Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, januss73 napisał:

 

Tak całkiem poważnie, bo nigdy nie testowałem,... czy te podstawki wydają jakiś dźwięk?

Tylko jedynie gdy rzuci się je np. o ścianę ;).

A tak na poważnie, musiałbym ci zaprezentować. Dla mnie obecnie są już na stałe. Dosyć łatwo to sprawdzić u siebie, np. Kaufland, kostka pumeksu naturalnego! (2zł) i można sprawdzić. Wyłącznie na słuch i nie na ślepo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, passer said:

Wyłącznie na słuch i nie na ślepo ?

No tak. Wszystko wtedy się usłyszy. Zwłaszcza jak w grę wchodzi ambicja ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jack Frost napisał:

Oczywiście, że tak.

No to tylko świadectwo własnej logice wystawiłeś.

Na pokaz to sobie można lepsze auto kupić, zegarek, złoty żyrandol, albo złotą spinkę do krawata...a nie sieciówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, BanalnyX napisał:

Efekt placebo jest udokumentowany przez naukę. U ludzi wierzących w działanie pigułki statystycznie częściej następuje poprawa zdrowia, nawet jeśli to tylko neutralna masa tabletkowa. Należałoby się zastanowić czy w tym sensie droższe kable nie wpływają leczniczo na słuch. ?

Na słuch być może tak - na dźwięk bez wątpienia nie.

8 godzin temu, stereofoniczny napisał:

Z drugiej strony, słyszy, nie słyszy, wydaje mu się że słyszy, co za różnica.

Taka, że jeśli ktoś Ci sprzedaje gadżet, który ma zmienić dźwięk a dźwięku nie zmienia, to Cię po prostu oszukuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jacchusia napisał:

Ja nie wiem.

Czyli drugi wariant: wypowiadasz się w temacie, na którym się nie znasz, ryzykując, że napiszesz bzdurę.

5 godzin temu, Jacchusia napisał:

Wiesz to ty, takie wrażenie można odnieść z tego co napisałeś.

Jeżeli chodzi o takie popularne tematy, jak słyszenie wpływu kabli i podobne "nieznane nauce" zjawiska, to nie tylko nauka daje odpowiedzi, ale nawet hobbysta jak ja wie o co chodzi. Zwykle o błędnie prowadzone testy odsłuchowe, bez podstawowej wiedzy jak to robić i co właściwie się dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jacchusia napisał:

No to tylko świadectwo własnej logice wystawiłeś.

Na pokaz to sobie można lepsze auto kupić, zegarek, złoty żyrandol, albo złotą spinkę do krawata...a nie sieciówkę.

Uwielbiam takie kategoryczne argumenty w odpowiedzi.

Dobrze, że jesteś jedynym, którym jednoznacznie może stwierdzić co można sobie na pokaz kupić i co na kim może zrobić wrażenie. 

 

 

 

 

Ok boomer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Taka, że jeśli ktoś Ci sprzedaje gadżet, który ma zmienić dźwięk a dźwięku nie zmienia, to Cię po prostu oszukuje. 

W sporcie, podczas gry w karty, na pokazach leczniczych światełek, nawet lekarz wciśnie Ci drogi lek, który goowno pomoże, bo ma profit od firmy farmaceutycznej. Zawsze tak było jest i będzie. Jeśli masz łeb na karku, nie dasz się oszukać. Jak zwykle wyrwałeś coś z kontekstu i piszesz aby pisać, jakbyś sam miał profit od komentarza. Pisałem o tym, że mi to wisi czy ktoś słyszy jakiś gadżet, czy tylko mu się wydaje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Jacchusia said:

No to tylko świadectwo własnej logice wystawiłeś.

Na pokaz to sobie można lepsze auto kupić, zegarek, złoty żyrandol, albo złotą spinkę do krawata...a nie sieciówkę.

A jak się pochwalisz na forum, to już wtedy nie będzie na pokaz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stereofoniczny napisał:

Pisałem o tym, że mi to wisi czy ktoś słyszy jakiś gadżet, czy tylko mu się wydaje. 

Mi też to wisi. Ale jak na pytanie: przy cichym odsłuchu ubywa mi basu - co robić? zamiast o krzywy FM i kotekcji loudness, ktoś pisze o jablach to już mi nie wisi. Od tego jest forum aby w rozwiązaniu problemów userem pomagać, a nie producentom i sprzedawcom w oszukiwaniu klientów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, stereofoniczny napisał:

W sporcie, podczas gry w karty, na pokazach leczniczych światełek, nawet lekarz wciśnie Ci drogi lek, który goowno pomoże, bo ma profit od firmy farmaceutycznej. Zawsze tak było jest i będzie. Jeśli masz łeb na karku, nie dasz się oszukać. Jak zwykle wyrwałeś coś z kontekstu i piszesz aby pisać, jakbyś sam miał profit od komentarza. Pisałem o tym, że mi to wisi czy ktoś słyszy jakiś gadżet, czy tylko mu się wydaje. 

Najgorsze jest, że zaczynasz wierzyć i słyszeć różnice...błędne koło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szymon1977 napisał:

 

15 godzin temu, stereofoniczny napisał:

Pisałem o tym, że mi to wisi czy ktoś słyszy jakiś gadżet, czy tylko mu się wydaje. 

Mi też to wisi. Ale jak na pytanie: przy cichym odsłuchu ubywa mi basu - co robić?

 

Pójść po rozum do głowy i albo pogłośnić,albo zgasić,albo przejść na słuchawki i tam słuchać głośniej. 
 

A tak w ogóle to się ogarnij, pójdź do filharmonii na koncert i w trakcie koncertu wstań z publiczności i powiedz dyrygentowi żeby orkiestra grała ciszej LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Mi też to wisi. Ale jak na pytanie: przy cichym odsłuchu ubywa mi basu - co robić? zamiast o krzywy FM i kotekcji loudness, ktoś pisze o jablach to już mi nie wisi. Od tego jest forum aby w rozwiązaniu problemów userem pomagać, a nie producentom i sprzedawcom w oszukiwaniu klientów.

Niewątpliwie zacny z Ciebie audiosamarytanin ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

A tak w ogóle to się ogarnij, pójdź do filharmonii na koncert i w trakcie koncertu wstań z publiczności i powiedz dyrygentowi żeby orkiestra grała ciszej LOL

Sam się ogarnij bo to Twój pomysł LOL, a muzyka z CD nie ma być kopią tej na żywo i jest tak realizowana, żeby brzmieć dobrze przy 70-80dB.

Godzinę temu, ASURA napisał:

Pójść po rozum do głowy i albo pogłośnić,albo zgasić,albo przejść na słuchawki i tam słuchać głośniej. 

Jak ktoś ma rozum w głowie, to kupi system grający fajnie z taką głośnością, z jaką zazwyczaj słucha. A jeśli cicho słucha tylko czasami, to świadom, że ubywanie basu przy cichym odsłuchu nie jest wadą techniczną systemu a właściwością ludzkiego zmysłu słuchu, doda sobie basu gałką, bo od tego ona jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.

A jak ktoś nie rozumie padstaw, to niech w dziale Start pyta, a nie bzdury tu opowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Jacchusia napisał:

Zrobisz i zaprosisz go na test czy nie?

Nie robię już testów porównawczych, ta ilość którą zrobiłem jest dla mnie wystarczająca do oceny sprzętu. Teraz tylko namawiam innych żeby robili testy, ale nie takie bez zachowania zasad tylko takie oparte o proste procedury, które były omawiane na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

to świadom, że ubywanie basu przy cichym odsłuchu nie jest wadą techniczną systemu a właściwością ludzkiego zmysłu słuchu, doda sobie basu gałką, bo od tego ona jest.

Bzdety piszesz!
 

popatrz sobie na krzywą słyszenia a później na te urządzenia będące na rynku które gałkę bas mają góra do 12dB

 

Wody do herbaty sobie dolej będziesz miał jej więcej i dłużej będziesz bzdety tu przy herbatce? pisać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ASURA napisał:

popatrz sobie na krzywą słyszenia a później na te urządzenia będące na rynku które gałkę bas mają góra do 12dB

Skoro wpadłeś na pomysł aby do cichego odsłuchu podbić bas o 12dB, to powtórzę:

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

A jak ktoś nie rozumie padstaw, to niech w dziale Start pyta, a nie bzdury tu opowiada

 

30 minut temu, ASURA napisał:

Bzdety piszesz!

Nie kolego, po prostu nie masz pojęcia o tym, o czym ja piszę. Nie argumentuj własnym brakiem wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie argumentuję swoją niewiedzą tylko twoją bezmyślnością

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ASURA napisał:

Nie argumentuję swoją niewiedzą tylko twoją bezmyślnością

Dno! Albo pokaż wykresy sprzętu, któremu ubywa basu przy cichym odsłuchu (nie musi być o te Twoje 12dB), albo poszukaj w dziale Start wyjaśnienia, skąd wrażenie, że basu ubywa.

A każdy następny post, w którym będziesz do mnie pyskować zamiast pisać na temat, zostanie zgłoszony moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szymon1977 napisał:

Dno! Albo pokaż wykresy sprzętu, któremu ubywa basu przy cichym odsłuchu (nie musi być o te Twoje 12dB), albo poszukaj w dziale Start wyjaśnienia, skąd wrażenie, że basu ubywa.

A każdy następny post, w którym będziesz do mnie pyskować zamiast pisać na temat, zostanie zgłoszony moderacji.

Co ja Ci będę pokazywał, nie chcę cię wpędzić w dalsze kompleksy pisz tu sobie dalej te swoje objawienia, nie mam problemów z basem możesz sobie posłuchać w zakładce o mnie jak gra mój system i to tylko na starych 40YO kolumnach Tonsila z 10" przetwornikami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ASURA napisał:

Co ja Ci będę pokazywał...

Nie pokażesz, bo audio, któremu ubywa basu przy cichym odsłuchu NIE ISTNIEJE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie pokażesz, bo audio, któremu ubywa basu przy cichym odsłuchu NIE ISTNIEJE.

No i znów ignoracja która nie widzi że głośnik wraz z obniżeniem sygnału go napędzającego z przyczyn typowo materiałowych jak i fizyki traci dokładność artykulacji

 

Sprawdż sobie co to jest prawidłowa artykulacja, może ci się przyda...

 

Faktycznie nie pisz nawet w zakładce Start...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ASURA napisał:

...głośnik wraz z obniżeniem sygnału go napędzającego z przyczyn typowo materiałowych jak i fizyki traci dokładność artykulacji.

A przeczytasz o czym dyskusja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zagłuszaniu swoich pragnień ? LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2021 o 10:50, porlick napisał:

Gdybyś zadał sobie trudu przekopania wątku, dotarł byś do pomiarów różnic sygnałów po przejściu przez różne przewody. Były na poziomie czwartego miejsca po przecinku licząc w dB. Człowiek słyszy różnice 0,2-0,3 dB, i to w bardzo sprzyjających warunkach, więc masz twardy dowód mierzalny.

A że Ty słyszysz różnice po zmianie przewodów, to nie zaprzeczę, bo jesteś świadomy zmiany i ta różnica brzmienia tworzy się w Twojej wyobraźni. Gdybyś poddał się serii ślepych zmian przewodu, mógłbyś jedynie zgadywać, który gra w danej chwili.

Tymi swoimi pomiarami zmierz sobie objetość napoju Coca Coli lub piwa w szklance i plastikowym kubku. I co wykryjesz? Nic a nic, a jednak smakuje inaczej.

Zachowujesz się jakby cała nauka wszystkiego i o wszystkim zostala juz odkryta i nic juz nie zostało. A to co juz wiemy nie moze ulec zmianie na nowe bliższe prawdy wyjaśnienia.

Inna sprawą jest sam elektroniczny przyrząd pomiarowy, który mierzy tylko pewne zakresy danej funkcji. Mozesz skonstruować przyrząd tzw. Boxer do mierzenia siły uderzenia i poda wartosc załozmy 850. teraz uderz tym ciosem dwoch ludzi w ramie. Koles o wadze 65kg poleci na ściane a drugi 100kg tylko wzruszy ramionami z jakimś tam uznaniem. Jednak maszyna nie poda ci czy dostała z kopa czy z ręki.

Kable audio brzmią inaczej. A co do ilości dzwieku czy jego głośności nie wiem jak to wychodzi na mierniku, ale wiem, ze kabel 5mm2 daje więcej basu niz 2mm2.

Zapierasz sie, ze nie pojedziesz pół Polski na odsluch kabli. Czyli co? Swoje herezje opierasz na zlepku czyichś tekstów pisanych i deklaracji jakichs pomiarów?? Mijają dekady, a indoktrynacja kolejnych nawiedzonych trwa w najlepsze, a przewody sa coraz drozsze, całkowicie zlewając mantry nawiedzonych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2021 o 08:19, BanalnyX napisał:

Efekt placebo jest udokumentowany przez naukę. U ludzi wierzących w działanie pigułki statystycznie częściej następuje poprawa zdrowia, nawet jeśli to tylko neutralna masa tabletkowa. Należałoby się zastanowić czy w tym sensie droższe kable nie wpływają leczniczo na słuch. ?

Z tą małą różnicą, ze kable wypozyczamy i słychać różnice zanim je kupimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia posiadania jest tu drugorzędna. Raczej chodzi o podświadome traktowanie rzeczy droższych jako lepszych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, BanalnyX napisał:

Kwestia posiadania jest tu drugorzędna. Raczej chodzi o podświadome traktowanie rzeczy droższych jako lepszych. 

Mozna tak podejrzewać, nie znaczy, ze to faktycznie zachodzi w kazdym przypadku.

Sam testowałem interkonekty XLR. Pierwszy Wire Worlda za ponad 500zł posrebrzany - zanik basu - dla mnie lipa. Drugi Monkey Audio za 1100zl - wyraźnie lepszy i brałem pod uwage aby go sobie kupić. Jednak miałem jeszcze otrzymać do odsluchu Kabelek second hand, ktory nowy kosztuje 3000zł - nie było zadnych złudzeń, masa i energia dzwięku deklasowała tego za 1100zł. Jedynie był mniej analityczny/precyzyjny/ostry od Monkey Audio, ale akurat system gra wystarczajaco szczególowo, więc decyzja była prosta.

Ten Wire World to nawet nie ma co porónywać.

Z cablem coaxialnym było podobnie, Melodika za 69zł wypadło znacznie gorzej od Monkey Audio Clarity za blisko 300zł.

 

Od pewnego zakresu ceny ( czyli wtedy kiedy kable sa porzadnie zbudowane, bez zbednych oszczednosci, ale i bez przepychu) mozna czesto zderzyc sie z sytuacja, ze tańszy kabel lepiej wspołgra z naszym systemem niz drozszy.

Jednak posługując sie logiką, opracowanie i wykonanie drogich przewodów musi iść w parze z lepsza sygnatura brzmieniową, gdyż zostały one opracowane aby sie sprzedawać. Skomplikowana ich budowa to duze koszta dostosowania "linii produkcyjnej" do ich wytwarzania. Nie wyobrazam sobie aby ktokolwiek kupił takie przewody na wiare, ze skoro drogi to musi byc dobry. A jeszcze kwestia wpasowania w system.

Jednak nawet przewod z grubej i czystej miedzi z dobrymi wtykami swoje kosztuje i dlatego gra lepiej niz najtansza Melodika która ma czystosc ledwie 4N i przekroj raczej wątły. Jeszcze gorzej gra zwykły RCA za 5zł wykonany z gównolitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Sound wave reference napisał:

Od pewnego zakresu ceny ( czyli wtedy kiedy kable sa porzadnie zbudowane, bez zbednych oszczednosci, ale i bez przepychu) mozna czesto zderzyc sie z sytuacja, ze tańszy kabel lepiej wspołgra z naszym systemem niz drozszy.

A jaki jest wpływ cła na jakość dźwięku? Bo z pewnością wpływa na cenę kabla.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, popej napisał:

A jaki jest wpływ cła na jakość dźwięku? Bo z pewnością wpływa na cenę kabla.

 

Pokazujesz swoją bezmyślność i ignorancje. Cena zawiera tez inne podatki/koszta , a ja do ceny końcowej sie odnosiłem. Próbujesz na siłe czegoś szukać i sam nie wiesz czego.

Nawet nie umiałeś napisać czy cło było nałozone na obydwa kable do porownania czy tylko na jeden.

Cło nie wpływa na jakość dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.