Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, szymon1977 napisał:

Kto neguje - ten fiksuje.

Czy ja neguję posługiwanie się procedurami lub same procedury?  Szymonku jak zwykle nic nie zrozumiałeś, nawet prostego zdania ze zrozumieniem nie potrafisz przeczytać. 

Nie komentuj proszę moich wypowiedzi, bo nie potrafisz ich zrozumieć. Najlepiej umieść mój nick w ignorowanych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szpakowski napisał:

To fiksacja na ich punkcie jest podejrzana. 

Dlaczego jest podejrzana?  I dlaczego "fiksacja"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szpakowski napisał:

Czy ja neguję posługiwanie się procedurami lub same procedury?

Oczywiście, stawiając swoje "testy" ponad wiedzą naukową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lech36 napisał:

Dlaczego jest podejrzana?  I dlaczego "fiksacja"?

To już odpowiedniego lekarza trzeba pytać. 

6 minut temu, szymon1977 napisał:

Oczywiście, stawiając swoje "testy" ponad wiedzą naukową.

Jakie moje testy? W kategoriach audiofilskich nie testowałem niczego już chyba blisko 15 lat.

To wasze testy nie mają nic wspólnego z wiedzą naukową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szpakowski napisał:

Jakie moje testy?

Pseudotesty, które testami nie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szpakowski napisał:

To już odpowiedniego lekarza trzeba pytać. 

Jakiej specjalności lekarza należy pytać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt pomierzyli specjaliści w fabryce np. zmierzyli średnicę tulejek gniazd połączeniowych i potem zamontowali...dlatego nikt nie musi przychodzić do sklepu z suwmiarką. W karcie technicznej jest sporo pomiarów istotnych dla użytkownika, przeprowadzonych zgodnie z procedurami. Do urządzenia dodawana jest instrukcja obsługi gdzie jest opisane jak należy użytkować urządzenie, co z czym i jak podłączyć.

Jeśli jednak chodzi o użytkowanie to jest pełna dowolność. Użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem jest jedną z możliwości. Pisanie jakichś procedur odsłuchowych, tworzenie akcesoriów jak przełączniki lub uchwyty na głowę nie jest przecież zabronione.

Może te procedury doodsłuchowe są jednak doskonałe, a nikt nie chce sobie tego robić dobrowolnie? Trzeba by to sprawdzić w jakimś salonie: "zakup sprzętu audio możliwy tylko w systemie procedur odsłuchowych" i obserwować obroty.

Albo te procedury na razie istnieje tylko w teorii, czyli nie jest to zwykłą praktyką klientów, czy salonów...ktoś widział, słyszał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lech36 napisał:

Jakiej specjalności lekarza należy pytać?

Napiszę przewrotnie: domyśl się 😉

18 minut temu, J.Jerry napisał:

Albo te procedury na razie istnieje tylko w teorii, czyli nie jest to zwykłą praktyką klientów, czy salonów...ktoś widział, słyszał?

A słyszałeś o ogólnoświatowym spisku sprzedawców audio którzy celowo negują prawidłowe procedury techniczne porównań żeby nie wyszło w końcu na jaw, że wszystkie sprzęty grają tak samo a miliony audiofili robionych jest w bambuko? Jeżeli grają tak samo to po co przepłacać? Cały rynek audio by się załamał ponieważ nikt poza nielicznymi snobami nie kupowałby tych droższych modeli ... bo po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, J.Jerry napisał:

tworzenie akcesoriów jak przełączniki lub uchwyty na głowę nie jest przecież zabronione.

Jerry, czy Ty przypadkiem nie sfiksowałeś? 😉 Kto tworzy takie gadżety?

12 minut temu, szpakowski napisał:

Napiszę przewrotnie: domyśl się

O.K. Spróbuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Lech36 napisał:

Jerry, czy Ty przypadkiem nie sfiksowałeś? 😉 Kto tworzy takie gadżety?

Jak bym miał zgadywać, to stawiam na ciebie.

Godzinę temu, szpakowski napisał:

A słyszałeś o ogólnoświatowym spisku sprzedawców audio którzy celowo negują prawidłowe procedury techniczne porównań żeby nie wyszło w końcu na jaw, że wszystkie sprzęty grają tak samo a miliony audiofili robionych jest w bambuko? Jeżeli grają tak samo to po co przepłacać? Cały rynek audio by się załamał ponieważ nikt poza nielicznymi snobami nie kupowałby tych droższych modeli ... bo po co?

Nie słyszałem. Jest kilku zwolenników, ale nie wiem czy mają własne sklepy lub sprzedają cokolwiek w ten sposób. Pewne jest, że jest to dobry pretekst do poddawaniu w wątpliwość normalnych sposobów doboru sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, szymon1977 napisał:

"Świetny" to niewłaściwe słowo, bo uniwersalne i obiektywne, a Twój zestaw, w akustyce Twojego pomieszczenia odsłuchowego, ma Twoją ulubioną płytę, zagrać zgodnie z Twoim kaprysem. Jest więc mało prawdopodobne, że zestaw który określisz jako "świetny", daleki będzie od technicznego ideału bo każdy ma kaprys swój i niepowtarzalny.

Ale jeśli wiesz, jak Twój kaprys przekłada się na parametry, to możesz uniknąć wydawania pieniędzy na bzdety, które Twojego systemu ku świetności nie zbliżą. Ja np kierując się porównaniem wykresów pasma zmieniłem kolumny, i wbrew forumowym poradom jestem tak zadowolony, że od dwóch lat słucham i nie mam potrzeby nic zmieniać.

Poczytaj siebie i spróbuj zrozumieć? To po pierwsze. Po drugie nie czepiaj się słówek. Są w tym momencie nieistotne. Po trzecie przy wyborze kolumn kierowałeś się czym (?) i jak to się ma do akustyki w Twoim pomieszczeniu o której piszesz? Trzy razy uderzyłeś dłonią o dłoń w pokoju, Twoje uszy odebrały pogłosy, echa, odbicia itp., potem skonfrontowałeś to z jakimś wykresem i już wiedziałeś z jakich kolumn będziesz zadowolony przez co najmniej dwa lata. Niebywałe 😳

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nie możesz już wierzyć własnym uszom i mózgowi...bierzesz się za pomiary i obmyślasz procedury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Blekota napisał:

Poczytaj siebie i spróbuj zrozumieć?

Racja! Miało być: 

Jest więc BARDZO prawdopodobne, że zestaw który określisz jako "świetny", daleki będzie od technicznego ideału...

11 minut temu, Blekota napisał:

Po drugie nie czepiaj się słówek.

Jeśli określenie nie wprowadzałoby błąd, to nie zwróciłbym uwagi.

13 minut temu, Blekota napisał:

Po trzecie przy wyborze kolumn kierowałeś się czym...

Powtórzę: porównaniem wykresów pasma. Trzeba dodawać, że chodzi o pasmo przenoszenia kolumn posiadanych z pasmem tych, które pojawiły się na ebay?

16 minut temu, Blekota napisał:

...jak to się ma do akustyki w Twoim pomieszczeniu o której piszesz?

Akustuka bez znaczenia, bo jej nie zmieniam.

17 minut temu, Blekota napisał:

Trzy razy uderzyłeś dłonią o dłoń w pokoju, Twoje uszy odebrały pogłosy, echa, odbicia itp., potem skonfrontowałeś to z jakimś wykresem i już wiedziałeś z jakich kolumn będziesz zadowolony przez co najmniej dwa lata. Niebywałe 😳

Racja, niebywałe. Ale to Tobie ten debilny pomysł przyszedł do głowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, J.Jerry napisał:

Nie słyszałem.

Żartowałem ... 

23 minuty temu, J.Jerry napisał:

Kiedy nie możesz już wierzyć własnym uszom i mózgowi...

Wtedy taki osobnik potrzebuje już pomocy specjalisty ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lech36 napisał:

W audio nie bada się składu chemicznego ani nie wącha zapachów, chyba że coś zaczyna ze sprzętu zalatywać to co innego 😉, czego nikomu nie życzę.

Zażartowałeś. Cieszymy się. Teraz odpisz poważnie. Dlaczego profesjonalni degustatorzy lub perfumiarze nie potrzebują instrumentów pomiarowych do oceny smaku czy zapachu. Lata praktyki w tym fachu pozwalają im wyczuć przy pomocy zmysłów nuty zapachowe czy też pochodzenie i rodzaj wina, kawy czy miodu, a osłuchany człowiek potrzebuje pomiarów do oceny brzmienia? Czyżby zmysł słuchu był najmniej czułym ze zmysłów? Może wystarczy słuchać muzyki obserwując waveform i jakiś oscyloskop?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

Powtórzę: porównaniem wykresów pasma. Trzeba dodawać, że chodzi o pasmo przenoszenia kolumn posiadanych z pasmem tych, które pojawiły się na ebay?

Producenci kłamią, celowo wprowadzają w błąd fałszując wykresy i parametry kolumn ... na takiej podstawie chcesz dokonywać wyboru? Z góry jesteś skazany na porażkę ...

Jeżeli udało ci się w taki sposób wybrać kolumny to albo kompletnie się nie znasz i kolumny z twoim sprzętem źle grają albo ... w myśl powiedzonka: "głupi to ma zawsze szczęście... "

Nie lepiej posłuchać kolumn w salonie a potem we własnym pokoju? Tak bardzo nie ufasz swoim zmysłom? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, szymon1977 napisał:

Racja, niebywałe. Ale to Tobie ten debilny pomysł przyszedł do głowy.

Racja jest taka, że jak już ktoś napisał nie rozumiesz chyba zbyt wiele, to jeszcze nie potrafisz czytać między wierszami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Blekota napisał:

Racja jest taka, że jak już ktoś napisał nie rozumiesz chyba zbyt wiele, to jeszcze nie potrafisz czytać między wierszami.

Do czytania miedzy wierszami umysł ścisły nie wystarczy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Blekota napisał:

Racja jest taka, że jak już ktoś napisał nie rozumiesz chyba zbyt wiele, to jeszcze nie potrafisz czytać między wierszami.

Żeby czytać między wierszami to najpierw trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Blekota napisał:

Dlaczego profesjonalni

A dlaczego inni "profesjonalni" namiętnie wpatrują się w takie dwa mierniki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

file.php?id=88259&sid=8c60b70d9c09a6fa0f

Przecież chyba słyszą? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, szpakowski napisał:

Producenci kłamią, celowo wprowadzają w błąd fałszując wykresy i parametry kolumn ... na takiej podstawie chcesz dokonywać wyboru?

Nie, na podstawie wykresów zrobionych przez to samo czasopismo w tym samym pomieszczeniu. BTW nawet jeśli wykresy producentów są wygładzane, to z górki nie robi się dołka, a z dołka górki, więc dokładność dla zastosowania wystarczająca.

25 minut temu, szpakowski napisał:

Nie lepiej posłuchać kolumn w salonie a potem we własnym pokoju?

Jeśli bym wziął do porównania swoje? Tak. Ale rynek używanych raczej nie daje takiej możliwości. Klikasz w ciemmo "buy it now", albo Cię ktoś przebija.

25 minut temu, szpakowski napisał:

Jeżeli udało ci się w taki sposób wybrać kolumny to albo kompletnie się nie znasz...

Ale Ty komentujesz swój własny pomysł, więc to Ty kompletnie się nie znasz.

-----

27 minut temu, Blekota napisał:

Dlaczego profesjonalni degustatorzy lub perfumiarze nie potrzebują instrumentów pomiarowych do oceny smaku czy zapachu.

Ba!

6 godzin temu, Blekota napisał:

"Z czasem wzrasta umiejętność określania wpływu, jaki różne dodatki wywierają na zapach mieszanin. Pojawia się zdolność przewidywania, jak zmieni się zapach kompozycji po określonej zmianie jej składu”. 

To coś jak audiofil, który wie, że po założeniu bezpiecznika za milion dolców czerń zczernieje i rozmnoży się plankton.

16 minut temu, Blekota napisał:

Racja jest taka, że jak już ktoś napisał nie rozumiesz chyba zbyt wiele, to jeszcze nie potrafisz czytać między wierszami.

Przeczytałem między wierszami bardzo dokładnie: nie potrafiąc zaprzeczyć mojej wypowiedzi, spróbowałeś przypisać mi debilizm, który sam wymyśliłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Powtórzę: porównaniem wykresów pasma. Trzeba dodawać, że chodzi o pasmo przenoszenia kolumn posiadanych z pasmem tych, które pojawiły się na ebay?

A wiesz że wykresy pasm, są robione przez producentów w komorach bezechowych? Nie możesz wiedzieć jak kolumny zachowają się w Twoim pomieszczeniu. Musiałbyś pomierzyć wytypowane kolumny u Siebie w pomieszczeniu i dopiero wybrać. Dodatkowo musiałbyś pomierzyć Swoje wcześniejsze kolumny, aby mieć punkt odniesienia.

20 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie, na podstawie wykresów zrobionych przez to samo czasopismo w tym samym pomieszczeniu.

Z ciekawości mógłbyś wrzucić  pomiar tej gazety Twoich wcześniejszych kolumn co miałeś i obecnych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szymon1977 napisał:

Ale Ty komentujesz swój własny pomysł, więc to Ty kompletnie się nie znasz.

Komentuję twoje pomysły i działania. Przecież to niedorzeczne żebym sam komentował swoje pomysły ... myśl logicznie.

24 minuty temu, szymon1977 napisał:

Nie, na podstawie wykresów zrobionych przez to samo czasopismo w tym samym pomieszczeniu.

No tak ... dziennikarze audio są niezwykle fachowi a przede wszystkim rzetelni i piszą prawdę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, przemak napisał:

A dlaczego inni "profesjonalni" namiętnie wpatrują się w takie dwa mierniki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

file.php?id=88259&sid=8c60b70d9c09a6fa0f

Przecież chyba słyszą? 

 

Domyślam się, że masz na myśli profesjonalistów przy np. obróbce dźwięku lub budowie elektroniki. Pełna zgoda. To pomaga. Podobnie jak piloci korzystają z pomocy instrumentów nawigacyjnych mimo, że przecież chyba widzą, ale o komforcie podróży pasażerów podczas lotu decyduje już coś innego niż przyrządy nawigacyjne, radiowe czy orientacyjne, tylko wygodne fotele, klimatyzacja, brak turbulencji itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Blekota napisał:

Domyślam się, że masz na myśli profesjonalistów przy np. obróbce dźwięku lub budowie elektroniki. Pełna zgoda. To pomaga. Podobnie jak piloci korzystają z pomocy instrumentów nawigacyjnych mimo, że przecież chyba widzą, ale o komforcie podróży pasażerów podczas lotu decyduje już coś innego niż przyrządy nawigacyjne, radiowe czy orientacyjne, tylko wygodne fotele, klimatyzacja, brak turbulencji itp.

Ale pasażer jest amatorem. Ty zacząłeś pisać o "profesjonalistach" a teraz się wycofujesz 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Prewwit napisał:

A wiesz że wykresy pasm, są robione przez producentów w komorach bezechowych? Nie możesz wiedzieć jak kolumny zachowają się w Twoim pomieszczeniu

Nie mogę i nie chcę. Mnie interesuje czym różnią się kolumny bo zmieniam kolumny, a nie czym różnią się pomieszczenia, bo nie zmieniam pomieszczenia.

14 minut temu, szpakowski napisał:

Przecież to niedorzeczne żebym sam komentował swoje pomysły ...

A jednak sam wymyśliłeś bzdurę, a następnie sam skomentowałeś, że to bzdura. Po co mnie do tego mieszasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

A jednak sam wymyśliłeś bzdurę, a następnie sam skomentowałeś, że to bzdura. Po co mnie do tego mieszasz?

Nic nie wymyśliłem ... cytowałem Twoje wypowiedzi. Bzdury to ty wymyślasz. Jeżeli już coś piszesz, postaraj się żeby to miało sens. Chociaż to raczej nie możliwe skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie mogę i nie chcę. Mnie interesuje czym różnią się kolumny bo zmieniam kolumny, a nie czym różnią się pomieszczenia, bo nie zmieniam pomieszczenia.

Czyli rozumiem, że w gazecie miałeś pomiar Swoich starych kolumn i obecnych, dokonany w tych samych warunkach i wiedziałeś gdzie czego chcesz mieć więcej, czego mniej i na podstawie tego dokonałeś wyboru.

Szkoda że takie pomiary SPL nie pokazują, separacji dźwięku, przestrzenności grania, charakteru/sposobu grania niskich, barwy dźwięków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szpakowski napisał:

...cytowałem Twoje wypowiedzi.

A to ja pisałem o wyborze kolumn na podstawie wykresów fabrycznych? Czy Ty? Bo już sam nie wiem. Niby Twój avatar przy wpisie... ale może się na Twoje konto włamałem? Tłumacz się miszczu!

-----

4 minuty temu, Prewwit napisał:

Czyli rozumiem, że w gazecie miałeś pomiar Swoich starych kolumn i obecnych, dokonany w tych samych warunkach i wiedziałeś gdzie czego chcesz mieć więcej, czego mniej i na podstawie tego dokonałeś wyboru.

Tak.

5 minut temu, Prewwit napisał:

Szkoda że takie pomiary SPL nie pokazują, separacji dźwięku, przestrzenności grania, charakteru/sposobu grania niskich, barwy dźwięków.

Szkoda, ale lepsze to niż nic. Bo wg opinii miały ranić uszy, a okazały się byś strzałem w (nie przesadzajmy) 8,5 🙂 Oczywiście pasmo to nie wszystko, i choć pasjonaci potrafią o wiele więcej z zawiłości technicznych qo brzmieniu odczytać, to nic nie zastąpi odsłuchu. Ale na odsłuchu nie usłyszymy niczego, co byłoby sprzeczne z techniką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Oczywiście pasmo to nie wszystko, i choć pasjonaci potrafią o wiele więcej z zawiłości technicznych qo brzmieniu odczytać, to nic nie zastąpi odsłuchu.

Czyli tak czy siak finalnie odsłuch, to się zgadzamy🙂

3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Szkoda, ale lepsze to niż nic. Bo wg opinii miały ranić uszy, a okazały się byś strzałem w (nie przesadzajmy) 8,5 🙂 

Czy 8,5 to nie wiadomo, bo jakoś tu nie widziałem, metodologi pomiaru, radości z odsłuchu😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.