Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, popej napisał:

A cena?

Musiałbyś opisać cały proces projektu przewodu, a później jego produkcji bym mógł Tobie odpowiedzieć na powyższe pytanie bo może być ono podchwytliwe.

 

Ale odpowiem przewrotnie odwracając ten proces na drugi biegun. Otóż jeśli kupisz sobie RCA za 5zł a wystawisz na aukcje za 500zł , wówczas rownież i cena nie bedzie miałą wpływu na brzmienie.

Jeśli jednak koszta projektu, produkcji w tym wsadu materiałowego, a nawet jesli pominać projekt, bo budowa jest prosta, to cena ma wpływ na brzmienie.

Oczywiscie przy zalożeniu, ze marża na przewodzie nie bedzie kosmiczna, tylko umiarkowana w granicach rozsadku. Bo mozna sobie wycenic kabel warty 500zl na 50 000zl i wtedy cena bedzie miala bardzo maly wplyw na brzmienie, ale jednak w porownania do kabelka z gównolitu za 5zl nadal bedzie miałą ten wpływ. A do innego(uczciwego) kabla za 500zł juz nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Sound wave reference napisał:

Musiałbyś opisać cały proces projektu przewodu

Określa się długość, grubość, kolor izolacji, budżet na marketing, rekomendowaną cenę i maksymalne koszty. Potem sprawdza się, który oryginalny producent kabli przemysłowych może to dostarczyć najtaniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, popej napisał:

Określa się długość, grubość, kolor izolacji, budżet na marketing, rekomendowaną cenę i maksymalne koszty. Potem sprawdza się, który oryginalny producent kabli przemysłowych może to dostarczyć najtaniej.

Heh

Chodziło mi o parametry/dane tego przykładowego kabla, a nie co sie robi aby sprzedawac kable.

 

Ale podałeś fraze "maksymalne koszty" i jeśli te koszty sa przykladowo 800zl juz na gotowo z podatkami to cena przykladowo 1000zł ma wpływ na brzmienie, gdyz kabel za 100zl zagra gorzej choćby ze względu na surowiec z ktorego zostal wykonany. Nawet miedź miedzi  nie równa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Sound wave reference napisał:

Chodziło mi o parametry/dane tego przykładowego kabla

Podaj jakiś przykład parametrów kabli, które używałeś, bo je się nie spotkałem z takimi danymi u sprzedawców.

26 minut temu, Sound wave reference napisał:

koszty sa przykladowo 800zl juz na gotowo z podatkami to cena przykladowo 1000zł

Cena jest zależna głownie od budżetu na marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sound wave reference napisał:

Inna sprawą jest sam elektroniczny przyrząd pomiarowy, który mierzy tylko pewne zakresy danej funkcji.

Następny "miernikowy".

A co, jeśli nie ma miernika, tylko wzmacniacz różnicowy, odejmujący całościowo jeden sygnał od drugiego (po przejściu różnymi przewodami) i nie dający różnicy dającej jakiekolwiek przesłanki, by były podstawy do określenia, że po przejściu przez różne przewody sygnał ulega zmianom? A jednakowe sumy kontrolne w sygnałach cyfrowych? Jak wytłumaczyć te "ogromne, niepodważalne różnice", o których pieją audiofile "słuchający" przewodów???

To się nazywa autosugestia.

Albo niedopasowanie urządzeń łączonych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sound wave reference napisał:

Która ma czystosc ledwie 4N i przekroj raczej wątły. Jeszcze gorzej gra zwykły RCA za 5zł wykonany z gównolitu.

A widziałeś kiedykolwiek w życiu certyfikat i analizę czystości miedzi czy tak tylko przepisujesz to co na stronach www napisałeś.

 

Ja w swojej branży opieram się na analizach chemicznych, badaniach zgodnych z normami IEC wykonywanych przez akredytowane jednostki i w pełnym zakresie akredytacji. Na gębę to nikt poważny niczego nie obiecuję albo nie przyjmuje.

Tymczasem producenci audio prześcigają się w N-kach, mimo że żadnych szanowany audiofil nigdy nawet z ciekawości nie poprosił o papier swojego producenta na potwierdzenie ile tych eNek faktycznie stwierdzono.

 

Znowu ktoś się zapierał, że widział Yeti ale jak go poprosić o zdjęcie to "nie no, no nie mam, co ty". Standardowo.

I standardowo z wczesniejszego Twojego posta o jakichs maszynach bokserskich piszesz jakieś bzdury, że nie wiesz ale wiesz.

 

Tak przy okazji, to nauka i odpowiednią osobą jest w stanie stwierdzić na podstawie zmian naczyniowych czy ktoś został kopnięty czy uderzy pięścią, czy przez rękę lub nogę człowieka czy przez metalową pałkę. Jak ci ktoś kiedyś to zademonstruje bezpośrednio to wtedy Ci biegły i doświadczony lekarz dokona odpowiedniej analizy jeśli się do takiego specjalisty zgłosisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sound wave reference napisał:

Skomplikowana ich budowa to duze koszta

To nadal o drutach audio jest?

O SKOMPLIKOWANEJ ich "budowie" ???

3 godziny temu, popej napisał:

Podaj jakiś przykład parametrów kabli, które używałeś, bo je się nie spotkałem z takimi danymi u sprzedawców.

Zapewne chodzi o mityczne 9, 10, 11, 12 ....N

którymi popisują się tzw. "producenci", czy to jest skuteczne? Niestety nadal tak, jak widać we wpisach powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ASURA napisał:

popatrz sobie na krzywą słyszenia a później na te urządzenia będące na rynku które gałkę bas mają góra do 12dB

Nie pisz z nim o takich rzeczach, bo on ma jakiegoś bzika na punkcie gałkologii, loudnessów, krzywych FM, psychoakustykach itp. Siedział dwa tygodnie na kwarantannie, to teraz musi nadgonić swój minimalny limit komentarzy, a te się liczy chyba w setkach tygodniowo. Nie było tematu o jakimś prostowaniu krzywych kablami, więc sobie go stworzył i znowu będzie powtarzał swoje wywody w koło Macieju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, stereofoniczny napisał:

Nie pisz z nim o takich rzeczach, bo on ma jakiegoś bzika na punkcie gałkologii, loudnessów, krzywych FM, psychoakustykach itp. Siedział dwa tygodnie na kwarantannie, to teraz musi nadgonić swój minimalny limit komentarzy, a te się liczy chyba w setkach tygodniowo. Nie było tematu o jakimś prostowaniu krzywych kablami, więc sobie go stworzył i znowu będzie powtarzał swoje wywody w koło Macieju. 

Dzięki, dobry system to taki który nie wymaga poza pogłośnieniem żadnych protez; oczywiście moim zdaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

Dzięki, dobry system to taki który nie wymaga poza pogłośnieniem żadnych protez; oczywiście moim zdaniem

System może nie wymagać, ale pokój w którym on się znajduje już tak, również rejestracja studyjna może nie być zgodna z naszym wyobrażeniem o dobrym brzmieniu. Co wtedy się robi?

7 godzin temu, porlick napisał:

To się nazywa autosugestia.

Albo wpływ akustycznej filtracji grzebieniowej, zjawiska jak najbardziej rzeczywistego często tworzącego różnice brzmienia zwłaszcza te drobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Dzięki, dobry system to taki który nie wymaga poza pogłośnieniem żadnych protez; oczywiście moim zdaniem

Ja tak właśnie robię. U mnie bas schodzi dość nisko, więc kiedy mam ochotę posłuchać kawałków z fajnym nisko schodzącym  basem, na dodatek, kiedy jest to dobra realizacja, pogłaśniam sobie i słucham jak fajnie brzmi ten bas. Kiedy słucham ciszej i już nie słyszę tego basu tak jak przy głośniejszym słuchaniu, to muszę kręcić gałkami, bo ktoś uparł się bablać w kółko o loudnessach, krzywych i gałkach basu „bo od tego one są”. Nic nie muszę. Słucham jak sam lubię, a nie jak ktoś inny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym wpływem pojemności i indukcyjności kabla na przenoszenie poszczególnych częstotliwości prądu zmiennego? Prawda to czy mit? 

Nie zauważyłem, żeby droższe kable "grały lepiej", cokolwiek to znaczy. Natomiast faktem jest, że sygnał przepuszczony przez kable różnych firm wydaje się brzmieć różnie, oczywiście mówimy o niuansach. Jeden elektronik tłumaczył mi to tak, że zależnie od grubości izolacji między "sygnałem" a ekranem, a w konsekwencji - odległością jednego od drugiego,  zmienia się właśnie pojemność kabla, który działa jak kondensator. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tarkus napisał:

A jak to jest z tym wpływem pojemności i indukcyjności kabla na przenoszenie poszczególnych częstotliwości prądu zmiennego? Prawda to czy mit?

Półprawda. Tzn. parametry RLC kabla wpływają na charakterystyki częstotliwościowe, ale poza pasmem akustycznym. Faktyczne problemy może tworzyć rezystancja kabla głośnikowego, dlatego lepiej wybierać krótkie i grube.

Generalnie marketing kabli bazuje na takich półprawdach, czyli producenci opisują faktyczne zjawiska fizyczne, bez wykazania, że mają jakiekolwiek istotne znaczenie w zastosowaniach audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tarkus napisał:

A jak to jest z tym wpływem pojemności i indukcyjności kabla na przenoszenie poszczególnych częstotliwości prądu zmiennego? Prawda to czy mit? 

Ogólnie - najprawdziwsza prawda.

W szczegółach - w zależności od przenoszonych częstotliwości i długości linii przesyłowej.

Dla pasma audio - w zakresie jakim charakteryzują się typowe parametry liczonej w centymetrach długości przewodnika - pomijalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, popej napisał:

opisują faktyczne zjawiska fizyczne

Ale flogistonu chyba już nie używają bo przestał być modny ?

21 minut temu, Tarkus napisał:

elektronik tłumaczył mi to tak, że zależnie od grubości izolacji między "sygnałem" a ekranem, a w konsekwencji - odległością jednego od drugiego,  zmienia się właśnie pojemność kabla, który działa jak kondensator. 

I co ? Rozładowuje tę pojemność ? ?

PS.

Tylko w energetycznych kablach bywa taka konieczność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, xetras napisał:

flogistonu chyba już nie używają

Najlepsze jakie czytałem, to było użycie wektora Poyntinga do uzasadnienia kierunkowości kabla ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez popej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, popej napisał:

Podaj jakiś przykład parametrów kabli, które używałeś, bo je się nie spotkałem z takimi danymi u sprzedawców.

Cena jest zależna głownie od budżetu na marketing.

Chodziło mi o parametry/dane dotyczace budowy kabli( surowiec, ilosc skretek, izolacja, obróbka surowca itd), a te sa podawane bardzo często, by sie pochwalić skomplikowaną budową, której Iruś Iro nie rozumie od lat. I takiej budowy nie sa w stanie wykonac konstruktorzy DIY.

Nie miałem na myśli parametrów z miernika elektronicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sound wave reference napisał:

Nie miałem na myśli parametrów z miernika elektronicznego.

A czy test różnicowy mógłby przekonać Kolegę? Bez miernika, na ucho i na normalnej muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sound wave reference napisał:

Chodziło mi o parametry/dane dotyczace budowy kabli( surowiec, ilosc skretek, izolacja, obróbka surowca itd), a te sa podawane bardzo często, by sie pochwalić skomplikowaną budową, której Iruś Iro nie rozumie od lat. I takiej budowy nie sa w stanie wykonac konstruktorzy DIY.

możesz podać jakiś przykład udokumentowany takiego kabla? zadaję to pytanie bez złośliwości ,po prostu nie spotkałem się z faktem ,gdzie producent kabla pokazałby przekrój,materiał itp.ale nie w formie rendera zrobionego przez grafika,ale realnej rzeczy,napisać w ulotce reklamowej można wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, porlick napisał:

Następny "miernikowy".

A co, jeśli nie ma miernika, tylko wzmacniacz różnicowy, odejmujący całościowo jeden sygnał od drugiego (po przejściu różnymi przewodami) i nie dający różnicy dającej jakiekolwiek przesłanki, by były podstawy do określenia, że po przejściu przez różne przewody sygnał ulega zmianom? A jednakowe sumy kontrolne w sygnałach cyfrowych? Jak wytłumaczyć te "ogromne, niepodważalne różnice", o których pieją audiofile "słuchający" przewodów???

To się nazywa autosugestia.

Albo niedopasowanie urządzeń łączonych.

Bla bla bla bla, odnieś sie do tego ze swoją różnicówka:

Na tematy audio częściej kłamią trolle i/lub zindoktrynowani "audiofools", niż producenci nie tylko kontrowersyjnych gadżetów. Można ich poznać po klepaniu mantry pt. "ślepe testy" i "snake oil", po czym sami w ślepym teście wykładają sie na nierozróżnianiu Pepsi od Coca Coli lub lepszego piwa od gorszego. Ja osobiście rozróżniam napoje tego samego gatunku w zależności czy są serwowane w szkle czy w plastiku. Jednak przy 10 ślepych testach z rzędu można się pomylić - tyle sa warte ślepe testy.

Lepsza metoda to słuchać 2 tygodnie jednego zestawu, a później 2 tygodnie drugiego. 

 

Dawaj tą swoją różnicówke lub cokolwiek innego wykazującego różnice w smaku napojów w zależności od naczynia w jakim sa serwowane. Przecież to jest ten sam napój, a smakuje inaczej ze szkła niz z plastikowego kubeczka, a jeszcze inaczej z naczynia BPA free. I gdzie ta wasza nauka ma tutaj coś do zaproponowania??? Ano nigdzie, tyle sa warte wasze przywiazania do teorii ksiązkowych:

"Przychodzi twierdzenie do baru i zamawia piwo. Na to barman: A dowodzik jest?
Nie, bo ja jestem aksjomatem."

 

Okablowanie ma wpływ na dzwięk i możecie sobie tkwić w waszym przekonaniu, ze jest inaczej. Widząc ludzi majacych drogi system audio i marne okablowanie, jedynie co to u mnie wzbudza to wspolczucie i usmiech politowania.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sound wave reference napisał:

Nie miałem na myśli parametrów z miernika elektronicznego.

Chodzi Ci o właściwości typu ile włożeń wytrzyma wtyczka czy jaki promień zgięcia wytrzyma kabel? W zastosowaniach domowych to nie są krytyczne cechy. Na dźwięk nie wpływają, ale z pewnością wpływają na koszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

A czy test różnicowy mógłby przekonać Kolegę? Bez miernika, na ucho i na normalnej muzyce.

Sam siebie przekonaj, ale jak juz to wykonaj go na coca coli szklanka vs plastikowy kubek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sound wave reference napisał:

Okablowanie ma wpływ na dzwięk

oczywiście,ale przeginanie z cenami i przepiękne opisy mnie denerwują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szpotek73 napisał:

możesz podać jakiś przykład udokumentowany takiego kabla? zadaję to pytanie bez złośliwości ,po prostu nie spotkałem się z faktem ,gdzie producent kabla pokazałby przekrój,materiał itp.ale nie w formie rendera zrobionego przez grafika,ale realnej rzeczy,napisać w ulotce reklamowej można wszystko

Weź sobie tego "rendera" po czym kup 0,5 metra tego kabla ze szpuli i porównaj. I przestań bajdurzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sound wave reference napisał:

Sam siebie przekonaj, ale jak juz to wykonaj go na coca coli szklanka vs plastikowy kubek.

Po co mam siebie przekonywać, ja wiem co może kabel i wiem gdzie znaleźć film o teście różnicowym kabli. To mi wystarczy do wyciągnięcia wniosków. Po prostu staram się myśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szpotek73 napisał:

oczywiście,ale przeginanie z cenami i przepiękne opisy mnie denerwują

Mnie tez to denerwuje i niestety musiałem sie pogodzić, ze wyzej wała nie podskocze i te najdrozsze kable sa poza moim zasiegiem, a szejkowie arabscy maja ich po kilka jak kobiety torebek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sound wave reference napisał:

ale jak juz to wykonaj go na coca coli szklanka vs plastikowy kubek.

I myśli Kolega że do takiego porównania można wykorzystać test różnicowy. Jak odwrócić fazę szklanki lub plastikowego kubka ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Po co mam siebie przekonywać, ja wiem co może kabel i wiem gdzie znaleźć film o teście różnicowym kabli. To mi wystarczy do wyciągnięcia wniosków. Po prostu staram się myśleć.

To, ze sie starasz, to nie dowód, ze Ci wychodzi to myślenie.

 

Ja mam pełne okablowanie systemu, kilka przewodow głośnikowych, sieciówek więcej niz potrzebuje, wydałem razsadnie na to kilka tysiecy złotych i nie załuje. Zal mi za to tych, którzy na wiare polegaja na jakichs pomiarach, róznicowych i uzywaja byle jakich kabli, bo tanio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.