcie było bardzo dobrze, na lepszym myślę, że spokojnie DR 8 - 10 pokazałoby więcej.

 

Po raz pierwszy tej płyty słuchałem jeszcze na radiomagnetofonie Panasonica, później wiele lat na kolumnach komputerowych, odtwarzaczach mp3, telefonie etc. i tam było super. Tutaj jak porównuję z innymi utworami, to wydaje mi się sztucznie podbite. Nie słucha mi się tego źle (w porównaniu do wspomnianego DM), a całkiem przyjemnie, ale jak napisałem, że MYŚLĘ, że można lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak DR idzie w parze z resztą ważnych dla dobrej realizacji elementów to na pewno tak...

 

 

 

Po raz pierwszy tej płyty słuchałem jeszcze na radiomagnetofonie Panasonica, później wiele lat na kolumnach komputerowych, odtwarzaczach mp3, telefonie etc. i tam było super. Tutaj jak porównuję z innymi utworami, to wydaje mi się sztucznie podbite. Nie słucha mi się tego źle (w porównaniu do wspomnianego DM), a całkiem przyjemnie, ale jak napisałem, że MYŚLĘ, że można lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, ale sinus u mnie ma RMS równy -3 ;)

No tak wychodzi jak przy zwykłym liczeniu CF, czyli tutaj po uproszczeniu dla sinusoidy -20 * log10(sqr(2)) (stosunek peak do RMS = sqr(2)).

 

Ale jak oni to liczą... W sumie nawet wybierając 20% najgłośniejszych RMS nie powinno się zmienić, bo jak rozumiem, robią to już dla całych okien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale u mnie nic a nic się nie zlewa... brzmi jak jazz...a dynamika jaja urywa...nawet przy 5-6...no weź i mi to wytłumacz jakim cudem...?

 

Trudno mi się odnosić do wytrzymałości cudzych jaj. )))

 

Tak naprawdę musieliby my wspólnie posłuchać tego samego i wymienić opinie na żywo. Opisywanie komuś na forum tego co słyszysz jest trudne i mało precyzyjne. Musiałbyś mnie też wyedukować na co mam zwracać uwagę. Ale będzie to raczej strata czasu z Twojej strony - nie zostanę słuchaczem tego rodzaju muzyki. ;)

 

brzmi jak jazz..

 

:)

 

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coooo? A co ma DR do szczegółów?

 

Jak to coooo?

Myślisz, że płyta z DR 5 brzmi tak samo jak z DR 13?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, ale sinus u mnie ma RMS równy -3 ;)

A teraz jest mowa o RMS a nie o DR? Dziwne. ;) :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to coooo?

Myślisz, że płyta z DR 5 brzmi tak samo jak z DR 13?

 

Nie. A jak metal, któremu wytknąłeś małe DR, ma mieć DR13, skoro składa się z samych peaków?

 

Trudno mi się odnosić do wytrzymałości cudzych jaj. )))

 

Też prawda, a i lepiej zbyt głośno nie słuchać jeśli miałoby urwać jaja.

 

Musiałbyś mnie też wyedukować na co mam zwracać uwagę.

 

Podlinkowałem Ci kilka postów wcześnie dwie fatalne moim zdaniem produkcje, abyś z porównania mógł sam wnioski wyciągnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. A jak metal, któremu wytknąłeś małe DR, ma mieć DR13, skoro składa się z samych peaków?

 

To nie ja wytknąłem. Metalowa muzyka ma bardzo zróżnicowane fragmenty. Nie mamy na myśli chyba sieczki typu Behemoth?

Sprawdź sobie jakie DR mają 2 płyty Metallicy: Death Magnetic i ostatnia.

O dziwo najlepiej wypadają tak bardzo "ułomne" winyle. I to się pokrywa z rzeczywistym brzmieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR to jest taki wstępny wskaźnik brzmienia płyty.

Możliwe, ze w metalu ma to mniejsze znaczenie chociaż wątpię. Z tego gatunku preferuje Black metal i death metal i często takie płyty są wydane poprawnie, wciągająco. Wystarczy posłuchać np. My Dying Bride choć to trochę o gotyk zahacza.

Ale to tak nawiasem. DR jako wskaźnik bardziej służy porównaniu kolejnej ekwilibrystyki masteringowców w przypadku ponownych wydań starych płyt. Dlatego wolę winyle gdzie maja oni mniejsze pole do „popisu”.

 

Taki Queen Innuendo. Posłuchajcie remastera i oryginał z lat 90’. Tu piszę o CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jest mowa o RMS a nie o DR? Dziwne. ;) :)

 

Jeżeli DR to jest stosunek PEAK do RMS, to jeżeli przy stałym PEAK RMS jest inny, to DR też powinien się zmieniać - a tego nie robi. TT meter nie odróżnia sinusoidy od przesterowanej sinusoidy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.